Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 17:50   #61
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
bok Andreja
Tebe kao finu osobu sa pametnim komentarima koje volim čitati , koja će na moj apartman paziti kao i na svoj kod kuće i tvog muža pozivam kod sebe, ako opet muž bude imao posla u Zadru....
Nažalost, nisu svi gosti isti...
Hvala najljepša, lijepo je znati, ali više nije kako je nekad bilo. Muž barem par puta godišnje mora poslovno u Zadar i to mu onda firma plaća put i hotel, a mi ionako ne možemo s njim jer, osim što nam je daleko i komplicirano (nemamo zimsku odjeću!), djeca imaju školu.
U zadnjih par godina se dogodilo dva puta da je išao ljeti za vrijeme godišnjeg, a kako smo onda ionako bili svi zajedno u HR tako smo mu se i pridružili da posjetimo prijatelje u Zadru. No, to je bio jednodnevni izlet jer su djeca sada velika pa mogu izdržati toliki put tamo i natrag u jednom danu, a i ja sam ljeti puno više nego prije u poslu oko naših apartmana pa si ne mogu priuštiti da me nema par dana (što bi u prijevodu značilo da bi mama dobila slom živaca jer me ionako nema kroz godinu, pa sad dođem ljeti i onda da landram uokolo, eh.....).
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:28   #62
Thumbs up

Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Hvala najljepša, lijepo je znati, ali više nije kako je nekad bilo. Muž barem par puta godišnje mora poslovno u Zadar i to mu onda firma plaća put i hotel, a mi ionako ne možemo s njim jer, osim što nam je daleko i komplicirano (nemamo zimsku odjeću!), djeca imaju školu.
U zadnjih par godina se dogodilo dva puta da je išao ljeti za vrijeme godišnjeg, a kako smo onda ionako bili svi zajedno u HR tako smo mu se i pridružili da posjetimo prijatelje u Zadru. No, to je bio jednodnevni izlet jer su djeca sada velika pa mogu izdržati toliki put tamo i natrag u jednom danu, a i ja sam ljeti puno više nego prije u poslu oko naših apartmana pa si ne mogu priuštiti da me nema par dana (što bi u prijevodu značilo da bi mama dobila slom živaca jer me ionako nema kroz godinu, pa sad dođem ljeti i onda da landram uokolo, eh.....).
Shvatila sam, ali, eto, možda se ipak nađe neka prilika, makar poslovna, u kojem biznisu je muž? IT?
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:34   #63
odgovor

Quote:
Ronaldo9 kaže: Pogledaj post
Zadnjih par dana uzimam ponude za bazen ( uglavnom nekih 20 m2 ) i moram priznat cijene su brutalne.
Što više razgovaram s prodavačima sve se više hladim od ove investicije,jer u 6. i 9. mjesec bazen treba grijat , a u 7. i 8. hladit , tako barem kažu.Treba ih redovito čistit i održavat , te pokrivat da se ne šporkaju iglicama i raznoraznim nečistoćama.Ja živim u Splitu , a kuća na otoku , ne znam imam li vremena za to sve organizirat?
Sama isplativost izgradnje bazena je kako kome , istina je ovo što kaže aircanada , automatski ti se smanji broj potencijalnih gostiju.
Ali mora se priznat to je trend , to ljudi traže , pretpostavljam da im je jednostavnije ujutro gurnit djecu na bazen , nego palit auto i ić se mrcvarit cijeli dan na neku javnu plažu.
Bazen će nažalost nekim iznajmljivačima postat neizostavan , jer niću iz dana u dan kao i firme koje ih izgrađuju.
Volio bi da netko razuvjeri pa da se ipak odlučim za ovakvu investiciju.
Poštovani kolega,evo odgovora,sa mojim iskustvom.pOŠTO JE POPUNJENOST POČELA PADAT NEGDIJE 2007/8 Odlučila sam se napravit bazen,i mogu ti reč da je to pravi pogodak za popunjenost .Cijene sam podiglula samo negdije oko 15% i nikome mogu ti reč nije skupo.Vi ste na moru i kažete šta če mi bazen,Ali to nema veze.Gosti zapadnjaci biježe od buke i masu ljudi,dođu se opuštat u miru,Imogu vam reč da oni se ne miču od bazena,uopče ne idu na more.Opuste se bez brige,dijeca su im na okupu,izležavaju se po cili dan i tek na veće se maknu malo na šetnju.
Ali sa bazenom je puno,puno posla,truda i troška,ali kad Vidite da su Vam svi app.puni bez ni jedne rupe-uživate u radu.I dragi kolega ,nasukat rukave i turizam traži stalno investiciju.sretno.

