Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2014., 09:42   #41
Evo, ja se pomalo nabrijavam na mezoterapiju. To je ono kad te bockaju po licu s iglom u kojoj se nalazi hijurolonska kiselina s još nekakvim aminokiselinama, vitaminima itd. Koliko sam skužila fora je da ti uštrcavaju sve ono što ti koža treba u dublje slojeve kože i time potiču proizvodnju kolagena, a onda obnovljeni kolagen zateže kožu i ti izgledaš svježije i mlađe
Cijene u poliklinikama su dosta različite, a kreću se od 1.200-2.000 kn i više. To je objektivno užasno puno novca za nekakav kozmetički tretman, slažem se, ali tko zna, možda skupim za jedan koji će mi biti dovoljan
Ne znam da li to uopće mogu prakticirati osobe u ovoj dobnoj skupini. Vjerojatno mogu...

Onda sam vidjela još jednu stvar sličnu mezoterapiji. Isto te bockaju s iglom po licu, ali u igli se nalazi tvoja vlastita krv. Ovaj doktor iz Poliderme je na svom blogu napisao članak u kojem dosta oduševljeno priča o tome (nekako vjerujem u to što piše jer mi se čini etički integritetan ). Kaže da se rezultati ne vide odmah, nego postepeno dolaze kroz 6 mjeseci jer se na tretmanu samo potakne proces pomlađivanja, a onda koži treba vremena da se ekšli i pomladi. Uglavnom, nisam uspjela prokopati na netu da li tretman ima nekakve negativne nuspojave. Cijena je jednako fantastična, od 4.000 do 6.000 kn (barem u njegovoj poliklinici), ali su rezultati navodno dugotrajniji, 18 do 20 mjeseci. Dakle, napraviš to i miran si godinu i pol što je po meni ok investicija.

Ima netko iskustva ?
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 14:40   #42
Ja odlazim na mezoterapiju ( ali sam u srednjim 30tima), odlična stvar, boli jedino pri kraju tretmana kad već lidokain popušta i taj dan nisi za vanjski svijet ( osobno budem sva crvena i natečena).Miksa se poseban koktel za tvoje lice. Koža poslije blista zategnutija je i pore su sužene...
Preporučam:-)
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 19:35   #43
Zvuči odlično Od kada prakticiraš mezoterapiju i koliko često odlaziš na tretman? Koja je cijena tretmana? U kojem se roku crvenilo smiri?

Malo sam izredala pitanja, ali kaj ćeš
bubuljica_na_nosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 23:40   #44
Quote:
bubuljica_na_nosu kaže: Pogledaj post
Zvuči odlično Od kada prakticiraš mezoterapiju i koliko često odlaziš na tretman? Koja je cijena tretmana? U kojem se roku crvenilo smiri?

Malo sam izredala pitanja, ali kaj ćeš
Kratko par mjsc idem na tretmane. Prvo sam bila na 3 tretmana svakih par tjedana (kao jedna vrsta punjenja). Sad sam na odrzavanju.Jacina crvenila i naticanje ovisi o tipu koze i individualno je. Osobno lice mi izgleda horor odmah iza tretmana ali vec za par sati se vec dosta smiri, drugi dan sam kao nova. 8 sati nakon mezo ne preporuca se fizicka aktivnost sauna sunce. Ustvari najbolje je ako mozes ici doma na odmor Cijena dosta varira jer ovisi o koktelima koji se koriste. Kod mene je kombinacija hijalurona c vitamina i jos par sastojaka pa je i malo skuplje od recimo koktela koji bi isao za mladu kozu u boljem stanju....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 11:48   #45
Cure, imam 25g. i pocela sam naveliko s anti age kremama i serumima, sve sto ima u sebi hijaluron u mojoj je kozm. torbi..ne mislim da mi to treba niti da sam stara, samo idem logikom bolje sprijecit nego lijecit. Taman su ovo godine kad treba pocet lagano jel, brinut i o tim stvarim. Skuzila sam da mi se malo radi bora kad se nasmijem, inace drugih problema(tipa celo) nemam jer ni ne mogu micat taj dio lica bas. Opcenito imam zahvalnu kozu sto se tog tice. Jedino mislim da cu s vremenom mozda dobit izmedu obrva boru jer je taj dio ponekad se nabora kad se bas jako smrknem. Osim toga mi se ostatak lica ne bora(cak ni kad se smijem-psim ovo oko usta kako sam rekla jel).

