Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2008., 19:53   #81
Da se razumijemo jednu stvar, ovaj topic je moderiran, što znači da nema chata i offtopica... Budite mudriji i imajte stila. Znam da možete... čak i kad se radi o pripremi hrane.

OT: Lignje je dobro pribaviti friške, te daj Bože da ti ih neko očisti, jer u sebi imaju one proklete plastikaste "koati" po dužini, te štogod iznutrica... malo je ljiga za čistiti....

Treba ih oprati, napacati u pola maslinovog, pola suncokret. ulja, češnjaka, soli, a može i malo peršina i ružmarina...

Staviti ih na roštilj, te premazivati svako malo... Meni je ok na naglo, po 7-8 min sa svake strane... da ostanu sočne. Uz njih idu kuhani ili pečeni krumpir i limun... Vino ili pivo, po želji...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 19:58   #82
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da se razumijemo jednu stvar, ovaj topic je moderiran, što znači da nema chata i offtopica... Budite mudriji i imajte stila. Znam da možete... čak i kad se radi o pripremi hrane.

OT: Lignje je dobro pribaviti friške, te daj Bože da ti ih neko očisti, jer u sebi imaju one proklete plastikaste "koati" po dužini, te štogod iznutrica... malo je ljiga za čistiti....
Razlika je velika između lignje uvaćene na skosavicu i lignje uvaćene u mrižu
Isto ko i kod tuna/brancina/podlanica iz uzgajališta i onih divljih

A što se tiče čišćenja lignje prije bacanja na žar-NE,NE, i NE!
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:08   #83
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Razlika je velika između lignje uvaćene na skosavicu i lignje uvaćene u mrižu
Isto ko i kod tuna/brancina/podlanica iz uzgajališta i onih divljih

A što se tiče čišćenja lignje prije bacanja na žar-NE,NE, i NE!
Objasni- što je skosavica...?

Objasni- zašto se ne čiste?? Zbog sčnosti?? Ali može ih se napuniti pipcima i još nekim dodacima (povrćem, etc.) pa bi ostale sočne... Objasni malo...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:15   #84
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Objasni- što je skosavica...?

Objasni- zašto se ne čiste?? Zbog sčnosti?? Ali može ih se napuniti pipcima i još nekim dodacima (povrćem, etc.) pa bi ostale sočne... Objasni malo...
skosavica,maj kontinental frend je ovo



Kad se bacaju na žar lignje se ne čiste,samo se bace jelte.
I onda se idu sa svim onim iznutricama,samo se baci ona što bi ti reka "kost"

Neznan za punjenje,ne radi se to na žaru

al inače ih moš puniti svim jestivim,sad koliko imaš mašte(riža,krakovi i glave od čišćenja,može sira,komadiće šunke ma bilo što),zabodeš čačkalicu da zatvoriš rupu di je glava bila i to je to
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:43   #85
ja kad punim lignje prvo im odvalim krakove koje onda nasjeckam na sitno.isti se izmješaju sa sitno sjeckanom suhom šunkom naribanom gaudom ili ementalerom malo neke ljuće suhe kobase češnjaka bibera i žlica kiselog vrhnja.e to onda naguram u lignje i nagusto sašijem s crnim koncem tak da sadržaj pri termičkoj obradi ne iscuri.onda to bacim u brašno jajca prezležžž8tim redom)i spoham.meni je ko bog
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:47   #86
Quote:
rifer kaže: Pogledaj post
ja kad punim lignje prvo im odvalim krakove koje onda nasjeckam na sitno.isti se izmješaju sa sitno sjeckanom suhom šunkom naribanom gaudom ili ementalerom malo neke ljuće suhe kobase češnjaka bibera i žlica kiselog vrhnja.e to onda naguram u lignje i nagusto sašijem s crnim koncem tak da sadržaj pri termičkoj obradi ne iscuri.onda to bacim u brašno jajca prezležžž8tim redom)i spoham.meni je ko bog
I tata bi, sine!!!

