Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2014., 22:12   #21
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post

Inače Burma je većinom budistička zemlja.
Točno. Preko 80 posto je budizam.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:29   #22
Ako vam se neda otvarati slike i gledati,onda mi napišite. Imam oko 300 slika. Većinu sam snimio pri ronjenju.

http://imageshack.com/a/img855/469/c3ux.jpg
http://imageshack.com/a/img853/2083/9i20.jpg
http://imageshack.com/a/img18/7421/vp7p.jpg
http://imageshack.com/a/img41/1205/sr5c.jpg
http://imageshack.com/a/img838/4184/d1ij.jpg

Margui Archipelago ima na tisuće otoka. Većinom su nenastanjeni. Burmanski ribari nemaju novaca i love ribe bacajući bombe. Nailazili smo na mrtve ribe,jer većinu riba more ne izbaci na površinu. Kad bace bombu oni ubijaju sve živo u promjeru od nekoliko metara. Burmansku vladu nije briga.Green peace isto. Oni se brinun samo zbog kitova.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:30   #23
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Wikipedia je inače relevantan izvor.
Znam što sam vidio i što mi je rečeno.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 22:51   #24
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Wikipedia je inače relevantan izvor.
Znam što sam vidio i što mi je rečeno.
OK, nije samo wikipedia

Ili, vidi ovdje...

A što google kaže...

Usput, bio sam u Myanmaru (Burmi) nekoliko puta.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 02:11   #25
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
OK, nije samo wikipedia

Ili, vidi ovdje...

A što google kaže...

Usput, bio sam u Myanmaru (Burmi) nekoliko puta.
Vidim po temama koje si otvarao i po slikama. Bio sam i ja na Marsu.
Otvori svoju temu o Burmi. Veselim se tvojim slikama
Mozes staviti sto linkova. Znam sto sam vidio.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 04:44   #26
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Vidim po temama koje si otvarao i po slikama. Bio sam i ja na Marsu.
Otvori svoju temu o Burmi. Veselim se tvojim slikama
Mozes staviti sto linkova. Znam sto sam vidio.
Čovječe, nebitno što si ti vidio, činjenica je da je Burma/Myanmar u velikoj većini budistička država. Preko 80 posto su Therawada Budisti.

I sami to kažu na svojoj turističkoj web stranici.

Quote:
Religion

Over 80 % of Myanmar are Buddhists.
To je činjenica koju valja prihvatiti i bok.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 08:52   #27
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Čovječe, nebitno što si ti vidio, činjenica je da je Burma/Myanmar u velikoj većini budistička država. Preko 80 posto su Therawada Budisti.

I sami to kažu na svojoj turističkoj web stranici.



To je činjenica koju valja prihvatiti i bok.
većinsko budističko stanovništvo bez tipičnog "budističkog"pozdrava. Zanimljivo.
Znam kako se pozdravljaju i kako su me pozdravljali u Thailandu,a kako u Burmi. Dominantna boja zeleno,a žene su im zamotane.Nemaju burke,ali nose hidžap. Većina žena koju sam vidio nosila je hidžap-Mogu oni pisati što hoće na svojim turističkim stranicama.
Uglavnom teška sirotinja. .(edino prevozno sredstvo su im motorčići kao što je kod nas bio tomos.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:37   #28
A jebote jesi tvrdoglav. Svi znaju da je Burma pretežno budistička zemlja samo si ti čuo od nekoga drugačije i sad se držiš toga ko pijan plota.
Bio si u samo malom obalnom djelu Burme gdje je moguće da ima muslimanske populacije, ali brate Burma je ogromna i svi koji smo bili tamo i obišli je malo više znamo da je budizam uvjerljivi top1.

Ajd priznaj grešku i piši dalje...
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 09:40   #29
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
većinsko budističko stanovništvo bez tipičnog "budističkog"pozdrava. Zanimljivo.
Znam kako se pozdravljaju i kako su me pozdravljali u Thailandu,a kako u Burmi. Dominantna boja zeleno,a žene su im zamotane.Nemaju burke,ali nose hidžap. Većina žena koju sam vidio nosila je hidžap-Mogu oni pisati što hoće na svojim turističkim stranicama.
Uglavnom teška sirotinja. .(edino prevozno sredstvo su im motorčići kao što je kod nas bio tomos.
Čovječe, pa daj se urazumi...

Putopis ti je kao prvo sve samo ne putopis. Pod broj dva, navodiš da je sada u Mjanmaru nekakva komunistička vlast, a što sa istinom nema blage veze! Hajde malo prouči, pa se ponovno javi.

