Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2012., 11:17   #21
Quote:
MOANI kaže: Pogledaj post
Pred 2 godine kupili smo od intexa bazen promjera 457cm i uz njega dobili pumpu,pokrivač,ljestve,skimmer i set za čiščenje..Čistili smo ga redovito,dečko je stavljao klor i baš smo vodili brigu o tome.Međutim prošle godine koristili smo ga 7 dana i nakon što smo ispraznili vodu sav bazen iznutra je bio sklizak,smrdio po ribama bez obzira na održavanje pa se bojim ga ove godine uopće upotrebljavati..Postoji li nešto od sredstva koje bi sprječavalo navedeno ?

http://www.bazeni.hr/kemijska-sredst...unjenje-bazena

http://www.saponia.hr/industrijska-p...-bazenske-vode
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 10:37   #22
Quote:
MOANI kaže: Pogledaj post
Pred 2 godine kupili smo od intexa bazen promjera 457cm i uz njega dobili pumpu,pokrivač,ljestve,skimmer i set za čiščenje..Čistili smo ga redovito,dečko je stavljao klor i baš smo vodili brigu o tome.Međutim prošle godine koristili smo ga 7 dana i nakon što smo ispraznili vodu sav bazen iznutra je bio sklizak,smrdio po ribama bez obzira na održavanje pa se bojim ga ove godine uopće upotrebljavati..Postoji li nešto od sredstva koje bi sprječavalo navedeno ?
Jeste redovno usisavali bazen?
Humana dolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:50   #23
Imam bazen 457x89 i kupio sam algicid, klorove tablete i ph minus granulat(voda mi je tvrda) i zanima me jeli to sve dovoljno i kako to da stavljam tj. kojim redoslijedom i gdje mogu kupiti trakice s kojima mjerim ph i klor...
Nokiac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 18:45   #24
ODRŽAVANJE BAZENA

Imam bazen 457x89 i kupio sam algicid, klorove tablete i ph minus granulat(voda mi je tvrda) i zanima me jeli to sve dovoljno i kako to da stavljam tj. kojim redoslijedom i gdje mogu kupiti trakice s kojima mjerim ph i klor...
Nokiac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 16:10   #25
prolistaj temu na vrt-u. Bazeni-ponuda,cijene....

Jednom sam lijepo napisao sve u detalje a niko se toga ne drzi
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:51   #26
bazenček

Ja svladala održavanje vode, žabica nemam.. znam po izgledu vode kaj joj treba, ako su stijenke skliske trea joj klora , ako ima koricu od kamenca na površini, previsok PH .. ... provjeravam tableticama svaka dva tjedna kakva je ... košta me samo voda, ista kroz cijelo ljeto .. sa bazenom sam dobila tabletice.. pri kraju su ..eć treća godina .. prve godine sam kupila table. klora, za snizavanje kiselosti .. i granule klora.. tak da me jeftino dodje održavanje moga bazena ... već četvrtu sezonu .. jedino sam morala kupiti crijevo za pumpu, ispucalo je orginalno .. u Bau maxu mislim da sam ga našla ...



Puno stvari za održavanje, prekrivanje, filtere i ostale potrepštine možete naći u Uradi sam u Strmcu .. U Sv. Nedelji skinuti se sa autoputa na prvom semaforu saamo ravno!


daa... evo kak ja čistim dno bazena.. talog se brzo nakupi .. ovo vam je moj pomni i "stručni opis"

udjem u bazen.. lagano.. nogom polako dobijem sve smeće na jednu hrpu ... crijvom povućem vodu iz bazena kao da vućem vino ... kad voda poćne kroz crijevo istjecati tada početkom crijeva usisam onaj talog... sve se mirno mora raditi da se voda ne uzburka .... eto...

možda kome kaj posluži od ovih podataka ...


uživajte u svom bazenčeku ... idem i ja .


.baš sad!
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 12:46   #27
Zdravo!

