Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 17:25   #181
Mom psu su bez sedacije uvalili kateter (zapravo pokušali - zbog položaja jednog od kamenaca ga nisu mogli ugurati skroz do kraja), pa sam mislila da se i mačkama može...

A s obzirom na to da je nema doma dok mačak piški, to je jedini način za nekakvu stvarnu dijagnozu. Bez uzorka urina ga liječe napamet.

Ja sam kalvariju prošla s psom i kamencima, pa pušem i na hladno.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 17:57   #182
Možda bi i moglo, ali to ovisi od mačke do mačke.

Ja zbilja imam dobricu od micija i stvarno frajer da i doma i kod veta da mu radiš šta hoćeš (od čeprkanja po zubima, ušima, vađenje krvi brijanja za uzv, sam uzv, injekcije....) ali recimo vet ga je morao sedirati kad je imao blokadu jer se previše ritao kad mu je krenio čeprkati dolje. Čak i sediranog smo ga nas dvoje držali da se ne rita dok je vet pokušavao istiskati kamenčić (bio mu je taman na izlazu pa mu nije htio stavljati kateter već ga je uspio nekako istiskati vanka), da mu je kateter htio staviti mislim da bi ga baš morao uspavati. Dovoljno je da se malo trzne dok mu stavlja pa da mu ozlijedi mokraćovod.

Mačka mi je recimo divljakuša, njoj nema šanse da joj radiš išta što ona ne želi. Ne možeš joj u uši pogledati koliko se otima i rita, mislim da bi se nju i za obično vađenje krvi moralo sedirati.

Ne moraš mi ništa pričati o kalvariji, sve znam. Neću nikad zaboraviti one bolne krikove kad se zaštopao, plakala sam ja skupa s njime dok sam čekala prijevoz da ga odvedem hitno vetu. Plače mi se samo kad se sjetim svega, znaš da ih boli i da se pate i ne možeš im pomoći više od ovoga što radiš dok ne ispiške to sve iz sebe.

Sad sam se sjetila kako su meni savjetovali da lovim urin. Da iz wc-a izbacim sav pijesak i na dno stavim nekakav najlon pa kad se popiške (ako se uopće žele tako popiškiti) se samo uzme i istrese mokraća u čašicu. Samo meni to nije na kraju trebalo kad nitko nije radio analizu koji su kristali, a ove analize koje inače rade sam sama doma napravila. Imala sam test trakice doma pa sam mu tutnula dok je pišao da se popiša na nju i rekla vetici šta je došlo pozitivno (bilo je eritrocita i leukocita)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:13   #183
Ja sam znala hvatati urin tak da bih podmetnula plasticni tanjuric kad bi cucnuo. Sad kad rijetko pishki, nikak da ulovim taj moment.
I moj je velika dobrica, ali mislim da ipak ne bi islao kateter bez anestezije jer je njima uretra majusna i bojim se da bi se ozlijedio ak trzne.
Probat cu mu dati caj od brusnice-sjecam se da si vec pisala o tome...nadam se da ce htjeti popiti.
Ni moji nisu odusevljeni Uropet pastom. Ja ju istisnem sebi na prst pa im onak uvalim u usta i zalijepim na nepce, pa moraju progutat.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 18:34   #184
Bolest urinarnog trakta kod mačaka

Živim na otoku osim posjeta veterinaru ne mogu napraviti nikakve analize.
Moram se osloniti na ono što mi veterinar preporuči i napravi.
Moja mačak - kastrirani sada ima 7 godina imao je prošle godine problema. Nije mu bilo dobro a jedno 4 sata je jako bolno mijaukao, nisam znal što je posrijedi.
Zvala sam veterinara, naravno bilo je van radnog vremena u nedjelju.
Pregledao je mačka koji je na svaki dodir bolno se oglašavao i ustanovio da ne moće urinirati.
Stavio mu je kateter urin je odmah procurio a kateter je imao još dva dana.
Čim mu je bilo bolje kateter je izvadio.
Moram reći da je moj mačak skroz na svoju međutim kako mu nije bilo dobro i jako bolno sve je to podnio osim što je meni bilo nepodnošljivo njegovo oglašavanje dok mu je stavljen kateter makar je to veterinar jako brzo napravio.