U končanici, ukoliko ne vjeruješ nikom, a znajući tvoj mentalni sklop, evo ti CIA-inog izvora koji potvrđuje da je Mjanmar većinski budistička zemlja i to sa tako tvrdim budističkim stavom da su upravo malobrojni muslimani koji čine tek oko 4% ukupnog stanovništva, s tim da su razbacani po zemlji, a u jedinom značajnijem su broju skoncentrirani u državi Rakhine u neposrednoj blizini Bangladeša, nerijetko žrtve odvratnih i nesmiljenih progona:

https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/bm.html

Evo, CIA ti navodi da je budista u Mjanmaru oko 89%!!!

S tobom je stvarno svaka komunikacija - gubljenje vremena!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:19   #30
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Čovječe, pa daj se urazumi...

Putopis ti je kao prvo sve samo ne putopis. Pod broj dva, navodiš da je sada u Mjanmaru nekakva komunistička vlast, a što sa istinom nema blage veze! Hajde malo prouči, pa se ponovno javi.

U končanici, ukoliko ne vjeruješ nikom, a znajući tvoj mentalni sklop, evo ti CIA-inog izvora koji potvrđuje da je Mjanmar većinski budistička zemlja i to sa tako tvrdim budističkim stavom da su upravo malobrojni muslimani koji čine tek oko 4% ukupnog stanovništva, s tim da su razbacani po zemlji, a u jedinom značajnijem su broju skoncentrirani u državi Rakhine u neposrednoj blizini Bangladeša, nerijetko žrtve odvratnih i nesmiljenih progona:

https://www.cia.gov/library/publicat...k/geos/bm.html

Evo, CIA ti navodi da je budista u Mjanmaru oko 89%!!!

S tobom je stvarno svaka komunikacija - gubljenje vremena!
U Myanmaru je na vlasti komunistička stranka. Na zastavi je zvijezda. Možeš se ti upinjati koliko hoćeš ali te činjenice demantiraju.
U gradu u kojem sam bio većinski je muslimansko stanovništvo. Kad hidžap bude tradicionalna budistička odjeća,možemo o Myanmaru kao budističkoj i demokratskoj zemljil. Komunizam nema veze s demokracijom.
Što se mene tiče samo nastavite sa spinovima i trolanjem. Imam ja i pametnijeg posla,a ne da gubim vrijeme sa otvaranjem tema i postavljanjem slika.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:24   #31
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
A jebote jesi tvrdoglav. Svi znaju da je Burma pretežno budistička zemlja samo si ti čuo od nekoga drugačije i sad se držiš toga ko pijan plota.
Bio si u samo malom obalnom djelu Burme gdje je moguće da ima muslimanske populacije, ali brate Burma je ogromna i svi koji smo bili tamo i obišli je malo više znamo da je budizam uvjerljivi top1.

Ajd priznaj grešku i piši dalje...
Neću
U ovom gradu postoje dva budistička hrama,pa bi čovjek rekao da je Burma budistička zemlja. Nisam obišao cijelu Burmu,pa ne znam. Ono što me je pokolebalo je što žene nose hidžap i nitko me nije pozdravio tradicionalnim budističkim pozdravom kao u Thailandu.
Ako vi svi tvrdite suprotno,onda ću priznati grešku. Flumindayu nikad jer smo nas dvojica na različitim stranama . Ja sam desničar.
Možeš pogledati burmansku zastavu. Na njoj je zvijezda.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:43   #32
Ah dakle... zvijezda na zastavi znaci da je zemlja komunisticka...

Dakle I EU I SAD su komunisticke jer imaju zvijezde na zastavama. A SAD je 50 puta komunistickija od Burme. Sjajna logika.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:54   #33
Uf, kupio zimsku kapu s burmanskom zastavom gdje je naravno i velika bijela zvijezda. Prvo me Karamarko bacio u brigu izjavom da će zabranit zvijezde petokrake, a sad i ti tvrdiš da sam komunjara.
Ništa, kapa će čekat neka bolja vremena.

Vidiš ti te amere... mudro se prikrili s tih puno puno malih zvjezdica... A glume neku majku demokracije...
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 15:00   #34
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Ah dakle... zvijezda na zastavi znaci da je zemlja komunisticka...

