Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 20:39   #1
Jeste li imali prilike probati meso egzoticnih zivotinja

Da li je neko od forumasa imao prilike da proba/sprema meso egzoticnih zivotinja? Trazio sam po domacim sajtovima recepte ili bar utiske ljudi koji su mozda probali nesto, ali nisam bas nesto konkretno nasao.

Da li ste npr. probali meso krokodila ili zebre? Kako se sprema meso tih egzoticnih zivotinja...
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:48   #2
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Da li je neko od forumasa imao prilike da proba/sprema meso egzoticnih zivotinja?
Probao sam i kuhao američkog bizona, neke antilope, mislim impalu, zebru i krokodila. Od svega ponovio bih samo krokodila jer je zaista izvrstan. Podsjeća na nešto između grdobine, najbolje landovine i junećeg ramsteka. Od svega ostalog neuporedivo je bolja naša srnetina i jelen.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 20:58   #3
E super da se neko tako brzo javio Na koji nacin se sprema npr. krokodil? Gdje si imao prilike jesti te egzoticne specijalitete

Ja koliko znam na Balkanu nema se gdje probati npr. meso od krokodila...

P.S. Mozda je bezveze pitanje, ali koliko je sigurno jesti krokodila ako se zna da je on neka vrsta lesinara, cak i vise od toga. On jede doslovno sve.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:15   #4
Metro prodaje zebru i krokodila

u Kanadi možeš jesti bizona
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:33   #5
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
E super da se neko tako brzo javio Na koji nacin se sprema npr. krokodil? Gdje si imao prilike jesti te egzoticne specijalitete

Ja koliko znam na Balkanu nema se gdje probati npr. meso od krokodila...

P.S. Mozda je bezveze pitanje, ali koliko je sigurno jesti krokodila ako se zna da je on neka vrsta lesinara, cak i vise od toga. On jede doslovno sve.
Sve meso je nabavljeno u Metro-u Zagreb, osim bizona kojega sam kupio u Beču.

Strvinari su i som, škamp, jastog, svinja...ja kad kupim 30 dana dry aging ramstek...etc.

Meso krokodila koje se može kupiti kod nas potječe s australskih farmi i najviše se hrane klaoničkim otpadom.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 23.09.2015. at 21:56.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:43   #6
Prije par godina u Berlinu probala 3 egzotične vrste - krokodil te antilopu i mislim klokana ne sjećam se točno više...
Krokić bio najbolji, ko piletina
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:07   #7
mm je u australiji jeo klokana i nije mu se baš svidjelo. veli da je žilav.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:28   #8
Ne znam je li baš egzotično..., ali jela sam meso jaka. Najfinija verzija je bila neka vrsta gulaša. Upacani u masu začina pa pečeni je ok, suhi ne baš, suviše tvrdo. Inače, govedo k'o govedo.
I davno, u Lilleu, zmiju. Nemam pojima koju, zapravo sam cijelo vrijeme bila uvjerena kako jedem nekog mesnatijeg sjevernog rođaka murine. Dok me naknadno nisu prosvijetlili.
Pripremala nisam ništa. Kako spremiti zebru?
FineGold is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 22:57   #9
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Mozda je bezveze pitanje, ali koliko je sigurno jesti krokodila ako se zna da je on neka vrsta lesinara, cak i vise od toga. On jede doslovno sve.
Isto kao i vepar...
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 02:03   #10
Ispasce ovo vrlo interesantna tema Nisam ocekivao da je veci broj ljudi vec uveliko probao razne vrste egzoticnog mesa

Vidim po vasim komentarima da je krokodila moguce naci u Metrou (vrlo interesantno). Koji nacin je pogodan da se spremi takvo meso, treba li ga mozda marinirati ili tako nesto?

Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Sve meso je nabavljeno u Metro-u Zagreb, osim bizona kojega sam kupio u Beču.
Strvinari su i som, škamp, jastog, svinja...ja kad kupim 30 dana dry aging ramstek...etc.
Meso krokodila koje se može kupiti kod nas potječe s australskih farmi i najviše se hrane klaoničkim otpadom.
Znam da pretjerujem oko toga i da je i pitanje bilo malo bezveze posto je i postavljeno zbog utiska iz raznih TV emisija gdje sam gledao krokodile kao predatore koji uopste ne biraju hranu (imaju jaku kiselinu pa nema toga sto oni ne mogu svariti u kakvom god stanju bilo).

