Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2015., 08:57   #81
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postavlja se još jedno neugodno pitanje.

Ako su vrlo rijetka iscjeljenja upitne čudesnosti namijenjena nečem mnogo važnijem od tjelesnog zdravlja, a to je vjerska propaganda da se što više ljudi spasi vjerom u Isusa (neke vjere), od PAKLA, zar ne bi bilo moralno opravdano i malo lažirati ili napuhati stvar, da se što više ljudi spasi, "malenim poticajem"?
"rijetka iscjeljena" se događaju u svakoj župi,u svakoj Crkvi, pri misi,na klanjanju,pri molitvi,ta "rijetka iscjeljenja" se događaju svaki tjedan i u mojoj župi,i svaki tjedan svjedočim takvim "rijetkim iscjeljenjima" ,naime postoji ogroman broj video potvrda samo iz moje župe.Međutim lakše je tražiti dokaze od jednoga ovdje na forumu nego otići svojevoljno npr. u svojoj župnoj Crkvi,viditi svojim očima i tada suditi.

Morala i dobroga u "laži" nema pa makar to bilo i za spasenje ljudi!

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ta što je malecna benigna laž u usporedbi s daleko većim postignutim dobrom, a to je vječni spas za one koji prihvate Krista Boga?
Šta dobroga se može izroditi iz zla,ništa,zar da ukradem jednom prijatelju 10 kn. da bih te iste dao drugom i na taj način zlo pretvorio u dobro,jednostavnije je uzet od sebe da bi dao drugome,dobro stvara dobro,zlo uvijek stvara zlo.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:08   #82
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo nije jasno.

Pa da sam se ja čudnovato izliječila od teške bolesti, posvuda bih to razglasila, gdje god bih mogla, dala svu pismenu dokumentaciju, liječničke prognoze... ako se stvarno tako zbilo, zašto bih to na neki način skrivala?

Ti pišeš o izlječenju, a u biti promoviraš isto samo putem svoje riječi.
Treba to malo drugačije.
Meadow, u svijetu postoje zle sile koje ne popuštaju pri pojavi dobroga,sve bi razglasila sa svojim dokazima,i na taj način određene močne ljude kojima je zlo jedini cilj u životu usmjeriti na sebe i na svoju obitelj,zar zbilja misliš da ti kao obična osoba pri pokušaju prijave npr. nekog političara zbog nekog zlodjela i sa dokazima u ruci bi uspjela preživjeti dovoljno da posvjedočiš nešto što će ionako biti zataškavano?Draga Meadow, nažalost,ali bez veće sile nema ni veće snage.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:08   #83
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Naravno u slučaju da zamoliš Boga za to, pa se baš to dogodi,sumnja bi nestala?
Zamoliš Boga da sutra bude subota, a kad stvarno bude sutra subota, onda je to dokaz za nešto?

Quote:
Ni ja,ali sam zamolio Boga da ozdravim pa se to dogodilo
A neki su zamolili Boga pa se to nije dogodilo.

