Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2010., 14:55   #81
Meni samo nije jasno zašto Amazon nije svoj Kindle book obogatio "stavrima". Ovako im je Jabuka samo maznula ideju. Prava šteta.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:22   #82
Ne treba pljuvati po nicemu tako niti po Appleu...

Ali kada vidim ekipu koja toliko hvali i brani taj iPad, kojega u stvarnosti jos nitko nije niti primio u ruke, dođe mi da pomislim da li se zaista radi o nekakvoj apple sekti (i da se izbljujem, naravno).

Obozavam Stephena Frya, ali koji k***c on zna o novim tehnologijama i trendovima? njegovu kolumnu/blog dozivljavam kao zanimljivo i komicno stivo koje ce mi izmamiti osmijeh na licu a ne 500$ za neki pomodni gadget.

Na prvoj stranici dvije tete, blagajnica i ulagacica, nas pokusavaju uvjeriti kako je iPad prava stvar i kako ce ga svi uskoro imati (ne zelim nikoga uvrijediti). Pa nas uvjeravaju kako je to nesto revolucionarno i tehnoloski nadmocno. Pa kako nam multitasking nije uopce potreban kada imamo multitouch?! (i da, multitouch nema nikakvu realno korisnu primjenu. uglavnom zbog cinjenice da ljudi informacije predaju-primaju sekvencionalno. rijeci se pisu slovo po slovo, rijeci se citaju slovo po slovo. jedina primjena je zoom i poneka igrica...sve ostalo radimo click by click...osim naravno kombinacije ctrl+alt+del...get it?)

Sto je toliko revolucionarno u iPadu? Tehnicke karakteristike?

Rezolucija 1024x768? Ili kako bi oni rekli: Pogledajte najomiljenije HD filmove/serije u 4:3 formatu.... Sto je tu novo?

Video Main Profile level 3.1? LoL!

WiFi? 3G? Bluetooth?

A-GPS? Mail attachment support?!?!

Gdje je tu revolucija? Ne vidim cak niti evoluciju (osim sto je veci od iPhonea)... Bilo bi super kada bi nam netko tko mozda zna nesto vise pokusao objasniti sto je to novo kod iPada... ja osobno nisam uspio pronaci nista revolucionarno/novo/inovativno... osim mozda marketinske kampanje (ma nema niti tu nicega novoga)

Ono sto je meni super kod Applea je dizajn. To je ono sto privlaci ljude. Pogotovo one koji ne znaju sto zele pa si misle da sa dobrim dizajnom ne mogu pogrijesiti. Ne moze mi neki poslovni covjek reci da koristi iPhone zbog funkcionalnosti. Treba priznati - lijepo izgleda nema sta...

Reci da jedan blackberry i ostali "iPhone copycatsi" nisu niti blizu iPhoneu je zaista apsurdno i bezobrazno! Blackberry, HTC a uglavnom i Nokia, SE i Samsung su vec daleko ispred Applea. (naravno, određeni modeli)

Evo jedan simpaticni citat:
"cuj, nexus i jos neki smartphones nemaju multi-touch. meni je vaznije da mi telefon ima multi-touch nego multitasking. ovo potonje ti samo prije istrosi bateriju."

Mislim da taj citat mnogo govori o "sekti"... vaznije je imati nesto sto cemo mozda nekada koristiti nego nesto sto je zaista korisno...
A na to se moze nadovezati i onaj rat HTML5 vs. Flash... dakle, bolje je imati nesto sto ce u buducnosti MOZDA biti standard nego nesto sto je sada standard...way to go, apple... vjerovatno je to ona revolucija o kojoj stalno cujem...

Ali, dosta trabunjanja...

"A magical and revolutionary product at an unbelievable price."