Nakon toga dobio je antibiotik a kasnije i nešto vitamina.
Nakon ljeta je dobio na težini i postao onako pravi mačor.

Veterinar ni je rekao da će biti problem ako su kamenci koji neće moći sami izaći.
Međutim eto sve je za sada dobro prošlo.

Svoj sam primjer iznijela da bi vam predočila kako nemamo uvjeta za sve što se može napraviti u nekom većem gradu već se sve improvizira i kako završi, završi.
Bubinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 17:35   #185
Ne znam gdje bih postavila ovaj upit...dakle, mačak mi ne može vratiti kanžu natrag, a jedna mu samo što nije ispala...
ema123456789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:01   #186
Ljudi, pomozite za prvu ruku do sutra kad budemo išle kod veta.
Golden, kućna sterilizirana mica stara 2 godine... Od sinoć navečer često odlazi u wc gdje se dosta zadržava, a uspije ispišati samo kap, dvije. Ne mjauče dok je u wcu i ničim ne odaje da je boli.
Mama joj je jučer dala nekoliko friganih srdelica (samo nekoliko jer jako voli ribu), a prije toga se popela na štednjak i popila malo ulja iz tave -.-
Sutra definitivno idemo kod veta, dat ćemo joj danas malo čaja od brusnice; možemo li još što napraviti do sutra? Hvala svima koji će odgovoriti.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:43   #187
Ali uvijek nešto popiški, barem malo?

Prvi put kad je mico imao kamence je tako izgledalo, isto bila sbota navečer, rekao vet neka ga tankam čajem i ako ne piša da ga odmah nazovem. Piškio je fala bogu, jest da je svakih 15-tak minuta par kapi i da je bilo i krvi, al je piškio.

Drugi puta se baš začepio. To je išao na wc, naprezao se, nije ništa izlazilo i užasno se derao. Ako primjetiš da ide na wc, ništa ne izlazi, odmah stani sa tankanjem i zovi hitno veta jer onda ima blokadu i mora pod hitno vetu inače ako se skupi previše mokraće može prsnuti mjehur, a i bubrezi mogu otkazati.

Držim fige da macaima samo neku upalu pa zbog toga piški tako.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:34   #188
Hvala na odgovoru Leeloo. Da, ipak nešto izađe svaki put.
Ujutro odmah idemo vetu, nadam se da se neće pogoršati stanje danas. Dajemo joj čaja, nadam se da će sve biti ok...
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 13:30   #189
Kako je maca?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 17:12   #190
Bile smo kod veta jučer 3 i pol sata. Rađen je rendgen, ne vide se kamenci. Nalaz kaže: "hematološki status nema upalnih stanica, blago povećani hemoglobin. Granično povećani šećer, totalni proteini i alt.naznaka dehidracije. Lijevi bubreg povećan, u grudnoj šupljini naglašen plućni crtež. Nema naznaka konkremenata i urolita."
Primila je infuziju, i sad za pol sata opet idemo kod veta na zadnju infuziju. Dobila je i nekoliko pikica, kad smo došle doma obilato je pišala i normalno jela i pila. Evo je sad spava na kauču... No, vet nije rekao točno zašto je svako malo išla na wc... Navodno dehidracija.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 02:50   #191
Ne znam sto inace jede, ali ako jede mokru, dodaj joj vode u hranu (ako ce tako htjeti), razmisli o nabavci fontane i postavi vise posudica s vodom po stanu/kuci, sve da ju nagovoris da vise pije. Zvuci kao nekakva upalica no moguce da se ne vidi...pretpostavljam da je za svaki slucaj dobila i antibiotik
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:08   #192
Quote:
Contrast kaže: Pogledaj post
Bile smo kod veta jučer 3 i pol sata. Rađen je rendgen, ne vide se kamenci. Nalaz kaže: "hematološki status nema upalnih stanica, blago povećani hemoglobin. Granično povećani šećer, totalni proteini i alt.naznaka dehidracije. Lijevi bubreg povećan, u grudnoj šupljini naglašen plućni crtež. Nema naznaka konkremenata i urolita."
Primila je infuziju, i sad za pol sata opet idemo kod veta na zadnju infuziju. Dobila je i nekoliko pikica, kad smo došle doma obilato je pišala i normalno jela i pila. Evo je sad spava na kauču... No, vet nije rekao točno zašto je svako malo išla na wc... Navodno dehidracija.
Te vrijednosti koje spominješ su iz krvi ili urina?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:33   #193
Ryell, da, razmišljala sam o fontani, ali nikako da je naručim jer me užasno strah pošto rade na struju, a voda je unutra... Bojim se da ih ne bi struja stresla, one nonstop prolijevaju vodu. Dobila je antibiotik u injekciji, nismo dobile za doma.

Corduroy, te su vrijednosti iz krvi.
Contrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 15:14   #194
Nepotreban strah. Gledam te fontane za mog dlakavog koji se uredno okupa dok pije vodu i prema videnom gotovo se niti jedna ne spaja direktno u struju nego preko pretvaraca - to je niska voltaza da ti macka slobodno moze i pregristi kabel bez ikakvog problema.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 00:26   #195
Nema straha oko fontane, kak veli Andrej - adapter je u pitanju. To ti je gotovo ista pumpa kao i za akvarije.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:55   #196
Koje je najbolje meso za hraniti mačku koja je imala kamence?Imao je pola pola.
I dali ima netko ovdje koji hrani mačku prirodnom hranom a da je imala urinanih poteškoća?
I jeli opasno ako mu katkad dam malo bioaktiva kad ga muči probava?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:16   #197
Mačak-pjesak u mokraći + gastritis

Ima li netko isto mačku sa pjeskom u mokraći (cistitis isto) + gastritis ili bar jedno od toga ?Moj ima 7 godina od toga 6 taj pjesak u mokraći i na Urinary hrani je 6 godina (čim prestanemo sa tom hranom začepi se za nekih tjedan dana) te po novome ima i gastritis....Bio je na pretragama i sve ok (bubrezi i ostalo) osim vidi se upala povezano sa mjehurom i želudac,te mu je mokraća ph 9.Trenutno je na prehrani posebnoj,dobio lijekove propisane a sada još dajem prah u hranu Cystocure. Preporuke....iskustva..hvala!
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:46   #198
Naša je skona kamencima i takodjer ima gastritis već nekih 5 godina. Na preporuku dr. Ćirića miješamo joj urinary suhu hranu sa hill's i/d i odonda nema problema sa kamencima, niti sa gastritisom (maca je ušla u 12. godinu).
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 20:11   #199
Malo edukacije o prehrani mačaka:

http://consciouscat.net/2013/03/25/p...oice-for-cats/

http://catinfo.org/

p.s. da ne bi bilo "jooj svašta piše na netu", ove su stranice pouzdane i dobre, savjeti su od strane veterinara-nutricionista.

Ukratko, van sa suhom hranom i hranom prepunom žitarica i aditiva i počnite hraniti mace svježom hranom ili mokrom bez žitarica i aditiva.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:41   #200
Moj mačak sa kamencom u mokraći i gastritisom neće mokru hranu osim one juhice što bude u toj mokroj hrani.I ne mogu ga nagovoriti,dok on neće hrana se pokvari do drugi dan ili pojedu drugi mački tako da s njim svakako miksam te urinary i gastro.
Meow6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.