Dakle I EU I SAD su komunisticke jer imaju zvijezde na zastavama. A SAD je 50 puta komunistickija od Burme. Sjajna logika.
Drugo je EU i SAD.
Ajde sad sam dobre volje pa ću priznati da sam izgleda pogriješio kad sam napisao da je Burma većinska muslimanska zemlja.
Sad očekujem nagradu za najtolerantnijeg forumaša.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 17:02   #35
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Grad Kowthaong
Glavna ulica
https://imageshack.com/i/4j7ac1j
http://imageshack.com/a/img802/8905/403k.jpg
http://imageshack.com/a/img32/2354/fipr.jpg
Pogledajte kako taj narod živi. Glavno prevozno srewdstvo nisu automoibili,niti busevi,nego mali skuterići slabe snage.(nešto kao kod nas tomosovi motorčići)
http://imageshack.com/a/img607/8624/hh4a.jpg
https://imageshack.com/i/mzifbsj
Škola budističkih svećenika. U Myanmaru su najraširenija muslimanska i budistička religija,dok je u Thailandu to isključivo budistička religija.
http://imageshack.com/a/img34/9831/wbjd.jpg
u pravu si 90% su budisti, mada na jugu tajlanda po otocima koh phi phi, phuket ima velilki broj muslimana, na samom phuketu kad sam se vozio s motorom vidio sam dosta muslimanskih bogomolja, uz sam granicu tajlanda s malezijom žive tajlanđani muslimanske vjeroispovjesti!! ima jako mali neznatan broj kršćana na sjeveru tajlanda, tajlanđana koji su muslimanske vjere ima par postotaka.
taures75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 17:05   #36
zastave i zvijezde

Nego, za autora, koji je ono morski pesonja na slici?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 17:14   #37
ha ha... koji tip

bila sam za ovu Novu Godinu u Burmi. Samo samo ti nastavi sa svojim informativnim putopisima. Pozdrav.


Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo. Burma -myanmar je većinom muslimanska zemlja.U pojedinim regijama je rašireniji budizam.
Nisam ti ja kriv što nisi nigdje bila pa ne znaš.
Kad ti budeš otvorila neku temu onda piši bez slika,ali ja pišem onako kako ja hoću,ako ti se ne sviđa ne moraš čitati.
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:15   #38
Molim da se ne prepucavate o prevladavajucoj religiji u Burmi. Ne mogu suditi jer priznajem da ne znam (po povijesti zemlje bih rekla: pretezno budisticka, ali ne usudim se to reci).. Budem sutra provjerila prave provjerene izvore na poslu (na netu cesto izvori nisu relevantni, iako ima i tocnih), pa cu napisati.
Dosad se okanite spike o religiji, uzivajte u putopisu/fotopisu i pitajte bilo sto drugo dok ne provjerim info.

Zeus, to sto si ti vidio u onim dijelovima zemlje gdje si bio ne znaci da to vrijedi i za cijelu zemlju. Ali ok, sutra cu provjeriti relevantne izvore.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 24.03.2014. at 21:21.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 07:57   #39
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Molim da se ne prepucavate o prevladavajucoj religiji u Burmi. Ne mogu suditi jer priznajem da ne znam (po povijesti zemlje bih rekla: pretezno budisticka, ali ne usudim se to reci).. Budem sutra provjerila prave provjerene izvore na poslu (na netu cesto izvori nisu relevantni, iako ima i tocnih), pa cu napisati.
Dosad se okanite spike o religiji, uzivajte u putopisu/fotopisu i pitajte bilo sto drugo dok ne provjerim info.

Zeus, to sto si ti vidio u onim dijelovima zemlje gdje si bio ne znaci da to vrijedi i za cijelu zemlju. Ali ok, sutra cu provjeriti relevantne izvore.
Mislim da su u pravu. U Thailandu koja je budistička zemlja pojedini otoci su naseljeni isključivo muslimanskim stanovništvom. Doselili su se mislim iz Malezije ili Indonesie. Zato je u priobalnim krajevima i na otocima većinsko muslimansko stanovništvo.Vjerojatno je tako i u Myanmaru.
Mene je pokolebalo to što su žene nosile hidžap i u tom gradiću je dominantna boja bila zelena. Nije me ni nitko pozdravio tradicionalnim budističkim pozdravom. Najvjerojatnije je razlog migracija stanovništva iz većinskih muslimanskih zemalja.
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
ha ha... koji tip

bila sam za ovu Novu Godinu u Burmi. Samo samo ti nastavi sa svojim informativnim putopisima. Pozdrav.
Ja sam Novu godinu slavio u Bangkoku. Mislim da sam bolje prošao.
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
zastave i zvijezde

Nego, za autora, koji je ono morski pesonja na slici?
Canis vulgaris zvani whitetip shark
Za vas koji volite morske pse pogledajte još jednu moju temu.
Kokosov otok-Costa Rica
https://www.forum.hr/showthread.php?t=768656
A ovo je Egipat i Crveno More bez pesonja. Morat ću ići na drugu lokaciju u crvenom Moru,ako želim gledati morske pse
https://www.forum.hr/showthread.php?t=791369
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević

Zadnje uređivanje zeusxl : 25.03.2014. at 08:52.
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 09:02   #40
Zeus, lijepo da si priznao da su drugi forumasi u pravu.

Provjerila sam ja danas i Brittanicu i još neke enciklopedije (tiskane), i Burma je pretežno budistička zemlja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.