Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 00:52   #401
Ima jedna scena (mislim da je 3.epizodi) gdje glavna glumica pozove dvojicu da ju tjelesno obrade...Motiv je frustracija.
To sam zapamtio kao upečatljivu scenu.
Brutus Sa Helma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 06:06   #402
Uz kraj sam bukvalno ridala od placa...bilo mi je tako, tako tesko. I sada, kada odgledam ovo, bude mi bas nelagodno. Serija je predivna.

https://www.youtube.com/watch?v=eNwARV9tPUw
milei is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2023., 20:24   #403
Davno je bilo, fakat davno kada sam vidio par epizoda ove serije. Vidio, ali nisam gledao.
Nisam ih niti razumio, niti me to zanimalo.

Neki dan, naletim na tih 5 sezona, i ajde da pogledam.
Otkida. Još sam na prvoj sezoni, upravo odgledao 9. epizodu prve sezone. Beton.

Predobro. Ovo vrijedi gledati. Odlično štivo.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2023., 22:31   #404
Dobro si me podsjetio, moram.ovo pogledat.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2023., 17:22   #405
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Dobro si me podsjetio, moram.ovo pogledat.
Pri kraju sam sa drugom sezonom. Još je prerano za reći, ali možda će ovo biti najbolja serija koju sam ikada gledao. Kažem to zato, jer još se nije izgubio štih iz prve sezone, tj. nisu se razvodnili.

Ne mogu se odlučiti koji od likova mi je vrh. Gadio mi se u početku David, ali Michael C. Hall odlično izražava njegove emocije, i hladnoću tog lika.

Za sada dvojim između Claire i Davida, ali i Nate je u igri za mojeg glavnog junaka u Six feet under.

Njihova mater ( Ruth ) mi je izuzetno iritantan lik.
Rico je OK,...... mala pržilica.

Sve u svemu, ima dubine, ima karaktera u ovoj seriji. Pouke. I smisla.

Za sada, toliko. Prvom prilikom nastavljam dalje sa gledanjem.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2023., 22:25   #406
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Pri kraju sam sa drugom sezonom. Još je prerano za reći, ali možda će ovo biti najbolja serija koju sam ikada gledao. Kažem to zato, jer još se nije izgubio štih iz prve sezone, tj. nisu se razvodnili.

Ne mogu se odlučiti koji od likova mi je vrh. Gadio mi se u početku David, ali Michael C. Hall odlično izražava njegove emocije, i hladnoću tog lika.

Za sada dvojim između Claire i Davida, ali i Nate je u igri za mojeg glavnog junaka u Six feet under.

Njihova mater ( Ruth ) mi je izuzetno iritantan lik.
Rico je OK,...... mala pržilica.

Sve u svemu, ima dubine, ima karaktera u ovoj seriji. Pouke. I smisla.

Za sada, toliko. Prvom prilikom nastavljam dalje sa gledanjem.
Past će kvaliteta malo kasnije u sezonama, ali kraj je zato jedan od najboljih ikad. Vjerojatno najbolji ustvari.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 16:02   #407
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Past će kvaliteta malo kasnije u sezonama, ali kraj je zato jedan od najboljih ikad. Vjerojatno najbolji ustvari.
Znam se nekad sjetit likova iz serije i cesto se probam prisjetit di smo u onoj kronologiji na kraju serije stigli u realnom vremenu.

Nadala sam se da bi Here and Now mogla biti suvremena verzija ove serije, ali nista od toga. Imala je potencijala, ali prekinuta nakon prve sezone. Steta da Alan Ball nije vise prisutan u tv produkciji.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2023., 16:19   #408
Ah Fisherovi Pogledala ih s guštom dva puta.

Sjećam se da je prvi susret sa serijom bio na televiziji jos ali bila sam premala da kužim šta se zapravo događa. Godinama poslije me nešto vuklo da ju pogledam i ostalo je povijest.

