Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 04:30   #1
Šah

htio bih vas, kao vrsne znalce i ljubitelje svih sportova pitati da li smatrate sah sportom s obzirom da se ljudi prilikom te igre ne micu vise no sto to cine za vrijeme jedenja tanjura juhe? koliko je sah stresan sport?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 04:39   #2
Otprilike si pogodio. Ja sam čitao Kasparevu biografiju i on kad je imao 16 bildao je sa juhama i jušnim jelima. Treneri su ga silili da jede samo jela sa žlicama da ojača da može podignut konja jer konji skaču visoko.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 04:40   #3
morat cu si pogledat za te stvari na netu, jer me doista zanimaju uzbudljive biografije sahovskih prvaka.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 11:05   #4
Re: Sah

Quote:
Drito Konj kaže:
htio bih vas, kao vrsne znalce i ljubitelje svih sportova pitati da li smatrate sah sportom s obzirom da se ljudi prilikom te igre ne micu vise no sto to cine za vrijeme jedenja tanjura juhe? koliko je sah stresan sport?
Pa normalno da je sport! Postoje i ozljede u takvom sportu. Npr. kad se igrač uštipne pri zatvaranju ploče...
A ja sam osobno prisustvao jednoj (umalo) tuči na šahovskom meču, tako da se komotno može govoriti o stresu u šahu.
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 23:04   #5
A ja sam dobio neke psovke na svoj racun kad sam protivniku pojeo topa.
Bilo je i prilika za ozljede dok sam se ljuljao na stolici
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 23:11   #6
Kako nema ozljeda? Tako opasne igre skoro da i nema.

Konj te može pregaziti, lovac ubiti lukom i strijelom, pješaci zatući, top pogoditi kuglom, a još kad padneš pod mač kralja ili kraljice nema ti spasa.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2004., 23:20   #7
Ja bi rado pao pod kraljicu
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 01:30   #8
Reci drito, jesi li ti to inspiriran vrlim spanjolcima i njihovim partijama u maloj kuhinji?
Donnie D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 02:28   #9
Quote:
Dado kaže:
Reci drito, jesi li ti to inspiriran vrlim spanjolcima i njihovim partijama u maloj kuhinji?
kurac, preselili su se u dnevnu sobu sad. i poker. i sve zivo igraju tam. ubim.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 03:26   #10
Eh eh, što ću ovdje ja...

A ja mislil vi ćete ozbiljno govoriti o šahu...
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 04:30   #11
Re: Eh eh, što ću ovdje ja...

Quote:
Gabriel Buzančić kaže:
A ja mislil vi ćete ozbiljno govoriti o šahu...

Uf koja steta
Donnie D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2004., 14:40   #12
Re: Re: Sah

Quote:
bluntman kaže:
Pa normalno da je sport! Postoje i ozljede u takvom sportu. Npr. kad se igrač uštipne pri zatvaranju ploče...
A ja sam osobno prisustvao jednoj (umalo) tuči na šahovskom meču, tako da se komotno može govoriti o stresu u šahu.
Fisher je jos kao nadobudni teenager nakon sto je izgubio partiju ugrizao protivnika za ruku... huligan jedan, i dobro da su mu oduzeli titule...

Btw, ma koliko cudno zvucalo i sahisti imaju bazicne pripreme, u sklopu kojih navodno puno trce!!
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 00:53   #13
Re: Re: Re: Sah

Quote:
Zemljanin kaže:
Fisher je jos kao nadobudni teenager nakon sto je izgubio partiju ugrizao protivnika za ruku... huligan jedan, i dobro da su mu oduzeli titule...

Btw, ma koliko cudno zvucalo i sahisti imaju bazicne pripreme, u sklopu kojih navodno puno trce!!
Skandalozna netočnost.

Nikad Fischer nije nikoga ugrizao.

To si pomiješao sa onim filmom u kojem je glumio Lambert...

