Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2010., 00:02   #41
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ma cisto me zanima da vidim jesam li nesto propustila

nego, XOM se vec godinu dana vrti tu negdje. nije se bas dalo tu nesto puno zaraditi

na drysu sam nedavno nesto zaradila. no bio je dosta nize nego sada.
Dalo se itekako zaraditi i na XOM ako trguješ sa opcijama.
Kod te dionice je vrlo ograničen downside a postoji solidan potencijal za rast, pogotovo ako cijena nafte nastavi rasti. Dakle za konzervativnog ulagača nije loš izbor, uostalom isplaćuju i dividendu koja kontinuirano raste, makar nije neki bitan postotak.

A najdraža zarada u zadnjih godinu dana mi je na BAC

Što se DRYS tiče, oko te firme su mutne igre ali to je jedna od rijetkih vrlo likvidnih dionica gdje rast od 50% u kratkom roku nije nemoguć. Što ne znači da će se dogoditi. Vraćamo se na risk/reward omjer.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 09:06   #42
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ma cisto me zanima da vidim jesam li nesto propustila

nego, XOM se vec godinu dana vrti tu negdje. nije se bas dalo tu nesto puno zaraditi

na drysu sam nedavno nesto zaradila. no bio je dosta nize nego sada.
Na exonu može svatko okretati veliku lovu ako ima recimo par milijuna $. Jasno mnogi će reći to su gluposti, ne nisu, to je jedna od najboljih dionica za lovatore.
Malima se ne isplati puno s time zahebavat makar postoje i tu razne opcije.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:40   #43
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Na exonu može svatko okretati veliku lovu ako ima recimo par milijuna $. Jasno mnogi će reći to su gluposti, ne nisu, to je jedna od najboljih dionica za lovatore.
Malima se ne isplati puno s time zahebavat makar postoje i tu razne opcije.
ma kuzim na kaj mislis. i meni je XOM dobar za kratkorocni ili day trading jer nije toliko volatile, pa je samim time i sigurniji. no, s istim nisam mogla kao recimo s applom - kupiti na 90$ i cashirati na 215 a opcijama ne trejdam. ja radim jedino spread betting jer je tax free
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 12:52   #44
Prošla baka sa kolačima,
Tko je uspio barem donekle uhvatiti odbijanac dobro se opernatio.
Nije da nije bilo prilika.
Ipak, najviše sam para zaradio na MA kojom trgujem od kada su na burzi, a najviše izgubio na IRBT. Taj IRBT mi je bila dobra škola kako se emocije, osobne preferencije i simpatije ne smiju vezati uz dionice i kompanije koje ih izdaju.

Na tržištu Amera od 2005.
Koristim IB platformu.
http://www.interactivebrokers.com/ibg/main.php
Definitivno su najbolja i najjeftinija solucija za aktivne trejdere.
Minimum love koju morate deponirati je 10k$.
__________________
People sleep peaceably in their beds at night only because rough men stand ready to do violence on their behalf.
satko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:12   #45
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
a opcijama ne trejdam. ja radim jedino spread betting jer je tax free
Tax free? Ti onda ne živiš u HR pretpostavljam, kad ti je to bitno?

Opcije su jedan prekrasan alat koji daje ne treću, nego šestu dimenziju trgovanju dionicama. Preporučujem da ih proučiš. Ako nisi upućena u opcije, ovo je kratko objašnjenje.
A od literature, za početak čisto da vidiš kakve su mogućnosti: The Bible of Options Strategies

Koliko znam, u mnogo zemalja trgovanje opcijama i zarada na opcijama ne podliježe istim poreznim pravilima kao i trgovanje dionicama.

Samo treba biti jebeno oprezan sa opcijama i imati psihički snage tolerirati +/- i do par desetaka % u jednom danu.
Ja ih zato i ne koristim prečesto jer se puno živaca izgubi na njima. Samo ih ponekada koristim kao leverage kad sam apsolutno siguran u smjer kretanja cijene neke dionice.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:16   #46
Quote:
satko kaže: Pogledaj post
a najviše izgubio na IRBT. Taj IRBT mi je bila dobra škola kako se emocije, osobne preferencije i simpatije ne smiju vezati uz dionice i kompanije koje ih izdaju.
p/e mu je 122.35 to je vec cista spekulacija.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:27   #47
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Tax free? Ti onda ne živiš u HR pretpostavljam, kad ti je to bitno?

Opcije su jedan prekrasan alat koji daje ne treću, nego šestu dimenziju trgovanju dionicama. Preporučujem da ih proučiš. Ako nisi upućena u opcije, ovo je kratko objašnjenje.
A od literature, za početak čisto da vidiš kakve su mogućnosti: The Bible of Options Strategies

Koliko znam, u mnogo zemalja trgovanje opcijama i zarada na opcijama ne podliježe istim poreznim pravilima kao i trgovanje dionicama.

