Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 01:36   #61
Opa ! Ovo mi je nešto novo. To mi nije reka. Dobro je znat. Iako nisam zna,pokušavam luk držat u punom nategu šta kraće,jer,iako ima svega 25 funti,počme se trest ruka. Dobro,to će doć s vježbom i ponavljanjima ali podatak je dobro znat. Hvala.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:06   #62
takoder pokusaj ruku s kojom natezes drzati sto opusteniju
slobodno ju pusti neka odleti u suprotnom smjeru od tetive


kao sto vidis , hrpa detalja i gluposti na koje treba paziti , samo i kad se prica o njima
zato je vazno usvojiti dobro osnove
kao kad vozis auto , zamisli da stalno moras misliti o tome na koliko si okretaja i kako promijeniti brzinu?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:46   #63
Puno detalja ali ne gluposti. Kužim već da kod luka i strijele sve ima svoje zašto i svoje zato. Zato mi se i sviđa. Ne pale me u životu jednostavne stvari. Kad naletim na nešto komplicirano,doživim orgazam,hehe. A ovo je fakat komplicirano.
A ja želija nabavit samostrijel.
A vi rekli da je to ka puška.
A ja kupija luk.
A jadan li sam.
Ali sritan.
Sutra je trening,jedva ga čekam. Nabavija sam i strijele. Iz Cice sporta. Ipak Beaman,skupe su Easton za mene početnika. No,čim i ako nešto naučim,morat će doć neke kvalitetnije.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 19:22   #64
o , kupovat ces ti jos i novi luk i sve tako po redu

strelicarstvo je zarazno za ljude koji ne odustaju lako i koji teze perfekcionizmu

tako sam i ja svojevremeno otisao u klub "samo pogledati" , s opremom ukupno vrijednom cca 100 kuna
6 mjeseci kasnije , imao sam opremu od 1200 dem , a to je bio tek pocetak
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 00:17   #65
Hehehe,srića šta nemam baš novaca ali se već vidim u bliskoj ili daljoj budućnosti. Primjer: odradim neki faturet (fuš,kako bi vi zagorci rekli),i već mislim kako dio toga treba spremit za,recimo,novi nišan. Ili Easton strijele. Nekako težim tradicionalnom,pa mi se samim tim recurve više sviđa. Compound mi je nekako,suviše hi tech. I za recurve je oprema skupa ali mi se čini da je za složeni - wow!
Ne znam jeste li vidjeli,na stranici "cico sporta" ima knjiga o streličarstvu. Po mom skromnom,laičkom mišljenju - vrhunski uradak. Ima samo jednu manu,zasad samo na slovenskom,jedva čekam prijevod. Slabo divanim slovenski,nikako ali mi se čini da je pisana tako da je možete čitat i vi i ja. Mislim,vi kao iskusan strijelac i ja kao zelena biljka bez listova. Šta se streličarstva tiče bar.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 15:15   #66
za sad nemam bas vremena za iole ozbiljno citanje , tako da cu to ostaviti za neka manje zbrkana vremena

