Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 09:21   #1
Walkmaxx tenisice

Pošto rijetko zalazim ovamo, a i to samo kad čitam, unaprijed isprike ako već postoji tema ili sam fulala pdf - molim modove da me pravilno usmjere!

http://www.dooyoo.de/fitness/walk-maxx/

Obzirom da mi ne bi škodilo malo rada na guzi, naletila sam na ove tenisice. E sad, da baš skidaju salo i slične bajke ne vjerujem, ali me zanima ako netko ima iskustva da li zaista djeluje na malo učvršćivanja nogu i guze nakon zimskog ljenčarenja? Nabavila bih ih, ali mi se baš ne daje lova za neku šarenu lažu...

Znam da ima i kod nas u Top-shopu i Deichmanu (sigurno i još ponegdje), ali one su mi neke ružne...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 22:15   #2
prenosim dojmove sa jednog foruma : Patike u kojima, dok hodate, možete da izgledate kao da ste se usrali ili kao da imate štap u dupetu
adrio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2011., 16:25   #3
zdravo!

imam slične
hoćeš iskreno?
meni je žao mojih 400 kn koje sam dala za to ...

prvi dan sam se skoro ubila jer treba se kao naviknut na NEravnotežu
reku-seljo,glupa sam ne znam,treba vremena
drugi dan se razbila jer im je grip na đonu užasan i kad god je nešto glatko-ubiješ se
do kraja tjedna se porazbijala
onda napokon svladala j**enu ravnotežu
uputila se pješce do grada(15 minuta laganog hoda) i ne znam kak drugačije objasniti nego da su mi do grada stopala bila kao da hodam po užarenom kamenju(pazi-samo stopala. ne noge ili drugi dijelovi mišića pošto sam sportaš i redovito vježbam)
dobila sam grčeve u cijelim stopalima i to najviđše zato jer ti se stopalo ne pomiče iz položaja u kojem ga drži cipela/tenesica

nakon dva mjeseca sam dobila užasne bolove u kukovima.i inače imam problema sa kralješnicom pa sam otišla ortopedu na pregled. sve kaj mi je rekel je bilo da se vratim u svoje tenesice sa ravnim đonom koje sam i do sad imala i da mi ej to pametnije i zdravije...
ti odluči...
nema tih tenesica koje mogu zamijeniti dobru vježbu
a i neprirodan je položaj u kojem ti se noga nalazi
fora su samo i jedino kad stojiš pa se njišeš ko pijan
i da-fakat izgledaš ko da si usran u njima.
nabadaš
hodaš k'o po jajima
grozno
mene su prvo pitali dal' mislim poletit kad se toliko na prste dižem...
moj savjet-dalje od toga!!
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 11:41   #4
Izgleda da je ova tema zamrla, ali zanima me ima li tko više iskustva s takvim tenisicama. Naime, ja imam neku jeftiniju varijantu iz Deichmanna, ali sam primjetila s vremenom, da me počelo nakon hodanja s njima boliti koljeno s nutarnje strane, a i kičma me počela boljeti nakon spavanja (što ne znam da li da povežem s tim ili nečim drugim), ali koljeno definitivno ima veze s tim tenisicama (jer me boli dan - dva nakon nošenja).
zanima me da li i druge koji ih nose bole koljena??

Inače, na hodanje s njima se privikneš nakon par dana, iako je neobično. I djeluju na muskulaturu. Ja ih nosim dok idem šetati sa psom. Po ravnom, nisu za planine ili makadam baš..
meghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2012., 21:53   #5
Quote:
meghana kaže: Pogledaj post
Izgleda da je ova tema zamrla, ali zanima me ima li tko više iskustva s takvim tenisicama. Naime, ja imam neku jeftiniju varijantu iz Deichmanna, ali sam primjetila s vremenom, da me počelo nakon hodanja s njima boliti koljeno s nutarnje strane, a i kičma me počela boljeti nakon spavanja (što ne znam da li da povežem s tim ili nečim drugim), ali koljeno definitivno ima veze s tim tenisicama (jer me boli dan - dva nakon nošenja).
zanima me da li i druge koji ih nose bole koljena??

