Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2013., 00:11   #81
Obukli me za kišu, sve sam pobacala. Čarape i cipele su letjele na sve strane. I kabanicu sam strgala od trke, sva mokra bila da su po susjedstvu žicali fen da me osuše.



petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:13   #82
Visoravan 1000m nadmorske visine.





petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:14   #83
Spavanje.




Zadnje uređivanje petra00 : 10.11.2013. at 00:20.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:18   #84
Vrebam i zauzimam položaj kad se netko ustane.
Ni jastuk mi nisu nabavili, ne može to tako.





petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:18   #85




petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 00:24   #86
Svaki put kad se netko ustane uvali se na mjesto gdje je sjedio i moraš je doslovice gurati, neće bezobraznica da se makne i kad bi se sjelo na nju.
U potrazi sam za odgovarajućim jastučićem.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:01   #87
Počela me i kostima hraniti, kao da mi nije dosta onih suhih kamenčića...





petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2014., 22:04   #88
Nakon što sam kušala kosti slasne ovako izgledam, i hajde mi nedaj kost kad zalajem...



Igralište.

petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:06   #89
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Džemperčić je počet, red po red.
Imala sam pitanje za Bundevu i zaboravi ga. Razumješ li se u pletivo ili samo gledaš sastav etiketa, trebam savjet?

[/IMG]
tu sam, razumijem se u pletivo, samo sto pletem za ljude,a ne za pse, pa ako sam od ikakve koristi za Bubicu, slusam
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 18:35   #90
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Obukli me za kišu, sve sam pobacala. Čarape i cipele su letjele na sve strane. I kabanicu sam strgala od trke, sva mokra bila da su po susjedstvu žicali fen da me osuše.

Pih, da si na mene navukla ove cipelice i ja bih ih frknula u zrak

Čuj petra, umjesto da se zafrkavaš s pletivima nabavi pesu baku da ordinira iglama, mi smo to tako sredile, hand made džemper je sigurno pospremljen u ormariću bez kapi znoja
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:34   #91
Quote:
bundeva kaže: Pogledaj post
tu sam, razumijem se u pletivo, samo sto pletem za ljude,a ne za pse, pa ako sam od ikakve koristi za Bubicu, slusam
Pa mi imamo goste

Zanimam me u vezi pletiva, bez obzira kome se džemperčić radi, ako je vunica tanja jeli se povećava broj očica džempera. Recimo duplo tanja vunica onda duplo više očica.

To me zeza malo u dimenziji džempera. Sad sam počela kragnu džempera sa 4 niti (ove predhodne sam sa 2 niti), leđa ću nastaviti sa 3 niti. Ova vunica je duplo tanja od predhodne.

Zadnje uređivanje petra00 : 10.02.2014. at 21:46.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 21:46   #92
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Pih, da si na mene navukla ove cipelice i ja bih ih frknula u zrak

Čuj petra, umjesto da se zafrkavaš s pletivima nabavi pesu baku da ordinira iglama, mi smo to tako sredile, hand made džemper je sigurno pospremljen u ormariću bez kapi znoja


Bili smo u Gorskom kotaru, tamo imamo gradilište i vrt. Taj dan je bilo hladno, trava mokra, blato...
U roku od minute sve je pobacala i tu crvenu odjeću, pobjegla mi u vrt i trčala trčala.... Kad se umorila morala sam tržit kod susjeda fen da je osušim i bila je sva blatnjava...

A rado bi ja baku, jednu nisam upoznala, jedna nas napustila kad sam bila mala i zadnje se sjećam prabake ona je sve nadživjela, mame nemam...a svekrvu baku nek je što dalje od mene obe smo sigurne samo tako

Pa eto ova kiša me navela na svakakva djela, sašila sam i zavjesu
Mislim da 10 godina iglu uzela nisam, vrijeme je za promjene
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 22:32   #93
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Zanimam me u vezi pletiva, bez obzira kome se džemperčić radi, ako je vunica tanja jeli se povećava broj očica džempera. Recimo duplo tanja vunica onda duplo više očica.

