Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2009., 23:41   #21
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
Pripyat je napušteni gradu u Ukrajni. Preko noći stanovnici su iseljeni zbog černobilske katastrofe. Imate li želju posjetiti ga?

P.S. Znam da ova tema nije za nijedan pdf na forumu, ali ipak grad toliko mistično izgleda da moram na alternativi otvoriti temu
[...]

Imate slika na netu koliko hoćete.

Ajde, zapravo da tema nebi bila potpuno bez smisla, možemo potegnuti raspravu o tome kako bi izgledali gradovi i svijet kada bi ljudi odjednom nestali. Bila je emisija o tome na discoveryu i pokazivali su kako bi za malo više od 1000 godina zemlja izgledala. Uopće nebi bilo tragova o postojanju civilazicije. Naravno, ispod zemlje bi bilo ostataka, ali na površini skoro ništa.
Do dobrog putopisa po Pripyatu i okolici stici ces preko linka u mojem potpisu
__________________
Prica o Pelinu
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 22:30   #22
za ovaj grad nisam ni znala do prije par tjedana .. sanjala sam da se nalazim u černobilu u trenutku eksplozije i slijedeći dan sam guglala po netu i saznala o pripyatu, samoj nesreći, posljedicama .. sve me je to očaralo i znam da moram tamo otići .. osvojila me je ta prolaznost, čovjek nešto izgradi, uspije svojom greškom pokvariti, a onda vrijeme uzima stvar u svoje ruke - priroda se obnavlja, grad propada .. i sve to u 40ak godina
dns tamo dolaze manje turističeke grupe s vodičima, naravno ide se na svoju odgovornost .. koliko znam na groblje se ne smije, jer je tamo razina zračenja i dalje prevelika ..
samo čekam prvi priliku i put pripyata
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:14   #23
Sada građevinskim inženjerima služi kao laboratorij za proučavanje utjecaja atmosferilija i općenito starenja konstrukcija tjekom vremena
nomen_est_omen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 10:37   #24
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
za ovaj grad nisam ni znala do prije par tjedana .. sanjala sam da se nalazim u černobilu u trenutku eksplozije i slijedeći dan sam guglala po netu i saznala o pripyatu, samoj nesreći, posljedicama .. sve me je to očaralo i znam da moram tamo otići .. osvojila me je ta prolaznost, čovjek nešto izgradi, uspije svojom greškom pokvariti, a onda vrijeme uzima stvar u svoje ruke - priroda se obnavlja, grad propada .. i sve to u 40ak godina
dns tamo dolaze manje turističeke grupe s vodičima, naravno ide se na svoju odgovornost .. koliko znam na groblje se ne smije, jer je tamo razina zračenja i dalje prevelika ..
samo čekam prvi priliku i put pripyata
kojih 40-ak godina kad je černobil bio 1985-e?

može se u gradu stati maksimalno par sati i to u zaštitnim odjelima. tako i dolaze turisti. samo ne znam kako doći do tamo. nema ništa na netu. koja je to turistička agencija?
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:27   #25
40god od,samih početaka grada,1970g
i ne treba se biti u zaštitnim odjelima ..
pretraži po ovom forumu, može se naći dosta informacija, a imaš i ovdje
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:37   #26
Izgleda fantastično
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 20:51   #27
Da, grad zarobljen u vremenu i ostat će tako još bar 500-tinjak godina. Inače okolica Černobila je sada nacionalni park i tamo lutaju životinje, posebice divlje svinje i vukovi.
Na Youtube-u sam pogledao jako puno snimki turista koji su snimali sve po gradu, napuštene zdrage, bolnice, škole, kuće, volio bih jednom otići sam sve to vidjeti...
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 23:59   #28
Iskreno; rađe bih otišao u Prypjat nego na more. I mene fascinira to okruženje.


Uglavnom je sigurno, no postoje džepovi visoke koncentracije radioaktivnosti koje treba izbjegavat, a najzanimljivije je to da su metalne olupine najčešći izvor sekundarne radijacije dok npr. tlo i betonske zgrade to nisu.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 12:48   #29
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Iskreno; rađe bih otišao u Prypjat nego na more. I mene fascinira to okruženje.


Uglavnom je sigurno, no postoje džepovi visoke koncentracije radioaktivnosti koje treba izbjegavat, a najzanimljivije je to da su metalne olupine najčešći izvor sekundarne radijacije dok npr. tlo i betonske zgrade to nisu.
upravo je tlo najveći problem i zato se svim posjetiteljima savjetuje da ne dižu prašinu
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:04   #30
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
upravo je tlo najveći problem i zato se svim posjetiteljima savjetuje da ne dižu prašinu
To nisam znao, ali razlog tomu nije vjerovatno koncentracija u tlu, već što se to tlo može udahnuti i tako trajno kontaminiramo tijelo.