Quote:
Naravno ti se ljutiš na mene, jer sam ja ozdravio Božjom milosti,a ako jesam tada bi se tvoje vjerovanje tj. nevjerovanje u kršćanstvo sasvim moralo promjeniti.
Moguće je da si ozdravio Božjom milosti, ali moguće je da i nisi nego prirodnim tokom stvari. Ti ne znaš, nego samo vjeruješ
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:21   #84
Tvrdis da si izlijecen iskljucivo molitvom, a za to ne zelis pruziti niti jedan dokaz, vec ocekujes da ti vjerujemo na rijec? Ne vidim smisao ove teme na ovaj nacin, ili daj neki dokaz ili prestani s misionarenjem.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:35   #85
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izgleda da se traži površno hitno oduševljenje, kako bi se izazvale euforične emocije, uzdizanje ruku i oteo uzvik: "Hallelujah!", te prihvatilo Isusa s veseljem, bez traženja dokaza, jer tek onda se radi o vjeri u Boga ove ili one vjere.
Nitko to ne traži,več sam dva puta ponovio da cilj ovog svjedočenja nije dokazivanje nedokazivima,ako želiš dokaz, u prijašnjem postu sam ti rekao gdje češ ga potražiti i uvjeravam te da češ ga naći,međutim što tada,kada ga pronađeš,cjeli smisao tvog života,ismijavanje vjernika, bi se našao na udaru tvoje savjesti,morao bi se promjeniti,ali kako, kad cijeli život si posvetio ismijavanju istih umjesto vjerovanju istih,to je tvoj strah i toga se bojiš.
Međutim Bog čeka i mijenja one željne promjene bez obzira koliko ti se to teško činilo.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Jer ako imaš dokaze za Boga (i njegovo čudo), onda te je logika (dokazi) dovela k Bogu, pa nisi zaslužio raj.
Dokaz ovdje bi ti predstavio samo mučninu koja bi te natjerala da brišeš sve postove s kojima si izvrijeđao vjernika/e,meni je draže da dokaz pronađeš sam i u miru,promjena bi ti lakše pala na cjeli život.
Raj ne zaslužiš dokazom ni logikom već Božjim milosrđem,on odlučuje, bez obzira ti govorio spašen sam ili ne.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Moraš nekako emotivno, naslijepo povjerovat, koliko god to apsurdno zvučalo. Čini mi se da se traži žrtvovanje zdravog razuma, na oltaru vjere, kao dragovoljna žrtva povjerenja naslijepo, i očekivanje goleme prekogrobne nagrade za to.

Ali zbilja nađeš li se u avionu i putuješ dali ti znaš da pilot zna voziti i da mu neče pozliti i da neče srušiti isti namjerno ili zapravo slijepo vjeruješ da je on taj koji če te živog dovesti do destinacije,ali zbilja dali kad kupuješ hranu ti znaš da je ista u redu jer si je proizveo i da ti neče nauditi ili ti slijepo vjeruješ tom trgovcu da je ta hrana zbilja u redu...Naravno od svega ovoga ne odustaješ ali povjerenje Bogu koji je moćniji i milostiviji od svega ovoga ne želiš ni pokušati zadobiti.Nije li to malo neozbiljno od tebe?

:
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 09:53   #86
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Tvrdis da si izlijecen iskljucivo molitvom, a za to ne zelis pruziti niti jedan dokaz, vec ocekujes da ti vjerujemo na rijec? Ne vidim smisao ove teme na ovaj nacin, ili daj neki dokaz ili prestani s misionarenjem.
Ja sam postao predmet napada 3,4 osobe kojima je jedini cilj umanjiti vjeru vjerniku.

Shvati da nije napisano radi onih koji ne vjeruju već onih koji vjeruju.

Moje pravo na obranu od njihovih komentara je onakvo za kakvu ja smatram da je ispravna,i nijednim svojim protukomentarom ja njih ne vrijeđam i stoga je nebitno je li ti vidiš smisao u ovome i ne.

Pustite li vjernike malo da se izjasne uvidjet će te da vi koji ne vjerujete zapravo ni nemate potrebe biti na ovoj temi.

I na kraju, prestanak vaših komentara na ovoj temi,tu istu baca u zaborav i na dno topica,dakle budučnost ove teme ne ovisi toliko o meni već o vama koji nevjerujete(nekako pretpostavljam jer ipak isti najviše komentiraju), ali vas nešto "više" navodi da se suprostavljate tome,zar nije to nešto "više" vrijedno otkrivanja pa bilo to dobro ili loše.

