Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 09:41   #4881
Moji u djetinstvu odrastali u teskom siromastvu, a i mi smo kod bake i dide (od oca mi dida i baka zivjeli u selu, vodovod i pravi wc dobili tek 80-tih, dotle iz čatrnje/cisterne/šterne i prali se u lavoru do moje 11. godine, poljski wc), pa smo svi od malih nogu nauceni na minimalne uvjete (kad bi isli toj baki i didi) i svejedno smo bili jako uredni i cisti, bez prasine. Moja mama je bolesno pedantna i uredna i cista., a i mi volimo cistocu/urednost, svi smo mi organizirani ali i fleksibilni.
I uvijek smo isli bas u kampove sa cistim wc-ima. To se jako pazilo (i u YU se znalo di je cisto, di nije).
Moja frendica je prvi put sa 23 godine isla sa mnom na kampiranje, dosad bila u hotelima i apartmanima, bojala sam se kako ce ona, ali ona se odusevila i odonda nece ni cuti za hotele, dok se meni mili i u satoru, app, hotelu, svugdje mi je dobro.

Ali nije takav nacin kampiranja za sve ljude, apsolutno, u stvari je za jako mali broj ljudi, pogotovo sto je nama svima porastao standard zivota (tekuca voda, struja, wc skoljka itd, to vecina nas ima, za razliku od prije 30-40-50 godina). Imam frendicu koja zivi na selu, radi u vrtu, na polju itd. Ali nikad u zivotu nije vidjela cucavac, dok nije sa mnom morala u jednom ljetovalistu koristiti cucavac. I nikad nije vrsila nuzdu u prirodi. E to mi nije jasno, radije je trpjela ako nije bilo nigdje na vidiku wc, nego obavila u sumi malu nuzdu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:01   #4882
I dalje mi je jako neobično kako malo Hrvata ide u kamp. Kod mene u firmi nas je dvoje, od 40. Ostali jako vole hotele i to baš paze da bude kvalitetan smještaj. Isto tako i ovi koji idu u privatni smještaj, pazi se da apartman ima klimu, da je namještaj u tip top stanju itd.

Mi koji kampiramo smo avanturisti, kažu .

U svakom kampu u Hr u kojem smo bili, stvarno smo bili u manjini, ako ne i jedini. Vjerovatno bi se našlo u kampu više gruzijskih tablica nego hrvatskih.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:08   #4883
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
I dalje mi je jako neobično kako malo Hrvata ide u kamp. Kod mene u firmi nas je dvoje, od 40. Ostali jako vole hotele i to baš paze da bude kvalitetan smještaj. Isto tako i ovi koji idu u privatni smještaj, pazi se da apartman ima klimu, da je namještaj u tip top stanju itd.

Mi koji kampiramo smo avanturisti, kažu .

U svakom kampu u Hr u kojem smo bili, stvarno smo bili u manjini, ako ne i jedini. Vjerovatno bi se našlo u kampu više gruzijskih tablica nego hrvatskih.
Ima svoje čari ali da je gnjavaža jest. Iako možda zvuči nevjerojatno ali ima ljudi koji idu na odmor da se odmore
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:52   #4884
neno, sve 5, ali nikako da shvatim razliku u postotku domaće i strane kamperske populacije, vjerujem i da stranci idu na godišnji da se odmore pa svejedno odabiru kamp ... eto
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:02   #4885
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
neno, sve 5, ali nikako da shvatim razliku u postotku domaće i strane kamperske populacije, vjerujem i da stranci idu na godišnji da se odmore pa svejedno odabiru kamp ... eto
Pa stranaca ima brojčano puno više nego domaćih a mislim i da stranci općenito više putuju.
Da dođe svaki stoti Nijemac i svaki stoti Hrvat u kamp opet bi imala kamp pun Nijemaca a domaće bi jedva primjetila iako u % kampira jednak dio populacije.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:28   #4886
Oprostite ako sam pogresio temu, pitanje je:
Mora li se sa kampautomobilom (ono kad je sve u jednom, i vozac i "kucica") uvijek parkirati u kampove? Moze li se parkirati i spavati na odmaralistima, ili nekon lijepom mjestu po izboru?
Koji su zakoni, pravila? Zelimo obici vise mjesta pa bih unajmili taj kampauto, jer mislimo d aje to lkse od rezerviranja hotela u svakom mjestu i stizanja i odlaska na vrijeme.

Hvala.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:34   #4887
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Oprostite ako sam pogresio temu, pitanje je:
Mora li se sa kampautomobilom (ono kad je sve u jednom, i vozac i "kucica") uvijek parkirati u kampove? Moze li se parkirati i spavati na odmaralistima, ili nekon lijepom mjestu po izboru?
Koji su zakoni, pravila? Zelimo obici vise mjesta pa bih unajmili taj kampauto, jer mislimo d aje to lkse od rezerviranja hotela u svakom mjestu i stizanja i odlaska na vrijeme.

Hvala.
Naravno da NE smiješ.

V. KAMPIRANJE

Članak 27.

(1) Kampiranje u smislu ovoga Zakona je boravak pod šatorom, u kamp-kućici, kamp-prikolici, pokretnoj kućici (mobile home), autodomu (kamper) i drugoj odgovarajućoj opremi za smještaj na otvorenom prostoru u kampovima iz skupine »Kampovi i ostali ugostiteljski objekti za smještaj«.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka za vrijeme održavanja sportskih, skautskih, kulturno-umjetničkih i sličnih manifestacija dozvoljeno je organizirano kampiranje izvan kampova iz stavka 1. ovoga članka na za to određenim prostorima.
(3) Jedinice lokalne samouprave i javne ustanove koje uprav­ljaju određenim područjem ovisno o svrsi kampiranja iz stavka 2. ovoga članka, svojim aktima određuju prostor za kampiranje izvan kampova, uvjete koje taj prostor mora ispunjavati te vrijeme trajanja takvog kampiranja.
(4) Zabranjeno je kampiranje izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa stavkom 2. i 3. ovoga članka.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:49   #4888
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ima svoje čari ali da je gnjavaža jest. Iako možda zvuči nevjerojatno ali ima ljudi koji idu na odmor da se odmore
Ako ćemo realno, jedini pravi odmor je doma bez posla ikakvog, šetnja & spavanje & eating out, sve ostalo je "aktivni odmor" ili umor i stres, i kamp i hotel i apartman, bar kad si sa djecom Eventualno vikendica, ali bez radova i gostujuće rodbine..

A možda smo mi koji volimo kampove svi redom mazohisti?? Hmmm, moguće
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:51   #4889
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da dođe svaki stoti Nijemac i svaki stoti Hrvat u kamp opet bi imala kamp pun Nijemaca a domaće bi jedva primjetila iako u % kampira jednak dio populacije.
Slovenaca je duplo manje nego nas, a u kampovima ih je bar 6:1 prema nama
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 12:54   #4890
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Ako ćemo realno, jedini pravi odmor je doma bez posla ikakvog, šetnja & spavanje & eating out, sve ostalo je "aktivni odmor" ili umor i stres, i kamp i hotel i apartman, bar kad si sa djecom Eventualno vikendica, ali bez radova i gostujuće rodbine..

A možda smo mi koji volimo kampove svi redom mazohisti?? Hmmm, moguće
Meni nije a i ne mogu si priuštiti eating out u Hrvatskoj
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:02   #4891
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Slovenaca je duplo manje nego nas, a u kampovima ih je bar 6:1 prema nama
Slovenci imaju premalo obale i jednostavno moraju na more u inozemstvo dok veliki broj Hrvata živi na moru i sumnjam da uopće idu na ljetovanje.

btw. ovakve stvari meni su sasvim logične, da ideš na Eiffelov toranj vjerovatno bi vidio najmanje Francuza.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:25   #4892
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno da NE smiješ.

V. KAMPIRANJE

Članak 27.

