Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2017., 09:54   #4801
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
nisam ovo vidjela na vrijeme, MEĐUTIM, great minds think alike, pa sam na kraju kad sam već odvojila par teglica čistog, dodala čokolade i ruma. reći ću samo wow
Tooopp
Stvarno bude(neočekivano) odlično čokolada-šljive kombinacija!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 25.08.2017., 17:22   #4802
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Majstori, pomoć! Radila bih peciva, u tijesto ide kvasac, 1 jaje, mlijeko, šećer, maslo a ja bi stavila kokosovo ulje. U nadjev maslo (opet kokos), cimet i šećer. Pošto se kod mene sve iz rerne odmah pojede (samo, svega mi!), hoće li to šta valjat u subotu popodne ako ispečem u petak navečer? Ili da napravim malo veće pa ćemo moć s njima bacit na frizbi do tad?
Meni valja. Nece biti tvrdi ako ih dobro poklopis kada se ohlade ali budu suhlji, pa ovisi volite li tako. Za jesti uz mlijeko, kavu, odlicno.
Cepin40 is offline  
Old 27.08.2017., 08:59   #4803
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ovo Tonkino sa slike imaš u Konzumu Radnička.
Hvala, no više nije prebivalište zg tak da otpada radnička, no ak se sjetim ima i ovdi superkonzum pa ću pogledat..


Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Majstori, pomoć! Radila bih peciva, u tijesto ide kvasac, 1 jaje, mlijeko, šećer, maslo a ja bi stavila kokosovo ulje. U nadjev maslo (opet kokos), cimet i šećer. Pošto se kod mene sve iz rerne odmah pojede (samo, svega mi!), hoće li to šta valjat u subotu popodne ako ispečem u petak navečer? Ili da napravim malo veće pa ćemo moć s njima bacit na frizbi do tad?
Odmah kada se u potpunosti ohlade u vrećicu za zamrzavanje dobro zabrtvit..
Možda, ali samo možda može pomoći i naknadno zagrijavanje u pećnici prije konzumiranja. Probati sa par komada prvo. Šokirat na većoj temp na kratko. Ili ako postoji mikrovalna u njoj na minut stavit. Kod nekih peciva i sl proizvoda dodatno otvrdne takvom metodom, kod nekih ispadne vrlo slično svježe ispečenom. (iako ako ide puno maslaca po receptu u samo tijesto, ja bi ga izbjegao skoro pa kompletno, manje će se mrvit, bit će izdašnije, eventualno po pečenju s njim premazat..)
samting is offline  
Old 27.08.2017., 17:04   #4804
da li jetrica spada u "lakšu hranu"?
naime, tata mi je na strogoj dijeti, znam piletina-puretina-teletina može, ali ne mogu naći info da li je npr pileća ili teleća jetrica ok? nešto mi zvoni kao da nije to lagana hrana, ali pasalo bi mu jetrice zbog željeza.
i ako da - kako je spremiti da i ostane lagana?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 27.08.2017., 17:10   #4805
Pileća jetrica nema puno kalorija, a bogata je proteinima:
https://www.building-body.com/pileca...o-pileca-prsa/

Teleća jetrica nešto više kalorija i malo manje proteina:
http://www.kalorije.com.hr/jetra-teleca/
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 27.08.2017., 19:54   #4806
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
da li jetrica spada u "lakšu hranu"?
naime, tata mi je na strogoj dijeti, znam piletina-puretina-teletina može, ali ne mogu naći info da li je npr pileća ili teleća jetrica ok? nešto mi zvoni kao da nije to lagana hrana, ali pasalo bi mu jetrice zbog željeza.
i ako da - kako je spremiti da i ostane lagana?
Ovo pitanje najbolje je postaviti liječniku, a ako odgovor ipak tražiš na forumu onda na pdf-u "Zdravlje".

Ne kažeš zbog čega je otac na dijeti. Ako je zbog npr. zbog gihta ili povišenog kolesterola onda mu je jetrica strogo zabranjena.
Pellaprat is offline  
Old 27.08.2017., 20:17   #4807
Nedavno je operirao karcinom prostate, a prilikom otvaranja abdomena izgleda da je krv kapnula na par mjesta i su mu se tu stvorile priraslice koje otežavaju rad crijeva.
Pitat ću na zdravlju
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 28.08.2017., 14:29   #4808
Da li u Konzumu Radnička i dalje funkcionira komora za zrenje mesa? Na Črnomercu već dulje zjapi prazna...
Magenta123 is offline  
Old 28.08.2017., 14:36   #4809
Quote:
Magenta123 kaže: Pogledaj post
Da li u Konzumu Radnička i dalje funkcionira komora za zrenje mesa? Na Črnomercu već dulje zjapi prazna...
Prije desetak dana bila je puna.
Komad kojega sam uzeo 32 dana zrenja. Izvrstan !