Zadnje uređivanje aircanada : 23.11.2012. at 19:36. Reason: Sredjivanje posta
massimo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 04:40   #64
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Shvatila sam, ali, eto, možda se ipak nađe neka prilika, makar poslovna, u kojem biznisu je muž? IT?
Shipping, bivši pomorac. U Zadru mu firma ima jedan od ureda pa on to mora povremeno obilaziti.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:07   #65
Smile odgovpr

Quote:
vayaone kaže: Pogledaj post
Kad sam opremala apartmane prije 2 godine, pod normalno mi je bilo u svaki apartman staviti kafe aparat (filteri -njemci), makinjetu (talijani) i đezvu za naše i bivše naše. Mislim da je to obavezna oprema svakog apartmana, meni bi bio grozno da dođem u apartman i da si ne mogu skuhat kavu kakvu volim, pitat sigurno ne bih išla, jer bih pretpostavljala da ako nema u apartmanu nema ni ovako. Znam ljudi su svakakvi, nekih ništa nije sram pitat, a meni je i grozno da meni dindonaju da im nešto fali. Svaka čast vama iznajmljivačima koji bez beda sjednete sa svim gostima i ćakulate, meni je small talk psihički napor, ali kad dodju se sjednem s njima i sve im objasnim pokazem, dam im svu brošuru iz turističke zajednice. Jedni švicarci su drugi dan kad su došli dindonali da ako imam toster, nisam imala, odma sam potčala u butigu i nabavila 2, za svaki apartman. S vemenom ja mislim da je dobro nabaviti čim više opreme, ljudi to vole, jedni su mi to i pustili u komentaru, da se u apartmanu nalazi sve što je potrebno, i po tomu se vidi da ti je stalo da im je ugodno.
Ma naravno da mora sva oprema bit u appartmanima na dan smijene.
Kakvopitanje-da ako me pitaju im dam kafetiete.To mora da je sve u kuhinji.Znaseda njemcima treba velika filter kava a talianima mocca.Ma da ja idem nekamo u appar.ja sigurno nebi pitala,jer nisam cijepidlaka,zaključila bih da domačin nema.A naravno da ima onih gostiju koji pitaju svaku sitnicu bez riguarda.Ali draga moja cura kaži mami da oprema mora bit sva na raspolaganju koju ima domačin.POZDRAV I uspiješnu 2013.

Zadnje uređivanje aircanada : 24.11.2012. at 15:35. Reason: sredivanje quotea
massimo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:22   #66
klima

Dragi kolega/ica sve je točno šta ste napisali,tako sam i ja na početku,jednu godinu sam radila sa jednom agenzijom koja je imala u cijeni i klima.Ma to je bilo za riknut,bez rišpeta nikoga nema svi su ispred bazena ili na moru a sve klime ukopčane sa otvorenim prozorima

I odmah sam raskinula ugovor radim sama -punjenje putem portala i na cijeniku piše KLIMA EXTRA 5 EURO/DAN.I sada je sve u redu,sad im više nije toplo,malo ko traži sad klimu.Sad sam odahnula.Tako i vi prakticirajte,jer sezona nije laka.






Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Imam problem sa klimama i rasvjetom kao i svaki iznajmljivac. Meni su u cijenu ukljucene klime i internet sta smo vec na predhodnoj stranici definirali kako je to normalno . I onda imam problem sa tim klimama , naime gosti iz objesti ne znaju kako bi što više refali svog novca kojeg su dali za apartman , onda redovito ostavljaju upaljene klime citav dan dok su oni na moru i širom otvoren prozor ili balkonska vrata. Ovo lito sam probiva na mozak , u 14 h popodne gore 4 klime a nikog u sva 4 apartmana. Jedni otišli na Krku , drugi u Šibeniku . Ovi se kupaju.. Nigdje nikoga a klime vrte..
Ove godine sam rekao da cu napisat kucni red na 4 strana jezika u kojemu cu ih zamolit da pripaze na klime i da se ponašaju savjesno kao kod kuče.

