Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2013., 13:38   #41
Dobro, gle, ja se sa većinom slažem šta si napisala, al majketi-di živiš, pa to zvuči ko divlji zapad? Imaš zaista hrpu negativnih iskustava koje ja u cijelom životu nisam nakupila, a kamoli sa ovom pasicom.

Ja sam u kvartu di ima hrpa pasa, šta velikih šta malih, gazda svakojakih (neki se hvale dosjeima ) al bogami nisam čula za nijedan takav slučaj, da se pas zaletio na prolaznika i ugrizao ga? Ili da psi maltretiraju prolaznike, da se zaleću, da jedu male pse i slično.

Naravno da za ono što je zakonom ili podzakonskim aktima zabranjeno ne treba tolerirati, pa niti susjedovog NJO pred svojim vratima (btw - to što si ti opisala NJO od 80 kg je neki GMO NJO pošto je njihov standard do 40 kg ) ali treba gledati i šta svojem psu radiš. A dizanjem na ruke mu ne pomažeš nimalo.

Evo ti primjer-žena iz kvarta stalno navlači pekinezera po rukama jer ju je prije 10 godina napao NJO i skoro ga ubio. I stalno se miče od velikih pasa, pa i od moje srednje. Pas u njenom krilu reži i kesi se na moju, a moja ispod maše repom i cvili. Kažem ženi da pusti psa, da joj moja neće ništa a to što je bila napadnuta je njena zaboravila ima sto godina. Kaže žena da zašto onda reži i da se sigurno boji ili šta već. Ajde, pusti ona jadnog malog psa na pod, taj momentalno prestane režat i kesit se, Kira ga ponjuši (nađe da je nezanimljiv jer se neće naganjat) i sve 5. A žena se čudi ka pura dreku kako se pekinezer nije bojao-pa naravno da se pas ne boji, nego se gazda boji a pas kuži da je nešto opasno pa se ili boji ili napada!

Već sam napisala na drugoj temi-vlasnik triba znat prepoznat napad psa. Nije svako dolaženje, njušenje i pozdravljanje pasa napad. Nije svako zaletavanje napad. Naravno, na ulici nema dolaženja jer psi moraju biti na lajni, govorim tamo di mogu bit slobodni. I da tamo bilo koji vlasnik bilo kojeg psa ide mog psa tuć jer se ovaj usudio doći blizu-bogami se ne bi dobro proveo.

I razmisli šta sam ti rekla o dizanju na ruke-rekoh ti, svakodnevno sam sa malim psom koji nikad nije imao problema sa ijednim velikim psom. Ok, ne voli sve, pogotovo one šta je mlate po leđima-ali se makne od njih, ne reži i ne napada ih. NIKAD nije bila na rukama, a prošla je pola Europe, sve zg kvartove i livade, cili Jadran prošlo lito. Nikad na rukama i nikad napadnuta od drugog psa. Dopustim joj da se makne od psa koji je gnjavi, nek se sakrije iza mene, ali ne dižem ju na ruke.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 14:10   #42
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Dobro, gle, ja se sa većinom slažem šta si napisala, al majketi-di živiš, pa to zvuči ko divlji zapad? Imaš zaista hrpu negativnih iskustava koje ja u cijelom životu nisam nakupila, a kamoli sa ovom pasicom.
ti nemaš pojma

ona ZNA da su svi drugi psi agresivni i da je svima životna misija da pojedu njenu bubicu


sad ozbiljno

petra, takvim svojim ponašanjem radiš ogromnu štetu svojem psu jer će ju jednog dana napadati baš zato jer se nije, u štenećoj dobi, naučila kako se ponašati s drugim psima.


štenad baš druženjem s drugim psima uči kako psi komuniciraju, ona sama nauče kako drugim psime reći da se boji ili bi se igrala.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 14:21   #43
Mene zanima taj "žig" u uhu? Jel mi to pričamo o tetovir broju?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 15:20   #44
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ti nemaš pojma
Ja znam da ne znam

Pa volim pitat, učit, zaključivat, preispitivat od onih pametnijih.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 16:17   #45
Kako jedna neaktivna tema postaje aktivna, kako ste je namirisali.