Zvuči super!

Meni je tako gušt pojesti lignje na žaru, kad se osjeti češnjak i dodir bijelog vina u toči...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:50   #87
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I tata bi, sine!!!

Zvuči super!

Meni je tako gušt pojesti lignje na žaru, kad se osjeti češnjak i dodir bijelog vina u toči...
jedino sranje u tom receptu je kaj moraš kupit one velike lignje kaj su po 100-120 kuna jer v one sitne niš ne stane
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:52   #88
Quote:
rifer kaže: Pogledaj post
jedino sranje u tom receptu je kaj moraš kupit one velike lignje kaj su po 100-120 kuna jer v one sitne niš ne stane
e zato skosavicu u ruke i na kraj

i nijedna nije ispod pedlja.
a ova sitna patagonijska sranja nisu ni za ješku dobra
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 20:54   #89
Quote:
rifer kaže: Pogledaj post
jedino sranje u tom receptu je kaj moraš kupit one velike lignje kaj su po 100-120 kuna jer v one sitne niš ne stane
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
e zato skosavicu u ruke i na kraj

i nijedna nije ispod pedlja.
a ova sitna patagonijska sranja nisu ni za ješku dobra
Taman da napišem kako će mu Pilates sad napisati..... kad ono....

Kad razmislim i nije mi trebao Nostradamusov dar da bih to predvidio...

Rifer- skosavicu u ruke!!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:01   #90
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Taman da napišem kako će mu Pilates sad napisati..... kad ono....

Kad razmislim i nije mi trebao Nostradamusov dar da bih to predvidio...

Rifer- skosavicu u ruke!!!
pilates je previdio jednu sitnicu:kad smo mi kontinentalci na moru lignje su u diaspori
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:06   #91
sta mi ono pise iznad avatara?

lignje, ja ih primpreman svakako, a nekad i ne pripreman nego pojiden siruvu mmmm

na gradela: nikako ih cistit, a jos gore je stavit suncekretovo ulje, koje po meni smrdi; samo maslinovo
vatra ne smi bit prejaka i moraju se cesce okrecat, ako imalo zagori nije dobro

najlkse je lignje bacit na ulje u tave ili neku tecu, znaci malo se ociste ne sad vadit sve iznutra, osuse se, promisaju u zasoljenom ostrom brasnu, i bace u vruce ulje, znaci koda ribu przite jel, mozete ih narizat na kulutice ili cile
posli se isto mogu zalit maslinovim uljem

iman i tajni recept za brudet sa lignjama i skoljkama ali njega ne odajem

sta se ribe tice, nju je standardno najbolje pec na gradela i tu nema diskusije, bila riba je zakon (komarca, ovcica, zubatac, fratar, arbun itd..), ali i plava moze proc, pogotovo skuse, lokarde ili snjuri
znaci riba se ocisti, nikako skidat glave ka sta kontonentalci rade, napravi se marinada od ruzmarina, sitno narezanog luka (cesnjak) i persina (mozete eksperimentirat i jos pnesto dodat), utroba od ribe se napuni marinadom, a ostatak se pomisa sa maslinovin uljem, riba se stavi u tepsiju te se zalije time, i ostavi stajat nekoliko sati na hladnom mistu (ne prehladnom), opet napominjem, ne pomisljajte stavljat obicno ulje kad gradelajete morske plodove, ja ga ne koristim nikako

nakon par sati moze se gradelavat, jacinu vatre prilagodite velicini ribe, i dok se pece zalivajte ju stalno marinadom iz tepsije
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2008., 21:20   #92
Quote:
rifer kaže: Pogledaj post
pilates je previdio jednu sitnicu:kad smo mi kontinentalci na moru lignje su u diaspori
I Deedy je previdio jednu sitnicu