Inace, vezano uz free wi-fi . Rekao si da ti smatras pod normalno da svak ima free wi fi i da se ne naplacuje. Međutim , ti imas vanka u citavoj njemackoj doplatu za wi-fi . U Parizu je ovo lito meni trazilo doplatu za wi-fi.. Znaci , nije free wi fi standard vec iznimka u vecini eu zemalja .
massimo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:37   #67
Zasto jednostavno ne napisete pravilnik, ugovor ili nesto tako, gdje kazete da imate pravo uci i iskljucit klimu ako nema nikog doma, ili klima radi sa otvorenim prozorima. Zasto imate pravo? Kazete zbog sigurnosti objekta.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 17:28   #68
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Zasto jednostavno ne napisete pravilnik, ugovor ili nesto tako, gdje kazete da imate pravo uci i iskljucit klimu ako nema nikog doma, ili klima radi sa otvorenim prozorima. Zasto imate pravo? Kazete zbog sigurnosti objekta.
naravno, na vrata treba napisati na nekoliko jezika.
Molimo cijenjene goste da zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti objekta prilikom izlaska iz apartmana provjere da li su isključili klimu...... itd. itd.....
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 03:07   #69
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Zasto jednostavno ne napisete pravilnik, ugovor ili nesto tako, gdje kazete da imate pravo uci i iskljucit klimu ako nema nikog doma, ili klima radi sa otvorenim prozorima. Zasto imate pravo? Kazete zbog sigurnosti objekta.
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
naravno, na vrata treba napisati na nekoliko jezika.
Molimo cijenjene goste da zbog vlastite sigurnosti i sigurnosti objekta prilikom izlaska iz apartmana provjere da li su isključili klimu...... itd. itd.....
Ma, da, tako si i ja nešto mislim..... Imamo uredno izviješen Kućni red na nekoliko jezika u svim apartmanima i u njemu piše da se svi el. uređaji trebaju isključiti prilikom izlaska van, no primjetili smo da malo ljudi to uopće čita - npr. piše i da apartman na dan odlaska treba napustiti do 10h, pa nas neki put ljudi znaju pitati do kada trebaju izaći ili jednostavno niti ne izađu nego im mi moramo kucati na vrata da bi onda saznali da su oni mislili ići negdje popodne (a nama već isti dan dolaze drugi gosti).....tako da u sklopu Kućnog reda to za klimu nema smisla pisati, nego baš posebno napraviti neki kao 'podsjetnik' kod izlaznih vratiju apartmana.
I baš tako to naglasiti, kao zbog sigurnosti, ne zbog uštede struje jer goste nije briga koliki su naši računi.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 09:10   #70
Koliko bi kostala ona shema kao u hotelima kartica koja dok je umetnuta u citac pokraj vrata pali struju a dok je izvadena gasi struju
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 09:48   #71
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Koliko bi kostala ona shema kao u hotelima kartica koja dok je umetnuta u citac pokraj vrata pali struju a dok je izvadena gasi struju
To sam i ja pitala pred par postova pa se nitko još nije našao da bi znao....
I mene još interesira kako to ugraditi u postojeći objekt, s obzirom na to da bi se sva rasvjetna tijela trebala priključiti na taj sistem a istovremeno bi frižider morao ostati na struji - što znači da se ne može napraviti tako da se brava spoji na električnu uru, iako bi to bilo najjednostavnije, jer bi onda cijeli ap. bio isključen a samim time i frižider.......
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 11:13   #72
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Koliko bi kostala ona shema kao u hotelima kartica koja dok je umetnuta u citac pokraj vrata pali struju a dok je izvadena gasi struju
To nije ništa sofisticirano, to je običan prekidač, da gurneš bilo koju karticu bi radilo. U nekim hotelima umjesto kartice gurneš privjesak ključa.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 11:16   #73
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
To sam i ja pitala pred par postova pa se nitko još nije našao da bi znao....
I mene još interesira kako to ugraditi u postojeći objekt, s obzirom na to da bi se sva rasvjetna tijela trebala priključiti na taj sistem a istovremeno bi frižider morao ostati na struji - što znači da se ne može napraviti tako da se brava spoji na električnu uru, iako bi to bilo najjednostavnije, jer bi onda cijeli ap. bio isključen a samim time i frižider.......
To nije problem, može se napraviti nakon osigurača. Ili se može iskoristiti koncept "pametne kuće" i na svako mjesto koje se želi kontrolirati dođe prijemnik.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 12:27   #74
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To nije problem, može se napraviti nakon osigurača. Ili se može iskoristiti koncept "pametne kuće" i na svako mjesto koje se želi kontrolirati dođe prijemnik.
Tamo odakle sam ja bi ljudi rekli: KAJGOD ili MAKARŠTA
a odakle je moj muž bi rekli NE BOOJ SE...
Oprosti Neno, to nije ništa osobno
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 12:47   #75
Quote:
Šatrunčica kaže: Pogledaj post
Tamo odakle sam ja bi ljudi rekli: KAJGOD ili MAKARŠTA
a odakle je moj muž bi rekli NE BOOJ SE...
Oprosti Neno, to nije ništa osobno
Što si time htjela reći?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 15:07   #76
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Koliko bi kostala ona shema kao u hotelima kartica koja dok je umetnuta u citac pokraj vrata pali struju a dok je izvadena gasi struju
Mislim da to nije toliko skupo koliko je komplicirano za realizirat, pogotovo kod starijih gradnji gdje su svi osigurači na jednom mjestu.