Kiti nisi čitala što pišem. Nemam namjeru udariti tvoga psa, nego onog koji mi se učini opasan i napadne me na ulici.
Na livadu ne idem i ne znam di su takve livade. U naselju ih nema, gotovo se ne može ni šetati od uskih ulica i auta.
Okružena sam jednim lajavim labradorom i 2 ukavežena vučijaka. To je bliže susjedstvo, ne mogu baš birati i seliti se kad mi ne štima.
Ne pusti se pas "dobro 40 kg", a sigurno ima toliko valjda je čistokrvni dobro uhranjen i bez kretanja. Glava mu je bila na mom pragu ovolika ( ribarske priče).
Naravno da će Bubica mirisati dupence psu koji mi se čini miroljubiv i kojem ja dozvolim da priđe , i ako ga može dokačit nosom.

Pišem svoj događaj, a ne planiram napad na tebe. Vizije nam nemoraju biti iste, svak ima svoje.

Problem je da je kojim slučajem NJO bio brži i uletio u moj stan, bio bi netko gdje netreba. Misliš da bi analizirala i pravila strategiju samoodbrane, i kako da ga zamolim da izađe. Smješno. Ali možda bi ja bila na groblju, ali bi bio sukob bez obzira kave je imao namjere da miriše moj prag. Pa i mi smo dio lanca i imamo instinkte. A možda ne bi ušao, svejedno sam doživjela šok.

Atlantis hvala na brizi za Bubicu, nisam znala za tu misiju a sad sam prosvjetljena. Radimo koliko je moguće ispraviti greške.
Ali svejedno na tvojoj ukazanoj grešci neće se igrati sa 20 puta težom pasminom izuzev ako ne budem sigurna kakav je pas. Nemam namjeru testirati nešto tako malo, na nečemu što se koristi kao napadni pas i to bez ikakve socijalizacije i dresure prepušten sam sebi.
I dalje mu priđemo i damo Bubicin keksić da ih pomirimo. Sad je Bubi ljuta i ratoborna od straha. Ali nisam ja ništa krivo napravila i vi ste smiješni.

Ti u kutu, šta ti znaš?

Kad mi je pas nedavno bio operiran donijeli su mi je u čekaonici i nije me prepoznavala, ali je čula zvukove i reagirala, morala sam gurati tuđe pse koji su naknadno došli da mi neskaču na krilo i moliti da ih maknu . Ja ne znam gdje je mozak kod ljudi, vidjeli su ovratnik i da je živoinja u transu. Koliko treba biti glup pa da moraš reći čovjku da makne psa koji grdosija od operirane životinje. To je stvar kulture i bezosjećajnosti, sebičnost koju ne mogu na ukućane pa di stignu je prosipaju.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 07.05.2013. at 16:26.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 16:38   #46
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Ti u kutu, šta ti znaš?
Niš ja ne znam, zato i pitam o kakvoj tetovaži govorimo?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 16:57   #47
Tetoviranje je oblik trajnog označavanja pasa, koji su potomci roditelja upisanih u rodovnu knjigu priznatu od FCI-a.Tetovirati se mogu samo oni čistokrvni psi, koji su na osnovi potrebne potpune dokumentacije prijavljeni u HKS i upisani u rodovnu knjigu HKS-a.

Tetovir broj se može utisnuti:

1. na unutrašnju stranu lijevog uha;
2. na lijevi koljeni nabor psa (nabor kože koji prelazi s trbuha na bedro);
3. na unutrašnju stranu lijevog bedra.

Kod njemačkog ovčara tetovaža se utiskuje na lijevom uhu.