Mir s tobom.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:07   #87
Ja mogu na isti nacin otvoriti temu da sam se molio Crvenkapici I ozdravljen sam od 10 razlicitih bolesti, I naravno necu pruziti niti jedan dokaz, nego tvrditi da je to istina. Ako ne zelis raspravu I ne zelis pruziti relevantan dokaz, onda je primjerenije da pises u Glasu Koncila nego ovdje. Ja ne vidim da te itko vrijedjao na ovoj temi, a niti meni to nije namjera - samo zelim da svoje tvrdnje potkrijepis dokazima, ako zelis da te bilo tko uzima za ozbiljnog sugovornika.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 08.05.2015., 10:24   #88
Quote:
Adyson kaže: Pogledaj post
Ja mogu na isti nacin otvoriti temu da sam se molio Crvenkapici I ozdravljen sam od 10 razlicitih bolesti, I naravno necu pruziti niti jedan dokaz, nego tvrditi da je to istina. Ako ne zelis raspravu I ne zelis pruziti relevantan dokaz, onda je primjerenije da pises u Glasu Koncila nego ovdje. Ja ne vidim da te itko vrijedjao na ovoj temi, a niti meni to nije namjera - samo zelim da svoje tvrdnje potkrijepis dokazima, ako zelis da te bilo tko uzima za ozbiljnog sugovornika.
Ako imaš potrebu za ovim boldanim i smatraš da češ imati sukomentatora i osoba koji će te podržati u tome ne vidim zašto ne bi otvorio istu,zar pokušavaš ograničiti teme na ono šta tebi odgovara ili dopuštaš slobodu izbora.

Vidio sam mnoštvo dokaza za Boga od vjernika i mnoštvo protiv Boga od ne vjernika na ovom forumu,ima hrpa tema o tome,i što se dokazalo,da Bog postoji ili ne,zapravo još uvijek se dokazuje ili nedokazuje.I tako je od početka svijeta.

Ili imaš potrebu komunicirati na nekoj temi ili nemaš ,ako imaš što te tjera da imaš,ako nemaš tada ti je sve jasno i ideš dalje.

izvoli https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=26 Teme na forumu : Religija ,148 stranica sa temama ,preskočiš "Ozdravljen po molitvi!" od zoki0307
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 10:59   #89
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ili imaš potrebu komunicirati na nekoj temi ili nemaš ,ako imaš što te tjera da imaš,ako nemaš tada ti je sve jasno i ideš dalje.
Evo, moj razlog za komunikaciju je vrlo jednostavan.

Za razliku od osobe koja izriče neku nevjerojatnu priču bez ikakvih dokaza, ti za svoju nevjerojatnu tvrdiš da imaš službene medicinske dokaze.

Ako ti nije problem, ja bih zaista volio vidjeti te dokaze. Ukoliko ih ne priložiš, onda se nemaš potrebe iščuđavati ljudima koji ti ne vjeruju ili koji te prozivaju misionarom, jer takvih ima nebrojeno u svakoj župi, u svakoj crkvi. Ali onih s ikakvim dokazima nema ili ima izuzetno malo...
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:23   #90
Quote:
- nya - kaže: Pogledaj post
Meni je najbolji onaj primjer (ako je istinit) iz tvoje bogate riznice podataka krena, o covjeku koji je u Lourdesu ozdravio i poslije nikada nije postao vjernik
zašto ne, ne čudim se tome ....

Isus je sreo deset gubavaca i sve ih je ozdravio, a samo se jedan vratio natrag da se zahvali i taj koji se vratio čak i nije bio pravovjerni Židov po Zakonu, nego Samarijanac (Lk, 17, 11)

sve je to stvar razumijevanja ... zahvalnost je rijetka krepost, tko je to rekao... mislim čak Dante ako se ne varam

što misliš koliko ima običajnih kršćana koji su na ovaj ili onaj način u svome životu doživjeli Božju milost i nisu se nakon toga niti zahvalili molitvicom, a kamoli napravili radikalan preokret u svojim životima?

ja bih rekao devet zarez devet desetina, najmanje ... i što da mu radimo

ništa..... idemo dalje
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:07   #91
zoki, spinaš i izvrčeš riječi, vrlo često i nemaš prave argumente.