Onda je upće i glupo tamo ulaziti bez plinske maske.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:23   #31
Iskreno ja sam fasciniran tim gradom,i volio bi ga otici posjetiti svako malo gledam na yputube snimke i citam clanke po netu
koliko sam uspio shvatiti i koliko sam vidio snimke na youtube ljudin koji su isli posjetii Pripyat nisu imali zastitna odijela
Najzalosnije je od sveg sto i danas djeca ispastju zbog te ljudske gluposti http://www.youtube.com/watch?v=rvAJ_u3Q0Hw cak su zenama preporucavali da ni ne radjaju djecu zbog mogucih komplikacija od radijacije
I svaka ti cast Land Lancaster na tvaranju ove teme
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:39   #32
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
To nisam znao, ali razlog tomu nije vjerovatno koncentracija u tlu, već što se to tlo može udahnuti i tako trajno kontaminiramo tijelo.

Onda je upće i glupo tamo ulaziti bez plinske maske.
imaš na donjem linku dosta zanimljivu raspravu o tome

https://www.forum.hr/showthread.php?t=473266
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 13:46   #33
Zna netko koja je priča sa životinjama? Jesu li pobjegle za vrijeme radijacije, kako je to djelovalo na njih, jesu li se vratile(dobro, sad sam vidio da jesu)?!
Pretpostavljam da instiktivno bježe od bilo kakve nepoznate pojave, jel zna netko više, ili ima barem link!?
Guilty_as_Charged is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:29   #34
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
Bila je emisija o tome na discoveryu i pokazivali su kako bi za malo više od 1000 godina zemlja izgledala. Uopće nebi bilo tragova o postojanju civilazicije. Naravno, ispod zemlje bi bilo ostataka, ali na površini skoro ništa.
Nije istina....ostale bi katedrale, crkve, hramovi, kuće od cigle i sve ostalo što je od kamena i sličnih materijala koji se ne raspadaju. Neboderi bi se raspali zbog oksidacije (čitaj hrđa) ali kamenite građevine ne....kao što i danas nalazimo ostatke drevnih civilizacija.
Ragnarök is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:38   #35
Quote:
Guilty_as_Charged kaže: Pogledaj post
Zna netko koja je priča sa životinjama? Jesu li pobjegle za vrijeme radijacije, kako je to djelovalo na njih, jesu li se vratile(dobro, sad sam vidio da jesu)?!
Pretpostavljam da instiktivno bježe od bilo kakve nepoznate pojave, jel zna netko više, ili ima barem link!?
Okolo Čerobila ti je sad nacionalni park, i tamo njačešće lutaju životinje, najviše vukovi, divlje svinje i srne i jelenovi. Al da instiktivno bježe od nečega, sumnjam. Na njih radijacija manje djeluje nego na ljude, to sam negdje pročitao, samo moram link naći
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:23   #36
Quote:
Ragnarök kaže: Pogledaj post
Nije istina....ostale bi katedrale, crkve, hramovi, kuće od cigle i sve ostalo što je od kamena i sličnih materijala koji se ne raspadaju. Neboderi bi se raspali zbog oksidacije (čitaj hrđa) ali kamenite građevine ne....kao što i danas nalazimo ostatke drevnih civilizacija.
pardon, ispusti sam jednu 0 u brojkama. radi se o 10.000 godina. Naravno da bi puno toga ostalo nakon 1000.
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 15:27   #37
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
pardon, ispusti sam jednu 0 u brojkama. radi se o 10.000 godina. Naravno da bi puno toga ostalo nakon 1000.
Ma ok je....gledao sam i ja tak jednu dokumentarnu emisiju na satelitskoj gdje su prikazivali Berlin....i onda simulacija grada nakon 1000 (ili pitaj boga koliko godina)....izgleda kao današnja amazona...i jedino Berlinska katedrala strši iznad hehe.

Što se tiče 10k godina....vjerovatno ne bi bilo ništa na zemlji...jedino ispod nje.
Ragnarök is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:11   #38
pobjednica na izboru za miss Chernobyl 2004.

Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 00:04   #39
jako smiješno,gutaperka.
Dobroljub_Pavić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 01:51   #40
Odlična tema! A prije nekih mjesec se dogovorih sa frendom da sljedeće godine, u 4-5 mj. zapičimo gore. Nebi trebalo previše para ispast kaže on a doživljaj je jedinstven. Osim ak u međuvremenu ne rukne Krško pa nam skrati troškove puta...
svizac motach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.