Kupio sam jučer bazenBestway promjera 457 cm, postavio ga na ravnu površinu, napunio i sve je super...
Ali imam problem, naime, kada sam prvi put išao mjeriti ph i klor, pokazalo mi je da je ph 7,0, a za klor mi nije pokazalo ništa, te sam otišao staviti u bazen(slijedio sam upute, stavio od prilike 50g u čašu vode i razmutio i nakon toga stavio u bazen), te sam također stavio 100 ml sredstva za sprečavanje algi u bazenima...i kada sam nakon 5 minuta išao opet provjeriti ph i klor u toj kutijici koju sam dobio uz njega samo mi se zamuti voda dok stavim tableticu i prikazuje mi da imam ph izna 8,0 i da imam klor iznad 6,6...i vjerujem da to nije normalno da tako pokazuje, pa bi vas molio za pomoć, šta da učinim?
Hvala
bazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 10:32   #28
Ne provjeravaj pH odmah nakon dodavanja kemikalija jer treba vremena da se ustabili. A te tablete za provjeru klora po mom iskustvu su tako osjetljive da vrlo brzo nisu za upotrebu. Ja od svojih odustao i samo dodajem po propisu klora ili tableta kako piše na pakiranju. Jedino pH provjeravam jednom tjedno.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:17   #29
Znači kažeš da ne provjeravam ph i klor uz pomoću te kutijice u koju stavim bazensku vodu i nakon toga u svaki stupac tableticu? Ima koji drugi način za provjeru ph i klora?
I zanima me dal da stavim granule klora ujutro, te navečer u bovu pola tablete od 200g? Jer mi piše na uputstvima da cijela tableta ide na 20 kubika...
bazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:24   #30
Ma provjeravaj ako ti rade. Samo velim da često te tablete budu loše, ali ne u smislu da krivo pokazuju nego ne pokazuju uopće, ali to češ skužiti na očigled da ne štima nešto. Ako stavljaš tabletu, ne stavljaj klor. I moja preporuka je da se ne stavlja klor u granulama ujutro. Pa nije se baš užitak kupati u vodi koja onako ima svježe klorni miris. Staviš navečer da se do sutra malo izlufta. Sa tabletama je druga stvar jer se ravnomjerno otapaju pa nema onog početnog mirisnog efekta. I ja sam na kraju lomio svoje klorne tablete jer mi je premali bazen i za sad mi se čini ok.
Ukratko ako ti rade, i da ti se to, dapače to je dobro i bolje provjeriti nego ne. Ja provjeravam samo pH povremeno jer mi tablete jednostavno ne valjaju za Klor, a i koliko bih ih trebao za svaki dan do kraja sezone kupanja?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 22:48   #31
Ma da, ne rade te tablete, prvi put je pokazalo čak i točno za pH, ali klor nije uopće pokazalo, ali nakon toga više nikad ne pokazuje ni pH ni klor, a kad malo promučkam mi se oboje oba stupca u kojem su tabletice...
Znači najbolje mi je navečer staviti u bovu tabletu i pustiti je do jutra da ona radi svoj proces? I ne smeta bovi ništa ako je bazen prekriven i radi mi filter za pročišćavanje?
I nakon te bove, dal da stavim onda nakon 3 dana i klor u granulama, jer piše mi na toj kutijii da bi trebao stavljati svaki treći dan po 20g klora?
bazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 01:23   #32
Quote:
djurdjica kaže: Pogledaj post
Ja svladala održavanje vode, žabica nemam.. znam po izgledu vode kaj joj treba, ako su stijenke skliske trea joj klora , ako ima koricu od kamenca na površini, previsok PH .. ... provjeravam tableticama svaka dva tjedna kakva je ... košta me samo voda, ista kroz cijelo ljeto .. sa bazenom sam dobila tabletice.. pri kraju su ..eć treća godina .. prve godine sam kupila table. klora, za snizavanje kiselosti .. i granule klora.. tak da me jeftino dodje održavanje moga bazena ... već četvrtu sezonu .. jedino sam morala kupiti crijevo za pumpu, ispucalo je orginalno .. u Bau maxu mislim da sam ga našla ...



Puno stvari za održavanje, prekrivanje, filtere i ostale potrepštine možete naći u Uradi sam u Strmcu .. U Sv. Nedelji skinuti se sa autoputa na prvom semaforu saamo ravno!


daa... evo kak ja čistim dno bazena.. talog se brzo nakupi .. ovo vam je moj pomni i "stručni opis"

udjem u bazen.. lagano.. nogom polako dobijem sve smeće na jednu hrpu ... crijvom povućem vodu iz bazena kao da vućem vino ... kad voda poćne kroz crijevo istjecati tada početkom crijeva usisam onaj talog... sve se mirno mora raditi da se voda ne uzburka .... eto...

možda kome kaj posluži od ovih podataka ...


uživajte u svom bazenčeku ... idem i ja .


.baš sad!
A jesi strašna . Bas sam se lijepo nasmijao na tvoj post.
-kad su stijenke skliske onda je vec kasno za djelovanje. Cilj je to sprijeciti

P.s inace je ostalo OK
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 12:52   #33
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
A jesi strašna . Bas sam se lijepo nasmijao na tvoj post.
-kad su stijenke skliske onda je vec kasno za djelovanje. Cilj je to sprijeciti

P.s inace je ostalo OK

HAHA


A kaj morem kad sam takva!! ...


Nema veze ako je mrvicu kasno.. ali drugi dan je sve OK ..

nesmemo biti picajzle ...


upssssssss
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..