samo da znaš, doktori idu bez molitve, jer da ne idu, nijedan ateist se nikada ne bi izliječio (mali spin i s moje strane).
__________________
Neka prefora meta šala
Sakat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:18   #92
Nemoj te me vatati za riječ, ali stav Crkve prema čudesnim ozdravljenjima je da ih ne prihvaćaju u smislu to je sigurno Božje djelovanje, bez obzira kakvi argumenti i dokazi bili... jel to katarza, psihološki efekt, jel to placebo ili uistinu Božja milost ne može nitko potvrditi, pa tako se i sama Crkva ograđuje od toga. Jer sa time se šalje poruka ljudima, niste dovoljno vrijedni Božje milosti, vaša vjera je slaba pa stoga izostaje ozdravljenje i sl, nameće se osjećaj krivice, pogotovo ako je govor svećenika pun osude, sotone i zastrašivanja. Hvala Bogu takav "fundamentalizam" koji napada i samog papu na neki način , kao devijacija vjere je rijedak. Polazim od toga da je ovo svjedočanstvo istinito i uistinu sam zahvalna na takvim ozdravljenjima i vjerujem da postoji nešto više, a što to ne znam. Pročitavši komentare, nisam baš primjetila da je ikome cilj da nekoga napada i obezvređuje, već je poanta kako biti siguran, ne u nalaze i iscjeljenje već njegovog uzroka. Jedno je vjerovati i odlučiti se na vjeru, a drugo je uvjeravati druge ja znam da je to to.... Vjerujem, ali ipak dopuštam sebi da konačnu Istinu zna samo Bog, kako god ga doživljavali.
Eto ako sam koga povrijedila ovim komentarom izvinjavam se jer ne želim zadirati u ničiju vjeru, jer Vjera ponekad čini čuda.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:37   #93
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Nemoj te me vatati za riječ, ali stav Crkve prema čudesnim ozdravljenjima je da ih ne prihvaćaju u smislu to je sigurno Božje djelovanje, bez obzira kakvi argumenti i dokazi bili... jel to katarza, psihološki efekt, jel to placebo ili uistinu Božja milost ne može nitko potvrditi, pa tako se i sama Crkva ograđuje od toga. Jer sa time se šalje poruka ljudima, niste dovoljno vrijedni Božje milosti, vaša vjera je slaba pa stoga izostaje ozdravljenje i sl, nameće se osjećaj krivice, pogotovo ako je govor svećenika pun osude, sotone i zastrašivanja. Hvala Bogu takav "fundamentalizam" koji napada i samog papu na neki način , kao devijacija vjere je rijedak. Polazim od toga da je ovo svjedočanstvo istinito i uistinu sam zahvalna na takvim ozdravljenjima i vjerujem da postoji nešto više, a što to ne znam. Pročitavši komentare, nisam baš primjetila da je ikome cilj da nekoga napada i obezvređuje, već je poanta kako biti siguran, ne u nalaze i iscjeljenje već njegovog uzroka. Jedno je vjerovati i odlučiti se na vjeru, a drugo je uvjeravati druge ja znam da je to to.... Vjerujem, ali ipak dopuštam sebi da konačnu Istinu zna samo Bog, kako god ga doživljavali.
Eto ako sam koga povrijedila ovim komentarom izvinjavam se jer ne želim zadirati u ničiju vjeru, jer Vjera ponekad čini čuda.
Bravo, i samo da se osvrnem na to da polazišna tema , a svatko tko je pročita može se uvjeriti da nije pričana kao pjesma,ep ili bajka začinjena ukrasnim epitetima ne bi li izmamila koju suzu ,već od mene, osobe koja je svojim riječima ispričala stvarni doživljaj u životu za koji vjerujem da proizlazi iz Božje nakane.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:39   #94
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ako imaš potrebu za ovim boldanim i smatraš da češ imati sukomentatora i osoba koji će te podržati u tome ne vidim zašto ne bi otvorio istu,zar pokušavaš ograničiti teme na ono šta tebi odgovara ili dopuštaš slobodu izbora.
Pretpostavljam da bi me u slučaju otvaranja slične teme dočekala sankcija moderatora, i tema bi bila karakterizirana kao trollanje.