To me zeza malo u dimenziji džempera. Sad sam počela kragnu džempera sa 4 niti (ove predhodne sam sa 2 niti), leđa ću nastaviti sa 3 niti. Ova vunica je duplo tanja od predhodne.

deblijna i gustoca pletiva ovisi o nekoliko stvari. prvo - debljina pletece igle. pretpostavimo da radis sa istima, mada uz isti konac ako uzmes tanje igle dobit ces deblju strukturu i manju dimenziju i elasticnost pletiva i obratno. drugo - konac. naravno, sto je konac deblji , dobit ces vecu dimenziju pletiva uz isti broj ocica. i trece - to je kako jako zatezes konac. sto ga vise zatezes, pletivo ce biti manje dimenzije ali vece debljine i nije toliko elasticno. ja ti uvijek, ali bas uvijek, na pocetku rada kada nabavim konac i prema njemu odaberem odredene igle, napravim probu: stavim 22 ocise i pletem jedno 5 cm visine uzorkom, koji sam odabrala, pa lgano izravnam i izmjerim , kolika je dimenzija i kako debela ispada stvar. tebi bi bilo dovoljno i 12 ocica, mislim, za probu. kako znam zeljenu dimenziju - po tome odredim potreban mi broj ocica. opet, obicno pocetak i zavrsetak radim sa tanjim iglama i istim brojem ocica, kao i nastavak, jedino ako zelim bas znacajno povecati obim, tada dodajem jos nesto ocica u nekom omjeru prema pocetku, recimo 1:4 ili 1:5, a to mislim za Bubicu ne treba raditi. opet, razliciti uzorak sa svim istim parametrima dat ce razlicite dimenzije i debljinu od uzorka do uzorka. recimo, sto vise stavis pletenica, tim uze bude pletivo. ne znam, jesam ga zakomplicirala
zao mi je zbog tvoje mame, a svekrva..., sto je,tu je

Zadnje uređivanje bundeva : 10.02.2014. at 22:38.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 09:32   #94
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

Bili smo u Gorskom kotaru, tamo imamo gradilište i vrt. Taj dan je bilo hladno, trava mokra, blato...
U roku od minute sve je pobacala i tu crvenu odjeću, pobjegla mi u vrt i trčala trčala.... Kad se umorila morala sam tržit kod susjeda fen da je osušim i bila je sva blatnjava...

A rado bi ja baku, jednu nisam upoznala, jedna nas napustila kad sam bila mala i zadnje se sjećam prabake ona je sve nadživjela, mame nemam...a svekrvu baku nek je što dalje od mene obe smo sigurne samo tako

Pa eto ova kiša me navela na svakakva djela, sašila sam i zavjesu
Mislim da 10 godina iglu uzela nisam, vrijeme je za promjene
Prvo žao mi je Ali eto, ova moja hoće samo pesu heklati, rekla mi je u startu da zaboravim da će meni neke džempere plesti

