Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 17:14   #81
iCloud zajednièka tema

Mozda se to jos poravi. Naime, sinkronizacija slika je "zastarijela", tj. postoji jos od prije nego je icloud dobio "drive" opciju. Usluge koje su dobile sinkronizaciju kasnije (npr. iBooks s verzijom 9.3) imaju mogucnost samo lokalnog brisanja. Na iBooksu kad pokusas izbrisati knjigu koja je na icloudu, pita te da li zelis izbrisati samo lokalno ili svuda. Ako izaberes lokalno, onda ti se kraj knjige pojavi ikona oblaka i mozes je ponovno povuci s iclouda po zelji. Mozda se s nekom buducom verzijom to omoguci i za slike.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 22:39   #82
Duba, još jedno pitanje. Instalirao sam si One drive. Sada čekam da mi se slike prebace preko Wifi-a. Da bi isključio sinkronizaciju slika sa Icloud-om moram isključiti icloud Photo Library i My Photo Stream?
Flash1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:15   #83
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
i osobno ne vidim neku razliku izmedju icloud photo libraryja i photo streama.
Koliko sam ja shvatio, photo stream nema veze s icloudom kao takvim, odnosno ne zauzima prostor na njemu. To je kao nekakav temp folder koji služi za sinkronizaciju slika između uređaja. Slike moraš prebaciti iz photo strema negdje drugdje unutar 30 dana, inace ih gubiš. Photo stream može raditi i s isključenim photo libraryjem.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:46   #84
ali poanta je da ne smijes obrisati slike s uredjaja jer ih gubis. koju god opciju odaberes. znaci opet si osudjen na third party cloudove, makar placas 200 gb kod iDiota.

@flash slobodno ostavi sve ukljuceno. ne skodi.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 14:56   #85
Mislim da je placanje vise za one koje koriste "drive" mogucnosti ili eventualno imaju velike backupe (ili puno njih), za ostalo se ne isplati.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 09:23   #86
Imam manjak memorije na iCloudu.obrisala sam slike ali ce biti skroz obrisane sa Iclouda tek nakon mjesec dana.Ovako mi svako jutro javlja da nemam dovoljno memorije na icloudu za sigurnosnu kopiju.Da li ce se osloboditi memorija kada se skinu te slikeili sta da radim da oslobodim jos malo memorije?
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 21:31   #87
Iphone 6s

help....trebao bih pomoć..šogor kupio iphone 6s sa računom,garancijom...svime...problem što je prijašnji vlasnik zaboravio lozinku od iclouda...ima kakve pomoći?
mcvinc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 23:46   #88
bivši vlasnik može resetirati pass za icloud.
prilikom kupovine korištenog iphonea nije loše niti provjeriti je li mob zaključan na icloud. ovdje ako ne znate ili niste u mogućnosti to obaviti na samom mobitelu.

evo još malo uputa kako obrisati mob s iclouda.

što učiniti prije prodaje apple uređaja.
__________________
JEBOTE!

Zadnje uređivanje Modesty B : 23.07.2016. at 00:02.
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:51   #89
Pozdrav, ekipa. Imam jedan problem i nadam se da sam na pravom mjestu i da netko ima barem neku ideju kako bih to mogao riješiti.
Uglavnom, jučer sam išao nadograditi iOS sustav na Ajfonu 4S (da, znam, možda nisam trebao, no dobro) i uglavnom došlo je do neke greške, a Ajfon se ugasio. Potom se pojavilo ovo:



I dobro, povežem ja njega s Itunesom, i tamo je pisalo da mogu ažurirati ili obnoviti sustav. Ažuriranje nije htjelo, i stisnuo sam na obnovu, što pretpostavljm dođe kao neko vraćanje mobitela na tvorničke postavke. I tako se to preuzimalo na itunes-u, 1,5 GB, i po završetku preuzimanja počela je instalacija. Na mobu se pojavio apple-ov logo i crta koja se kao učitavala, dakle, sustav se obnavljao. To je trajalo nekih 15 minuta, i tad je pisalo da je proces završen, a mobitel se normalno upalio i mislio sam da je to to. Postavio sam jezik, državu, wifi mrežu, i iduće što se poajvilo je ovo:

(u mom slučaju nije pisalo j**** nego m***@icloud.com)
Problem je taj što me traži tu icloud.com adresu, a ja je ne znam. Na itunes i icloud se uredno prijavljujem putem ID-a koji završava ekstenzijom gmail.com, a ovdje mi ga ne priznaje. Pretpostavljam da je to ID koji sam iskoristio svega jednom kad sam kupio mobitel i to je to, kasnije mi više nije trebao.
Zvao sam jučer Apple-ovu službu za korisnike, no sekretarica je rekla da ne rade, pa me zanima mogu li mi oni uopće nekako brzinski pomoći s time ili zna li bilo tko od vas kako bih mogao saznati taj vražji icloud.com ID ili pak ući u mobitel s potpuno novim ID-jem. Pretpostavljam da mobilni operater kod kojeg je kupljen mobitel nije tu baš od neke pomoći... Malo mi je bed i ironično da zbog takve sitnice ne mogu apsolutno ništa s mobitelom,a na Internetu nisam pronašao apsolutno ništa što bi mi moglo pomoći. :/
Svaka pomoć je dobrodošla i unaprijed se zahvaljujem.
Triin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 18:59   #90
iCloud zajednička tema - Pročitati prvi post