Pitaj telefonski jer ih ne puštaju u prodaju ako nisu navršili 28 dana zrenja. Mesar će ti telefonski reći datum kad idu u prodaju.
Pellaprat is offline  
Old 28.08.2017., 16:06   #4810
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Tooopp
Stvarno bude(neočekivano) odlično čokolada-šljive kombinacija!
ja sam to isto dodavala u pekmez od šljiva i super mi je.
u jednoj varijanti sam dodala i malo klinčića i narančinu koricu.
u nekoj drugoj varijanti sam dodavala i cimet, ali ne sjećam se u kombinaciji s čime. uglavnom, bilo je super.
volim čokoladu is offline  
Old 28.08.2017., 17:27   #4811
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Prije desetak dana bila je puna.
Komad kojega sam uzeo 32 dana zrenja. Izvrstan !

Pitaj telefonski jer ih ne puštaju u prodaju ako nisu navršili 28 dana zrenja. Mesar će ti telefonski reći datum kad idu u prodaju.
Hvala na info
Magenta123 is offline  
Old 31.08.2017., 09:20   #4812
Razmišljam da odem sutra pije posla u pohode na ribarnicu Dolac.

Ima li to smisla ili da odustanem? Ne tražim niš posebno - lokarde, girice, skuše
VK Girl is offline  
Old 01.09.2017., 09:06   #4813
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Razmišljam da odem sutra pije posla u pohode na ribarnicu Dolac.

Ima li to smisla ili da odustanem? Ne tražim niš posebno - lokarde, girice, skuše
Našla gavune po 80 kuna kilo (uzela cca 40 deka)...ribarnica je divna, kao najljepši butik
Nema čega nema....

Zato bi onu na Kvatriću trebalo napalmom
VK Girl is offline  
Old 01.09.2017., 18:33   #4814
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Našla gavune po 80 kuna kilo (uzela cca 40 deka)...ribarnica je divna, kao najljepši butik
Nema čega nema....

Zato bi onu na Kvatriću trebalo napalmom
Ovisnik sam o Kvatriću ali u ovome se na žalost slažemo. Na Kvatriću, prije i poslije turističke sezone, na 2-3 mjesta bude kvalitetne ponude ali nikako ne shvaćam zašto je ribarnica permanentno znatno skuplja od Dolca. Ponudu danas, bolje da ju nisi vidila. Samo kavez, nešto malo srdela i papalina, ostalo je podsjećalo na Špicovu pastrvu.

Jel bilo skuša ?
Pellaprat is offline  
Old 03.09.2017., 23:08   #4815
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
da li jetrica spada u "lakšu hranu"?
naime, tata mi je na strogoj dijeti, znam piletina-puretina-teletina može, ali ne mogu naći info da li je npr pileća ili teleća jetrica ok? nešto mi zvoni kao da nije to lagana hrana, ali pasalo bi mu jetrice zbog željeza.
i ako da - kako je spremiti da i ostane lagana?
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Nedavno je operirao karcinom prostate, a prilikom otvaranja abdomena izgleda da je krv kapnula na par mjesta i su mu se tu stvorile priraslice koje otežavaju rad crijeva.
Pitat ću na zdravlju
Ne znam po kojoj dijeti bi se jetrica mogla klasificirati kao "lakša hrana"

Ja to ne bih preporučio nikom svom ni sebi.

No, kad bih iz velikog gušta išao riskirati na vlastitu odgovornost - onda bih pokušao sa pola "doze" pilećih jetrica tek lagano "na naglo" poprženih jetrica na gicinoj masti
No, to je neka vrsta ruskog ruleta.
Dakle, ne preporučujem nikome.

Ako mu treba željezo, ima Heferol caps, ili Ferrum Lek.

Ako želi baš iz hrane željezo,a dobro podnosi jaja (i nema nekih kontraindikacija za ista) - to je ok opcija za željezo
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 03.09.2017., 23:26   #4816
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ne znam po kojoj dijeti bi se jetrica mogla klasificirati kao "lakša hrana"

Ja to ne bih preporučio nikom svom ni sebi.

