Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2015., 19:46   #21
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
najbolja mi je stvar kad vozm punicu ili stopera nikome ništa....

e al kad poberem nekog preko aplikacije,eto sto problema,pa kako će država pa kako će zakon a tek taxisiti ...ajajajajjjaaj
A punica i stoperi ti plaćaju vožnju? Možeš ti nekoga pobrati ali nelegalno je naplaćivati uslugu ako nemaš registriranu djelatnost.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:50   #22
ma dobro ,kužim ja to ,sve po zakonu....al onda kažeš da ti nije ona platila za vožmju nego da je poželila sudjelovati u troškovima za gorivo
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:52   #23
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
daaa čitav problem je neplačanje poreza

ali ja sam platio sve poreze kad sam kupio auto,nove gume ,benzu....a auto se isto vozi bio jedan u njemu ili 5 ,tako da bi država mogla malo se skinuti od tog poreza...
A taksisti ne trebaju gorivo, gume, servis? Usto plaćaju skuplje osiguranje, jer su taksisti, plaćaju razne doprinose, kao privredni subjekti.

Ok, ako bi ti(ili bilo tko drugi unutar organizacije) sve navodio makar kao honorarni posao, i u skladu s time uplaćivao davanja, ali nekako sumnjam da si razmišljao na taj način. Kako god, to nije 5 osoba u autu, to si ti i 4 osobe kojima ti naplaćuješ uslugu.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 19:52   #24
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ma dobro ,kužim ja to ,sve po zakonu....al onda kažeš da ti nije ona platila za vožmju nego da je poželila sudjelovati u troškovima za gorivo
Tebi plaća Uber a ne stranka iako ne kužim kako ćeš to pravdati pred poreznom jer bi trebalo ići na devizni žiro
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:07   #25
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Zašto onda aplikaciju (btw. ima puno sličnih aplikacija) ne ponude postojećim taksistima i stvar riješena? btw. ne možeš dobiti dozvolu ako nemaš vozila i zaposlene radnike a oni ih nemaju.
Imaju oni i "profesionalnu" variantu, UberTaxi.
Nešto dobro će uber svejedno napraviti, po Europi ima toliko zakona o taksijima, državnih i gradskih, da ni bog isus nezna šta ti sve treba ako recimo voziš nekoga iz Zagreba u Berlin. I onda imaš još lokalne monopole itd. Možda će zbog ubera netko u EU ipak napraviti neka jasna pravila, i onda će ih i uber poštivat. Sad ni sami neznaju jesu legalni ili ne. Kako bi znali, ako ni države ne znaju.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:14   #26
Interesantno. A kako funkcionira stvar ako se ima registriran prijevoz osoba, ali ne i profi vozačka? Ove nove sad imaju natpis; "Vozač amater."
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 21:27   #27
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
važeča dozvola s položenom odgovarajučom kategorijom tj b

auto koji je prošao na tehničkom

auto koji je osiguran za 5 osoba u slučaju sudara...

sve to več imam

koja je razlika dal vozim nekog stopera,ili članove porodice ili frenda, curu, ženu,djecu?

globalno gledano to bi svima trebalo biti u interesu,ako idem u istom smjeru ne trošim samo gorivo za sebe,niti zagađujem zrak ,niti smetam u prometu...samo za sebe

policija ti nema pravo gledati mobitel bar za takve slučajeve pa i ozbiljnije od toga...a i što njih briga koga vozim u autu....

ne mislim taxirati jer me to ne zanima...al nekome će sigurno odgovarati
policiju ne zanima tvoj mobitel nego naplaćivanje usluge.
takozvani fuš, na kojeg se mnogi ovdje s gađenjem pozivaju.

uvjete koje si nabrojao si isčupao tko zna gdje.
čitaj zakon o prijevozu u cestovnom prometu. tamo su propisani uvjeti koje moraju zadovoljiti vozači i vozila, a SVI koji se bave takvom djelatnošću moraju imati licence.
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Interesantno. A kako funkcionira stvar ako se ima registriran prijevoz osoba, ali ne i profi vozačka? Ove nove sad imaju natpis; "Vozač amater."
piše ti.
vozač može imati B kategoriju ali mora imati početnu izobrazbu.
jedini prijevoz osoba možeš imati sa taxijem ili firma sa busevima. kad imaš buseve, plaćaš i licencu, onda možeš imati i kombije za ispomoć aku su linije slabe.
prijevoz osoba samo kombijem ne može.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 22:40   #28
Uber ima vise servisa, kolko sam ja upoznat ima uberBlack to je kao luksuzni crne limuzine i skuplji je nego taxi, ima ubertaxi taj servis koristi samo licencirane taxiste i ta dva servisa se koriste u Njemačkoj, Francuskoj, Belgiji, Nizozemskoj i na kraju ima obican uber za koji ste svi culi kod kojeg svatko moze sa vlastitim vozilom raditi, ali taj servis je nakon tužbi uglavnom zabranjen u EU.
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:21   #29
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
daaa čitav problem je neplačanje poreza

ali ja sam platio sve poreze kad sam kupio auto,nove gume ,benzu....a auto se isto vozi bio jedan u njemu ili 5 ,tako da bi država mogla malo se skinuti od tog poreza...
Sad si me dobro nasmijao - prvi Šahisti, oličenje poštenja i plaćanja poreza a zatim Kosta i njegov Cameo. Majka Tereza u duplikatu ....