Najdraža serija, em zbog likova koji su svaki na svoj način kompleksni i zanimljivi, em zbog te atmosfere tragikomedije i egzistencijalizma. Ma divno nešto.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2023., 10:39   #409
Svih 5 sezona od sada na Netflixu
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2023., 15:09   #410
izvrsno, tocno vrime za pogledat opet.

odlicna serija
__________________
I have opinions of my own, strong opinions, but I don't always agree with them.
nisam tu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 22:22   #411
Pogledah treću sezonu. Ubi me ona Lisa.... uopće nije prava za Natea.
Maya je prelijepa beba.
Ta Lisa, tj. glumica Lili Taylor - ne paše mi. Uopće. Ali zato mi je Rachel Griffiths ( Brenda )..... prava.


Malo spoilera, za one koji nisu gledali, pa će gledati. Ili za one koji su zaboravili.
Lisa umire, tj. pogiba. Još ne znamo kako.
Pogledao sam prve dvije epizode 4. sezone. Beton!! Odlične...... Vraća se onaj štih iz prve sezone. Znači, treća sezona je pomalo razvodnjena.

....."iscrpilo" me to u trećoj sezoni, taj lik Lise..... težak i čudan karakter; rubno negledljiv.



DODATNO: Uvod je isti, uvodna špica, ali mi je odlična...... posebno glazba. Hoću reći, nije mi dosadila.


__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 10:26   #412
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Pogledah treću sezonu. Ubi me ona Lisa.... uopće nije prava za Natea.
Maya je prelijepa beba.
Ta Lisa, tj. glumica Lili Taylor - ne paše mi. Uopće. Ali zato mi je Rachel Griffiths ( Brenda )..... prava.
Mene isto Lisa nervirala uvijek, taj njen pekmezasti glas i drzanje djevice marije.. ali ni Brenda mi nije neko cvijeće. Sve šta je napravila Nateu, od početka pa onda kad sazna da je Lisa trudna.. Horor zenska. U pocetku mi je jos bila okej i onda samo sve gora i gora.

Zapravo mi niti jedna nije za Natea, predobar je on za obje.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 10:50   #413
Brenda je isto katastrofa, to će tek ovaj gledaoc otkriti...ni ne zna što ga čeka s njom
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2023., 11:29   #414
Quote:
Brutus Sa Helma kaže: Pogledaj post
Ima jedna scena (mislim da je 3.epizodi) gdje glavna glumica pozove dvojicu da ju tjelesno obrade...Motiv je frustracija.
To sam zapamtio kao upečatljivu scenu.
treća sezona, dvojica surfera.
Tu mi je Brenda bas jako pala u očima.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2023., 22:46   #415
Predivna serija. Ne sjecam se koje me finale tako rasplakalo.

Najzanimljiviji od glavnih - Claire, David i Ruth, a od sporednih Kathy Bates kao Bettina i Chris Messina kao Ted. Lijepo je bilo vidjeti da Claire izlazi s tipom koji nije supak.
Najiritantniji- Rico i Maggie.
I stari je bio super.

Najsmjesniji citat mi je od Brende:

"What is this, some Quaker thing? You fuck someone's husband to death, then you bring them a quiche?"
__________________
Is anyone here a marine biologist?
~
Hair movement is a sign of weakness.
GinTonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2023., 11:59   #416
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Past će kvaliteta malo kasnije u sezonama, ali kraj je zato jedan od najboljih ikad. Vjerojatno najbolji ustvari.
Blizu sam kraja, ali mislim da dalje neću gledati. Još malo pojašnjenja na tvojem postu dolje.

Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
Mene isto Lisa nervirala uvijek, taj njen pekmezasti glas i drzanje djevice marije.. ali ni Brenda mi nije neko cvijeće. Sve šta je napravila Nateu, od početka pa onda kad sazna da je Lisa trudna.. Horor zenska. U pocetku mi je jos bila okej i onda samo sve gora i gora.

Zapravo mi niti jedna nije za Natea, predobar je on za obje.
Nate je šupak, Brenda je OK.