Zanima me ima li nuspojava ako koristim vec(?) sad takve kreme i serume; tipa da kasnije nemaju ucinak ili da stvorim kontraefekt?
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 13:49   #46
Je li netko koristio Collamask?
Zvuči super, sve prirodno, svi oduševljeni...bla bla, ali mi se nekako previše reklamira...pa ne mogu donijeti sud
Ima li netko iskustvo?
lalalaland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 15:12   #47
cure, uzimate oralno hijaluronsku kiselinu i/ili q10, tablete?
primijetile kakvu promjenu na koži?
ako da, koje uzimate?


uzela sam q10 u ljekarni ali mi je prerano za donijeti sud..
svakako ću uzeti i hijaluronsku, prije svega zbog zubnog mesa ali neću se buniti ako se odrazi i na kožu..
ne znam koju uzeti, otvorena sam za prijedloge..hvala..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 19:18   #48
Znam da je off i ispricavam se, ali ne mogu protiv toga: kako to mislis hijaluron za zubno meso, na koji nacin pomaze?
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 21:13   #49
Quote:
Maria Flores kaže: Pogledaj post
Znam da je off i ispricavam se, ali ne mogu protiv toga: kako to mislis hijaluron za zubno meso, na koji nacin pomaze?
"Hijaluronska kiselina je supstanca koja se prirodno nalazi u našem tijelu, a nalazi je se u istom obliku i u svih kralježnjaka. Najveće koncentracije ove kiseline nalazimo u očima i zglobovima te koži kojoj ona daje vlagu i čvrstoću. Funkcija hijaluronske kiseline u organizmu je različita i ovisi o mjestu gdje se nalazi. Nažalost, hijaluronska kiselina ima vrlo kratak vijek trajanja: živi do 3 dana u tijelu te samo 1 dan u koži nakon čega se molekula razbija i odstranjuje iz organizma. Zbog toga, važno je stalno nadomještati hijaluronsku kiselinu jer je ona u nekim tkivima neophodna za normalan život."

naravno, iako hijaluronske ima gotovo u svim dijelovima našeg tijela, kostima, tkivima, hrskavicama, zglobovima, nama ženama je posebno atraktivna zbog kože..a što se zubnog mesa tiče, meni je oralna higijena izrazito važna, imam osjetljivije zubno meso i u redovnoj njezi mi se nalazi gengigel, odnosno, hijaluronska kiselina u obliku gela..
pa bi osim gela dodala i tablete jer to malo s*anje od tubice se dosta brzo troši, a nije da malo košta..

"Formulacija hijaluronske kiseline koja se nalazi u Gengigelu jednaka je onoj koja se prirodno nalazi u zdravim desnima."

što se zubeka tiče, hijaluronska kiselina se može koristiti i za ublažavanje tegoba zbog nicanja npr mliječnih zubića jer smanjuje bol, otečenost i upalu desni u dojenčadi, a potpuno je sigurna za upotrebu, pošto naravno pričamo o nečemu što se ionako prirodno nalazi u nama..

također, neću tvrditi ALI čini mi se da su čak moguće i injekcije hijaluronske u zubno meso u svrhu liječenja paradontalnih bolesti..velim, neću tvrditi ali čini mi se da sam čula da i ta opcija postoji..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2022., 16:34   #50
3 Načina starenja kože - otkrijte koji ste tip i što poduzeti (članak s estetica.hr):

https://estetica.hr/novosti/tri-naci...-sto-poduzeti/
Jens is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2022., 20:51   #51
Quote:
VitaliK kaže: Pogledaj post
Cure, imam 25g. i pocela sam naveliko s anti age kremama i serumima, sve sto ima u sebi hijaluron u mojoj je kozm. torbi..ne mislim da mi to treba niti da sam stara, samo idem logikom bolje sprijecit nego lijecit. Taman su ovo godine kad treba pocet lagano jel, brinut i o tim stvarim. Skuzila sam da mi se malo radi bora kad se nasmijem, inace drugih problema(tipa celo) nemam jer ni ne mogu micat taj dio lica bas. Opcenito imam zahvalnu kozu sto se tog tice. Jedino mislim da cu s vremenom mozda dobit izmedu obrva boru jer je taj dio ponekad se nabora kad se bas jako smrknem. Osim toga mi se ostatak lica ne bora(cak ni kad se smijem-psim ovo oko usta kako sam rekla jel).