(1) Kampiranje u smislu ovoga Zakona je boravak pod šatorom, u kamp-kućici, kamp-prikolici, pokretnoj kućici (mobile home), autodomu (kamper) i drugoj odgovarajućoj opremi za smještaj na otvorenom prostoru u kampovima iz skupine »Kampovi i ostali ugostiteljski objekti za smještaj«.
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka za vrijeme održavanja sportskih, skautskih, kulturno-umjetničkih i sličnih manifestacija dozvoljeno je organizirano kampiranje izvan kampova iz stavka 1. ovoga članka na za to određenim prostorima.
(3) Jedinice lokalne samouprave i javne ustanove koje uprav­ljaju određenim područjem ovisno o svrsi kampiranja iz stavka 2. ovoga članka, svojim aktima određuju prostor za kampiranje izvan kampova, uvjete koje taj prostor mora ispunjavati te vrijeme trajanja takvog kampiranja.
(4) Zabranjeno je kampiranje izvan kampova iz skupine »Kampovi i druge vrste za smještaj« i prostora određenih za kampiranje izvan kampova u skladu sa stavkom 2. i 3. ovoga članka.
Ne moze ni kao kamioni i auta na nekom javnom parkiralistu, odmoristu, kratko spavati i ici dalje? Za svako parkiranje i stajanje moram traziti kamp?
Moze li kod nekog ispred kuce ili na privatnoj zemlji? Mogu li na svojoj zemlji?
Ne mislimo nigdje bas kampirati, samo ze voziti, stati gdje nam se svida za kupanje, razgledanje prirode pa ici dalje, nigdje ne bi "logorovali"- ako i bismo tada bi isli u kamp.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:30   #4893
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Ne moze ni kao kamioni i auta na nekom javnom parkiralistu, odmoristu, kratko spavati i ici dalje? Za svako parkiranje i stajanje moram traziti kamp?
Moze li kod nekog ispred kuce ili na privatnoj zemlji? Mogu li na svojoj zemlji?
Ne mislimo nigdje bas kampirati, samo ze voziti, stati gdje nam se svida za kupanje, razgledanje prirode pa ici dalje, nigdje ne bi "logorovali"- ako i bismo tada bi isli u kamp.
Na privatnoj zemlji (ni svojoj) ne smiješ a na odmorištu na autocesti ne bi trebalo biti problema.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:38   #4894
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Na privatnoj zemlji (ni svojoj) ne smiješ a na odmorištu na autocesti ne bi trebalo biti problema.
To ozbiljno? Zasto ne smijem na svojoj zemlji? Pa gdje cu parkirati inace? U vecini mjesta koja zelim posjetiti i nema autokampova? gdje cu ga parkirati u V.Gorici gdje mislimo isto biti jedan dan, ili u Sinju, Imotskom?
Nije valjda da ne smijem u Lici na zemlji koju sam kupio parkirati se i uzivati?

gdje imaju svi ti zakoni? U cemu je onda slast kampiranja, jer vecina kampova kod nas su livade bez hlada, koliko sam vidio na slikama i pamtim ono sto sam vidio u prolazu, dok sam ljetovao.
Zar ne bi trebala biti neka sloboda, jer se ne misim nigdje prikljucivati na struju, vodu i slicno.
Bas sam se bio veselio godisnjem na drugaciji nacin..

Koliko kosta u prosjeku dan kampiranja u HR i ovisi li o necemu (broj osoba, velicina..)?

Zadnje uređivanje drvopija : 09.07.2014. at 14:13.
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 14:59   #4895
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
To ozbiljno? Zasto ne smijem na svojoj zemlji? Pa gdje cu parkirati inace? U vecini mjesta koja zelim posjetiti i nema autokampova? gdje cu ga parkirati u V.Gorici gdje mislimo isto biti jedan dan, ili u Sinju, Imotskom?
Nije valjda da ne smijem u Lici na zemlji koju sam kupio parkirati se i uzivati?

gdje imaju svi ti zakoni? U cemu je onda slast kampiranja, jer vecina kampova kod nas su livade bez hlada, koliko sam vidio na slikama i pamtim ono sto sam vidio u prolazu, dok sam ljetovao.
Zar ne bi trebala biti neka sloboda, jer se ne misim nigdje prikljucivati na struju, vodu i slicno.
Bas sam se bio veselio godisnjem na drugaciji nacin..

Koliko kosta u prosjeku dan kampiranja u HR i ovisi li o necemu (broj osoba, velicina..)?
Naravno da je ozbiljno, smiješ parkirati i boraviti na parceli tijekom dana ali ne i noćiti.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:00   #4896
Pitanjce u vezi kamping opreme

@cvor, jedno pitanje u vezi tvoje kamping opreme.
Vidio sam u jednom od predhodnih postova slike koje si postao, sa nekog druženja kampista, tamo imaš kombi i predšator ako se ne varam?
To ti je trenutni "kamping setup", kako to funkcionira u praksi, kombi koristiš za spavanje ili ne...?
Koje su prednosti takvog setupa nad kampicom ili kamperom, mobilnost pretpostavljam? Daj napiši koju riječ jer me baš zanima i čini mi se interesantno.
Zajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:25   #4897
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
I dalje mi je jako neobično kako malo Hrvata ide u kamp. Kod mene u firmi nas je dvoje, od 40. Ostali jako vole hotele i to baš paze da bude kvalitetan smještaj. Isto tako i ovi koji idu u privatni smještaj, pazi se da apartman ima klimu, da je namještaj u tip top stanju itd.

