Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 15:50   #61
Quote:
nathalie823 kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć?
Jela sam u nekoliko navrata teleće obraze i jako su mi se svidjeli. I nikada nisam vidjela ponudu tog dijela mesa u mesnici, ali pretpostavljam da ako toga ima, ima ga malo pa nestane brzo. I tako dođem ja danas na kvatrić u mesnicu, Žumberčanku i kupujem meso i pitam mesara za teleće obraze i čovjek me uvjeri da su to teleći brizli. I da će mi ih ostaviti za sutra. I pitam tog kuhara koji je pripremao obraze jel to to, kaže on nije, ti obrazi su mišići, a brizli su žlijezde. Tako da sutra idem kupiti brizle, obećala sam da ću doći sigurno (mama se tome veseli pa neka joj). A mene i dalje zanima jel je moguće negdje kupiti teleće obraze budući da baš i nisam ljubitelj iznutrica. Hvala.
ima u žumberčanki!
sam ti njima pokaži rukom na svome licu obraze, da nebi bilo zabune!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:01   #62
Nista, sutra idem s markerom i napravit cu kratku demonstraciju na svom licu ��
nathalie823 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:40   #63
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
To je klasičan American barbecue pork ribs.
Jedino, koliko poznam kuharicu, sumnjam da je nakon toga žeđ gasila Colom.
Sat i 20 na roštilju? Najdulje što pećem su krmići po ca 10-ak minuta po strani, cca, zar stvarno to bude dobro nakon toliko vremena? Isto tako, janjeći but, jel to nudi neka mesnica da se može kupiti pojedinačno, više komada?
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:59   #64
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Sat i 20 na roštilju? Najdulje što pećem su krmići po ca 10-ak minuta po strani, cca, zar stvarno to bude dobro nakon toliko vremena?
Američki roštilj nema veze s našim. On je zatvoren kao velika pećnica.

Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Isto tako, janjeći but, jel to nudi neka mesnica da se može kupiti pojedinačno, više komada?
Žumberčanka na Kvatriću. Naruči dan-dva ranije.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 16:43   #65










Napokon Argentinska junetina, Black Angus i ostala čuda.

Lokacija: Metro Sesvete
Cijena jest paprena, ali svejedno sam uzeo par steakova za nedjelju.

Ispričavam se na lošoj kvaliteti slike, mobitel mi nije posljednji krik tehnike.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 19:38   #66
a u pm, ode plaća!
što si točno uzeo?
i javi kakvo je!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 19:43   #67
Isuse bože

Obavezno javi. Košta, ali par puta godišnje bi se čovjek mogao počastiti - ako stvarno vrijedi tih 270 kn.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:48   #68
Došla vidjeti li što o organskoj piletini za dohranu mladunca, naišla na čitav čopor potencijalnih razaratelja brakova.

Dečki, svaka čast, da nisam prava ženica, svima bih vam dala (debela sam, jesam, priznam, od poroda, al fakat sam ljepuškasta i volim teretanu)

Nego, ajte sad meni koja nisam premobilna s dva klinca recite neki dobar izvor mesa (kao ta vaša Žumberčanka) tu na Zapadu (Jarun i okolica, može i Dolac, valjda sam propustila kad ste spominjali, a malac mi se dere za sisu pa ne stignem sad)
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 20:52   #69
Uzeo sam Angusova juneća leđa sa zadnje slike.

4 stejka skoro 300 kuna.
Ramstek je u pakiranju od 4.5 kg i nisam se usudio zbog žene.

Meseko je još u plastici. Večeras ću malo probrljati po netu da vidim što ću i kako ću.
Jeo sam ga ohoho puta, ali ovo je prvi put da sam ga vidio negdje u ZG za kupiti.
Vjerojatno ću ga baciti na roštilj u nedjelju.
Najavili su kišu, ali imam natkrivenu pečenjaru.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 21:01   #70
thx za info! idemo ovih dana po to.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 21:06   #71
molim da se prijavi ako se isto pojavi u nekom ducanu koji nije metro
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 23:02   #72
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Došla vidjeti li što o organskoj piletini za dohranu mladunca, naišla na čitav čopor potencijalnih razaratelja brakova.

Dečki, svaka čast, da nisam prava ženica, svima bih vam dala (debela sam, jesam, priznam, od poroda, al fakat sam ljepuškasta i volim teretanu)

Nego, ajte sad meni koja nisam premobilna s dva klinca recite neki dobar izvor mesa (kao ta vaša Žumberčanka) tu na Zapadu (Jarun i okolica, može i Dolac, valjda sam propustila kad ste spominjali, a malac mi se dere za sisu pa ne stignem sad)
Igomat,na tržnici špansko ,najjača mesnica u zapadnom dijelu grada,ja je nedavno otkrio.
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2014., 23:38   #73
Iz metro-a, vakumirano, ako ćete uzimati, dobro začepite nos i barem 5 minuta pod mlazom vode.
I onda ostavite bar pola sata da smrad ode.

Ako ne ode, nije dobro.

@smart, ajd javi kakvo je.
Ima već koji mjesec da sam vidio u metrou na jankomiru, ali poučen prijašnjim iskustvima, nisam se usudio.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2014., 11:11   #74
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
molim da se prijavi ako se isto pojavi u nekom ducanu koji nije metro
Ima u Bonkuloviću već tri-četiri mjeseca. Ribeye, hangersteak, stripsteak... od Angus beef, porijekol USA. Probao par puta, vrhunsko. Cijena od cca 250kn kila na gore. Prodaju u komadu, od 2.5kg pa veće.
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 20:27   #75
moram pohvaliti marinirani ramstek iz mesnice igomat na vrbiku. 80 kn/kg.
moja oba bez imalo kostiju. jako meko i fino!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 11:47   #76
ja sam si na dolcu našao odličnog mesara, ali da me ubijete ne znam mu ime, pogledam pa javim.
Meni jedan od dražih junećih/goveđih odrezaka je ramstek, a njihov mi je fenomenalan! Ima ih uvijek u komadu što je perfektno za zrenje mesa (ja ga obično ostavim da sazori od 15-25 dana, ovisno od komada). Kod nas je ipak problem što nema govedine nego samo junetina, a to je velika razlika u mesu. Ako se nađe dobra govedina onda je to poprilično precjenjeno jer je uvoz iz SADa ili engleske i sl. Bilo bi dobro kada bi neki mesar uspio nabavljati goveda iz domaćeg uzgoja. Ajmo mesari!
VeliMuost is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 17:27   #77
Mesnice Cerovski imaju jako fino meso iz vlastite proizvodnje,kod njih se može naći i domaće govedine,imaju i jako dobar jeger,jako sam zadovoljna sa izborom i kvalitetom
sadda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 19:40   #78
Hrenovke im nisu baš nešto.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 08:46   #79
Quote:
VeliMuost kaže: Pogledaj post
Bilo bi dobro kada bi neki mesar uspio nabavljati goveda iz domaćeg uzgoja. Ajmo mesari!
Govedinu iz naših uzgoja svakodnevno u ponudi ima mesnica Habijanec na Dolcu i Branimircu i Don Vito na Kvatriću, a po narudžbi mesnice Žumberak i Martinjak na Kvatriću.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 13:28   #80
Skupo, skupo, najskuplje ...

Metro na Jankomiru:


https://dl.dropboxusercontent.com/u/...2017.04.25.jpg

Zadnje uređivanje L3go : 28.03.2014. at 15:07. Reason: veličina slike
MaliMravac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.