Ta kampanja protiv Ubera i tko je vodi ne neodoljivo podsjeća na onu izreku - ko o čemu nego kurve o poštenju a vojska o skraćenju ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:26   #30
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ma dobro ,kužim ja to ,sve po zakonu....al onda kažeš da ti nije ona platila za vožmju nego da je poželila sudjelovati u troškovima za gorivo
i rodbina i frednovi bez problema daju lovu za prijevoz, treba li i to prijaviti poreznoj?

i što taj Uber ima monopol, zar nema bar 10 aplikacija na isti princip??
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:55   #31
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
i rodbina i frednovi bez problema daju lovu za prijevoz, treba li i to prijaviti poreznoj?

i što taj Uber ima monopol, zar nema bar 10 aplikacija na isti princip??
kojih je to 10 aplikacija? ja znam za uber i lyft.

postoji jos i blabla car, al on je na malo drugu shemu. tu se kao sudjeluje u troskovima puta, i nema govora bas o nekoj zaradi, jer npr. tarifa za zg-ri je cca. 60kn po osobi..

uber i lyft sluze bas za zaradu.
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 07:33   #32
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Imaju oni i "profesionalnu" variantu, UberTaxi.
Nešto dobro će uber svejedno napraviti, po Europi ima toliko zakona o taksijima, državnih i gradskih, da ni bog isus nezna šta ti sve treba ako recimo voziš nekoga iz Zagreba u Berlin. I onda imaš još lokalne monopole itd. Možda će zbog ubera netko u EU ipak napraviti neka jasna pravila, i onda će ih i uber poštivat. Sad ni sami neznaju jesu legalni ili ne. Kako bi znali, ako ni države ne znaju.
Oni su samo posrednici tako ni ne trebaju to znati, zato bi trebali raditi samo sa legalnim a oni ionako znaju što trebaju.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 07:36   #33
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sad si me dobro nasmijao - prvi Šahisti, oličenje poštenja i plaćanja poreza a zatim Kosta i njegov Cameo. Majka Tereza u duplikatu ....

Ta kampanja protiv Ubera i tko je vodi ne neodoljivo podsjeća na onu izreku - ko o čemu nego kurve o poštenju a vojska o skraćenju ....
Ti ne kužiš bit problema, način komunikacije ne može biti opravdanje za rad na crno. Ono kao da uhvate radnika na crno na bilo kojem poslu a on kaže a ne ne mene gazda nije zvao telefonom nego aplikacijom i zato mogu raditi.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 07:51   #34
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Oni su samo posrednici tako ni ne trebaju to znati, zato bi trebali raditi samo sa legalnim a oni ionako znaju što trebaju.
Da, u principu treba svaki vozač za sebe znati i gledati da radi legalno. Ali nije to sve. Ako netko narući uber taxi preko aplikacije, nije ga narućio kod onog vozaća, ni nezna kod kojeg, nego kod ubera, tako da i uber treba neke dozvole, zavisi od države.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 08:21   #35
Aplikacija ima moju punu podršku, a ove mazohiste koji pričaju o plaćanju poreza u ovakvoj državi, bolje neću komentirati.
A sad mi počnite oko toga kako se mora od sebe početi. Ne, riba smrdi od glave i dok god milijarderi i milijunaši u sprezi sa političarima pljačkaju ovu državu, prcati Matu koji radi za minimalac i zaradi 100 kn mjesečno preko Ubera, je jebeno licemjerno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 10:30   #36
Uber je super stvar kako za vozače tako i korisnike, jer mogu ocjenjivati jedni druge, ukoliko vozač padne na nisku ocjenu oduzima mu se pravo na vožnju, isto je i sa korisnicima, ako je netko naporan i neljubazan nema više vožnje(bar ne za taj profil/br. mobitela).

Da ne govorim za vremenski odziv. Klase taxi-a po želji: uberx, taxi, black, suv lux...svaki svoju cijenu ima logično...bar je tako vani.

https://www.youtube.com/watch?v=makYbqd7mGA

i logično da će biti hrpa lobiranja da Uber ne profunkcionira u HR, jer hrvati gaje zaostali mentalitet...čemu ova Uber glupost

Ali to je budućnost, pa je pružanje otpora samo prolongiranje neizbježnog...
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:13   #37
takodjer se veselim dolasku ubera u hrvatsku, jer ce prijevoz biti jeftiniji od taxia.

go uber!
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 11:16   #38
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
A doprinose, zdravstveno, mirovinsko...
Da li ti priznaješ da si debil koji sebi ne može ugovoriti bilo kakvo osiguranje, bez da te država prisili pod prijetnjom nasilja?
Filicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:01   #39
Quote:
Filicro kaže: Pogledaj post
Da li ti priznaješ da si debil koji sebi ne može ugovoriti bilo kakvo osiguranje, bez da te država prisili pod prijetnjom nasilja?
To je zakonska obveza i nema veze sa osobnim osiguranjima.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 12:09   #40
Quote:
Rokas666 kaže: Pogledaj post
i logično da će biti hrpa lobiranja da Uber ne profunkcionira u HR, jer hrvati gaje zaostali mentalitet...čemu ova Uber glupost

Ali to je budućnost, pa je pružanje otpora samo prolongiranje neizbježnog...
Zašto bi netko bio protiv aplikacije kada ima na desetine sličnih ali one ne mogu biti opravdanje za rad na crno.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.