Quote:
Vidio sam mnoštvo dokaza za Boga od vjernika i mnoštvo protiv Boga od ne vjernika na ovom forumu,ima hrpa tema o tome,i što se dokazalo,da Bog postoji ili ne,zapravo još uvijek se dokazuje ili nedokazuje.I tako je od početka svijeta.
Ja ne znam postoji li Bog, pa bih bio zahvalan za svaki dokaz koji bi otklonio moju nedoumicu. Još nisam vidio nešto što bih mogao nazvati čvrstim dokazom o postojanju Boga, a ti tvrdiš da takav dokaz imaš, samo ga ne želiš iznijeti.

Quote:
Ili imaš potrebu komunicirati na nekoj temi ili nemaš ,ako imaš što te tjera da imaš,ako nemaš tada ti je sve jasno i ideš dalje.

izvoli https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=26 Teme na forumu : Religija ,148 stranica sa temama ,preskočiš "Ozdravljen po molitvi!" od zoki0307
Sam si, u svom uvodnom postu, tražio naša razmišljanja i kritike, i ja sam ti svoj stav iznio. Popularna Saganova izreka je bila 'extraodinary claims require extraordinary evidence' - ti iznosiš takav 'extraordinary claim', a ne nudiš nikakav 'evidence' za to.

Quote:
Pustite li vjernike malo da se izjasne uvidjet će te da vi koji ne vjerujete zapravo ni nemate potrebe biti na ovoj temi.
Tko brani vjernicima da se izjasne, ja ih sigurno ne sprečavam da napišu nešto. Meni je jasno da je se tvoja vjeri upravo i temelji na tome da ne treba dokaz da nešto bude istina, ali mislim da će velika većina vjernika uzeti tvoju priču s popriličnom dozom sumnje.

Što se mene tiče, stvar nije u tome da ja ne vjerujem u Boga, ja samo ne vjerujem tebi, i dok ne pružiš bilo kakav dokaz svoje tvrdnje, smatram da tvoja priča nije istinita.
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:05   #95
Kada mi je neki dan brat bio na pregledu kod uglednog liječnika,koji je inače redovni profesor na fakultetu, doktor znanosti, ali i čovjek koji je među Mirkom Miočićem i Pauletićem, pokazao vrhunsko znanje na kvizovima (ovo spominjem zbog širine znanja!), rekao mu je:

"Uz ovu agresivnu kemoterapiju i Božju pomoć, vjerujem da će vam biti dobro i da ćete ozdraviti".

Postoje ugledni znanstvenici (a ovaj zaista jest), koji imaju duboko znanje o svijetu i čovjeku, ali su svjesni da time ne završava sadržaj spoznaje i Znanje.
S obzirom na varijabilnost utjecaja terapija na stanje pacijenata, ali i situacija koje nisu uobičajene (da ne kažem, čudesne s medicinskog aspekta), teško je isključiti utjecaj koji, iako je nemjerljiv ili jasno detektiran, može pokazivati učinke. "Tamna materija" je barem, ako ništa, vrckava.

Dakle,za početak, možemo barem ostaviti tu mogućnost. Pitam se, kako to da ovaj znanstvenik ostavlja tu mogućnost, pa još ju stavlja i uz bok svojoj struci u kojoj je došao da spoznajnog "vrha" piramide, a da ju ja ne mogu ostaviti?

Ja vjerujem da čovjek može biti ozdravljen po Božjoj intervenciji, ali još više vjerujem da je ona neodvojiva od drugog čovjeka ili onoga kojemu je Bog dao toliku moć spoznaje i inteligencije, da kroz znanost čini upravo to!