Samo treba biti jebeno oprezan sa opcijama i imati psihički snage tolerirati +/- i do par desetaka % u jednom danu.
Ja ih zato i ne koristim prečesto jer se puno živaca izgubi na njima. Samo ih ponekada koristim kao leverage kad sam apsolutno siguran u smjer kretanja cijene neke dionice.
zivim u UK, i naplacali smo se poreza dok smo trejdali CFDs. tak da sad uopce nemam nikakav guilt kaj ga sad ne moramo placati a jos jedan plus kod spread bettinga je to sto nema provizije vec samo spread, koji je prilicno fer. jedino sto kao i opcije ima expiration date, ali mozes koristiti roll over.

upucena sam ja u opcije, ali me trenutno takva vrsta trejdanja ne privlaci. a razlika izmedju option trading u USA i UK je to sto ovaj u UK can only be exercised on expiration.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:38   #48
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Što se DRYS tiče, oko te firme su mutne igre ali to je jedna od rijetkih vrlo likvidnih dionica gdje rast od 50% u kratkom roku nije nemoguć. Što ne znači da će se dogoditi. Vraćamo se na risk/reward omjer.
slicno je i sa CTIC. njega sam dugo eyeala prije par tjedana je prek noci roknuo dolje 90% na 0.12$ . e tad sam kupila. naravno nakon 6 sati cekanja jer su zaustavili trejdanje istim. ali je prst bio spreman kad su resume trading mislim da sam u 15 minuta uzela 500 funti kad se to malo stisalo, uzela sam jos jednu manju poziciju, koja mi je trenutno nesto sitno u minusu, no izracunala sam si da ak padne opet brdo, ne mogu toliko izgubiti, koliko mogu zaraditi ak prek noci naraste 70-100 % kak inace zna.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:48   #49
PALM je u jako zanimljivim aktivnostima u premarketu, a vijesti su zanimljive.
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:17   #50
Riješio dio DRYS opcija, par desetaka % zarade u nekoliko dana nije za baciti. Šteta jedino što nije bila velika lova u opticaju ali sa opcijama se nije za igrati.

Zanimljivo ovo za PALM. Da li se samo tresu brda pa će se roditi miš ili će stvarno doći do preuzimanja od strane HTC?

Sada imam preko 50% casha i nisam pametan kako dalje. Da li shortati FAS, uzeti neke SPY i QQQQ puteve. Ili se ipak kladiti na nastavak rasta?

Možda je najbolje sačekati da se situacija kristalizira.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 18:41   #51
šuška se da bi HTC cell phone maker išao na preuzimanje PALM-a
volumen je veliki
teško je reći, a mislim da je malo kasno za akciju, PALM je potegao cca +12%
možda QQQQ puteve zveknuti
u cijeloj nesigurnosti mi se to čini najsigurnijim
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:14   #52
Hm, rekao bih da je to dobra oklada. Ali opet... isto to se mislilo i na S&P 1100.

Ima li ovdje itko a da se usudi uzeti AA prije izvješća u ponedjeljak? Dobili su danas i downgrade od JPM.

Ja se ne usudim.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:55   #53
Ako sad malo ohladi cijena nafte i ako indeksi padnu 4-5% što nije nerealno za očekivati, mogao bi i PBR pasti natrag prema 40$ što mislim da bi bila dobra točka za ulaz.

Btw, nije mi dao broker shortati FAS
Tko zna, možda to ispadne i dobro za mene ako S&P probije 1200 a DOW 11000.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:32   #54
doći će do hlađenja neminovno
slijedeći tjedan su kvartalna izvješća velikih, ali mislim da je to već u sadašnjim cijenama dionica
dobregore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 18:01   #55
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post

Ima li ovdje itko a da se usudi uzeti AA prije izvješća u ponedjeljak? Dobili su danas i downgrade od JPM.

Ja se ne usudim.
ja sam uzela u petak na najnizem i zavrsilo mi nesto sitno u plusu na kraju. vidjet cemo u ponedeljak kaj ce biti no ocekuju se bolji rezultati nego prosle godine

a, i xom je dobio downgrade prosli tjedan, pa nakon toga narastao 2$
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:39   #56
Insider Buying Hits New Lows
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:08   #57
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
no ocekuju se bolji rezultati nego prosle godine
Na Bloombergu su nešto pesimistični...

Alcoa Inc., the largest U.S. aluminum producer, may report first-quarter profit today that’s 47 percent lower than analysts estimated a month ago as rising costs erode the benefit of higher metal prices.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:15   #58
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Na Bloombergu su nešto pesimistični...

Alcoa Inc., the largest U.S. aluminum producer, may report first-quarter profit today that’s 47 percent lower than analysts estimated a month ago as rising costs erode the benefit of higher metal prices.
u pre- je u plusu
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:27   #59
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
u pre- je u plusu
To kupuju optimisti

A ne znam, ne volim se kockati prije izvješća, svega tu može biti, pa i nepredviđenih jednokratnih stavki sa ogromnim iznosima.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:36   #60
Quote:
To kupuju optimisti
ili takozvani "bigger fools"
Quote:
A ne znam, ne volim se kockati prije izvješća, svega tu može biti, pa i nepredviđenih jednokratnih stavki sa ogromnim iznosima.
ja sam u svakom slucaju u plusu, i prodat cu ga odmah na pocetku...

a ak sam jednu stvar naucila trgujuci na americkoj burzi je to da pozitivni reports ne znace nuzno rast dionice i obrnuto.
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.