Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Fotoalbumi ljubimaca

Fotoalbumi ljubimaca Dogodovštine u riječi i slici

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2014., 15:11   #1
Ali - moja Maine Coon ljubav <3

Ovo je naša priča

Ovo je Alarica, skraćeno Ali, Alić ili popularno zvana mačenka, frfić, svinjica, vragec itd.



Neću promovirati pasminu, jer ona promovira samu sebe.
Da se razumijemo, kupovina mačke uopće nije bila u planu, gledala sam ja i siročeke, ali ova vrsta mi je od davnih dana okupirala srce, pa sam morala bar otići i vidjeti kako mačići izgledaju. Jedva sam dragog dobila da idemo u razgledavanje, ali je na kraju morao popustit

I dogodila se ljubav na prvi pogled
I kaj je najluđe, ona je izabrala nas. Od svih mačića, ona se najviše motala oko nas i cijelo vrijeme je žicala da se samo još malo igramo sa njom.

Pitanje novca više nije bilo bitno (..."ma nećemo jesti par mjeseci i ovak trebamo skinuti koju kilu...") - kupila nas je

Mora da sam pročitala "cijeli internet", obrnula sve forume kako bi se adekvatno informiralao kvalitetnoj skrbiti za mačića. Napravila sam joj hrpu igračkica, prirodnu grebalicu, kupila dekicu sa šapicama i brojala dane kada će micekica biti dovoljno velika da napusti stari dom.

Itako je stigla moja velika ljubav 30. studenog 2013.

Svakakvih odluka u životu sam donosila, što pravih, što krivih, ali ova, da ova genijalna maca postane naš član obitelji je jedna od onih na koju ću uvijek biti ponosna!

Ova maca je posebna. Vragolasta (nije štetočina), zaigrana, prefrigana, jednostavno karakterom apsolutno jedinstvena maca. <3



Ostale slike možete škicnuti ovdje - nisam odoljela :P
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:24   #2
Krasna je!!! Pratimo vas i dalje; nemojte nas iznevjeriti s opisima dogodovština.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:36   #3
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Krasna je!!! Pratimo vas i dalje; nemojte nas iznevjeriti s opisima dogodovština.
Hvala!
Hahaha, uf kad počnem, neće biti kraja, jer ona je jednostavno nepresušna energijom

Jučer gledam ja zakaj je ona sjela kraj vešmašine u kut i zuri. Zuri u mene - i skužim ja, mora da je nekaj iza. Odmaknem mašinu, a kad tamo 4 spužvaste loptice!!! Još 4 mi fale, negdje ih je napucala, al te nemrem nikako naći.

Istu metodu ima kad napuca nekaj pod kutnu, legne na pod i njušku zaturi u smjeru gdje treba izvlačiti...

A za tim spužvastim lopticama je totalno luda! Leti za njima doslovno (nisam baš često vidjela da mačka sa mjesta može skočiti 2m u zrak, ali moja Ali to redovno radi...) i onda ako smo slučajno u krevetu, redovno ko pas dofura lopticu da joj je bacimo i onda je opet vrati. Ma strava je <3
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:42   #4
Super su mi mačke aporteri i one koje vole vodu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 17:30   #5
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Hahaha, uf kad počnem, neće biti kraja, jer ona je jednostavno nepresušna energijom
Samo ti kreni s pričama, kutuša i ja im se radujemo

Quote:

Jučer gledam ja zakaj je ona sjela kraj vešmašine u kut i zuri. Zuri u mene - i skužim ja, mora da je nekaj iza. Odmaknem mašinu, a kad tamo 4 spužvaste loptice!!! Još 4 mi fale, negdje ih je napucala, al te nemrem nikako naći.

Istu metodu ima kad napuca nekaj pod kutnu, legne na pod i njušku zaturi u smjeru gdje treba izvlačiti...
Ovo isto radi moj pas s dodatkom laveža

Quote:
Ma strava je <3
Je, strava. Prelijepa .
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 18:52   #6



Hvala! :*
Evo popodnevne ćorke. Kaj je najluđe, tako je spavala i noćas kraj mene, samo kaj joj je glava visila s kreveta.

Ja je još zovem i mačkopas, hehe
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:18   #7
Zaljubila sam se, opet...
Ako sam na nešto slaba, onda je to Maine Coon pogotovo sivo/bijelo čudovištance. Tri godine obrađujem Žmua da uzmemo i ne mogu se više kontrolirati; jedino što me sprječava je Yuki koji nije ljubitelj mačaka pa se bojim kako to rješiti.

Inače, hvala ti na albumu, preplaćujem se na praćenje dogodovština, nemoj nas štedjeti. Grijeh bi bio ovakvu ljepotu ne obznaniti pučanstvu.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:32   #8
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Zaljubila sam se, opet...
Ako sam na nešto slaba, onda je to Maine Coon pogotovo sivo/bijelo čudovištance. Tri godine obrađujem Žmua da uzmemo i ne mogu se više kontrolirati; jedino što me sprječava je Yuki koji nije ljubitelj mačaka pa se bojim kako to rješiti.

Inače, hvala ti na albumu, preplaćujem se na praćenje dogodovština, nemoj nas štedjeti. Grijeh bi bio ovakvu ljepotu ne obznaniti pučanstvu.
Hvala ti! <3
Pasmina je poznata da se dobro slaže sa psima

Kad je bila mala, trenirala sam je vodenom špricom da ne grebe po stolcima, srećom brzo je skužila i danas, ako je zločesta, samo joj pokažem špricu, prestane i šmugne ili ako je blizu, samo napravi facu - zatvori oči i namršti se - i kao da veli - evo sad me možeš spricnut spremna sam! :P
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:49   #9
kad zamišljam idealnu mačku ovako nešto mi je pred očima . stvarno je predivan
pratit ću ovaj album sa guštom, pa što više fotkica molim
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:59   #10
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
kad zamišljam idealnu mačku ovako nešto mi je pred očima . stvarno je predivan
pratit ću ovaj album sa guštom, pa što više fotkica molim
Cura je, ali hvala
Evo još malo, jedna u jesenskim bojama (nije photoshop, sunce je tak padalo, samo sam zblurala kuhinju da se baš nered ne vidi :P)



Obožavam je fotkat jer mi stvarno super ispada
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:37   #11
znaš što je najgore u vezi onog mog posta gore? to što ZNAM da je cura, a očito ne znam što pišem .
isprike maine coon dami

stvarno je divna, ali baš baš baš divna.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 10:21   #12
umireeem
moj nick sve govori
samo sibaj dalje slikice


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 17:38   #13
Jedan dan je došao paket hrane i ostavim ja kutiju, kad tamo nađem ja ovo



Možete primijetiti da moja maca ima dara i za dizajn (karton joj je najdraža stvar za žvakanje)

Pa sam joj napravila kućicu, jer ipak je ona mačkopas :P

charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 17:41   #14


Pošto je moja maca meteoropat (al stvarno je...), danas je većinu dana u kućici
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 21:35   #15
capiceeeeee
ili capetine :thinking.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
..but you'll never be alone......
I'll be with you from dusk till dawn...
maine coon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 16:12   #16
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post

Pa sam joj napravila kućicu, jer ipak je ona mačkopas :P
Dobro te istrenirala, prava si batlerica!
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 22:32   #17
Prekrasna je i prekrasne boje
__________________
...tu,solo tu...

A M N E S I A
Anayi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 08:52   #18
Daj 5

charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 09:24   #19
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Daj 5

Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 10:13   #20
Mačka bi ti mogla biti model za reklame za mačju hranu i proizvode
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.