Inače, na hodanje s njima se privikneš nakon par dana, iako je neobično. I djeluju na muskulaturu. Ja ih nosim dok idem šetati sa psom. Po ravnom, nisu za planine ili makadam baš..
A taman mislio ih kupiti...
veseli svat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 14:53   #6
Quote:
veseli svat kaže: Pogledaj post
A taman mislio ih kupiti...
meni te tenisice izgledaju užasnoooooo.

ja tražim neke kvalitetne tenisice za trčanje, do sad sam koristila samo Nike running, i nakon 5 godina nošenja još su uvijek dobrog izgleda no prilikom trčanja osjećam da mi noga više nije najstabilnija u njima.

dakle, kako 5 godina nisam kupovala tenisice, u međuvremenu se stvorio ogroman izbor svakakvih a takve koje ja imam više nemam gdje kupiti. dakle, trkači, molim savjet, koje tene za trčanje kupiti?
__________________
i want to break free
viki35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:16   #7
Dvije osobe koje poznajem riješile su se bolova u leđima pomoću ovih tenisica, nisam stručnjak ne znam objasnit kako.
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:28   #8
meni bliska osoba je počela patiti od bolova u kičmi
krenula na terapiju, da bi na kraju slučajem, liječnik vidio da nosi te tenisice
tvrdi da je to katastrofa za cijeli kostur da bi ih trebalo zabraniti i da one nisu odobrene od struke
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 11:55   #9
Ja često viđam onog veterinara Lukmana kaj ih reklamira, u gradu. Nisam ga još NIKAD vidjela u tim tenisicama.

Inače, na tv-u je bila emisija o "takvoj" obući i znanstvenici (američki) su utvrdili da ne samo da ne pomaže, nego je ovakva obuća čak i štetna. Ne sjećam se zašto.

A porez na budale, kao i sve drugo.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 12:13   #10
Ja imam ove Sketchersice koje su valjda po istom principu napravljene, samo što meni te Walkmax izgledaju tvrdo i neudobno.
Ove su mi fenomenalne, iako su za hodanje i trčanje, ja sam si uzela dvoje, jedne za to (još ih nisam načela), a druge za aerobik (pošto moraš u dvoranu nositi čiste tenisice. Zasad sam ih znači nosila samo 3 sata tjedno par tjedana i jako sam zadovoljna, udobne su, fleksibilne kao guma,i zatežu mi listove i mislim da mi se držanje popravilo.
Jedva čekam proljeće da mogu u šetnju po Jarunu u ovim šuzama.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:30   #11
molim Opal da mi odgovori kako je zadovoljna s tenisicama.Gdje su kupljene i po kojoj cijeni'hvala 1
Djinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:39   #12
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
meni bliska osoba je počela patiti od bolova u kičmi
krenula na terapiju, da bi na kraju slučajem, liječnik vidio da nosi te tenisice
tvrdi da je to katastrofa za cijeli kostur da bi ih trebalo zabraniti i da one nisu odobrene od struke
uuuuu hvala na ovom savjetu.... ja taman naišla na neki popust na te tenisice sa stranice kolektiva.hr i koštaju umjesto 500 kn - 274 jooš se poveselila kako ću kao proć jeftinije...... srećom nisam još uplatila novce tako da će mi narudžba preko neta propast....i neka će ako niš ne valjaju...

btw ima li barem netko pozitivna iskustva s njima?

zapravo, ne tenisice nego one čizme ali ne znam jel (ne)kvaliteta ista?