Zadnje uređivanje djurdjica : 12.07.2012. at 12:58.
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 17:25   #34
Pozz trebam savijet za bazen. ugl one tebletice su mi pokazale da nemam dosta kloraph je kao 7,4
stavljala sam klor granulat prije 3 dana cak malo više nego je potrebno jer smo išli na more za vikend. Ne znam sad dal se klinci smiju kupati u tome ili ne
po vodi sam imala dosta onih bijelih pahuljica ali pretpostavljam zato jer filter pumpa nije radila ta tri dana kad nas nije bilo. Radi otkad smo došli i to se očistilo i voda je bistra. Algacid sam isto stavljala ali čini mi se da je malo sklisko sastrane. Inače ovo mi je prvo kemijanje i baš me trta da nešto ne zahebem jer se klinci ipak u tome kupaju. Imamo intexov bazen 2,44 x 76. Koliko bi onda trebala stavljati algacida i klorgranulata?
__________________
Vampire Diaries & Beauty and the Beast
Stella7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 14:40   #35
..;-)

i ja sam trtarila izpocetka..sada sam flegma
;-)

kad osjetim da mi sklisko postaje uvacim tri cetiri zlice rastopljebog granulata

kada mi na povrsini se radi kao korica od kamenca

tad znam da mu ph visok..oko dcl i pol u cup vode pa oko bazena

algicid nisam imala potrebe stavljat..
velicina bazena je promjera 3 m na 70 c dubine..

pozzz

Quote:
Stella7777 kaže: Pogledaj post
Pozz trebam savijet za bazen. ugl one tebletice su mi pokazale da nemam dosta kloraph je kao 7,4
stavljala sam klor granulat prije 3 dana cak malo više nego je potrebno jer smo išli na more za vikend. Ne znam sad dal se klinci smiju kupati u tome ili ne
po vodi sam imala dosta onih bijelih pahuljica ali pretpostavljam zato jer filter pumpa nije radila ta tri dana kad nas nije bilo. Radi otkad smo došli i to se očistilo i voda je bistra. Algacid sam isto stavljala ali čini mi se da je malo sklisko sastrane. Inače ovo mi je prvo kemijanje i baš me trta da nešto ne zahebem jer se klinci ipak u tome kupaju. Imamo intexov bazen 2,44 x 76. Koliko bi onda trebala stavljati algacida i klorgranulata?
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 13:57   #36
ja imam kod kuce bazen od cca 15 i pol kubika i koristimo samo izosan

stavljamo jednu dozu (kolika je ta casica) i to rastopimo u nekoliko litara vode pa ubacimo u bazen i ukljucimo pumpu da to promijesa i tako svaki drugi dan

voda nam je cista do jeseni

naravno, pokrivamo ga preko noci zbog musica i ptica koje kake u bazen s obzirom da je nadstresnica s gredama iznad bazena

pumpa radi gotovo uvijek dok nismo u vodi

sva druga sredstva su po meni visak
Snoopy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 14:06   #37
Skoro da i jesu. Samo ti je ovo sa izosanom skuplja verzija. Naime i izosan i ovaj klor u granulama i tablete ti imaju isti sastav i istu svrhu. Jedino što Izosan ima certifikat za upotrbu za pitku vodu pa je dosta skuplji od ovoga bazenskoga klora. Usporedi količine i cijene jednoga i drugoga. Sa tabletama je opet manje brige. Staviš jednu i miran tjedan dana dok se ne rastopi.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 14:17   #38
Question Dezinfekcija bazenske vode s vodikovim peroksidom???

Pozdrav!

Bazen u dvorištu održavamo s klorom (i regulacija pH, algicid i flokulant) i jako sam zadovoljan s čistoćom, bistrinom vode. Sve bez problema. Jednom u 10 dana kontroliram s indikator tabletama za svaki slučaj.

Čuo sam da se i vodikov peroksid koristi za to, ali nemam iskustva i nisam našao puno toga na internetu. Navodno je dosta jednostavnije od klora, jeftinije i manje ga se troši od klora ako je voda topla.

Ima tko kakva iskustva? Kako se dozira? Kako se testira? Koliko ga se troši? Jel treba više algicida u tom slučaju? Ako može tko pomoći, molim neka napiše par rečenica...

Hvala! Pozdrav!
davor07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 20:59   #39
ljudi kod nas ne znaju uzivat u bazenu. muce ih troskovi. a bas smo hravati. saka kmetova .. ubila nas Klasna birokracija koja upravlja siromasnima.

algicin je za alge. nema mu zamjene. kako sto se prskaju i vocke

flokulant je gubljenje vremena

pitaj nekog kemicara da ti objasni razliku izmedu klora i tog sto navodis...
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 07:50   #40
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
ljudi kod nas ne znaju uzivat u bazenu. muce ih troskovi. a bas smo hravati. saka kmetova .. ubila nas Klasna birokracija koja upravlja siromasnima.

algicin je za alge. nema mu zamjene. kako sto se prskaju i vocke

flokulant je gubljenje vremena

pitaj nekog kemicara da ti objasni razliku izmedu klora i tog sto navodis...
Hvala na savjetu od kojeg nema apsolutno bas nikakve koristi...
davor07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.