Postavljaju se ona bukvalna pitanja, a zašto to Bog ne učini direktno i "pucne prstom"?
Pa čini(o) je, kako mi katolici vjerujemo, kao Sin.

Sin je uzeo ljudsku narav.
Dakle, Bog to čini kroz Čovjeka.
Na taj način, čovjek koji je u nevolji i čovjek koji mu je (kadar) želi pomoći (molitvom ili nekim drugim darom npr. spoznajom...Bog kroz njega) imaju šansu za voljeti se.

Ozdravljenja su mjesta ljubavi, vjere čovjeka u čovjeka, ali i vjere u Boga.

Ne treba duhovnu dimenziju čovjeka odcijepljivati od njega, već prihvaćati čovjeka holistički, cjelovito.

Dakle, ne vidim zbog čega bi se ozdravljenja putem molitve i duhovnog uzdignuća, trebala apriori odbaciti.
Možda da sačekamo situaciju aposteriori?
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 16:27   #96
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ja sam postao predmet napada 3,4 osobe kojima je jedini cilj umanjiti vjeru vjerniku.

Shvati da nije napisano radi onih koji ne vjeruju već onih koji vjeruju.

Moje pravo na obranu od njihovih komentara je onakvo za kakvu ja smatram da je ispravna,i nijednim svojim protukomentarom ja njih ne vrijeđam i stoga je nebitno je li ti vidiš smisao u ovome i ne.

Pustite li vjernike malo da se izjasne uvidjet će te da vi koji ne vjerujete zapravo ni nemate potrebe biti na ovoj temi.

I na kraju, prestanak vaših komentara na ovoj temi,tu istu baca u zaborav i na dno topica,dakle budučnost ove teme ne ovisi toliko o meni već o vama koji nevjerujete(nekako pretpostavljam jer ipak isti najviše komentiraju), ali vas nešto "više" navodi da se suprostavljate tome,zar nije to nešto "više" vrijedno otkrivanja pa bilo to dobro ili loše.

Mir s tobom.
Argumentiranu raspravu vidi kao napad na sebe. klasika.

Ili bi ti htio postaviti temu gdje će ti svi reći "da da bravo svaka čast", a ostalima je zabranjeno bit na topiku.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 20:42   #97
Ja ne mogu vjerovati da postoje likovi koji se tesko razbole, ozdrave ili ne ozdrave ali u tome vide nesto dobro ??? Jos teze mi je shvatiti vjeru da sve to cini bice koju tu istu osobu (a pretpostavljam i sve nas voli) ali ipak sve to planirano radi.

Da li je ovo besmisleni besmisao i moze li se uopce definirati ? Da li uopce se ovo moze nazvati argumentiranom raspravom ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 21:19   #98
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da postoje likovi koji se tesko razbole, ozdrave ili ne ozdrave ali u tome vide nesto dobro ??? Jos teze mi je shvatiti vjeru da sve to cini bice koju tu istu osobu (a pretpostavljam i sve nas voli) ali ipak sve to planirano radi.
Pa ako nekoj osobi koja živi na nekom izoliranom otoku koji nikad u životu nije okusio i vidio jabuku ,a ti mu kažeš da ona ima okus "nečega" i taj isti bi tebi ponudio isto protupitanje samo o jabuci.Pa kako da on zna okus ako ne vjeruje da takvo nešto uopće postoji bez obzira na tvoj pokušaj uvjeravanja da postoji.
Međutim ti mu možeš reći,da postoji, i ako si spreman krenuti na put uvjeravam te da ćeš je pronaći.
Da li će čovjek izabrati pokušaj otkrivanja te jabuke ili ostanak na tom otoku opet to ovisi o volji tog pojedinca.

