Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2017., 21:59   #9701
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Nova slasticarnica - http://plavakamenica.hr/2017/09/19/s...agreb-teslina/

Nadam se da ce kolaci biti vrhunski kao sto i najavljuju...ne jedem kolace otkad je petra zatvorila mnk...
Isto kao i cijene. Jel smo na ovoj ili na nekoj drugoj gastro temi komentirali cijene?
I Petra nema vise mnk ali ima kolača u: xato, tpk i rougmarine sigurno. Ne znam da li ima još koje mjesto? Ono neko tacos, ne mogu se sjetiti nikako. Ima na njenom insta profilu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 20.09.2017., 05:50   #9702
Da li netko zna radno vrijeme Hromalićeve slastičarne? Ne mogu ništa naći na webu
Magenta123 is offline  
Old 20.09.2017., 09:00   #9703
Pojela jučer pitu s limunom u Amelie. Bila je fina, ali sva se razlila po kutiji (uzela sam za van) da sam je žlicom morala skupljati

I dok sam čekala malo sam gledala u izlog s kolačima i primijetila sam da je jedan od sastojaka torte Ameli puding!? WTF?
VK Girl is offline  
Old 20.09.2017., 12:21   #9704
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna radno vrijeme Hromalićeve slastičarne? Ne mogu ništa naći na webu
Tek od ponedjeljka sluzbeno radi pa vjerovatno zbog toga...
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 20.09.2017., 12:36   #9705
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Tek od ponedjeljka sluzbeno radi pa vjerovatno zbog toga...
Aha... thx

Ja zabrijala da je od 18. u pogonu :-)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Magenta123 is offline  
Old 20.09.2017., 12:58   #9706
U subotu su mi na Zrinjevcu rekli da otvaraju u ponedjeljak, 18.
Coco_Nut is offline  
Old 20.09.2017., 13:04   #9707
Ha, mozda sam ja krivo shvatio koji ponedjeljak....
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 20.09.2017., 13:09   #9708
Jel postoji u zg koja slasticarna da je bolja od Vinceka jer Vincek je poskupio i smanjio velicinu kolaca ?
EarthExplorer is offline  
Old 20.09.2017., 13:24   #9709
hm pojedini kolaci u Konzumu su bolji od Vincekovih, a dosta jeftiniji
Krkimir is offline  
Old 20.09.2017., 13:38   #9710
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm pojedini kolaci u Konzumu su bolji od Vincekovih, a dosta jeftiniji
Amen.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Old 21.09.2017., 22:13   #9711
što se vinceka tiče, od srca preporučam, tko voli ledenu kavu (doduše, bolje bi sjelo u ljeto al ok), vis a vis by vincek u tomićevoj..dakle, najbolja ledena kava..
usporedbe radi, ledena kava u amelie je čisti promašaj, natrpaju toliko leda, pa kad se led krene topiti na +38, u roku minute se dobije splačina..
ovi u vis a vis tako dobro pogode omjere, uvijek se rado tamo vraćam na ledenu kavu..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 22.09.2017., 15:20   #9712
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
zahvaljujem jedva čekam onaj kombo šljive/mak, zaboravila sam kak se zove
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
jesen stize
Jesen stigla

Pa sam uzeo Jesen stiže...

iiii ... Dunjo moja

Kao kombinacija ne funkcioniraju baš zajedno, prvi dio pjesme mi je dosta bolji...
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Old 23.09.2017., 23:23   #9713
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
u meet mia su nedavno izbacili novi. nisam probala, ali super zvuci i izgleda
Thnx na info....
Quote:
menni kaže: Pogledaj post


....ovako sam reagirala na fotku.