Nije čudno, imaju teške pripreme. Fischer je boksao, plivao je cijelog života i igrao tenis.
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 08:15   #14
Re: Re: Re: Re: Sah

Quote:
Gabriel Buzančić kaže:
Da!
Sramota!!!
Kako se samo usudijo plivat i igrat tenisa...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 09:16   #15
Re: Re: Re: Re: Re: Sah

Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Da!
Sramota!!!
Kako se samo usudijo plivat i igrat tenisa...
oprosti, ali ja mislim da je to za jednog sahistu....u najmanju ruku cudno....on je jedan cudan sahist
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 12:25   #16
Re: Re: Re: Re: Sah

Quote:
Gabriel Buzančić kaže:
Skandalozna netočnost.

Nikad Fischer nije nikoga ugrizao.

To si pomiješao sa onim filmom u kojem je glumio Lambert...

Nije čudno, imaju teške pripreme. Fischer je boksao, plivao je cijelog života i igrao tenis.
Ovo je pace obrazac tocnosti... Fisher nikada nije bio sav svoj, bez obzira na trcanje, boksanje, tenis i sporadicno sahiranje...

A ti si mislio na film "Lovac"... svaka slicnost sa Bobby-jem je slucajna...

Ovakve objede na moj racun... sto mu gromova...
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2004., 08:35   #17
Zemljanine, pričaš gluposti kao da si sa Marsa... Vrijeđaj tatu svoga a ne Fischera mi moga...!

A paklenom patuljku...onaj palac nadolje, se odnosio na ovoga MArsijanca koji bedači o Fischeru kao da trača o susjedi... pa ni žemske tak ne tračaju...
Sramota.
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2004., 07:38   #18
Nije trac vec istina prava,
Fischer je zivac iako Buzancic misli da ne bi zgazio ni mrava...

Imam pravo raskrinkati tog podlog pseudosahistu u ime istine, i ljepote te drevne igre kao takve...
Pored toga postoje video zapisi kako Bobby vara na taknuto-maknuto, da krade topove dok protivnik ne gleda... i niz drugih nepodopstina...

Gabrijele, za tvoju mentalnu higijenu i dusevni mir,
prestani vjerovati u Bobby-ja, jer Fischer je vjetropir!
__________________
Lovely Jubbly
Zemljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 01:56   #19
Quote:
Zemljanin kaže:
[B]Nije trac vec istina prava,
Fischer je zivac iako Buzancic misli da ne bi zgazio ni mrava...

Pored toga postoje video zapisi kako Bobby vara na taknuto-maknuto, da krade topove dok protivnik ne gleda... i niz drugih nepodopstina...
1. To si opet pomiješao sa istinitim događajem, koji je vezan za Milana Matulovića, zvanog ŽADUBOVIĆ, jer ne zna niti jedan strani jezik i ne pozna pravilo j'adoube...
E taj je prevarant i moralna nakaza vraćao potez i krao na taj način...
Inače je poznati makro i u svome beogradskom stanu drži kurve već dugi niz godina i težak je kockar... Umiješan u trgovinu bijelim robljem...

2. Postoji jedan filmski zapis gdje Fischer tuče - novinara. Ali to je dopušteno, jer je taj lagao o njemu.
Takođe je jednom pojurio novinara i šutnuo ga u guzicu i oteo mu fotokameru. Sasvim dopušteno. Svaka čast, Bobby!

... Sve si pomiješao, ili se šališ poput dokone tračare kojoj fali skidanje paučine sa jednoga mjesta...

Ružno je to tako govoriti o jednom geniju, kojeg i ne poznaš... Možeš mu zavidjeti sada i na mladoj ženi, lijepoj i zgodnoj Mađarici, s kojom živi u sretnoj vezi...

Fischer, chess king!
A glede mentalne higijene, za nju bi se trebao brinuti onaj tko druge tako ogovara...

Tračaš kao -
Gabriel Buzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2004., 12:59   #20
Re: Sah

Quote:
Drito Konj kaže:
htio bih vas, kao vrsne znalce i ljubitelje svih sportova pitati da li smatrate sah sportom s obzirom da se ljudi prilikom te igre ne micu vise no sto to cine za vrijeme jedenja tanjura juhe? koliko je sah stresan sport?
Šah je stresan jer je umno zahtjevan. Šah ni nije sport u pravom smislu riječi nego više znanost To vidim svaki put kad pokušam dobiti jebenog chessmastera

A ono što se smatra sportom, pogotovo nogomet, ne zahtjeva nikakav mentalni napor Po formuli ko nema u glavi ima u nogama
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.