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Da li je ovo besmisleni besmisao i moze li se uopce definirati ? Da li uopce se ovo moze nazvati argumentiranom raspravom ?
Pa vjera je u pitanju,kao i mnogo sličnih tema na ovom forumu na kojima se komentatori nisu to upitali,uostalom svaka tema u kojoj su dvije ili više osoba izrekle svoje razmišljanje je rasprava.
Poznavajući da dvije osobe se teško slažu u razmišljanjima neke teme, a s 10 osoba imaš 10 različitih razmišljanja i nijedna strana ne misli odustati,tada takva tema postaje argumentirana rasprava.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 23:32   #99
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu vjerovati da postoje likovi koji se tesko razbole, ozdrave ili ne ozdrave ali u tome vide nesto dobro ???
Ima ljudi koji u velikim patnjama, bilo fizičkim,psihičkim ili duhovnim, otkriju i upoznaju duboki egzistencijalni smisao koji ga kasnije vodi kroz život, preobrazuje, odgovara na mnoga osobna pitanja koja su mu do tada bila misterij, a neki upoznaju i dublji red stvorenog svijeta kroz sebe kao stvorenje.
Patnja je često vezana uz fizičku bol i njeno proživljavanje, a onda to udara u srž bića jer nam je fizičko postojanje, stožer postojanja u ovom vidljivome svijetu. Kako su fizički i onaj suptilniji svijet našeg bića u relaciji, cijeli proces ne može a da nas egzistencijalno ne dotakne.
To su velike dubine i za to se trebamo pripremati dok smo čvrsto koegzistentni u svim svojim dimenzijama.
Lijepo je pit kavu na rivi ili korzu, ali to je puno više i dublje od kave........

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Jos teze mi je shvatiti vjeru da sve to cini bice koju tu istu osobu (a pretpostavljam i sve nas voli) ali ipak sve to planirano radi.
Mi smo bića koja imamo svoj početak i kraj, rađamo se, mijenjamo, umiremo.
Prirodni proces. Zar misliš da nas netko razbolijeva?
Pa da.....bakterije, virusi, rađamo se u obiteljima s određenim genetskim bolestima, mama je možda pila neke gadne pilule dok nas je nosila, pa su ostale posljedice, zrak je onećišćen (čovjek krivac, uglavnom), otac je pio dok nam je pripremao genetski materijal ("nasljedstvo"poroka)....itd,itd.

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Da li je ovo besmisleni besmisao i moze li se uopce definirati ? Da li uopce se ovo moze nazvati argumentiranom raspravom ?
Svugdje gdje je preobrazba čovjeka i njegova života, tu je i smisao.
Dakle, meni je rasprava itekako, smislena.

Idemo se mijenjati u kvaliteti, ne samo u kvantiteti.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 03:55   #100
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zovem se ... (nema potrebe za tim) .
Ali ovo je moja priča(istinita i baš kako naslov kaže).
...
Ja isto vjerujem u mistična ozdravljenja, ako osoba iskreno vjeruje.

E sad, pitanje je nastanka bolesti, ako mi to gledamo mistički, onda bi bolest trebala biti posljedica loše karme ili kršćanskim riječnikom posljedica grijeha.

Po toj logici, ozdravljenje bi trebalo biti ili odrađena karma ili Milost.

Problem je što u službenom kršćanstvu nema govora o prijašnjem životu u kojem smo sagriješili i dobili neku bolest i onda je stvar nejasna.

Ja recimo vidim mnoge dobre ljude koje prolaze svakakava sranja i loše ljude koji imaju beskraj energije, znanja i umjeća od društva napraviti neku nepravednu sredinu.

Dovoljno je vidjeti kad se na izborima kandidira neko tko je humanist ili neka provjerena lopina, lopina brojem glasova pomete humanistu.

Zanima me, koji je to grijeh da se netko rađa bolestan, ako bolest promatramo kao posljedicu grijeha, u sustavu u kojem nema reinkarnacije?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.