SPOIL ALERT!!!!

Nate je šupčina, ne znam što će biti trudna Brenda na kraju, jer sam odlučio da ne gledam 5. sezonu do kraja.

Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Brenda je isto katastrofa, to će tek ovaj gledaoc otkriti...ni ne zna što ga čeka s njom
SPOIL ALERT!!!!


Ne znam, jer sam stao nasred 9. epizode u 5. sezoni. Za sada ne gledam dalje, jer odnos Nate / Brenda gubi smisao ( Maggie i kvekeri ).

Quote:
GinTonik kaže: Pogledaj post
Predivna serija. Ne sjecam se koje me finale tako rasplakalo.

Najzanimljiviji od glavnih - Claire, David i Ruth, a od sporednih Kathy Bates kao Bettina i Chris Messina kao Ted. Lijepo je bilo vidjeti da Claire izlazi s tipom koji nije supak.
Najiritantniji- Rico i Maggie.
I stari je bio super.

Najsmjesniji citat mi je od Brende:

"What is this, some Quaker thing? You fuck someone's husband to death, then you bring them a quiche?"
Maggie je sotona u ovčjoj koži. Kako glumica ( ne znam koja, i nije bitno ) glumi taj odvratni lik!!
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2023., 11:52   #417
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post
Nate je šupak, Brenda je OK.
Objasni se
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 13:04   #418
Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
Objasni se
Dakle, gledam seriju od prve sezone. Ništa nisam propustio; iako mi je cijela 3. sezona mučna zbog podmukle igre Lise; što se poslije i pokazalo.
Ako ikada ponovno budem gledao cijelu seriju u kompletu, a to namjeravam jer je serija predobra, razmišljam da preskočim cijelu 3. sezonu.

Brenda i Nate su sudbonosni par. Drago mi je da se Nate vratio njoj, nakon Lise.
Brenda je umni genije, odrasla uz dva psihića i za razliku od svoga brata "preživjela" roditeljski monstruizam. Ali ima svoje mane, kao svako zlo ili zlu sklonu inteligentno biće.

Da se ponovim: Nate i Brenda si prirodno pašu - to je to. Nema više.
I onda on kara (kveker-kuju) Maggie, zamalo umire, i ostavlja trudnu Brendu sa njihovim dijetetom!!!!!!!!!!????????

Znači, Nate je fiktivni lik serije Dva metra pod zemljom i sa ovim potezom je MEGA ULTRA SUPER šupčina. To je još blagi izraz.

Da navedem pod bitno: gledao sam 9. epizodu 5. sezone, kada je Nate to izjavio Brendi - mislim da to nije bilo nekakva iluzija u seriji ili Nate-ovo zamišljanje; kao kada razgovara sa mrtvim ocem.

Do te točke sam gledao 9. epizodu, i sada je ( trenutno ) više ne namjeravam gledati.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2023., 14:40   #419
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post

Brenda i Nate su sudbonosni par. Drago mi je da se Nate vratio njoj, nakon Lise.
Brenda je umni genije, odrasla uz dva psihića i za razliku od svoga brata "preživjela" roditeljski monstruizam. Ali ima svoje mane, kao svako zlo ili zlu sklonu inteligentno biće.

Da se ponovim: Nate i Brenda si prirodno pašu - to je to. Nema više.
I onda on kara (kveker-kuju) Maggie, zamalo umire, i ostavlja trudnu Brendu sa njihovim dijetetom!!!!!!!!!!????????

Znači, Nate je fiktivni lik serije Dva metra pod zemljom i sa ovim potezom je MEGA ULTRA SUPER šupčina. To je još blagi izraz.
.
Ne bih se slozila jer je Brenda radila puno gore stvari Nateu nego on njoj. I to od samog početka.

Samo upoznavanje Brende i Natea nam je dalo mali intro u to koliko je njihova veza toksična.
Znaci fuk na brzaka i njeno sakrastično ''naravno da nam je oboje prvi put da ovako nesto radimo'' daje nam za reci da je njoj to skroz normalno. A žena tako labavog morala da se daje prvom i svakom očito ima problema.

