Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2015., 13:03   #21
a-ha, od profita sa iherba sam kupila auto i digla kat na kući. to su sitne radosti, a ne zarada.

ne razumim zašto npr. stavljanje linkova sa kodom, uz komentar određenog proizvoda, spada u istu kategoriju ka i reklamiranje. po meni to spada u opis ove teme. rewardsi me motiviraju da malo više postam, tuđe preporuke me motiviraju da češče čitam ovu temu, a to sve skupa ide u prilog samom forumu, jer da nema onih koji postaju i onih koji čitaju cili koncept foruma ne bi ima nikakvog smisla, na kraju krajeva, onaj ko ne želi, niti mora kliknit na link, niti mora koristit ičiji kod niti mora išta kupit. nije da punim apartmane ili prodajem domaću rakiju na iherb temi.

ali ok, pravila su pravila i moraju se poštivat, pa čak i kad nisu skroz jasna.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:23   #22
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post
Znači li ta zabrana da se ukida i tema prodaje kozmetike? Jer na kraju krajeva tu se bar okrene poštena lova za razliku od par dolara na iherbu
Potpis za sve napisano ! Onda treba ukinuti i tu temu.
Također potpis sve što su napisale jjjinxi i kavopija !

Ne razumijem zašto bi stavljanje kodova nekome smetalo? Nema tu nikakve zarade, i još kako je netko napisao , it's a fun!
I sam iherb potiče svakoga da dijeli linkove i kodove..to valjda samo u Hrvatskoj ne funkcionira, dal' zavist ili što ,fakat smo specifični !
I ako se mijenjaju pravlia nek se onda ukinutu neke teme u potpunosti,kao npr. "Prodaja i kupnja kozmetike" .
Molim "šefice" da još jednom razmisle o svojoj odluci o zabravi stavljanja linkova . Hvala !
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:31   #23
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post

Netko je prije par tjedana naručio Nubian Heritage kreme za ruke. Može li napisati jesu li zaista tako jako parfimirane kao što neki pišu u reviews?
Jesam, jesam ja sam ! meni su odlične ! I ljudima oko mene, jer svima se sviđa miris. Miris meni nije preintenzivan. Recimo imala sam crni sapun , miris mi se nije sviđao i za njega mogu reći da mi je bio preintenzivan, dok je krema puno bolja. Mango krema za ruke mi je isto odlična ! Ruke budu fino nahranjene i miris mi je odličan.
No znam iz iskustva , za sve one preosjetljive na miris ,možda će i sve ovo biti previše.
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 15:04   #24
Potpisujem kolegice

Hvala što ćete nam uništit gušt da klikajuć si na linkove međusobno jedni drugima zaradimo za free shipping

Dodala bih da je strašno zanimljivo kako se netko nakon cca 20 000 postova na 3 iherb teme sjetio da to nije u skladu sa pravilima foruma

Sve nove kupce treba upućivati na prve dvije teme i kodove napisane tamo. To je reklamiranje foruma, to se valjda smije
Graceless is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 15:53   #25
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
Jesam, jesam ja sam ! meni su odlične ! I ljudima oko mene, jer svima se sviđa miris. Miris meni nije preintenzivan. Recimo imala sam crni sapun , miris mi se nije sviđao i za njega mogu reći da mi je bio preintenzivan, dok je krema puno bolja. Mango krema za ruke mi je isto odlična ! Ruke budu fino nahranjene i miris mi je odličan.
No znam iz iskustva , za sve one preosjetljive na miris ,možda će i sve ovo biti previše.
Ja sam dosta osjetljiva na mirise, meni je taj njihov crni sapun bio stvarno prejak, cijela kutija (paket) je ispuštala taj miris.

Te mi se kremice čine baš zgodne za ubaciti u poklon paket pa mislim da ću ih uzeti (kad dođu, sad su OOS). Ako meni miris bude prejak, mojim curama valjda neće biti.

Zaboravih pitati jel se dobro upiju?
Na volim kad moram 10 minuta držati ruke kao kirurg pred operaciju, da se ne zamastim.

Quote:
Graceless kaže: Pogledaj post
Sve nove kupce treba upućivati na prve dvije teme i kodove napisane tamo. To je reklamiranje foruma, to se valjda smije
Ili još bolje, u potpis staviti link na svoj post u staroj temi. Na primjer na recenziju nekog proizvoda ili na one top liste koje smo postali. To definitivno ne može biti protiv pravila foruma.