Hahahha, naravno da je pobjegla, ipak je to pes, to što je mali i bijeli nema veze Ja svoju za takve izlete gdje ima vrta, trave itd. uopće ne pokušavam obući, zna se da je nakon toga kada Oblačim je samo za gradske šetnje i koza u 80% slučajeva izvuče prednje šape (ili barem jednu šapu) van kabanice, za popizdit. Onda se usred šetnje zaustavljam i provlačim to nazad na mjesto k'o kreten. Ali jbt, nemam ni ja volje triput dnevno pičiti s njom pod tuš (a kiša lije već danima). Cipele i čarape joj u životu nisam pokušala navući, mislim da bi mi uputila onaj pogled ''ti stara uopće nisi normalna, pukla si k'o kokica, ma luda si k'o šlapa u glavi ti klapa'' i onda bi se zakočila na mjestu i ništa od nikakve šetnje Plus, dama nije ljubitelj šišanja noktiju, ona to sve mora potrošiti u šetnji i eventualno jednom godišnje dolazi u obzir pokratiti prednje nokte jer je dama na stražnji pogon
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 01:18   #95
Bundeva nisi zakomplicirala sve sam shvatila. Jedino ono 1:4 to znači ako je ranfla 20 nastavak je 80 očica. Ovo bi posebno bilo za rukave kad se žele obilniji. Zar ne?
A svekrva, što je bliže bježim dalje.Na žalost to bježanje mi je otežalo život, ali bolje i ovako nego njeno lijepo lice. Ovaj samajlić je najbolji opis moje sveki
A ja sam teške naravi, pa nije dobra kombinacija
A ovo za bježanje me jedan svećenik nagovorio rekao mi je "Bježite što vas dalje noge nose, zbog takve nemojte dušu izgubiti". Tako da je sa blagoslovom.

Quester iskreno i sama sam sebi rekla, nakon divljenja, "Zaboravi da ću si isplesti išta"( ma možda šal). Zamisli da se namučim tri mjeseca i da ne valja na kraju.

To bježanje po vrtu smo je mi naučili kao ganjamo se, a na kraju čim je vani ona bi se ganjala i bežala. Što i nije dobro, jer mi tako može pobjeći.

Ali da znaš da nakon vrta je najlakše očistiti. Kod mene je pjeskovita zemlja i čim se osuši spada prljavština. Jedini je problem što se valja u svašta, posebno gliste pa zna smrditi pa je nekada i kupanje neophodno jer je iz mog kreveta izbaciti više ne mogu. Te tužne oči kao da idu na giljotinu ako je van kreveta. U zadnje vrijeme joj je gušt se sklupčati baš na mom jatuku, pa moram jastučnice svaki dan mjenjati da ne bi dobila alergiju. A nema šanse otjerati je sa jastuka ni da je klepnem po guzi, moram je izgurati i oteti jastuk.

Ovo za izvlačenja šapa mi je poznato, moja i padne kad se zapetlja. Sad je pustim samo u nekoj uskoj majici koju sam sašila od onih tankih deka, ona je nikako ne sputava kao triko je. Ponesem dosta ručnika ako je trava mokra i fen. I nakon trčanja, je obučem i ona zaspe.

Ja zbog ove kiše planiram kupiti si peraje i masku za ronjenje, kako je krenulo teba će nam.

Mi imamo cijeli arsenal čarape, cipele...i sve bezveze kupljeno. Sad se i potučemo kad je oblačim, neda se obući, grize me i reži...

Ma meni je palo na pamet da joj sašijem neke duge gaće za sve 4 noge sa stopalicama, da bar ova motorna ulja spriječim da joj dođu do dlake. Sad je dobro kad su kiše, ulice su čišće i da se samo vodom oprati. Ali ljeti ni šampon ne opra.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:59   #96
Moja ti ima neku freaky više manje samočisteću dlaku, tako da ti se njoj sva prljavština nakon nekog vremena makne sama od sebe ( kad šeta po gradu šape joj budu sive od prljavštine, ako ne opereš odmah nakon par sati budu opet bijele same od sebe, kako, nemam pojma - to sam skužila kad smo iz grada došli na kavu kod prijateljice u stan, inače joj odma nakon šetnje perem šape). Očistile bi joj se šape same od sebe vjerojatno i od zemlje nakon sušenja, ali ne mogu ti ja nju tako ostaviti, odma properem i osušim.