Apple iPad nije los gadget...ali svakako nije revolucionaran...a cijena je definitivno nevjerovatna (to mislim u negativnom smislu)...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:29   #83
Quote:
get kaže: Pogledaj post
Meni samo nije jasno zašto Amazon nije svoj Kindle book obogatio "stavrima". Ovako im je Jabuka samo maznula ideju. Prava šteta.
Ne znam s čim bi to obogatio?
Ovdje se radi o 2 sasvim različita gadgeta (iPad i Kindle). iPad uopće nije ebook reader za razliku od Kindle-a.
Prouči malo kakva se tehnologija koristi kod ebook readera za prikaz teksta. Apleov ipad je normalni lcd s led pozadinskim osvjetljenjem, dakle na njemu čitati knjige je isto kao i na bilo kojem drugom monitoru.
Kindle i ostali ebook readeri za prikaz koriste tzv. "elektronički papir", odnosno E ink tehnologiju, što znači da je čitanje teksta na takvim uređajima najsličnije klasičnim knjigama. Nemaju pozadnisko osvjetljenje pa ne zamaraju toliko oči.
Osim toga, baterija kod njih može trajati čak i nekoliko tjedana zbog male potrošnje energije (energija se troši samo kod "listanja" odnosno učitavanja nove stranice). Ebook readeri imaju monokromatski prikaz, odnosno najčešće 8 ili 16 nijansi sive pa su samim time (i sporošću učitavanja još i više) ograničeni pa nisu pogodni za gledanje filmova.
Ipad je pak nakrcan ko "švicarski nož". Ima mnoštvo funkcija, ali ne vjerujem da bi ikoga zanimalo čitanje knjiga na tom čudu, barem ne duže od pola sata.
Dakle, tko hoće ebook reader, bolje neka kupi pravi. iPad to nije.
__________________
DESIGNED TO PROVOKE EMOTIONAL RESPONSE
Invader is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 18:43   #84
Ma jasno da nije, ali ideja, ideja ono što su izvukli iz Kindle-a.
__________________
Be Water My Friend
get is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:22   #85
Hit na YouTubeu: Kupili iPad i odmah ga umlatili baseball palicom
__________________
Beaker's Ballad
Dadichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:34   #86
Ma pis of šit ak se mene pita. Jednostavno mislim da to nije proizvod vrijedan ikakvih para.
Nije laptop,a i da jest radije bih si zemio onaj lijepi Asusov EEE PC s tačskrinom i 250GB hard diska i 11 satnom baterijom.

Priznajem lijep je za gledat, ali osim toga... pa ni poštene zvučnike nema..
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:40   #87
Ja bih isto EEE, ali bez touchscreena. Koncept touchscreena na PC-u me oduvijek asocirao na debila koji ga koristi, istodobno slineći po tipkovnici, jer ne shvaća kako miš posredno pomiče strelicu na ekranu, kao ni tipkovničke kratice.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 05:18   #88
EBENO

Vidio, probao, kupio...
Odlična stvar za surfati u krevetu, kauču, WC-u i sličnim mjestima kad si jednostavno razbijaš dosadu, a laptop je nespretan.
Zadovoljava 95 % mojih privatnih potreba, lijepo izgleda, i praktičan je.
Fali kamera za skype, i čekam bolju 3G verziju da sam svugdje online a ne samo di je Wireless mreža.
Nekome je beskorisno sranje, a nekome baš ono što mu treba!
Ja sam ova druga skupina... Valjda će i hrvatske novine napravit skoro aplikaciju za iPad i očekujem hrvatska izdanja knjiga i onda je pose ispunio svoju zadaću!
Eto toliko!
peggass is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 09:35   #89
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ja bih isto EEE, ali bez touchscreena. Koncept touchscreena na PC-u me oduvijek asocirao na debila koji ga koristi, istodobno slineći po tipkovnici, jer ne shvaća kako miš posredno pomiče strelicu na ekranu, kao ni tipkovničke kratice.
Ma meni je tačskrin drama jer ga je zgodnije onda korisitit dok si recimo u basu i to, ne moraš vadit tipkovnicu ispod ekrana. A to sam spomenuo jer svi pizde za tim iPadom radi tačskrina i multitoucha -.-

Quote:
peggass kaže: Pogledaj post
Vidio, probao, kupio...
Odlična stvar za surfati u krevetu, kauču, WC-u i sličnim mjestima kad si jednostavno razbijaš dosadu, a laptop je nespretan.
Zadovoljava 95 % mojih privatnih potreba, lijepo izgleda, i praktičan je.
Fali kamera za skype, i čekam bolju 3G verziju da sam svugdje online a ne samo di je Wireless mreža.
Nekome je beskorisno sranje, a nekome baš ono što mu treba!
Ja sam ova druga skupina... Valjda će i hrvatske novine napravit skoro aplikaciju za iPad i očekujem hrvatska izdanja knjiga i onda je pose ispunio svoju zadaću!
Eto toliko!
Po meni je iPad jedan veliki
Nema moultitasking dakle ne možeš slušat muziku i radit nešto drugo istovremeno. Čitat novine prek toga mi je ful debilno,a osim toga web portali su mi puno bolji. Da hoću neko mobilnost definitivno ne bih uzeo dasku koji bih morao potezat sa sobom već nešto manje, možda iPod Touch ili neki mobitel s dobrim ekranom. Za čitanje knjiga je isto veliki E-ink tehnologija je puno puno bolja, korisnija i efikasnija.