Kod novijih gradnji je većinom da svaki apartman (soba) ima svoju kutiju s osiguračima i onda se to relativno jednostavno složi, samo treba paziti da neki uređaji moraju biti stalno uključeni u struju (npr. frižider)
PeP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:49   #77
Quote:
PeP kaže: Pogledaj post
Mislim da to nije toliko skupo koliko je komplicirano za realizirat, pogotovo kod starijih gradnji gdje su svi osigurači na jednom mjestu.

Kod novijih gradnji je većinom da svaki apartman (soba) ima svoju kutiju s osiguračima i onda se to relativno jednostavno složi, samo treba paziti da neki uređaji moraju biti stalno uključeni u struju (npr. frižider)
Da, upravo bi to bio s nama slučaj - kuća je napravljena 1989., a onda je bio raspašoj sa majstorima pa su više radili razni prijatelji koji su imalo znali zamiješati cement ili spojiti dvije žice, sve u stilu da se što manje plati a više dobije..... zato sam sada muku mučila kad smo preuređivali apartmane jer doslovno svaki zid svoju politiku vodi, nema 2 da su istih dimenzija, a tako slično nam je i struja provedena. Mislim, sve je OK sa strujom, to sve šljaka i (srećom!) nikad nije bilo nikakvih problema, ali su samo 2 ure za cijelu kuću od 9 apartmana, recepcija, dodatna kuhinja, vešeraj, garaža-spremište, kotlovnica,..... A, koliko sam uspjela skužiti, u nekim apartmanima je pola zidova jednog i pola drugog na jedan osigurač pa npr. ispada mi da su zid jednog ap. gdje je frižider i zid drugog ap. gdje je klima spojeni na isti osigurač.... Naravno, nema tu nikakvog nacrta plana spajanja, sve se radilo kako se stiglo, nitko više nema pojma kako je to spojeno, jedino da se ide provjeravati doslovno svaki prekidač i utičnica. A toga imaaaaaa......

Neznam, jedino ovaj koncept "pametne kuće" sa tim prijemnicima, kolika je to zezancija za montažu. Jer, ako je potrebno u svaki prekidač i utičnicu postavljati taj neki prijemnik, pa štemati zidove uzduž i poprijeko da se to pospaja.....ili to možda ide bežično, jedino te prijemnike postaviti kod prekidača i utičnica......
No, trenutno uopće niti ne mogu zamisliti koliko bi to moglo koštati. Ali, da mi je i 500 kn po apartmanu, to bi bilo 4.500 kn za sve, a toliko (otprilike) nam ukupno dođe cijelokupni račun od struje za cijelu sezonu, a tu je uključen i rad veš-mašina, sušilica, rasvjeta, klime, frižideri,.... A možda sam i malo rekla jer nisam uključila cijenu elek. brava i tog uređaja za isključivanje struje. Možda griješim, no sve mi se to čini vrlo kompliciranim i mislim da nema šanse da se to isplati......
Našla sam na internetu neke modele (Cisa i VingCard), što ih nude dvije firme iz ZGa od kojih jedna ima dućan i u Splitu, no samo se mogu vidjeti brošure modela ali ne i sistem spajanja/montaže, dok o cijenama ih se mora kontaktirati (što je meni neizvedivo u ovom trenutku).
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 22:44   #78
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
Da, upravo bi to bio s nama slučaj - kuća je napravljena 1989., a onda je bio raspašoj sa majstorima pa su više radili razni prijatelji koji su imalo znali zamiješati cement ili spojiti dvije žice, sve u stilu da se što manje plati a više dobije..... zato sam sada muku mučila kad smo preuređivali apartmane jer doslovno svaki zid svoju politiku vodi, nema 2 da su istih dimenzija, a tako slično nam je i struja provedena. Mislim, sve je OK sa strujom, to sve šljaka i (srećom!) nikad nije bilo nikakvih problema, ali su samo 2 ure za cijelu kuću od 9 apartmana, recepcija, dodatna kuhinja, vešeraj, garaža-spremište, kotlovnica,..... A, koliko sam uspjela skužiti, u nekim apartmanima je pola zidova jednog i pola drugog na jedan osigurač pa npr. ispada mi da su zid jednog ap. gdje je frižider i zid drugog ap. gdje je klima spojeni na isti osigurač.... Naravno, nema tu nikakvog nacrta plana spajanja, sve se radilo kako se stiglo, nitko više nema pojma kako je to spojeno, jedino da se ide provjeravati doslovno svaki prekidač i utičnica. A toga imaaaaaa......

