Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 20:34   #61
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
nivea sun&bronze - dobro stiti, ali uzasno se guli s koze
kako misliš guli se? imam ju, ali još nisam stigla do sunčanja lol neznam kako ona djeluje s tim "bronze" da li to daje kao nešto za samotamnjenje što se poslije skine ili samo ubrza tamnjenje
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 20:41   #62
Quote:
crvenkapica5 kaže: Pogledaj post
kako misliš guli se? imam ju, ali još nisam stigla do sunčanja lol neznam kako ona djeluje s tim "bronze" da li to daje kao nešto za samotamnjenje što se poslije skine ili samo ubrza tamnjenje
nema efekt samotamnjenja, koza bi s njom trebala brze tamniti. ja jesam dobila boju, ali kad namazes i onda prodjes rukom po kozi, krema se skida, nekako mrvi s koze.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 20:49   #63
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
kupila sam sada rosalovu soleval 50+ i puno bolja tekstura od avena, nije toliko ljepljiva, čak je i odlična ali nakon nekih 40tak minuta kada se upije što mi naravno ne odgovara..
zato uzmeš u spreju. manji je spf, ali je prezakon taj soleval.
Quote:
Željezna kaže: Pogledaj post
Probao tko od Olivala mlijeka za sunčanje ?
imam kremu za lice. miriše pomalo na kokos, diskretna. odma se razmazuje, ne masti. i kad potrošim, ako to bude ovo ljeto - kupujem opet.


i soleval i olival sam kupila jer sam otišla u dm i zabrijala da ću kupit nešto s balkana, a ne od nivee. koja je poskupila bolesno svoje cijene, a još uvijek je nivea.

moram li reći da sam prezadovoljna izborom, a bogami kupujem ja i lancaster i slične điđe za sunčanje. ali, živa sam i zdrava ovo ljeto i bez njega.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 22:33   #64
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
e, bas super, kupit cu tu, jos samo nesto sta san zaboravio, volio bi da nema nikakvog mirisa, ili ako mora imat da se sta manje osjeti

fala ti empress
Ima neki lagani, fini miris, meni nije prejak, na koži se skoro ni ne osjeti.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:14   #65
Cure koje su koristile Sundance sprejeve - jel ste mogle špricati bez problema? Meni se skoro odmah začepio sprej i faktor 20 i faktor 50, pretpostavljam da je mlijeko pregusto da bi pod tlakom izlazilo kroz tu rupicu?


Kreme za pamćenje su mi:

Eucerin za osjetljivu kožu, visok faktor, protu alergijska - ne razmazuje se, užasna tekstura, ostaje "u dijelovima" na koži, a i guli se s tijela u mrvicama (izgleda kao ste s pilingom na tijelu izašli), ukratko prestrašno

Dječji Garnier, neki ogroman faktor - zelene je boje i ne upija se baš najbolje, pa ostaje zeleno po tijelu
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:57   #66
Kakvi su Garnierovi Ambre Solare ili kako već. Ja sam prošle godina imala Nivein u spreyu, nije loš.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:05   #67
Quote:
Cvrčak i Mrav kaže: Pogledaj post
kokosovo ulje za sunčanje s beta karotenom Aromatica - 100% prirodno, prekrasna koža, lijep preplanuli ten, mislim da je faktor zaštite 6, tako da nije za svakoga, meni odgovara. jedino što je bočica samo od 100 ml, tako da kombiniram s ostalim uljima za sunčanje (u koji obavezno dodam malo kakao maslaca, također Aromatica)
e ovo me zanima ..baš pravo kokosovo ulje ..koliko dođe ta bočica onda od 100ml?razmišljam uzeti tak nešto ili hawaiian tropic jer sam negdje pročitala da i on sadrži kokosovo ulje ..pa ako je netko i njega probao neka se javi....
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:21   #68
Quote:
Andjelcic kaže: Pogledaj post
nema efekt samotamnjenja, koza bi s njom trebala brze tamniti. ja jesam dobila boju, ali kad namazes i onda prodjes rukom po kozi, krema se skida, nekako mrvi s koze.
eeeh, pa nemogu tako zeznut novi proizvod
javim dojam kad isprobam
crvenkapica5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:32   #69
Quote:
Ana_2507 kaže: Pogledaj post
Kakvi su Garnierovi Ambre Solare ili kako već. Ja sam prošle godina imala Nivein u spreyu, nije loš.
Ja sam dvije godine koristila njihovo ulje i sprej u tamnosmeđoj bočici i imala sam prekrasnu boju ..doduše nema neki faktor pa ak si baš blijeda nebih ti preporučila ..barem ne na početku dok ne uhvatiš malo boje, a do tad nešto s jačim faktorom.