Mi koji kampiramo smo avanturisti, kažu .

U svakom kampu u Hr u kojem smo bili, stvarno smo bili u manjini, ako ne i jedini. Vjerovatno bi se našlo u kampu više gruzijskih tablica nego hrvatskih.
U mojoj firmi od 350, samo nas 4 kampira, jos losiji omjer nego tvoj.
A u 95% kampova u kojima sam bila u nasem terminu smo bili jedini iz Hrvatske. U doba YU je bilo puno vise nasih, jer je razlika u cijeni izmedju kampiranja i privatnog smjestaja bila povelika, sad te razlike i nema (osim u jeftinijim kampovima kojih ima samo juznije od Splita, nesto oko Zadra itd).
Ja vidjela u Divnoj auto iz Moskve i to neka prastara Dacia, skompali se s tim Rusom.

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Slovenci imaju premalo obale i jednostavno moraju na more u inozemstvo dok veliki broj Hrvata živi na moru i sumnjam da uopće idu na ljetovanje.

btw. ovakve stvari meni su sasvim logične, da ideš na Eiffelov toranj vjerovatno bi vidio najmanje Francuza.
I ovo tvoje stoji, navodno 90% Parizana nikad nije bilo na Eiffelovom tornju. Plus, samo 6% Hrvata si priusti placeno ljetovanje (kamp/privatni smjestaj/hotel), presiromasni smo.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:39   #4898
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Naravno da je ozbiljno, smiješ parkirati i boraviti na parceli tijekom dana ali ne i noćiti.
Nocenje obavezno u kampovima i na svratistima?
Ne zvuci mi bas kao neka slobodarska avantura
gdje imaju ti zakoni, kolika je kazna ako nocis na svojoj zemlji?
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 15:55   #4899
Quote:
drvopija kaže: Pogledaj post
Nocenje obavezno u kampovima i na svratistima?
Ne zvuci mi bas kao neka slobodarska avantura
gdje imaju ti zakoni, kolika je kazna ako nocis na svojoj zemlji?
Ma u praksi možeš noćit na svojoj zemlji, pogotovo ako nije na obali i ako nemaš susjede iz pakla koji jedva čekaju da ti napakoste. Na obali, opet ovisno od mjesta do mjesta, policajci znaju zezati one koji spavaju na divljaka, čak i kaznu naplatiti ponekad. Uglavnom samo potjeraju.

Slobodarska avantura nije ni ako noćiš na svojoj zemlji, to je daleko od avanture Malo bolje prouči ovu temu, ima dosta o kampiranju na divlje. Mislim da za pravu avanturu moraš zapalit do Skandinavije, tamo možeš kampirat gdje se sjetiš..
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 17:19   #4900
Quote:
Bankei kaže: Pogledaj post
Ma u praksi možeš noćit na svojoj zemlji, pogotovo ako nije na obali i ako nemaš susjede iz pakla koji jedva čekaju da ti napakoste. Na obali, opet ovisno od mjesta do mjesta, policajci znaju zezati one koji spavaju na divljaka, čak i kaznu naplatiti ponekad. Uglavnom samo potjeraju.

Slobodarska avantura nije ni ako noćiš na svojoj zemlji, to je daleko od avanture Malo bolje prouči ovu temu, ima dosta o kampiranju na divlje. Mislim da za pravu avanturu moraš zapalit do Skandinavije, tamo možeš kampirat gdje se sjetiš..
Zemlja je u divljini, suma i pasnjak, ali je na obronku pa se vidi iz daljine.
Kakva je to Hrvatska zemlja kad im je zakon o kampiranju sveden na ugostiteljstvo? I u Njemackoj je dozvoljeno spavanje gdje god zelis, a kampirati mozes na privatnom gdje i kad pozelis.
Svugdje je kampiranje samorazumljivo podvedeno u zakone o sumama, prirodi i slicno, samo u HR pod ugostiteljstvo.

HR treba placati turistima sto uopce dolaze, a ovima s autodomom (naucio sam novu rijec) davati i odlikovanja.
Najveca kazna za prekrsaj pri kampiranju u Njemackoj je 80 eura, a NAJCESCA 5 EURA!
drvopija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.