P.S. A sve mi se čini da je do zabrane došlo jer se netko žalio modovima. Kao što lusy reče, vjerojatno iz zavisti. Rvacka posla.
U posljednje vrijeme pojavilo se par novih članova, koji su stavljali samo kod, jer nisu znali da to nije dopušteno (morali bi pročitati cijelu temu da bi to znali). Da se to napisalo u uvodni post teme, možda bi i znali.
Kladim se da je to ponukalo nekoga da se potuži modovima. Zbog par dolara koje će zaraditi netko drugi, a ne oni! Džizs!

Čovječe, napravim u prosjeku 5-6 narudžbi mjesečno, potrošim u prosjeku $100 na iHerbu svaki mjesec. Nije baš da me tih par dolara rewardsa spasi, ali fakat me veseli. Kupim si čokoladu koju možda inače ne bih. Ili čaj. Neš ti zarade.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*

Zadnje uređivanje jjinxie : 08.11.2015. at 16:07.
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 16:24   #26
Samo sam vas čekala.
Proslijedila sam vaše žalbe kolegama van pdf-a, da ne ispadne da smo izmislile same ovo pravilo ili slično. Javi vam se uskoro netko (najvjerojatnije ja) sa odgovorom. Inače imate i PŽK ako vam nešto ne odgovara i imate pritužbu te želite djelovati ili ćete samo tu pisati pa kud puklo da puklo?
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 18:17   #27
Nemam pojma kako funkcionira ovo skupljanje bodova, tj.mislila sam kada se kod upiše za prvu narudžbu i dobije popust, da tada vlasnik koda dobije neke bodove i to je to.
Kako sam sad shvatila mogla sam pri svakoj narudžbi upisivati nečiji kod i taj bi dobivao bodove Žao mi je šta to nisam znala prije ili bar za zadnje tri narudžbe prošli tjedan. U pripremi imam još jednu narudžbu i sigurno ću sada i ubuduće stavljati kod od nekog s foruma.
Puno dobrih savjeta sam ode pronašla i prije nego sam se sama uključila da pitam forumašice nešto a i od tada skoro uvik dobijem odgovor
Jedino još ne razumijem ovo za klikanje na linkove koje stavljate, ako vam se i tada skupljaju bodovi onda mi je baš drago jer sam se naklikala
Dalmatinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 18:55   #28
Cure, može li kakva preporuka za dobar hidratantan tonik? Sve do sada mi je Dermaboost Morningstar bio odličan, ali me zadnjih dana lice zateže od njega. Inače nisam sklona dehidraciji, čak ni u vrime centralnog grijanja.
uppsala is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 19:06   #29
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Samo sam vas čekala.
Proslijedila sam vaše žalbe kolegama van pdf-a, da ne ispadne da smo izmislile same ovo pravilo ili slično. Javi vam se uskoro netko (najvjerojatnije ja) sa odgovorom. Inače imate i PŽK ako vam nešto ne odgovara i imate pritužbu te želite djelovati ili ćete samo tu pisati pa kud puklo da puklo?
Ma daj, pa nije to neki razlog za pisati na PŽK. Kao što rekoh, nije baš da ćemo propasti za tih 5-6 dolara rewardsa mjesečno (barem ja neću, a vjerujem i većina cura ovdje), a i nije baš da ima previše šanse da se nešto postigne. Tko god je ikad provirio na PŽK, jasno mu je koliko ima koristi od toga.

Kad su vlasnici FHR-a dopustili da im se srozaju podforumi poput DZ i da im ode hrpa pametnih članova, ne gajim iluzije da im je važna jedna tema u podforumu Kozmetika. Pa ne živi FHR od naših postova, nego od klikova na reklame između njih i pokraj njih. Zanimljivo, jedna od tih reklama je i reklama za iHerb.

Tak da sam ja to kaj sam imala za reći napisala ovdje, a ne na PŽK, pa kud puklo da puklo.

A i primjereno je galamiti danas kad se odlučuje o tome tko će nam sljedeće 4 godine krojiti život u Sve Manje Lijepoj Našoj. Tj. kome će se puniti džepovi na naš račun.