PilatUs

A što se tiče liganja i kontinentalaca,obično su kontinentalci ti koji uvate najveće primjerke
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:32   #93





Šaran na rašljama (glavno jelo),
Specijalitet moslavačke kuhinje


Sastojci:
2 kg šarana
sol
glogove rašlje


Opis:
Šarana od 2 kg rasporiti po kičmi. Očistiti iznutrice i dobro nasoliti. Naložiti jaku vatru i pripremiti mnogo žara jasenova drva. Šarana ukliještiti u glogove rašlje i peći na jakom žaru oko 45 minuta. Prvo treba peći sa strane kože. Poslužuje se uz kuhani krumpir i mladi ili crveni luk.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:37   #94
Divlji šaran je mmmmmlja riba... Ali ovi utovljeni znaju biti masni, bah...



Jedem ih uglavnom na naglo u tavi (u brašnu), ili juhu od paradajza sa meom šarana... (još ako je i ikra unutra)

Ali, na rašljama je ipak posebna kategorija!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:59   #95


Mlada otočka janjetina na ražnju (glavno jelo),
Specijalitet dalmatinske kuhinje


Sastojci:
cijelo mlado janje za ražanj
sol prema potrebi
mladi luk
domaći kruh


Opis:
svježe janje se peče na ražnju postavljenim nad suhim bukovim drvima. Servira se vruće uz mladi luk i domaći kruh.

_____________________________

Pravi znalci o janjetini ce se sa podsmijehom sloziti da ovo gore nije ni upola dovoljno za napraviti kvalitetnu janjetinu sa raznja nabit na razanj i da se okrece...ima tu puno zajebancije...

EDIT> Dalmatinci, nama kontinetalcima nisu ni do koljena u pravljenju janjetine
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:00   #96
Kako se kuha?
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:19   #97
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post


Mlada otočka janjetina na ražnju (glavno jelo),
Specijalitet dalmatinske kuhinje


Sastojci:
cijelo mlado janje za ražanj
sol prema potrebi
mladi luk
domaći kruh


Opis:
svježe janje se peče na ražnju postavljenim nad suhim bukovim drvima. Servira se vruće uz mladi luk i domaći kruh.

_____________________________

Pravi znalci o janjetini ce se sa podsmijehom sloziti da ovo gore nije ni upola dovoljno za napraviti kvalitetnu janjetinu sa raznja nabit na razanj i da se okrece...ima tu puno zajebancije...

EDIT> Dalmatinci, nama kontinetalcima nisu ni do koljena u pravljenju janjetine
btw spekel sam dva janjce jer je bila fešta.jedan je bil z velebita a druni z nju zelanda.moj sused dalmoš ni kužil razliku.toliko o tome kolki su dalmoši gurmani
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 20:54   #98
kad kontinentalci budu znali napravit dernek ka mi u Dalmaciji nek se slobodno jave

bio jednom na "piru" iliti vjencanju u blizu Samobora, krepa san od dosade
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:01   #99
Quote:
marko356 kaže: Pogledaj post
kad kontinentalci budu znali napravit dernek ka mi u Dalmaciji nek se slobodno jave

bio jednom na "piru" iliti vjencanju u blizu Samobora, krepa san od dosade
bolje da si umro od dosade nego ko ja od gladi.bio sam na svadbi u rijeci i kad smo dosli sa svadbe jeli smo sendvice.dosadno mi nije bilo jel sam stalno gledo prema kuhinji oce ko donjet kaj za jest
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 20:30   #100
Ma daajte!! Koji klinac sad žagate po tome! Ak je kome dosadno nek se potrudi pa si nađe zabavu, ak nekom nije dosta jela - ovo je već teže: zatraži se još. Bilo bi stoput bolje da se krenemo dogovarat da se nađemo na pola puta kopno-more (tak ne bu nikom ni preblizu ni predaleko, pa smo u istoj koži) pa da se ubijemo u klopi i zajebanciji.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger