Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2013., 14:02   #81
Jel znate koji se dodaci za zglobove smiju davati macama i psima?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:53   #82
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel znate koji se dodaci za zglobove smiju davati macama i psima?
Ima hrpa toga...
Ili ja krivo čitam, a pitanje je i za mačke i za pse?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:01   #83
Pa konkretno šta se smije macama. Još bolje ako se nešto od ovih naših ljudskih stvari smije jer moram ionako sebi nešto uzeti pa bi usput davala i svojima macama. Stari su mi sad već, vidim da micko izbjegava polako penjanje na visoke površine (mačka i ne toliko) pa razmišljam da im malo uzmem nešto da im ojačam zglobove.
Ok micko mora i smršaviti, radimo na tome, mislim da će se dosta rasteretiti zglobovi i s time kad izgubi nešto na težini.

edit: sad si razmišljam, vetica nam je na jednoj kontroli nešto odkomentirala dok je gledala bubrege da mu je čašica malo nastradala. Sad nemam pojma koja, jel od kuka ili. Vidim da mi u zadnje vrijeme kad treba duže sjediti legne, obično na jednu stranu pa si sad sve mislim da je stvarno kuk malo dobio po p... Normalno hoda i sve ostalo, ali ga puno češće vidim kad leži da leži tako da sunoge postrani i da je počeo tako povremeno i sjediti, navali se na jednu nogu. Baš ću popratiti jel uvijek ista.

edit2: sad malo guglam mislim da je vetica ipak spominjala bubrežnu čašicu a ne zglobove. Svejedno mi je malo čudno ovo mickovo ležanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 07.09.2013. at 15:09.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 20:20   #84
ljudi moze pomoc?????
hranim psa sa hranom dog chow (purinin)..uvjek joj stavim malo,ali vrlo malo jogurta..jer drugacije nece jesti..e sad ljudi on ima vjetrove za popiz.....,pa to je nemoguce koliko to smrdi....pitanje je dali jogurt moze izazvati takvu gadost)???
osk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 22:36   #85
Quote:
osk kaže: Pogledaj post
ljudi moze pomoc?????
hranim psa sa hranom dog chow (purinin)..uvjek joj stavim malo,ali vrlo malo jogurta..jer drugacije nece jesti..e sad ljudi on ima vjetrove za popiz.....,pa to je nemoguce koliko to smrdi....pitanje je dali jogurt moze izazvati takvu gadost)???
Ja bih rekla da je prije u pitanju hrana. Probaj jedan dan bez jogurta pa ćeš vidjeti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 22:41   #86
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel znate koji se dodaci za zglobove smiju davati macama i psima?
Psu dajem ovo canina petvital gag pulver .

http://eukanuba.hr/index.php/ostala-...anina-vezivno/
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 08:52   #87
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel znate koji se dodaci za zglobove smiju davati macama i psima?
Jedino što znam za mačke jest Flexadin, ali ne znam ima li ga kod nas.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 12:10   #88
Hvala curke.

Evo našla sam u Pet ventru neke koje se daju i macama i psima: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...aka-60kom.aspx. Skupo mi je, imam ih dvoje. Ne znam jel baš svi ti dodaci prehrani moraju imati toliku cijenu. Što je najjače kad se nađe nekakav ekvivalent u ljudskim dodacima on ispadne višestruko jeftiniji od ovih čudesa.

Morat ću pogledati šta se od ovih ljudskih dodataka za zglobove smije davati njima i u kojim dozama. Kad već sebi budem kupovala da uzmem nešto što smijem i njima davati, ovo gore mi je preskupo jer već dajem uro pastu i tablete za jetru.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 14:08   #89
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Morat ću pogledati šta se od ovih ljudskih dodataka za zglobove smije davati njima i u kojim dozama. Kad već sebi budem kupovala da uzmem nešto što smijem i njima davati, ovo gore mi je preskupo jer već dajem uro pastu i tablete za jetru.
Znam. Strašno je skupo. to je ona logika: za djecu i životinje ljudi će platiti.

Nego, mi smo za prvog laba uzimali NaturalWealthov glukozamin, ali počeli smo mu ga davati zbog promjena u zglobovima uslijed starosti. I dobro je funkcioniralo. Sita je rođena s felerom pa sam se za nju ipak odlučila za životinjski preparat. U tom slučaju savjetujem kupnju preko E-Baya.

Tako da možeš i jedno i drugo, ovisno o situaciji. Jedino je problem ako je dodatak u obliku kapsule - za laba je išlo, ali ne znam kako bi bilo za manjeg psa ili mačku.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:36   #90
Didi kak si ga dozirala? Mislim tvoja Sula je velika curka, ja trebam za jedno malo govance koje nece prijeci 5 kg u odrasloj dobi


Makar I svojim daje od DM-a Gelenk Depot - tablentten za manje pse ide po pola tabletice, sadrzi 30 tableta.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 15:52   #91
Didi a u kojoj dozi si davala Siti? Čitala sam te po temama, znam da si pisala da Sita ima problema sa nekim zglobovima.