Ista stvar kad je pozvala onu dvojicu mulaca da je servisiraju i onda napisala to sve u detalje u svojoj knjizi i ostavila Natu da vidi. Namjerna sabotaža na odvratan i za nju ponižavajući način.

Ili

Kad ga je odvela u kuću kod staraca i onda ga golog ostavila nakon što su se pojavili roditelji (koji su još ludji od nje.)

Dakle iz žene vrišti da je problematična. To što je umni genije kako kažeš možeš objesit mačku o rep jer je potpuno neprilagođena, moguće da se *ebe i s vlasititim bratom a i vrlo je hladna osoba. Dakle emocijonalna inteligencija joj je nula. Ta njen IQ nije pomogao ni njoj, ni njhovoj vezi a definitivno ne čovječanstvu.

Žena je zabavna za otić piti s njom ali računati na nju i osloniti se kao prijatelj ili partner - zaboravi.

Shvati i ona to kasnije pa se smiri i zapravo se u potpunosti promijeni kako bi oni bili opet skupa. A i ulovi Natea u potpuno ranjivoj situaciji.


Sve u svemu zabavan lik ali gadljive stvar radi.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2024., 18:09   #420
Quote:
Okata kaže: Pogledaj post
Ne bih se slozila jer je Brenda radila puno gore stvari Nateu nego on njoj. I to od samog početka.

Samo upoznavanje Brende i Natea nam je dalo mali intro u to koliko je njihova veza toksična.
Znaci fuk na brzaka i njeno sakrastično ''naravno da nam je oboje prvi put da ovako nesto radimo'' daje nam za reci da je njoj to skroz normalno. A žena tako labavog morala da se daje prvom i svakom očito ima problema.

Ista stvar kad je pozvala onu dvojicu mulaca da je servisiraju i onda napisala to sve u detalje u svojoj knjizi i ostavila Natu da vidi. Namjerna sabotaža na odvratan i za nju ponižavajući način.

Ili

Kad ga je odvela u kuću kod staraca i onda ga golog ostavila nakon što su se pojavili roditelji (koji su još ludji od nje.)

Dakle iz žene vrišti da je problematična. To što je umni genije kako kažeš možeš objesit mačku o rep jer je potpuno neprilagođena, moguće da se *ebe i s vlasititim bratom a i vrlo je hladna osoba. Dakle emocijonalna inteligencija joj je nula. Ta njen IQ nije pomogao ni njoj, ni njhovoj vezi a definitivno ne čovječanstvu.

Žena je zabavna za otić piti s njom ali računati na nju i osloniti se kao prijatelj ili partner - zaboravi.

Shvati i ona to kasnije pa se smiri i zapravo se u potpunosti promijeni kako bi oni bili opet skupa. A i ulovi Natea u potpuno ranjivoj situaciji.


Sve u svemu zabavan lik ali gadljive stvar radi.
Jasno je. Brenda je napravila zla kao u priči. I ne bi bila sa Nateom da joj on nije oprostio.
Zapravo, gledano po nekim kriterijima, nitko ne bi sada bio sa Brendom, jer ona to nije zaslužila. Čak niti onaj susjed koji svira puhački instrument nije zaslužio da sa takvom štukom živi.

Uglavnom, Nate i Brenda su krenuli ponovno..... fresh start ( ajmo živjeti novi život; ostalo puj pik ne vrijedi, jel' da? ). Trudnoća, vjenčanje - pa izgubila trudnoću. Pa sada opet trudnoća..... i onda Nateu "klizeći sa čepovima" dolazi Maggie......

I onda Nate ostavlja trudnu Brendu, jer je Brenda bila ULTRA SVEMIRSKA KUČKA!!!!!!!?????




Nate je TEŠKA šupčina. Ali dobro, to je samo serija; fiktivni likovi - nema toga u stvarnom životu. Nećemo brijati, na to.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.