Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2004., 14:43   #41
Lijepo, lijepo, to je dobar putokaz....
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 15:51   #42
Quote:
Leviant kaže:
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Atu XIV
"Neka njegov papak dotakne tvoje srce i upali svjetlost Roga Jednoroga"

Poslanica bluzerima I. 23-33
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 21:12   #43
Hm, svakako se to da pročitati!

Bit je ista!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 18:12   #44
4 all the further information, call!:

013648749!
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 19:37   #45
Re: 4 all the further information, call!:

Quote:
apop kaže:
013648749!
može i web, koji je, čini mi se već dat!
www.amorc.hr ili www.amorc.org
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 23:23   #46
Tolerancija

Čitajući ova pitanja i odgovore moram se zapitati što je s otvorenošću i tolerancijom?
Vulgariziranjem Ramzesa II i papirusa kao pristupnice se vidi materijalistička razina pristupa.
Ako je ovo tema "Duhovnost", onda bih volio da pristup bude filozofski.
Mene bi više zanimala literatura koja ide uz to učenje!
MMAX koju bi literaturu osim one na stranicama A.m.or.c.-a mogao preporučiti za nas koji nismo znali za predavanje u ovom mjesecu.
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2004., 23:32   #47
Cool V.I.T.R.O.L

Predlažem čitanje knjige "Bela Hamvas: Scientia Sacra IV-VI" izdanje Ceres 1995. Predlažem čitanje knjige "Bela Hamvas: Scientia Sacra IV-VI" izdanje Ceres 1995. Predlažem čitanje knjige "Bela Hamvas: Scientia Sacra IV-VI" izdanje Ceres 1995.
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 13:48   #48
Re: Tolerancija

Quote:
Sin udovice kaže:
Mene bi više zanimala literatura koja ide uz to učenje!
MMAX koju bi literaturu osim one na stranicama A.m.or.c.-a mogao preporučiti za nas koji nismo znali za predavanje u ovom mjesecu.
Ček da pogodim odgovor koji bi mogao dobiti.



Najvjerojatnije su to neki tajni spisi koje možeš dobiti tek kad se učlaniš jer se o tome ne smije pričati među običnim pukom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 13:55   #49
Re: Tolerancija

Quote:
Sin udovice kaže:
Čitajući ova pitanja i odgovore moram se zapitati što je s otvorenošću i tolerancijom?
Vulgariziranjem Ramzesa II i papirusa kao pristupnice se vidi materijalistička razina pristupa.
Ako je ovo tema "Duhovnost", onda bih volio da pristup bude filozofski.
Mene bi više zanimala literatura koja ide uz to učenje!
MMAX koju bi literaturu osim one na stranicama A.m.or.c.-a mogao preporučiti za nas koji nismo znali za predavanje u ovom mjesecu.
Literatura nije ograničena, svaka knjiga otvara ponešto , nema zabranjene literature. Mislim da njemačka i USA stranica nude neke knjige! pogledaj na org što se nudi! Predavanje će biti 23. 11.
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 13:58   #50
Re: Re: Tolerancija

Quote:
Baphomet kaže:
Ček da pogodim odgovor koji bi mogao dobiti.



Najvjerojatnije su to neki tajni spisi koje možeš dobiti tek kad se učlaniš jer se o tome ne smije pričati među običnim pukom.
Vjerujem da sam te razočarao odgovorom, nije mi bila namjera!
pitam se zašto si toliko sarkastičan i anti protivan?
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 14:08   #51
Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
MMAX kaže:
Vjerujem da sam te razočarao odgovorom, nije mi bila namjera!
pitam se zašto si toliko sarkastičan i anti protivan?
Nisi me ni najmanje razočarao.

Kao i što sam mislio nisi ništa konkretno napisao.

Pitaš se?

Uvijek sam sarkastičan prema prodavačima magle koji nikako da nešto konkretno napišu a vole izvlačiti lovu na članarine i sl.

Kao npr. razni reikisti, astrolozi, bacači uroka, rozenkrojceri itd.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 19:32   #52
Slušaj Baphomet nije to baš tako jer neki ljudi ne cjene ono što
dobiju besplatno. Npr. Onu knjigu koju si sam kupio više češ
cjenit nego neku koju ti je netko dao besplatno ,pa ako ti slučajno
dođe misao da prodaš neke knjige prvo ćeš najvjerojatnije prodati ove koje nisi sam kupio .

Mislim da sam bar donekle bio jasan .
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 19:32   #53
Quote:
Baphomet kaže:
Nisi me ni najmanje razočarao.

Kao i što sam mislio nisi ništa konkretno napisao.

Pitaš se?

Uvijek sam sarkastičan prema prodavačima magle koji nikako da nešto konkretno napišu a vole izvlačiti lovu na članarine i sl.

Kao npr. razni reikisti, astrolozi, bacači uroka, rozenkrojceri itd.
Bas mi pade napamet nova akropola
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 21:38   #54
Re: Re: Re: Re: Tolerancija

Apsolutno te razumijem! Morat češ i nadalje koristit izvore znanja(što teoretskog, što praktičnog) kao i dosad!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2004., 21:44   #55
Re: Re: Re: Re: Re: Tolerancija

Quote:
MMAX kaže:
Apsolutno te razumijem! Morat češ i nadalje koristit izvore znanja(što teoretskog, što praktičnog) kao i dosad!
Post je Buffy-ja!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 09:18   #56
Quote:
Leviant kaže:
Slušaj Baphomet nije to baš tako jer neki ljudi ne cjene ono što
dobiju besplatno. Npr. Onu knjigu koju si sam kupio više češ
cjenit nego neku koju ti je netko dao besplatno ,pa ako ti slučajno
dođe misao da prodaš neke knjige prvo ćeš najvjerojatnije prodati ove koje nisi sam kupio .

Mislim da sam bar donekle bio jasan .
Bio si jasan.

To je razlog koji mnogi koriste kako bi se domogli novca.

Knjigu cjenim po sadržaju a ne po mediju na kojem je zapisana ili načinu nabave.

I još nešto, zašto je onima koji daju bitno da oni koji primaju cjene njihove darove? Zar zato moraju naplaćivati? Time samo pokazuju svoju napuhanost i želju za zaradom koji prikrivaju nekakvim drugim motivima. Nisu sposobni zaviriti a pretendiraju da poučavaju druge.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 14:56   #57
Baphy!

Skroz mi je krivo što nemožeš shvatiti da u životu ništa ne dobivaš badava! uvijek trebaš nešto dati, nemora to biti novac! Nemora to ni biti proporcionalno davanje, no uvijek se radi o davanju, kako bi primio! Probaj razmisliti!
Da bi dobio na lotu, i tu trebaš najprije dati!(možda prebanalno)!
Da bi uključio net, kupio knjigu...opet prvo moraš dati!
Da bi stekao prijatelja, osvojio curu, uveselio familiju,....opet prvo moraš dati, dio sebe, onakvog kakvog te prepoznaju kao prijatelja, dečka, člana obitelji!

Radi se o tome, to je princip koji funkcionira, svi smo se s tim borili, naročito protiv onih koji su beskrupulozno naplaćivali maglu, no i tu postoji realna mjera, budi siguran! Nebudi toliko antiprotivan, ne radi mene ili nekog drugog, već radi sebe, takav stav tebi šteti najviše!

Stani, promisli, razmotri opcije, tek onda izreci ili učini! Trčati pred rudo je pogubno...

Lijep pozdrav!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 09:15   #58
Quote:
MMAX kaže:
Radi se o tome, to je princip koji funkcionira, svi smo se s tim borili, naročito protiv onih koji su beskrupulozno naplaćivali maglu, no i tu postoji realna mjera, budi siguran! Nebudi toliko antiprotivan, ne radi mene ili nekog drugog, već radi sebe, takav stav tebi šteti najviše!
Ti ne odustaješ od učiteljskog pristupa i gledanja s visoka.

Taj princip koji ti opisuješ je princip kapitalističkog društva.

Meni moj stav uopće ne smeta. Uglavnom šteti onima koji me čitaju jer se moraju zamisliti nad svojim djelima a to im ne odgovara pa počnu vrijeđati ili izbacivati sa foruma. Na njihovu žalost ne ide mi uloga ovčice sa robovsko-materijalnim mentalitetom koja nekritično gleda na razne udruge.

A taj stav da se stvar ne cijeni ako se ne plati je glupost. Jer, kao što rekoh, razmisli malo zašto je bitno onome koji daje da se ta stvar cijeni? Čovjek je u stanju svašta izmisliti, pa čak i takve nonsense samo da bi opravdao svoje postupke.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 09:56   #59
..Tebi na volju! Ti si gospodar svog života!
MMAX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 00:39   #60
Filozofija

Ono što sam pročitao na stranicama je vrlo pozitivno i interesantno, no za mene preopćenito. Podsjeća na opći recept bez začina i malih tajni elikih majstora.

Osobno to doživljavam kao korijen svih pozitivnih društava.

Šteta da mi nije poznata niti jedna knjiga o tome tipa "OPUS DEI" ili "Povijest slobodnog zidarstva"
No, vidjet ćemo kakvo je predavanje.
__________________
Memento mori
Sin udovice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.