Ima i na iherbu cijelo malo čudo stvari od dodataka za životinje, čak i nije skupo ako se ne naručuje samo jedna stvar jer mislim da je poštarina za RH nekih 9 dolara pa je bolje naručiti više stvari odjednom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 17:15   #92
Sita je (ne Sula, Mašo ) do prije godinu dana otprilike, možda nešto više, jela hranu za zglobove (najprije RC-ovu, a onda Eukanubinu), osim u jednom navratu kada je bila na lajtici da smršavi pa je za to vrijeme dobivala GAG Petvital u tabletama, i to dvije tablete dnevno jer mi je tako rekla vetica, a ja - kokoš - nisam pogledala što piše na kutiji, to jest da bi trebala dobivati tri komada. Kada smo prošle godine utvrdili i displaziju kukova, Žarko mi je preporučio da joj dvaput godišnje udarim kuru Cosequina s hijaluronskom kiselinom (valja imaju dvije vrste). Onda sam malo išla istraživati pa ustanovila da u Cosequinu te kiseline ima 15mg, a u Arthogenu 20mg, pa sam joj naručila Arthogen. Osim toga, od dr. Basar dobila sam drukčiju preporuku: da joj takav dodatak dajem tokom dva-tri mjeseca, a onda napravim pauzu od mjesec dana. Fora je u tome, kaže ona, da organizmu treba dopustiti da i sam nešto odradi, kako se ne bi zalijenio. Arthogen se za Sitkinu veličinu (30 plus kila) daje prvih mjesec i pol tri tablete dnevno, a poslije (proizvođač očito misli da to treba stalno) jedna do dvije dnevno. Za manje pse ide razmjerno manje - pišem okvirno: do 5 kg pola tbl, do 12 kg 1 tbl, do 25 kg 2 tbl i tako redom.

Sad smo završili kuru s drugom kutijom pa imamo vremena mjesec-dva da joj naručim novo. Ostat ću pri Arthogenu, samo ću ovaj put biti pametnija i naručiti ga iz Evrope, a ne iz Amerike. Iako me dvostruka kura Arthogena iz Amerike, skupa s poštarinom, koštala koliko jedna kura Cosequina ovdje.

P. S. Pronjuškat ću malo po iHerbu. Hvala na informaciji.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 18:53   #93
Kako sam se shebala za ime.. Jos ja mislim na Situ, a pisem Sula wtf, ali dobro
Moje isprike Sitici
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:27   #94
A ove od Natural Wealtha što si davala prvoj labici, kako si to dozirala i na koju kilažu? Te bi čak sebi mogla uzeti, baš budem pitala veticu dal smijem davati i macama.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:34   #95
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A ove od Natural Wealtha što si davala prvoj labici, kako si to dozirala i na koju kilažu? Te bi čak sebi mogla uzeti, baš budem pitala veticu dal smijem davati i macama.
Bio je muško. Real boy.

Jednu kapsulu dnevno. To je i ljudska doza, mislim. Kad su kapsule, ne možeš manje. Treba vidjeti postoji li nešto u tabletama ili u prahu za mace.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 20:56   #96
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
A ove od Natural Wealtha što si davala prvoj labici, kako si to dozirala i na koju kilažu? Te bi čak sebi mogla uzeti, baš budem pitala veticu dal smijem davati i macama.
Meni je vet rekao da se smije davat ali da neke zivine reagiraju dobro na te tablete neke ne i da je drugaciji omjer glukozamina i jos neke tvari u tabletama za zivine i ovima za ljude, pa da zato nekima ne pasu.
Mozes izvadit prah iz kapsula pa samo dodat u hranu dio praha, ne moras davat cijelu kapsulu
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:02   #97
Da, to sam i mislila.

Didi te se kapsule ne mogu otvoriti i nije prah unutra? Tablete ja režem, kapsule otvaram i sipam prah, jedino je sranje kad budu one kapsule u komadu i pomiješane u neko ulje, onda nema šanse da to ikako podijeliš. Tako sam se zeznula i uzela silimarin artičoka pa na kraju ostavila nama da pijemo, a kupila micanu silimarin za životinje. Nije mi se dalo istraživati i bacati novac dok ne nađem neke koje u kapsuli imaju prah.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 21:12   #98
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Didi te se kapsule ne mogu otvoriti i nije prah unutra?
To me puno pitaš. Ne sjećam se više jesu li bile s uljem ili je u njima bio samo prah. Meni ti se NW pomiješao s drugim glukozaminom, u zelenoj bočici, navodno kanadskim uvozom, a taj znam da su bile one obične kapsule koje se mogu otvoriti pa pretpostavljam da je bio prah unutra. Od NW-a nam je kroz kuću prošla masa proizvoda pa više ne znam koji su bili uljasti, a koji praškasti. Najbolje ti je otići u apoteku pa zaviriti u bočicu.

Jedino što su mene uvijek uvjeravali da kapsula ima razloga za postojanje, to jest da svojim otapanjem štiti želudac od... ne znam... prejakog ili prenaglog djelovanja sadržaja.

P. S. Milsim da ti je silimarin od Oktal Pharme bio u kapsulama s prahom. Čisto za ubuduće ako bude trebalo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 10:46   #99
Jeste li koristili nešto sa iherba za pse?
Gledam ovo:
http://www.iherb.com/Ark-Naturals-Ge...Capsules/12462
Možda je netko isprobao?
Tražim nešto za probavu odnosno plinove.
Dugo je bio na Eukanubi koju je obožavao ali nismo bili zadovoljni sa stolicom, (mekana i u ogromnim količinama), sad je na Brittu i stolica je super ali prdi
prestrašno
Hranu mu nekada zalijemo kefirom, jogurtom i par puta tjedno dobije kuhano kao riža sa piletinom, govedinom, svježe sardine
Probala bi mu davati te probiotike pa ako je neko isprobao voljela bi čuti iskustva.
kiki2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 18:42   #100
Zna li tko jel nešto od ovoga štetno za psa a sastav je basenpulver tableta?

kalcijev karbonat, magnezijev karbonat, kalijev citrat, kukuruzni škrob, hidrogenizirano biljno ulje, magnezijeve soli jestivih masnih kiselina (biljnih),
silicijev dioksid, cinkov citrat
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.