Jednostavno to je uređaj za ljude s 600$ viška u džepu. Uređaj nema nikakvu svrhu,a sve mogučnosti koje nudi su debelo ispodprosijeka jer postoji milijun drugi stvari koje to rade bolje i za manju cijenu.
U svakom slučaju
Pa ne možeš ni na YouTube poći -.-

EDIT: OVO je stvar za koju bih dao 700$ !
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.

Zadnje uređivanje ArmedDragonLV11 : 06.04.2010. at 09:49.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:12   #90
Samo da komentiram tezu iz uvodnog posta o Flashu. Podrška za flash je s razlogom izostavljena jer dolazi HTML 5, Flash je stvar prošlosti za video, a to je jedino važno za ovakve uređaje. Sve novije platforme ne pridaju važnost Flash-u iz čega je sasvim jasno da je riječ o platformi u prošlom svršenom vremenu. Čak i YouTube ima eksperimentalno HTML 5 verziju.

Što se tiče samog uređaja, koncept mi ima smisao, ali me zanima što će konkurencija napraviti - e.g. HP Slate. Apple je velika firma jer pokreće promjene (iPhone je ipak pogurao sve ostale proizvođače).
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 12:37   #91
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Samo da komentiram tezu iz uvodnog posta o Flashu. Podrška za flash je s razlogom izostavljena jer dolazi HTML 5, Flash je stvar prošlosti za video, a to je jedino važno za ovakve uređaje. Sve novije platforme ne pridaju važnost Flash-u iz čega je sasvim jasno da je riječ o platformi u prošlom svršenom vremenu. Čak i YouTube ima eksperimentalno HTML 5 verziju.

Što se tiče samog uređaja, koncept mi ima smisao, ali me zanima što će konkurencija napraviti - e.g. HP Slate. Apple je velika firma jer pokreće promjene (iPhone je ipak pogurao sve ostale proizvođače).
Pišeš glupost. iPAD ne podržava flash zbog toga što im Adobe to ne dozvoljava (neka svađa između njih i Apple-a). Napisati da je flash izostavljen zbog HTML5 je isto kao napisati da da Mercedes više ne prozvodi aute s pogonom na benzin jer će jednog dana svi proizvoditi aute s pogonom na plutonij! Što će biti, vidjet će se jednog dana.. A da je iPad toliko napredan, podržavao bi bar USB2.0, ako već ne bi podržavao USB3.0. I imao bi multitasking. A nema ni jedno ni drugo. To je zaostali uređaj. nije čak ni revolucionaran da bi mu se mogli oprostiti svi ti nedostaci (tablet računala postoje već jako dugo).
Iphone je, kad je izašao, bio jednako zaostali uređaj kao i ovaj iPad. Tek s verzijom 3GS, a pogotovo s ovom nadolazećom (ako se ostvare današnja nagađanja, da će održavat multitasking) će biti pravi smartphone sposoban da ravnopravno konkurira svim modernim smartphone-ima.
I da, iPhone također nije bio revolucionaran jer su i prije njega postojali touchscreen mobiteli... Samo što je Apple uložio ogromna sredstva u marketing pa se zbog toga iPhone prodaje ko' lud (dokaz da dobar marketing znači jako puno). Ista stvar se ponavlja s ovim iPadom. Bez plaćenih članaka i reportaža u svim državama (pogotovo u SAD-u), iPad bi u kratkom vremenu bio proglašen fijaskom stoljeća.
miro30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 11:14   #92
Quote:
ArmedDragonLV11 kaže: Pogledaj post
Jednostavno to je uređaj za ljude s 600$ viška u džepu.
Ili za klince koji će turpijat roditelje za taj iznos. S tim da će kod nas cijena biti mnogo veća.
Nema multitasking, slab procesor, nema USB, kameru, mikrofon, GPS, nema zaštićen ekran koji je premalen, nema flash (opet pametuju - poput onog famoznog mini display porta) nema tipkovnicu što znači da svako ozbiljnije pisanje ne dolazi u obzir itd. Ne vidim svrhu.
mangata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 13:11   #93
Apple iPad Review
http://www.youtube.com/watch?v=m4ct09-eJNA
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 16:33   #94
Quote:
-Um- kaže: Pogledaj post
a svi će (kao što su i iPhone) kopirati iPad.
ne bih pisao ništa o mogućnostima, cijeni, funkcionalnosti itd. itd.