sto se cijena tice , bez brige budi , ekipa se uvijek pobrine da ima svega za sve i po svakakvim cijenama
tako i recurve-a ima od - do , pa nisana , pa restova , pa strijela, torbi/kofera , ...
pa kad dode ljeto , pa ti dode zelja probati 50 , 70 , 90 metara , a luk ti nema sape ...
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:20   #67
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Onaj drugi (ili prvi) do kojeg nisam nikako moga doć klub je ionako aikido klub,pa je njima streličarstvo više kao neka nadopuna,ne i osnovni sport.
Pozdrav, drago mi je da se opet malo oživio ovaj thread. Znači, zagrizao si ko pitbul i ne puštaš. OK! Inače, ovaj gospodin koji trenira aikido (i jiu-jitsu ako se ne varam) je bio u Varaždinu na božićnom turniru, moj kolega iz kluba je laprdava s njim jedno pola sata. Josip Džimbeg iz SK Jadran ako se ne varam.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:17   #68
Oooo,pozdrav tebi doopeen,nije te odavno bilo,pa tlačim samo ZgSasha.
Gospodina nisam upozna a to da je nastupija u Varaždinu mi je reka momak koji se trudi oko mene po pitanju tehnike i sveg ostalog šta mi treba ka početniku u streličarstvu. I da je bija treći. Dobro,dobro,treći od tri ali ipak treći.
Eh,da imam novaca,kao što nemam vremena,pa da se zaletim gore do vas par dana u neki klub na obuku...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 17:52   #69
Je, radio sam puno pa se nisam ni logirao - ili jakjo rijetko. Skoro da nisam ništa ni trenirao dva-tri mjeseca i jako se vidi. Sad se spremam započeti novu turu priprema, ovaj put sa vježbama snage (osim tehnike, normalno) i moslim da će to dati neke rezultate. Bez treninga svaki dan, bez ispucanih bar 150 strijela po treningu, mislim da nemam što tražiti među ekipom na vrhu.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 23:02   #70
Danas vam samo želim poželit sretan Božić,svako dobro i puno zdravlja.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 01:08   #71
I tebi sretan Božić, prikane, iako sa zakašnjenjem malo. Ja sam danas bio na treningu i odradio svojih 150 strijela, zapisao pogotke, podešenja na luku, analizirao grupiranje. Bilo je teško, već dugo nisam toliko pucao. Ali, utjeha je da mogu reći da nisam baš sve zaboravio. Mali napredak se vidi. Za mjesec i pol treninga ću biti na putu prema dobroj formi.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 15:05   #72
Doopeen,ti isto pucaš iz compounda ili...?
Ja sam na recurve-u,pa me interesira da li ruka koja drži luk mora bit malo savijena u laktu ili je to individualno? Uče me da mora a to mi malo predstavlja problem. Kao i još puno toga,u stvari. No,ipak,stvari polako kreću nabolje. Počeja sam učit.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 20:44   #73
Na recurve-u sam, odnosno na barebow-u (bez nišana). Lakat bi trebao biti okrenut paralelno sa tetivom (da joj se ne nađe na putu) a vjerujem da te savjetuju za lagano savijen lakat zato da možeš istovremeno vući i gurati luk što će se pokazato osobito važno kad montiraš kliker. Za sad samo slijepo slušaj što ti kažu da radiš iako to možda tebi neće imati smisla. Kasnije će neke stvari sjesti same od sebe. Ja radim po 150 strijela svaki drugi dan, a one druge dane rastežem gumu. Danas je bilo loše na treningu, jednostavno nemam snage držati luk rastegnut desetak sekundi.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 10:09   #74
Hehe,mogu mislit kako ti je. Moj ima svega 25 funti,nije mi ga neki problem držat ali se isto treska ruka ako ga zadržim predugo. Ne virujem da i tvoj ima 25,biće bar 15-tak funti jači. Meni se sviđa to pucanje s golim lukom,bez hi tech dodatne opreme ali će mi tribat vrimena da uhvatim osjećaj i za samo pucanje a i za nišanjenje. Već se vidim u neko dogledno vrime kako odem negdi u prirodu,skinem nišan,stavim neku maaaaalo veću metu i...
Pa da vidimo "kako Musa dere jarca". Više kako ja lomim (skupe) strijele.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:01   #75
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Hehe,mogu mislit kako ti je. Ne virujem da i tvoj ima 25,biće bar 15-tak funti jači.
Samo desetak :-)) Danas opet na trening. Već sam tri dana sam, nikome se ne da trenirati preko blagdana.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:00   #76
Ja bi otiša negdi u prirodu,no,vrime je oblačni i kišovito,pa i nije baš za pucanje u prirodi. Veći mi je problem šta nemam metu a strijele su skupe (čak i ove moje jeftine) da bi puca u bilo šta. Ovaj prostor koji zasad imamo,u stvari mračni,vlažni i hladni hodnik u podrumu Doma mladih nam je raspoloživ samo Nedjeljom i Ponedjeljkom.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:03   #77
Evo, čisto da malo oživim temu... kako je? Jel se trenira štogod? Ja tek sad vidim koliko mi snage fali i tek sam se sad počeo brinuti kako ću izgurati sljedeći turnir. A da napomenem,, sljedeći turnir su zapravo dva turnira u jednom (2x25 i 2x18) i bogme, natezat ćemo tetive samo 120 do 150 puta samo tako...
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:13   #78
Ja nemam takvih problema jer pucam rijetko i malo.AA i luk je #25,pa... U Nedjelju smo čak bili na fieldu,jel se tako kaže? Haha,samo smo malo izišli na Marjan,ima jedno dobro i sigurno misto. Bura nije smetala strelicama ali je prstima,smrzli su mi se. Pucam malo jer imam samo 3 strijele i to sve tri drukčije.Jedna kraća a na jednoj čak fali pero. I posuđeni nišan,u poluraspadajućem stanju.Šta ćete,to su počeci. Naručene strijele i nišan ne dolaze ima već cili misec dana.
Ja ne brinem još o natjecanju,daleko sam od njega miljama,no cilj mi je doć,pa neka budem premoćno zadnji ali ne sa 300 krugova. Želim malo više.
Šta se tiče oživljavanja teme,za to sam ja zadužen,kako mi se čini. Ja pitam,vi odgovarate.
Dolazim od Četvrtka do Subote u toplice Sveti Martin,to je rajon iskusnih i dobrih hrvatskih streličara. Joj da mi se nać s nekim da popijemo kavu i da mi kaže par stvari...
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 13:28   #79
izgleda da su za dalmatinca toplice bile kobne ...?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 17:42   #80
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
izgleda da su za dalmatinca toplice bile kobne ...?
Nisu ne ne, upa je u novi nisan i strijele.......ne odustaje taj lako
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.