Neznam, jedino ovaj koncept "pametne kuće" sa tim prijemnicima, kolika je to zezancija za montažu. Jer, ako je potrebno u svaki prekidač i utičnicu postavljati taj neki prijemnik, pa štemati zidove uzduž i poprijeko da se to pospaja.....ili to možda ide bežično, jedino te prijemnike postaviti kod prekidača i utičnica......
No, trenutno uopće niti ne mogu zamisliti koliko bi to moglo koštati. Ali, da mi je i 500 kn po apartmanu, to bi bilo 4.500 kn za sve, a toliko (otprilike) nam ukupno dođe cijelokupni račun od struje za cijelu sezonu, a tu je uključen i rad veš-mašina, sušilica, rasvjeta, klime, frižideri,.... A možda sam i malo rekla jer nisam uključila cijenu elek. brava i tog uređaja za isključivanje struje. Možda griješim, no sve mi se to čini vrlo kompliciranim i mislim da nema šanse da se to isplati......
Našla sam na internetu neke modele (Cisa i VingCard), što ih nude dvije firme iz ZGa od kojih jedna ima dućan i u Splitu, no samo se mogu vidjeti brošure modela ali ne i sistem spajanja/montaže, dok o cijenama ih se mora kontaktirati (što je meni neizvedivo u ovom trenutku).
Pošalji im mail ili meni pošalji broj telefona pa ću ih ja nazvati.
Nije neki problem.
zaccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:34   #79
Quote:
zaccc kaže: Pogledaj post
Pošalji im mail ili meni pošalji broj telefona pa ću ih ja nazvati.
Nije neki problem.
Nije meni problem poslati email, nego imam loša iskustva sa time jer neki put HR firme baš i nisu ažurne u odgovaranju na emailove, tako da mi je uvijek jednostavnije nazvati (naravno, kad sam doma.....).

Evo, ovdje su linkovi ako netko želi vidjeti:
*** CISA
http://cisa.ingersollrand.com/EN/pro...s/default.aspx
- popis kataloga http://cisa.ingersollrand.com/EN/dow...iterature.aspx
- Wave Mode katalog http://cisa.ingersollrand.com/EN/dow...0Lock%20EN.pdf
- Electronic Locking Solutions katalog http://www.security.ingersollrand.co...ospitality.pdf
- distributer u HR http://termodiht.hr/elektronske%20brave.html
*** VingCard
- VingCard hotelske brave http://www.spica.hr/oprema/vingcard/
- katalog http://www.spica.hr/media/documents/...ochure2011.pdf
- VingCard Energy Control Units http://www.spica.hr/media/documents/VingCard_ECU.pdf
- distributer u HR http://www.spica.hr/kontakt/ .

Vjerujem da ima još toga u HR, no ja sam na internetu uspjela samo to naći. Ustvari, nudi se dosta tih el. brava, no izgleda malo ih ima u kombinaciji sa tim uređajem za isključivanje struje.
Hvala unaprijed!
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:26   #80
Angry nije praktično

Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Što si time htjela reći?
ispričavam se, možda nisam bila jasna.
mislila sam reći da se trud (a i trošak) ne isplati na ovom nivou kojem mi (uglavnom) radimo.
Zamišljam npr da neko izguvi tu famoznu karticu.
ako gost izgubi ključ kod mene je duplikat, a za desetak kuna mogu napraviti izgubljeni ključ.
a ove kartice, sumnjam da je to baš tako jednostavno.
gledam isključivo sa praktične strane.
Šatrunčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.