No, kad bih iz velikog gušta išao riskirati na vlastitu odgovornost - onda bih pokušao sa pola "doze" pilećih jetrica tek lagano "na naglo" poprženih jetrica na gicinoj masti
No, to je neka vrsta ruskog ruleta.
Dakle, ne preporučujem nikome.

Ako mu treba željezo, ima Heferol caps, ili Ferrum Lek.

Ako želi baš iz hrane željezo,a dobro podnosi jaja (i nema nekih kontraindikacija za ista) - to je ok opcija za željezo
ma baš zato što nisam imala pojma u koju bi skupinu mogle spadati pitah ovdje
ne samo da treba željezo, nego zato što mu masu toga nije dozvoljeno, a jetricu voli - mislila sam da bi mogao neki put jetricu, onako.
enivejs, već sam mu predložila pileću onako okolo naokolo - to neće.
a teleću - to mu neću ja niti kupit niti spremit.

tako da... problem solved

jaje može, ni mekano ni tvrdo, nego srednje i to kuhano, jednom u dva dana.

hvala svima
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 04.09.2017., 08:45   #4817
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ovisnik sam o Kvatriću ali u ovome se na žalost slažemo. Na Kvatriću, prije i poslije turističke sezone, na 2-3 mjesta bude kvalitetne ponude ali nikako ne shvaćam zašto je ribarnica permanentno znatno skuplja od Dolca. Ponudu danas, bolje da ju nisi vidila. Samo kavez, nešto malo srdela i papalina, ostalo je podsjećalo na Špicovu pastrvu.

Jel bilo skuša ?
Sorry nisam bila na forumu preko vikenda...

Bilo ih je i to na skoro svim štandovima. Ne znam cijenu, u 7,30 ujutro ih još nisu istaknuli. Bilo je i lokardi, ali malih (20-25 dkg). Vidjela sam brbavice, kunjke i škampe na 3 štanda...bilo je krasnih velikih oslića, ko ruka dugačkih...odi ako češ stići koji put, do ovog petka bi se i vrijeme trebalo
stabilizirati. Ma na Kvatrić ribarnicu više ne idem definitivno, nema smisla
VK Girl is offline  
Old 04.09.2017., 15:39   #4818
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
a to je otprilike oko 3 do 4,5 kile, ovisi po kojem receptu pečeš pekmez i da li više voliš da je maalčice rjeđe ili nešto gušće.
to je jedno pečenje u pitanju, gotova si za par sati što se vremena tiče.
Može recept? Pečenje u pećnici, o tome pričate? Na koliko šljiva se stavi koliko šećera? I da li je potrebno promiješati ili ne? Koliko dugo i na koliko stupnjeva? Hvala
čokomanijak is offline  
Old 04.09.2017., 16:58   #4819
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Može recept? Pečenje u pećnici, o tome pričate? Na koliko šljiva se stavi koliko šećera? I da li je potrebno promiješati ili ne? Koliko dugo i na koliko stupnjeva? Hvala
Bas po ovom receptu radim.
S godinama sam shvatila da može i s manje šećera. Svako malo otvorim pećnicu pa promiješam i/ili dodam neki od sastojaka koji idu kasnije (limun, tamna čokolada, rum).

Nema konzervansa u klasičnom smislu, tome služi ovaj ocat.
Provjereno funkcionira, nijedne godine mi se nije pokvarilo, a jednom sam ostavila i dvije godine samo da vidim da li će se pokvariti. I nije se pokvarilo.

I jednostavno je!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 04.09.2017., 18:21   #4820
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Bas po ovom receptu radim.
S godinama sam shvatila da može i s manje šećera. Svako malo otvorim pećnicu pa promiješam i/ili dodam neki od sastojaka koji idu kasnije (limun, tamna čokolada, rum).

Nema konzervansa u klasičnom smislu, tome služi ovaj ocat.
Provjereno funkcionira, nijedne godine mi se nije pokvarilo, a jednom sam ostavila i dvije godine samo da vidim da li će se pokvariti. I nije se pokvarilo.

I jednostavno je!
Koji ocat?

Koliko dugo, na koliko stupnjeva, nije isto ako stavim 180 ili 220.

I da li se to peče poklopljeno ili ne? Treba neka posebna posuda ili može i dublja tepsija? Ne znam kakvu padelu da stavim u pećnicu?
čokomanijak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.