Zanima me ima li nuspojava ako koristim vec(?) sad takve kreme i serume; tipa da kasnije nemaju ucinak ili da stvorim kontraefekt?
Da, previše hijalurona (pogotovo u neadekvatnim, suhim prostorima koji se puno griju, i ako ga dobro ne zaključaš kremom, a ni to ako su molekule prevelike i ostaju na koži, uzrokuju iritacije, formulacija nezgrapna, itd., itd.) može napraviti više štete nego koristi.
Ja sam počela skincare tek oko 33., još si prepremlada, iako će ti mnogi reć da već moraš počet naveliko jer ima puuuuno proizvoda za koje možeš puuuno iskeširati love svojih roditelja ili svoje love ako već sama zarađuješ pa možeš dati novac iz svojeg džepa.
Ako nemaš problema s aknama, dovoljno ti je samo čistiti kožu ujutro i navečer te stavljati neku blagu hidratantnu kremicu i SPF. Majkemi.
Ono što ti mogu dati čiste savjesti kao dobar savjet, a dala sam ga i svojoj sestri i to joj je spasilo lice, jest da upalite taj youtube i slušate, slušate i slušate hrpe youtube videa youtuberica i youtubera koji pričaju satima o skincareu. Od engleskih do hrvatskih, boljih i lošijih. Zapisujte, učite. Idite našim dermatolozima, makar nisu dobri, čut ćete ponešto. Pokupit ćete putem i pohvatati konce, treba malo da se uigrate u skincare game, ali trebaju vam godinu-dvije da se ufurate u nešto pa razbijete mitove i skužite da je jedino što vam treba u životu tretinoin i mačja hrana.
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 22:05   #52
Meni nije jasno zašto sam već sa 13 godina dobila "bore" na čelu. Da, nisam nosila SPF i sumnjam da je itko koga znam jer me se učilo da se SPF stavlja samo na plaži.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 14:25   #53
Cure, ono što trebate razlikovati je da li su bore mimičke ili dehidracijske. Ako kozi fali njege onda se pojave dehidracijske bore i one se mogu donekle ili potpuno riješiti kremama, serumima i preparatima koji idu na kozu. Ako su bore mimičke i uzrokuju ih mišići onda tu kreme ne pomažu. Netko genetski ima vrlo jaku mimimiku i te se bore mogu pojaviti i s 20. Tu pomaže jedino botox koji paralizira te mišiće da se više ne miču. Nijedna krema ni od 300 eura tu ne pomaže.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 15:37   #54
Jbg ne pamtim da sam nešto pretjerano dizala obrve kao mala, a to su mi jedine bore na licu. Za sada se pouzdam u retinol.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 20:05   #55
HellBlonde, imaš neki savjet za prvi odlazak na botoks. Ja bih isto čelo, jer imam 2 dinamičke, ne vide se jako ali baš bih ih spucala. Koliko ti efekt traje
rogue.one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 20:43   #56
Quote:
rogue.one kaže: Pogledaj post
HellBlonde, imaš neki savjet za prvi odlazak na botoks. Ja bih isto čelo, jer imam 2 dinamičke, ne vide se jako ali baš bih ih spucala. Koliko ti efekt traje
Traje mi tocno 6 mj. Ja stavljam botox vec 2 i pol godine i jako sam zadovoljna. Nemam ti neki savijet osim da nadjes dobrog doktora i bitno je da zna kamo aplicirati i dozu koja ti treba. Ja sam imala srecu i nasla otprve odlicnu doktoricu koja mi je bas sve pogodila.

Napominjem da je meni botox rijesio i suhocu koze, otkad ga stavljam koza mi vise nije suha. Ne znam objasniti zasto, ne zna ni doktorica.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 21:36   #57
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Jbg ne pamtim da sam nešto pretjerano dizala obrve kao mala, a to su mi jedine bore na licu. Za sada se pouzdam u retinol.
vidiš li dobro? mimičke bore mogu nastati i od slabijeg vida
ja imam jednu duboku boru između obrva i to samo na jednoj strani, oduvijek, više je niti ne doživljavam - mimika radi lošeg vida
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 21:49   #58
E da, od svoje 2. godine nosim naočale! Možda sam ih tako zaradila.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 21:53   #59
sumnjam da bi tu pomogao retinol, prije botox
gle, probaj ... nemaš što izgubiti, barem ćeš imati bolji ten
retinol ljušti kožu, pojavljuje se nov mlada koža i traži pojačanu njegu;
probala sam i ne podnosim ga (rozaceja)
s botoxom nemam iskustva - tu je Hell sve rekla
__________________
Intelligence is the ability to adapt to change.

wendy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2023., 22:10   #60
Već se duže vremena planiram botoksirati to mi je na listi prioriteta
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.