Sto se tice mesa u Metrou, znas li o kom se proizvodjacu radi? Kakav je izbor krokodilskog mesa u Becu? Ima li tu nekih brendova kao sto kod nas generalno npr. ima za zamrznuto meso?

Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Krokić bio najbolji, ko piletina
Zamisljao sam skroz drugaciji (bljutaviji) okus. Piletina-alike okos unapred zvuci kao veoma podnosljiv

Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Isto kao i vepar...
Slusao sam neke price od veterinara. U sustini vepar je divljac koja bi se bez pogovora morala nositi na provjeru prije spremanja i konzumacije bas zbog toga sto su u neku ruku strvinari.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 05:39   #11
Quote:
FineGold kaže: Pogledaj post
Kako spremiti zebru?
Na saft tipa gulaša, paprikaša ali najbolje su mi bile okruglice od mljevene zebretine miješane sa svinjetinom u umaku od Garam Masale i naglo pečene "pljeskavice" s udjelom mljevene junetine. Mislim da bi utisak bio puno bolji da sam mogao kupiti meso od rebara i vrata, a ne od plećke.

Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post

Vidim po vasim komentarima da je krokodila moguce naci u Metrou (vrlo interesantno). Koji nacin je pogodan da se spremi takvo meso, treba li ga mozda marinirati ili tako nesto?
Umak na bazi limete koja bi doduše trebala biti iz organskog uzgoja jer je umak ustvari od korice. Nisam ga prethodno marinirao. Nema nikakav neprijatan miris.

Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post

Sto se tice mesa u Metrou, znas li o kom se proizvodjacu radi?
Ne sjećam se osim da je uvoz iz Zimbavea, JAR i Australije.


Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Slusao sam neke price od veterinara. U sustini vepar je divljac koja bi se bez pogovora morala nositi na provjeru prije spremanja i konzumacije bas zbog toga sto su u neku ruku strvinari.
Netočno. Meso divlje svinje obavezno mora proći pregled na trihinelozu jer su brojni primjerci pozitivni.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:05   #12
+1 za krokodila i od mene. genijalan je.

klokan me za sada nije nesto impresionirao
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:12   #13
Cui, iliti po naški zamorac. Ako spada u ovu temu .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:33   #14
Off topic:
Kaže Europljanin Japancu "Kako možete jesti delfine"
Odgovara Japanac "Pa šta, i vi jedete patke?!?"

On topic - Jeo sam juhu od kornjače. Ništa posebno. Zmiju sam imao priliku probati, nisam htio.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:42   #15
Pretrazivao sam net vezano za meso od krokodila i vidim da ga prpeorucuju ljudima koji imaju povecanu masnocu u krvi.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:44   #16
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Pretrazivao sam net vezano za meso od krokodila i vidim da ga prpeorucuju ljudima koji imaju povecanu masnocu u krvi.
cisto sumnjam da u ovom dijelu svijeta realno mozes imati ikakvih zdravstvenih beneficija od takve egoztike
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:49   #17
Dok su u Starom fijakeru brijali na takva jela (prije 10-tak godina) sam probao i noja, krokodila i klokana. Krokodil i noj su bili ok, klokan, tak-tak. Iako, dopuštam da su tamošnje kuharice bile neiskusne u pripremanju takvih jela, pa je bilo lošije nego što je moglo biti.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:54   #18
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
cisto sumnjam da u ovom dijelu svijeta realno mozes imati ikakvih zdravstvenih beneficija od takve egoztike
Molim za detaljnije objasnjenje
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:02   #19
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Molim za detaljnije objasnjenje
pa da bi nesto uspio postici, trebala bi ti kontinuirana prehrana doticnom namirnicom, a u hr krokodilovine bas i nema na svakom koraku, niti ima cijenu piletine
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:59   #20
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
On jede doslovno sve.
Isto ko i svinja

Krokodil je dakle ukusan? Hmmm, nikad ne bih pogodila da mu je takav ukus, uvijek bih mislila da je nešto kao riba
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.