samo bih spomenuo jednu stvar Apple je u zadnje vrijeme uobičajio prvi izlaziti s "novotarijama", a nitko pametan ne bi trebao misliti da i drugi nemaju već nešto istovrsno u pripremi i čekaju povoljan trenutak - pokušajte zamisliti što pripremaju u Nokiji, kada to izađe neće biti poluproizvod i nikako nešto "klonirano"! E sad, zašto Apple ide prvi
__________________
Co(g)ito ergo sum
charugga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:03   #95
Quote:
miro30 kaže: Pogledaj post
Pišeš glupost. iPAD ne podržava flash zbog toga što im Adobe to ne dozvoljava (neka svađa između njih i Apple-a). Napisati da je flash izostavljen zbog HTML5 je isto kao napisati da da Mercedes više ne prozvodi aute s pogonom na benzin jer će jednog dana svi proizvoditi aute s pogonom na plutonij!
potpis na ovo...

@charugga: A po čemu to Apple izlazi sa novotarijama? iPhone nije donio ništa revolucionarno osim lijepog pakiranja.. iPad isto tako..

Jedino što im je dobro je MAC i trebali su se držat samo toga...
__________________
I'm an educated fool with money on my mind..
Sauron_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:26   #96
stvarno pis of šit... bilo je jasno cim su ga predstavili da ce biti govno...a sad kada je napokon dosao ljudima u ruke sve je i potvrđeno...

lol...nema flash (koji je prisutan na gotovo svajoj stranici) zbog necega sto ce jednog dana mozda biti standard...

@ charugga....
i mene zanima sto je to apple kod iphonea ili ipada donio da je revolucionarno?

Edit: tek sam sada skuzio da sam vec popljuvao taj šit par postova iznad, ispricavam se na ponavljanju...
outlaw9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:03   #97
Quote:
outlaw9 kaže: Pogledaj post
stvarno pis of šit... bilo je jasno cim su ga predstavili da ce biti govno...a sad kada je napokon dosao ljudima u ruke sve je i potvrđeno...

lol...nema flash (koji je prisutan na gotovo svajoj stranici) zbog necega sto ce jednog dana mozda biti standard...

@ charugga....
i mene zanima sto je to apple kod iphonea ili ipada donio da je revolucionarno?

Edit: tek sam sada skuzio da sam vec popljuvao taj šit par postova iznad, ispricavam se na ponavljanju...
možeš ti govorit šta hoćeš,pljuvat po apple-u,ali činjenica je da ljudi svuda po svijetu "puše" njihov odličan,vjerojatno najbolji marketing...Appleovi proizvodi nisu revolucionarni,ali su kvalitetni i dizajnom prvoklasni
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:24   #98
Quote:
HUNTER (CRO) kaže: Pogledaj post
možeš ti govorit šta hoćeš,pljuvat po apple-u,ali činjenica je da ljudi svuda po svijetu "puše" njihov odličan,vjerojatno najbolji marketing...Appleovi proizvodi nisu revolucionarni,ali su kvalitetni i dizajnom prvoklasni
Operativne temperature i iPad-a i iPhone-a su od 0C do 35C tako da ostaviš ga jednom u autu ili slučajno vani na Suncu i ode baj baj ..
__________________
You don't get what you deserve, you get what you get.
ArmedDragonLV11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 14:31   #99
Quote:
ArmedDragonLV11 kaže: Pogledaj post
Operativne temperature i iPad-a i iPhone-a su od 0C do 35C tako da ostaviš ga jednom u autu ili slučajno vani na Suncu i ode baj baj ..
to piše u uputama svakog mobitela

uredno sam slušao muziku na iphone-u po zimi na temperaturi od -9 i nije mu ništa bilo
HUNTER (CRO) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 15:15   #100
Quote:
outlaw9 kaže: Pogledaj post
lol...nema flash (koji je prisutan na gotovo svajoj stranici) zbog necega sto ce jednog dana mozda biti standard...
Jaooo, koji deja vu.
Prije 12 godina, mogu ti parafrazirati, isti "protivnici" Appleove politike su za iMac rekli: lol...nema floppy zbog nečeg što će jednog dana možda biti standard (USB priključak)
__________________
Is this the real life?
Is this just fantasy?
W3DR4N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.