Moja samo iz tih kupovnih kabanica izvlači šape, kad joj obučem taj hand made šivani džemper ne izbaci ih, to joj je valjda udobno. I ja sam imala problema s negodovanjem pri oblačenju prije jer sam je oblačila samo dok je štene bila, kasnije više nisam jer joj nije bilo hladno, a opet sam je počela oblačiti prije nekih godinu dana jer su zime postale hladnije i ona se počela tresti lagano u onim zbilja hladnim danima. Sada je skužila da nema teorije da po kišnim danima izađe bez obleke, pa ne gnjavi više.

Što se tiče naganjana u vrtu i bježanja, nije ti to ništa čudno, ona je još premlada i vjerojatno bi to radila i da je niste ''učili''. Moja je isto to radila u dobi od godinu dana. Treba im neko vrijeme da skuže da nema bježanja kad su puštene (naravno, moraš je tome i učiti, a to nekim ljudima ne uspije nikada). Ova moja ne mrda daleko od mene kad je puštena (pogotovo ako ima drugih ljudi i pasa, pozorna je), a ako je pustim da trčkara ispred mene svakih 10-20 sekundi se okrene da provjeri jesam joj na oku Tako da ti ja više ne znam tko tu koga čuva
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 14:49   #97
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Jedino ono 1:4 to znači ako je ranfla 20 nastavak je 80 očica. Ovo bi posebno bilo za rukave kad se žele obilniji.
ne bas skroz tako. ovisi o modelu rukava. recimo, ako ranfla 40 ocica, dodam 10 (4:1 ) na prijelazu u uzorak po cijeloj sirini i uzmem igle pola broja vece. dalje tokom pletenja dodajem opet nesto ocica ali vec samo sa strana ovisno o modelu i zeljenoj sirini ( te podatke, t.j. koliko i kada trebam dodati, opet izracunam iz obrazca, koji radim na pocetku) . ugl, za vece stvari obrazac je obavezan da upravo ne desi da stvar poslije ne odgovara.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 02:33   #98
Eh ljudi moji izgubila sam fasciklu punu dokumenata i cijelu luću sam bar 5 puta pretumbala, nema pa nema. Prije 3 tjedna sam je imala u rukama.
U sobi mi kroz zid od silnih oborina prodire voda, dođe mi da zadavim oblake a i gazdu stana.

Bundeva o kakvim obrascima pričaš jel to ima u kavim knjigama ili je uz šeme?
A gdje dodaješ 1:4 , onaj dio oko struka?

Quester zna i mojoj tako pasti prljavština. Ali kad dođemo sa ceste bude sva od ulja auta jer idemo po cesti nemamo svugdje trotoara. Ona ima običaj lizati noge, pa može i antifriz polizati. A i kad vidim one silne muške ispljuvke moram je oprati. Odjeća dosta zaštiti. Da mi je onakvu kabanicu kao Ferminina Luna.

Ferminaaaa ne bacaj stare kabanice, pošalji onu koju ćeš u smeće da uzmem šnit.


Mogu vam reći da primjećujem kako mi pas sazrijeva i kako me sluša i postaje pametna. Sad joj je sve više stalo do mog mišljenja nije više ona blesača. U pet centru je napala dva psa, a ona je ostal cool i dobila poslasticu. Jest da smo ostale 5 min duže da bi ona zalajala na njih. Ali ne grize,ovi su je htejli ugristi obojica. Kako bi letili preko pet centra primadoni vlasnici koja pustila maksimalno na fleksarici da napadnu moju. ALi vidim da je moj pas siguran u mene i da sa manje bolji. A imali smo okršaje pa sam se pokazala kao stabilan gazda.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 01:05   #99
Gisele u ne baš najboljem izdanju, i to na glavnom šetalištu grada gdje je trebala biti fina cura.Kao bjelac je bila najprljavija



Ovo je faza "Nosi me, ne mogi više..."

petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 15:17   #100
Hahahha, sad sam vidila ovu prvu Giselinu sliku i umrla od smija

Tuđi su smješni, ali kad moja tako izgleda dođe mi plakati kad se sjetim što sve doma imam obaviti
quester is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.