Tetoviranje se vrši s tetovir klještima na principu iglica koje su raspoređene po brojevima. Nakon uboda u lijevo uho premazuje se pastom za tetoviranje i utrljava 2 do 3 minute. Pasta se ostavlja na uhu dok sama ne otpadne kako bi se sigurno upila u kožu i trajno ostavila trag točkica u obliku pojedinačnih brojeva.

Tetovažu vrši referent za tetoviranje u udruzi uzgajivača prema dokumentu HKS koji se izdaje nakon ovjere dokumentacije za prijavu legla. Taj postupak je obavezan kod uzgoja njemačkog ovčara bez obzira na naknadno čipiranje. Tetovir broj je identičan broju rodovnice. Tetovaža se vrši u toku osmog tjedna starosti šteneta. Postupak tetoviranja je sljedeći:

1. prijava legla se vrši nakon 6 tjedana starosti i pregleda legla. Prijava ( uz ostalu dokumentaciju majke legla i parnjaka ) se ovjerava od voditelja uzgoja u kinološkoj udruzi i predlaže se upis u rodovnu knjigu HKS-a. Sva dokumentacija, uz potvrdu plačene naknade za rodovnice, dostavlja se HKS.

2. po zaprimljenoj prijavi legala i proceduri upisa u rodovnu knjigu HR, HKS izdaje tetovir brojeve za prijavljeno leglo i dostavlja ga referentu za tetoviranje. Referent za tetoviranje, štencima starim od 7-8 tjedana, neizbrisivo utisne (tetovira) broj rodovnice na određeno mjesto.

3. Po obavljenoj tetovaži pasa referent za tetoviranje popunjava obrazac HKS-a „Izvješće o obavljenom tetoviranju“, kojeg potpisuju uzgajivač psa i referent za tetoviranje, te ga odmah dostavlja u HKS gdje se prilaže prijavi legla.

4. HKS rodovnice dostavlja na predsjednika udruge, Po dobivanju rodovnice iz HKS-a, prije predaje istih uzgajivača, referent za tetoviranje u rodovnice pod rubrikom tet.br. upisuje broj koji je utetoviran i mjesto gdje je tetovaža utisnuta (npr. 11234 – tetoviran u lijevo uho), i to ovjerava potpisom i žigom kinološke organzacije.

Tetoviranje mogu obavljati samo od HKS-a ovlaštene osobe – referenti za tetoviranje. Referent za tetoviranje može biti i voditelj uzgoja članice HKS-a. Referenta za tetoviranje izabiru Izvršni odbori/Predsjedništva kinoloških organizacija.HKS vodi evidenciju referenata za tetoviranje, te popis ovlaštenih referenata objavljuje u službenom glasilu HKS-a.

Troškove pregleda legla, ovjere prijave legla i tetovaže snosi uzgajivač kao i naknadu za evidenciju u HKS te izdavanje rodovnica.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 17:15   #48
Nisam Kiti nego Kirita, al mačka mi se zove Kiti, vidi, ka da si znala.

Gle, nisam te mislila napadat, ne znam te i mislim da svak ima pravo radit šta oće dok god ne ugrožava nekog drugog. Tako, samo dalje sa palicom od mene, a ja ti obećavam da te moja pasica nikad neće napast

Ako si zadovoljna sa Bubom (jel se tako zove?) onda sve 5, ako nisi, onda vidi šta možda moš prominit, gledat ljude sa sličnim iskustvima.

Istina da svak ima svoju percepciju stvarnosti, tako ima ljudi koji je dosta negativno vide...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 22:11   #49
Ma zadovolna sam sa Bubicom, prvi mi je psić. Učimo se.
Išle smo na istrčavanje sve do sad.
Puna je strahova od stupova, šahti itd..pomiriše i idemo dalje...blago ispituje svijet i odrasta..
Kad prolazimo pored ograde na koju skoči pokoji ljutiti pas, zalijepi mi se uz nogu ali idemo dalje.
Malo je to mršavo stvorenje 2 200kg, još kad se ošiša one njene mršave nogice ma tko ih ne bi branio životom.
Valjda sam tip koji voli štiti druge, a ne biti štićen.