Forum.hr je mikrovarijanta toga. Mi održavamo forum živim, a zarada (od reklama) ide nekom drugom u džep. A tog nekog drugog ne samo da boli đon za to što misli raja od koje živi, nego još i traži načine da toj raji ubije gušt forumašenja.
Jer zašto da nam bude fun dok nekome zarađujemo za ljetovanje na Bahamima?

P.S. Možda ovim čak i zaradim ban, ili u najmanju ruku karton ('ajde, i to je neka zarada ). Tja, to je taj moj urođeni osjećaj za pravicu. Freeeeeeeedom!
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:11   #30
Quote:
uppsala kaže: Pogledaj post
Cure, može li kakva preporuka za dobar hidratantan tonik? Sve do sada mi je Dermaboost Morningstar bio odličan, ali me zadnjih dana lice zateže od njega. Inače nisam sklona dehidraciji, čak ni u vrime centralnog grijanja.
Ja sam uvijek dehidrirana, ovaj me ne isušuje i ne zateže

http://hr.iherb.com/Thayers-Alcohol-...z-355-ml/24628
Dalmatinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 21:33   #31
Mislim da je vrijeme da se zaključi ova rasprava.
Zabrana vezana uz linkanje kodova u postovima i potpisima nije donesena danas i nisu je donijele moderatorice Kozmetike, te nije podložna raspravi, pogotovo ne ovdje.
Sve primjedbe i žalbe, te prijedloge, vezane uz moderaturu, pravila i ostalo možete isključivo iznositi na podforumu namjenjenom upravo tome, PŽK.

Ovo pravilo ne postoji vama u inat, i možete se ne slagati s njime, ali ste ga dužne poštovati.

Ako se nekada promijeni pravilo za linkove s kodovima, bit ćete na vrijeme obaviještene.

__________________
KURAC!
Foto natječaj 584 - Nostalgija
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 00:17   #32
@jjinxi - crne krema za ruke se najbolje upija...(ostale malo duže) ,a miris nije ni približan ni preintenzivan kao sapun.
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 05:25   #33
Quote:
lusy kaže: Pogledaj post
I ako se mijenjaju pravlia nek se onda ukinutu neke teme u potpunosti,kao npr. "Prodaja i kupnja kozmetike" .
potpuno se slazem!!!
sramotno i bzvz, i taj sitnis nekome cak smeta a prodavati i kupovati se moze slobodno, nije da itko tu reklamira svoj biznis i spama i namece nesto i smeta druge ili sad vrti neke pare.
jos ok za kodove u potpisu i kodove opcenito al da se covjek mora odlogiravati da bi recenzirao i linkao nekom neku preporuku, to je preko svake mjere.
Hrvatska posla, sto rec.

Zadnje uređivanje chiasm : 09.11.2015. at 05:48.
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:18   #34
Spremam se za prvu narudžbu s iHerba i voljela bih potvrditi neke detalje prije nego što naručim.

1. Poštarina ne ulazi u iznos koji gledaju na carini.
2. Kod za popust pri prvoj narudžbi umanjuje iznos na računu koji gledaju na carini, odnosno mogu naručiti stvari za 28 umjesto za 23 USD.
3. Za sve iznose iznad 160 HRK (22 EUR) plaća se 25 % PDV.
4. Ukoliko je proizvod snižen, utoliko će pisati i niža cijena na računu.
5. Pošiljku je najbolje dostaviti putem Airmaila ili Airmail Premiuma.

Ako ima još nekih detalja koje bih trebala znati, molim vas, upozorite me.
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 13:03   #35
Taman kad se odlučim otkrivati bespuća iHerba, ukinu se popusti. Srećo moja velika.
Dakle, ovo što je Ye Yo navela sam i sama pohvatala usput, čitajući prijašnje komentare.
Interesira me da li je bolje slanje putem Airmaila ili Airmail Premiuma.

I ono najvažnije, da li bi neka dobra duša htjela pojasniti kako funkcionira to s popustima i eventualno mi poslati kod u pp?
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:17   #36
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Taman kad se odlučim otkrivati bespuća iHerba, ukinu se popusti. Srećo moja velika.
Dakle, ovo što je Ye Yo navela sam i sama pohvatala usput, čitajući prijašnje komentare.
Interesira me da li je bolje slanje putem Airmaila ili Airmail Premiuma.