One thing led to another i jutros sam se našla u Vlaskoj i sjetila se ovog posta. I mislim si, ok, idem probati jer obožavam eklere.
Uzela sam ekler.
Od kad sam sjela do kad je došla konobarica prošlo je manje od 5 min.
Od kad je uzela narudžbu do kad se vratila s narudžbom isto je prošlo oko 5 min.
Kolač nije bio FUL leden, to mi se ono inače uopće je sviđa kad je temperatura u kojoj se kolači drže neprimjerena pa je kolač kao komad kamena.
Ovo je bilo primjereno.
Veličina je....hajde da to nazovem skromna....recimo da izgleda veličine kutije cigareta u dužinu. Više manje.
Gore jesu te dekoracije kao na slici i izgled je vrhunski.
Okus....oh, well, I tried. Htjela sam da mi se svidi. Jako sam to htjela. Samo tijesto je izvrsno. No krema i još nekakav nadjev na dnu... a ono...krema nije kremasta nego kao da je pomalo hrapavasta, ima onako pod jezik nekakvu mrvicastu teksturu, meni tako izađe kad ja radim kolače kad ne ostavi dovoljno vremena da se šećer rastopi ili kad mi se drugi sastojci ne povežu bas najbolje. Lješnjak se (osim ovih komada prostim okom vidljivim u okviru dekoracije) osjeti tako. Više se osjeti slatkoća nego lješnjakoća.
Kola+ekler=38 kuna
Ne pada mi na pamet ponovit. Nije ušao u kategoriju onih kolača koje ću krejvat u pmsu ili ih se sjetit kad budem stotinama km daleko.
U toj kategoriji je npr Petrin lemon tart i Petrin mak na konac torta, mamine palačinke i bakin slatki kruh, svekrvine princeze.
Ovaj tu kolač pojela i vrlo vjerojatno ga budem uskoro zaboravila. Ne iz nekog posebnog razloga već zato jer....nije pamtljiv po ničemu, eto.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 23.09.2017., 23:35   #9714
Mda, ja sam relativno nedavno bio u Meet Mia i uopće se ne sječam što sam jeo. Ni po dobrom ni po lošem. A jeo sam dva kolača. Meh.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 23.09.2017., 23:40   #9715
pod ruku mi je dospio letak kebabdzinice u Maksimirskoj 100 na kojem pise da imaju baklave sa pistacijama, jel neko mozda probao?
Krkimir is offline  
Old 24.09.2017., 15:55   #9716
Amelie u centru ispod katedrale. Nemoguća, ai baš nemoguća posluga. Konobarica niti ne pokušava sakriti svoju frustriranost poslom. Urla dok skuplja prljavo suđe "VIDIM VAS, SVE VAS VIDIM, TU SAM!!!" gostima koji pokušavaju skrenut pažnju na činjenicu da su sjeli prije nekog vremena i htjeli bi biti posluženi.

Nama je, prilikom uzimanja narudžbe, rekla: "Mislila sam da ćete to malo brže naručiti kad ste već rekli da znate što želite."

Ili nek zaposle još osoblja ili nek smanje broj stolova na terasi. Ovako je stvarno nakaradno.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 24.09.2017., 16:52   #9717
O boze. Uzas.
Zlatica Blatica is offline  
Old 24.09.2017., 21:32   #9718
Dobro je dok ne tuku.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 24.09.2017., 22:19   #9719
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Mda, ja sam relativno nedavno bio u Meet Mia i uopće se ne sječam što sam jeo. Ni po dobrom ni po lošem. A jeo sam dva kolača. Meh.
mene Mia svaki put sve bolje iznenadi. u srijedu samo tamo pogodio sjajnu kombinaciju. onaj neki tart s malinama i mascarponeom mi je apsolutno savršen, uz bok Jelinićkinom od limuna. drugo što sam uzeo je nešto salt& nešto (nutty?). nije bilo salty baš (mislio sam da bude slana karamela) ali je bilo izuzetno dobro.
x-type is offline  
Old 24.09.2017., 23:20   #9720
isprobala sam i ja eclair. jako je malen i sav skroman, ali meni je okusom bio sjajan

dolje je krema od ljesnjaka i cokolade, ako se ne varam, nema je jako puno, al je jaca od ove ljesnjakaste pa se dobro nadopunjuju, ima i komadica ljesnjaka. tijesto mi je bilo super i ove polovice tostiranih ljesnjaka gore su mi odlicne. sve skupa ima bas nekako bogat okus, eto.

ne bih ga jela svaki dan, ali namjeravam uzet jos koji kad se nadjem u blizini. za tri zalogaja cijena od 23 kn je malo prevelika, ali meni nekako za povremeno cascenje i nije takav bed.
idač is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.