Našli smo neko košarkaško igralšte 15 min hoda i tamo je trčala do iznemoglosti. Možda se pridruži kakav psić iz obližnjih zgrada. Većina pasa koji su u dvorištima nisu baš miroljubivi, zadatak im je lajat po cjeli dan i strašit prolaznike.
Na žalost takva je sredina.

Oprosti za Kiti na brzinu sam pisala, ali vidovita sam vidjela sam neku Kiti u tvom životu

-------------

Da to je taj broj koji ima Bubica. Takvu sam je htjela , vjerujem u sudbinu.
Nudili su mi više pasa, a i vrsta ali sam sjela pored nje i rekla ovo je moj psić.
Prevarila me ponašanjem i zavela. Sad me maltretira do besvjesti i evo je na krilu glođe kost.
Ljubav na prvi pogled. Inače se znala trest pred novim ljudima, a ja kad sam je uzela prvi put ništa prava ljubav.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 22:50   #50
Evo me prije trčanja, spremna za akciju.



Ljuta na mobitel iz kojeg priča njena ljubav gazda, zbunjena je kad je čula suprugov glas.
Ali manje laje i manje je isprepadana, to je dobro.

__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 07.05.2013. at 23:02.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 00:57   #51
Nađoh rješenje za problem, tu je Milan C.

Evo kako se štap koristi za pse, posjedovanje prostora. A tu je i rješenje da vratim Bubi u balans.

https://www.youtube.com/watch?v=ayzSLoOA7As
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 01:24.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 02:33   #52
Bundeva, sad kad si nas tako iscrpno izvijestila šta je tetovir i sistem samo nanošenja, daj mi bogati reci kad se to tetovir kod pasa vidi? Kad radi šta?? Zamahuje uhom
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 07:14   #53
yap, to niti meni nije jasno kako joj se onda vidi.
Mambi je na trbuhu jako vidljiv, ali samo ako legne.
Kada prolaznici ne bulje njoj ispod trbuha pa ne vide naš stalež
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 09:25   #54
morat cu nesto poduzeti da chat o westicima isto postane malo bolje posjecen
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 09:32   #55
idi napisati tamo da ne daš da se tvoj igra sa velikim psima jer će ga ozlijediti pošto su svi zločesti, pa ćemo ti doći
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:08   #56
OOO Bubo, Bubice....i ustrašena Petra....
Nemoj savjete doživljavati kao napad....
Evo da ti ja pokušam dati dobronamjeran savjet. Znaš koju paščuku imam, mješančuku od 6kg...nije on toliko puno teži od Bube...pa eno ga svaku večer se igra s belgijskim ovčarem, mađarskom vižlom i pit bullom (ponekad se pridruže još dva,tri psa - isto veliki)...svi teži od njega priko 20kg... u trku se dogodi da ga neko ugazi i gurne, znam mu s vremena na vrijeme pronaći i koju krasticu od međusobnog žvakanja..i još je živ...
jedan jedini put sam ga digla u ruke (kad su se ispred mog ulaza poklala dva psa) i kasnije sebe kvragu slala jer sam odmah primijetila promjenu na njemu...
svatko zna kakav je njegov pas - ja znam da Rio ima neki strah od NJO i velikih crnih pasa i zato ne dovodim ni sebe niti drugog vlasnika u neugodnu situaciju već tada kažem 'idemo' i kraj priče...
do sada nisam imala nekih zaletavanja, osim kad je bio skroz mali i prema nama se zaletila njemačka doga...tad sam samo stala ispred njega i prema psu viknula 'ne' i ona stala...Rio se tad upiškio od straha, ali sam ja nastavila dalje ka da ništa nije bilo...i nikakve traume...
dva puta je Rio očito napravia neku pseću glupost i dobio odgojno bacanje na pod i malo režanja...najviše mu je tu ego bio povrijeđen...
svi mi volimo najviše svog psa, sve bi učinili za njega...ali nemojmo praviti debile od njih...
liz svima...i malima i velikima od Ria....
romanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:10   #57
petra, za dobrobit svog psa, svih maltezera i malih psa općenito, potraži stručnu pomoć oko odgoja svog psa. zar češ ga cijeli život nositi na rukama? to nije prirodno i to nije nikakva dobrobit za životinju već sasvim suprotno.
po slikama, tome da te se pas boji i kad se malo šarenije obučeš, a članova obitelji ako ih nije upotpunosti identificirao i sl, vidi se da je nešto krenulo po zlu, a stvari se neće popraviti same od sebe.