I ono najvažnije, da li bi neka dobra duša htjela pojasniti kako funkcionira to s popustima i eventualno mi poslati kod u pp?

Evo poslan je kod, a za sve drugo što te interesira slobodno pitaj Meni paketi brže stižu putem Airmaila...
lallla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:23   #37
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Spremam se za prvu narudžbu s iHerba i voljela bih potvrditi neke detalje prije nego što naručim.

1. Poštarina ne ulazi u iznos koji gledaju na carini.
2. Kod za popust pri prvoj narudžbi umanjuje iznos na računu koji gledaju na carini, odnosno mogu naručiti stvari za 28 umjesto za 23 USD.
3. Za sve iznose iznad 160 HRK (22 EUR) plaća se 25 % PDV.
4. Ukoliko je proizvod snižen, utoliko će pisati i niža cijena na računu.
5. Pošiljku je najbolje dostaviti putem Airmaila ili Airmail Premiuma.

Ako ima još nekih detalja koje bih trebala znati, molim vas, upozorite me.
sve je točno.znači, i ovo pod 3, ali često prolaze i malo veći iznosi, samo je pitanje koliko si spremna riskirat.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:27   #38
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Spremam se za prvu narudžbu s iHerba i voljela bih potvrditi neke detalje prije nego što naručim.

1. Poštarina ne ulazi u iznos koji gledaju na carini.
2. Kod za popust pri prvoj narudžbi umanjuje iznos na računu koji gledaju na carini, odnosno mogu naručiti stvari za 28 umjesto za 23 USD.
3. Za sve iznose iznad 160 HRK (22 EUR) plaća se 25 % PDV.
4. Ukoliko je proizvod snižen, utoliko će pisati i niža cijena na računu.
5. Pošiljku je najbolje dostaviti putem Airmaila ili Airmail Premiuma.

Ako ima još nekih detalja koje bih trebala znati, molim vas, upozorite me.

Dopuna za 3. točku: PDV se plaća na protuvrijednost 22 EUR, ne na 160 kn. Tako da uvijek gledaj iznos u eurima. Sad si možeš prebaciti da ti pokazuje cijene u eurima, a na checkoutu si opet možeš prebaciti u dolare ili kune, ako ti više odgovara plaćanje nekim drugim karticama (u eurima se može plaćati samo Masterom/Visom/PayPalom.


@lusy
Thanks. Stavila sam ih na "notify me", mislim da ću uzeti. Kao što rekoh, ako zbog mirisa ne budu OK meni, ići će u poklon pakete pod bor.
__________________
“Just because you’re offended, doesn’t mean you’re right.” – Ricky Gervais
IG: *livin' la vida low carb*
jjinxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:56   #39
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
sve je točno.znači, i ovo pod 3, ali često prolaze i malo veći iznosi, samo je pitanje koliko si spremna riskirat.
Quote:
jjinxie kaže: Pogledaj post

Dopuna za 3. točku: PDV se plaća na protuvrijednost 22 EUR, ne na 160 kn. Tako da uvijek gledaj iznos u eurima. Sad si možeš prebaciti da ti pokazuje cijene u eurima, a na checkoutu si opet možeš prebaciti u dolare ili kune, ako ti više odgovara plaćanje nekim drugim karticama (u eurima se može plaćati samo Masterom/Visom/PayPalom.
Puno hvala objema!

Zaboravila sam upitati još par stvari:

- koliko je dana potrebno pričekati između narudžbi kako ih ne bi zajedno poslali u jednome paketu,
- može li se platiti običnom karticom od tekućega računa ili mora li biti kreditna kartica?
__________________
Progress over perfection.
Ye Yo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 15:06   #40
Quote:
Ye Yo kaže: Pogledaj post
Puno hvala objema!

Zaboravila sam upitati još par stvari:

- koliko je dana potrebno pričekati između narudžbi kako ih ne bi zajedno poslali u jednome paketu,
- može li se platiti običnom karticom od tekućega računa ili mora li biti kreditna kartica?
ne moraš čekat ni minute. dovoljno je da završiš jednu narudžbu, i istog trena možeš krenit na drugu. nikad ne spajaju narudžbe.

može se platit i karticom tekućeg računa, ali to vjerojatno ovisi od kartice do kartice, i/ili od banke do banke. meni npr. normalno prolazi paywave visa pbz-a, to je kartica od tekućeg.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.