Kupila bih ga i ove godine al ja nebi bila ja da stalno ne isprobavam nešto novo u nadi da uvijek može bolje
__________________
Album slika
sunčica_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:36   #70
A oni u bijeloj bočici u sprey-u?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:48   #71
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Cure koje su koristile Sundance sprejeve - jel ste mogle špricati bez problema? Meni se skoro odmah začepio sprej i faktor 20 i faktor 50, pretpostavljam da je mlijeko pregusto da bi pod tlakom izlazilo kroz tu rupicu?
Ne, bez problema se šprica. Taman sam ove godine potrošila do kraja ovaj jedan što mi je ostao od prošle, najnormalnije je pumpica radila.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 13:15   #72
Quote:
Ana_2507 kaže: Pogledaj post
A oni u bijeloj bočici u sprey-u?
Ja sam prošle godine to koristila za tijelo i bila sam zadovoljna.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:14   #73
Ne znam bil kupila ulje ili taj sprey?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 14:33   #74
@andjelcic: biodermine kreme za lice su ti oko 120 kn. Bioderma Spot je ravno 120, a ove Max kreme i fluidi za lice su koju kunu više. Ja sam Max fluid spf50 platila oko 127 kuna.
xenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 20:47   #75
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Cure koje su koristile Sundance sprejeve - jel ste mogle špricati bez problema? Meni se skoro odmah začepio sprej i faktor 20 i faktor 50, pretpostavljam da je mlijeko pregusto da bi pod tlakom izlazilo kroz tu rupicu?
Bez problema spreja do dna, a i dalje ako nagnem bocicu pod ispravnim kutem.

EDIT: Narancasta bocica, SPF 50.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:00   #76
Mislim, ovo je definitivno malo šašavo pitanje, ali ajd. Dakle, čitam na netu recenzije neke kreme za sunčanje (spf 50), i recenzentica tvrdi da je - izgorila (koliko sam shvatila, bila je u Africi, ako je to bitno). I to me sad pokolebalo u vezi kupnje te kreme, iako ni sa spf 20 nisam nikad izgorila.

I sad me zanima - kako dovraga netko izgori koristeći najviši zaštitni faktor? Je li to samo po sebi moguće, ili je izglednije da je žena alergična na neki sastojak kreme, pa je Sunce samo pospješilo kaos na koži?
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:03   #77
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
I sad me zanima - kako dovraga netko izgori koristeći najviši zaštitni faktor? Je li to samo po sebi moguće, ili je izglednije da je žena alergična na neki sastojak kreme, pa je Sunce samo pospješilo kaos na koži?
bez problema. gore ljudi u dalmaciji, a kamoli ne u africi. i nisu alergičari. neke puti jednostavno NISU za sunce.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:21   #78
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
bez problema. gore ljudi u dalmaciji, a kamoli ne u africi. i nisu alergičari. neke puti jednostavno NISU za sunce.
A, zajebano.

Svijetlije sam puti, ali nikad se nisam perutala, ni crvenila, gorenje mi je sci fi. Nego me zapanjilo da proizvod s najvećom mogućom zaštitom tako zakaže. Vjerojatno si u pravu, nije svačija koža za jako Sunce, ni pod kojim okolnostima.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:30   #79
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
A, zajebano.

Svijetlije sam puti, ali nikad se nisam perutala, ni crvenila, gorenje mi je sci fi. Nego me zapanjilo da proizvod s najvećom mogućom zaštitom tako zakaže. Vjerojatno si u pravu, nije svačija koža za jako Sunce, ni pod kojim okolnostima.
ih, da zakaže. živim na jakom suncu (ne afričkom, doduše - pola života). ako je iko imao najnovije sunfaktore to su bili stranci koji su poštopoto tili imat put koju ja imam, a tu sam barem tri mjeseca dulje od njih i tamnoputa sam.
crvenokožaca, izgoretina svakakvih stupnjeva sam se nagledala.
tako da mislit da će dobar sunblok spastit bledoliku od pakla koji kreće nakon što se sunce spusti - je blasfemija.


mislim, i ja sam izgorila 1x u životu, tamo negdi s 14.g. a spadam u tipove koji jako jako jako crne. u svoju obranu imam za reć da nisam koristima ništa od zaštite i da sam se frljila cili dan, i to nakon 9.mj suncopauze.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 21:31   #80
Naravno da je moguce izgorjeti s faktorom 50. Ako bez UV zastite izgoris za 5 min, kremu s faktorom 50 ne naneses u dovoljno debelom sloju (30 ml po mazanju za cijelo tijelo) pa dobijes jedva pola zastite, ili ju ne obnavljas nakon kupanja, brisanja rucnikom, znojenja, dodirivanja predmeta koji skidaju kremu jer nijedna nije waterproof, sweatproof niti smudgeproof, lako ces izgorjeti. Ja sam po licu izgorjela za pola sata u moru, s kremom 50+ i puderom 15.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.