Moj Apple id je isto sa gmailom i prihvača mi bez problema. Ako nisi otvorio račun na iCloud mailu i sa njim radio apple id ne može te tražiti takav mail jer ga nemaš. Trebaš upisati onaj mail i lozinku sa kojom skidaš aplikacije na app storeu (osim ako prijava na App store nije posebno rađena sa drugim id-em). Uglavnom mora ti prihvatiti gmail adresu. Pokušaj se preko kompa prijaviti na icloud da vidiš da li upisuješ ispravnu imail adresu i lozinku.
Edit:
Sad vidim da te baš traži icloud mail. Nisam dobro pogledao. To je primjer zaboravljenog id-a. Nazovi ih pa možda sa računom i serijskim brojem telefona nešto uspiješ srediti.

Sent from my iPhone
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:29   #91
Apsolutni sam tutlek po pitanju iphonea pa me zanima sljedeće:

vidim dosta iphonea po njuškalu koji se prodaju za smiješne novce jer su "zaključani na icloud".
Koliko shvaćam, to je nešto kao google account za android? S tim da ako se želi mijenjati icloud, treba prvotna šifra, odnosno account pa tek onda može sve ostalo?

Uglavnom, ono što me zanima je ima li ikakve pomoći takvim mobitelima koji su "zaključani na icloud" (nekakav postupak otključavanja) ili jedino mogu poslužiti kao skupi čekić, dašćica za rezanje, podloga za šmrkanje itd.?
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:51   #92
moze za dijelove .

ako je zakljucan na icloud znaci ukraden bizi od toga
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 14:53   #93
Da se nadovežem u vezi iphonea i iclouda.

Ne mora značiti nužno da je ukraden. Možda je netko jednostavno zaboravio lozinku i odgovore na tajna pitanja ( dešava se :-) )

Moja je isto preporuka da se to zaobilazi.

E sada ako se nekome da zezati s time može nazvati lika s njuškala i obećati mu da je zainteresiran i probati napraviti dogovor s vremenskim odmakom, npr za dan - dva.

Ako je mob ukraden kroz dan dva bi se već trebalo nešto dogoditi, a ako je uključena opcija pronađi moj iphone na početnom ekranu to će biti vidljivo i znat će se da je ukraden.

Mob se i bez prijave na icloud može normalno koristiti, naravno bez app storea i itunesa.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 15:05   #94
Iphone koji je zaključan na iCloud je nemoguče aktivirati i može služiti samo za djelove , kako je gore navedeno, i za ništa drugo.


Sent from my iPhone
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 15:47   #95
A šta je recimo ovo: http://whytheluckystiff.net/how-to-u...cloud-account/

Samo dobro osmišljena reklama ili?

Mislim, meni je danas nepojmljivo da postoji nešto što ima neprobojnu šifru.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:14   #96
Ne radi se o šifri več o nemogučnosti spajanja na Applove servere. Uvijek postoji mogučnost da oni koji se bave otključavanjem imaju nekog u Appleu ili kod operatera koji je prodao uređaj da se zatraži iCloud otključavanje preko IMEI-a ali se ja ne bih upuštao u to. Velika je vjerojatnost da je mob koji se tako prodaje ukraden i da policija dođe po njega kad ga aktiviraš i kad se njegov IMEI nađe u sustavu.


Sent from my iPhone
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:42   #97
Što ako prijašnji vlasnik kaže svoju šifru, kupac odjavi taj cloud ID, napravi novi cloud ID i prijavi se s njim, da li prijašnji vlasnik može nešto kemijati na daljinu sa svojim cloud ID ( nije prodani iphone uklonio sa svog popisa uređaja )?

I da li što mijenja na stvari ako novi vlasnik onemugoći "find my Iphone " opciju?

Mislim da su ovakve stvari jako bitne kod kupovanja polovnog Iphonea.

Ja sam svog dobio na poklon, ali me zanimaju ove stvari čisto da znam dati ljudima savjet jer mnogi se zanimaju za kupnju Iphonea preko oglasa.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:06   #98
Ako stari vlasnik ukloni iCloud sa telefona više nema nikakve mogučnosti upravljanja telefonom. Resetiranjem postavki i sadržaja ili postavljanjem kao novi uređaj (za oboje treba ukloniti iCloud) dobije se čist telefon kao iz dučana koji se može vezati na novi iCloud.


Sent from my iPhone
davor2210 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:10   #99
Aha, hvala na odgovorima, nisam ni vidio ovu temu, a nije da nisam tražio.
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 21:33   #100
Quote:
davor2210 kaže: Pogledaj post
Ako stari vlasnik ukloni iCloud sa telefona više nema nikakve mogučnosti upravljanja telefonom. Resetiranjem postavki i sadržaja ili postavljanjem kao novi uređaj (za oboje treba ukloniti iCloud) dobije se čist telefon kao iz dučana koji se može vezati na novi iCloud.


Sent from my iPhone
Puno hvala na odgovoru!

Novopečeni sam korisnik iphonea pa imam nekih dvoumica...
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.