ne kažem da bi ga trebala davati svim mrcinama koje naiđu, ali potraži nekog tko ima dobročudnog velikog psa tako da se tvoj pas počinje resocijalizirati. to mu duguješ kao pripadnica ljudske vrste za koju se smatra da je odgovorna za dobrobit svog psa!

šteta je za svaku pasminu, kako veliku, tako malu da ima lošu reputaciju. zašto jedna tako draga pasmina da bude odsječena od svijeta pasa, da život provede na rukama vlasnika. zar želiš da ljudi misle - vidi ovo malo, mora ga makivat od drugih jer je živčan, grize, neodgojen je i nemože njime vladati i sigurnije je da bude na rukama. sigurno ne.

ljudi, vi jeste gazde svojih pasa i radite s njima šta očete, ali ste odgovorni i za reputaciju pasmine vašeg psa. pa nije vam valjda cilj da mali psi budu obilježeni ko živčane, neodgojene i agresivne životinjice prema svemu stranom.
__________________
"Mislim da je za bijeg iskoristio selidbu divljih ptica. "
jin18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:14   #58
Vidi se vidi kad se uho prevne u igranju i kad je miluju. Svi koji su bili u bližem kontaktu pitaju šta je to.
I puno joj ljudi prilazi i dira, što mije nije pravo jer jednom može nekog ugristi. Pogotovo iza navedenih događaje.

Većina vas piše gluposti i ne čita što je napisano, valjda ste u nekom spisateljsko pljuvačkom zanosu.
Normalno da nosiš životinju ako moraš biti u to i to vrijeme tu i tu, i trebaš preći preko 100 stepenica. A životinja njuška sve ne ide uz stepenice kao po ravnom. po vašem bi je trebala vući do pozljeđivanja. Ali kao da imate ulare na glavi.

Vama je cilj zagaditi svaku temu. Nigdje pametnog savjeta, a za popljuvat cijeli red.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:15   #59
Nebrini se Jin nije na rukama.
Krenulo je po zlu od NJO.
Prilazimo mu tj kavezu, ali taj ima čudne reakcije. Nekad ne laje na mene samu, a nekad kao da je lud.

Ne čitate što pišem.
Ne znam nikoga da bi vršila takvu socjalizaciju sa velikm pso koji je normalan. Jedino da dam oglas.
Ali imamo dovoljno malih pasmina za druženje samo dalje i ne može biti često druženje.

Bila sam i juče u istom parku, jer moram proći. Čopori velikih pasa koji reže i laju, to se čulo. Nemože 2.2kg u to, to ne trebaš biti puno pametan.

I dobro je netko rekao kad nasrne napaljen pas na vas jedva se možeš odbraniti, to sam nedavno doživjela i vidjela.
Svejedno hvala vam na pomoći i vrijeđanju.
Priča judi sa velikim psima i malim nije jednaka.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”

Zadnje uređivanje petra00 : 08.05.2013. at 11:25.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2013., 11:20   #60
Ovo da može ugristi čovjeka je prva stvar da s njom ne radiš kako treba.

No tupiš po svome i ne želiš slušati ljude što ti govore i sve shvaćaš kao napad za sebe.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.