Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2010., 18:16   #1
Aronija (Aronia)

Hitno molim savjet! Na kojoj se udaljenosti treba posaditi Aroniju, jednu od druge, a da se dobi "Izgled živice" tj.da se grmovi tijekom vremena "isprepletu"
Zahvaljujem
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:41   #2
možda se nisam dobro izrazila Znači htjela bi aroniju kao zelenu ogradu
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 11:19   #3
Onda na gusto , dakle pol metra razmaka. Inače bi to bilo pregusto , al za ogradu -taman. Inače , imam dvije aronije već dvije godine i ne rastu mi baš bujno. Načekat ćeš se dok buš mogla u gaćama po dvorištu hodat da te nitko ne vidi od susjeda. A i ne znam koliko narastu . Dva metra mi se čini pretjerano, prije bi rekla da ostane grmić do pojasa. Buš vidla.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:30   #4
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Onda na gusto , dakle pol metra razmaka. Inače bi to bilo pregusto , al za ogradu -taman. Inače , imam dvije aronije već dvije godine i ne rastu mi baš bujno. Načekat ćeš se dok buš mogla u gaćama po dvorištu hodat da te nitko ne vidi od susjeda. A i ne znam koliko narastu . Dva metra mi se čini pretjerano, prije bi rekla da ostane grmić do pojasa. Buš vidla.
Meni rekli na 1,5 m i činilo mi se previše Jesi imala koji plod u dvije godine ?
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 19:13   #5
U prvoj godini mi je odmah rodila,ali ne raste baš pretjerano brzo.Traži redovitu prihranu u proljeće i jesen.

Inače jedna susjeda koja je Ukrajinka mi je pričala da u Ukrajini raste poput šume tako da vjerujem da može prilično narasti,ali treba vremena da dođe do puneveličine.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 00:36   #6
Quote:
gven_s kaže: Pogledaj post
U prvoj godini mi je odmah rodila,ali ne raste baš pretjerano brzo.Traži redovitu prihranu u proljeće i jesen.

Inače jedna susjeda koja je Ukrajinka mi je pričala da u Ukrajini raste poput šume tako da vjerujem da može prilično narasti,ali treba vremena da dođe do puneveličine.
Tako je malo za sada onih koji imaju iskustva sa aronijom pa sam zahvalna za svaki savjet.Posadili bi ju kod vikendice u tuheljskim i kupili smo 8 kom ali mislim da nebu dosta
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 12:09   #7
a jel netko zna kak uspijeva u tegli na terasi?
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:32   #8
moje su sad druga godina.kupio sam ih kao sibe sa par cvjetića. prošle godine su jadno izgledale ali ove godine su jako procvjetale i i imaju više lišća. sad će mo vidit kako će bit. još su to tanke šibe ipak a ne grmići
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:39   #9
I moja je upravo počela cvjetati, prošle godine posađena. Kupili smo jednu i ove godine, 3-4 šibe, ali ta je već imala pupoljke... Jedva čekam da vidim kako će se razvijati dalje plodovi
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:50   #10
Moje su također počele cvjetati. Kupio ih u Bauhous-u (rasadnik Mirić ) u ožujku i posadio dva grma kraj kuće i dva komada u voćnjaku gdje bih pokušao sljedeće godine sa sadnjom većeg broja sadnica Aronije. Očekujem sada pčelice i u kolovozu plodove.
nadripisar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 14:54   #11
Ja jedva čekam da dođe u puni cvat, jutros sam vidjela samo par cvjetića.
A u jesen mi je prelijepa kad lišće promijeni boju prije nego padne
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2010., 22:40   #12
ako vas jos nesto zanima o Aroniji slobodno pitajte.
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 17:25   #13
Koliko jedan grm može roditi?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 20:06   #14
Navodno 12 kg po grmu, ali to vjerojatno vrijedi za odraslu biljku.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 14:43   #15
http://www.youtube.com/watch?v=YvCbdBZak1o
elsale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 23:59   #16
Mene je ova biljka oduševila svojim ljekovitim svojstvima a osim toga je i dekorativna (tako barem kažu). nedavno sam posadila jednu i jedva čekam proljece u nadi da ce mi podariti koji cvijetak a zatim i plod.
Nego, za vas koji ste vec konzumirali njezine plodove kakvog vam je okusa? kažu da je trpak i ne baš fini.
Koliko u širinu ona obično naraste? Bojim se da sam joj premalo mjesta namjenila.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 00:03   #17
Mojima se okus aronije ne sviđa, baš je trpak, ali meni je ok za pojesti. Znam da je zdravo pa prođe
Iako, ostavila sam par grmića plodova do sad na biljci, i čini mi se da su sad manje trpki i zapravo malo više ukusniji...
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:26   #18
probaj frape od aronije i banane : jako ukusno

i meni okus aronije je pretrpak
al sam je žvakala , po 3-4 bobice
i onda sam zmiksala ovaj frape i oduševila sam se
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 09:57   #19
Joj super, imam još nešto maalo bobica, ali bit će dovoljno za smiješati uz bananu
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 23:17   #20
Kako to misliš da imaš još malo bobica? gdje? na grmu su ti još uvijek ili? Čitala sam o tome da joj plodovi dozrijevaju u 9 mjesecu i da ne otpadaju i ne kvare se pa stoga mogu na granama biti dosta dugo (čak i do dva mjeseca) nisam baš mislila da mogu do kraja 11 mjeseca.
pa kada ti počinju u 9 mjesecu dozrijevati?
znači li to da od tipa sredine 9 mjeseca pa sve do sredine/kraja 11 mj. imaš plodove na grmu? o pa kao je to tako to je zaista divno. lijepo je imati plodova u vrtu čim dulje u jeseni.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.