Zadnje uređivanje Daisy5 : 24.03.2013. at 17:58.
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:06   #13
Kupila sam sam jeftiniju verziju takvih za 220kn prije godinu i pol, nosila sam ih možda 2-3 puta. Prvih 10-tak minuta je 'zabavno' jer se ljuljaš kao na brodu pogotovo dok stojiš, a poslije dužeg hodanja je sačuvaj bože, javljaju se bolovi u nogama, od stopala, zglobova, mišića i na kraju kičme i vrata jer tijelo se bori protiv bolova i više ne znaš kako da hodaš u njima. Ne bi ih nikome preporučila osim možda mazohistima
Victory =) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 22:30   #14
vi to sad govorite o walkmaxx tenisicama??

a ima li tko iskustva sa walkmax čizmama? evo i slika

http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...QEwAw&dur=1644

konkretno te me zanimaju
Daisy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 12:30   #15
Mislim da sve imaju identičan problem. Izbjegavati.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 15:17   #16
čula sam loša mišljenja o originalnim Walkmaxx tenisicama, ali pozitivna za Walkmaxx Maxxtone, ima li tko iskustva? hvala
Nikolina_84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 14:31   #17
Vidim da su mišljenja podijeljena, ali da napišem svoje iskustvo. Zbog bola u peti (trn u peti) imala sam problema sa hodanjem u tenisicama (ili u bilo kojoj ravnoj obući) već godinu dana. Bolovi su bili takvi da nisam mogla hodati duže od pola sata-sat. Probala razno razne uloške, fizikalnu i ništa. Nedavno su ove njihove tenisice ala starke bile na 50% sniženju pa odlučih probati. Uglavnom, bolovi u peti su su drastično smanjili i sad bez problema hodam u njima satima. Meni to prvobitno ljuljanje nije predstavljalo nikakav problem, nakon par dana su se javili bolovi u jednom koljenu, ali to je isto nakon par dana nestalo. Uglavnom sam prezadovoljna i ne skidam se iz njih, te upravo idem kupiti ovaj njihov zimski model da imam u čemu hodati i po hladnijim danima.
Eto, očito je sve to podsta individualno, ali meni je pomoglo.
bela player is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:40   #18
Imao frend, zavrsio u bolnici radi bolova u kicmi. Walkmaxx nikad vise!
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:04   #19
stari ih isto uzeo... bile su ok prvih mj. dana nakon toga katastrofa... bacanje para
breezer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 08:05   #20
walkmax-da ili ne

Netko je tražio osobno iskustvo....pa evo da se javim. Gledajući reklame i nešto poznavajući anatomiju, bio sam skeptik glede dobrobiti istih. I jednog dana odem na trčanje na rutu od 3-5 km, tvrda staza i neke New Balance (402 )...sutradan su me boljela leđa, točnije donji dio, da je bilo za popiz...
Napominjem, nisam trčao tjedan ili dva, i krenem. Kako je bilo sniženje u Deichmanu, odlučim ih kupiti-da se proba pa makar ih bacio. To je bilo prije skoro dvije godine, i od tada i ne pomišljam da ih skinem! Sve probleme sam dijelom osjetio i sam, znači bole zglobovi, kukovi,ravnoteža....ONO ŠTO ME ODRŽALO DA IH I DALJE U SVIM PROSTORIMA TRENINGA KORISTIM JEST ZNATNO SMANJENA BOL U DONJEM DIJELU LEĐA . Normalno je da kod promjene obuće koja se znatno razlikuje od one koju najčešće nosite, da se tijelo mora "prilagoditi" jer su svi ekstremiteti, zglobovi i mišići ipak povezani pa postavljanje tijela zbog obuće u bilo koji drugi položaj traži određeni "trening" tijela da bi prihvatio određenu obuću. Znači, do sada sam zbog igranja nogometa ( ne možeš biti baš normalan da u povišenoj obući trčiš bočno, zar ne ), treninga taekwondoa ( još luđe nego nogomet ), raznih vježbi agilnosti, potrošio tj.poderao gornji dio wlkmaxsica četiri para....jedan mi par pas pojeo, a trenutno koristim peti par iz kojeg praktično ne izlazim. Znači, što se tiće mene-sa walksmaxicima sam smanjio bolove u koljenima nešto,a u leđima značajno. Opasne su za bočna kretanja, ako nemate pripremljene zglobove.
__________________
itfzoran
itfzoran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.