Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 17:23   #5661
Quote:
RenaSe kaže: Pogledaj post
Cure . Meni je stvarno bilo istinsko zadovoljstvo da se ovde druzim, zabavljam i komentarisem sa vama. Grupa je stvarno odisala prijatnom, pozitivnom i prijateljskom atmosferom, pa ce mi sve ovo bas nedostajati. Do PZ nisam ni jednu seriju pratila live, a posebno nisam komentarisala na nekom forumu. Ali sad sam se opasno navukla, jer mi se ovo bas svidja, pa se ovih dan ubi trazeci neku seriju koja bi mogla da nam se svidi i opet ovako zdruzi, ali nista. Kao sto Modesty rece, sa ovom serijom su mi opasno porasli kriterijumi, pa mi u ovim nekim serijama na koje sam bacila pogled nista ne privlaci paznju, jer niti ima dobre glume, niti je scenario dobar, a da ne pricam o hemiji izmedju glumaca, koja se ni lupom ne moze naci, a kamoli osetiti kao sto je to bio slucaj sa Hulijom i Kerimom, zbog kojih sam se osecala kao da na sve strane prste iskre i kao da sam i sama zaljubljena. Dok se ne pojavi neka nova, nadam se makar priblizno dobra kao ova, ja cu uzivati u Huliji i Kerimu, Mahiru, Bajramu...
Toliko je nekih serija u ponudi a ja ni u jednu ne mogu da se udubim, jednostavno mi to nije to. Pratim ih onako kako to i zasluzuju, kad ih prevedu i kad se setim da bih mozda mogla da pogledam... i to obavezno ako mi je bas dosadno pa nemam nista pamenije u planu. Jednu pogledam kod Ruskinja jer prevod sporo ide, kod druge sam propustila 4 prevedene epizode, ali mi je posle procitanih komentara ovde na forumu dovoljno bilo da pogledam samo poslednju i nista nisam propustila... A trecu pratim samo zbog dobre zahebancije u live gledanju, jer bi u suprotnom bila na granici negledljivosti... Vidim i najave za neke nove letnje serijice, ali to me tek ne privlaci... Limunadice za ubijanje dosade koje su sve copy paste jedna druge. Visnjice, tresnjice, jagodice... i svakakve moguce i nemoguce ljubavi... Glumci se smenjuju a shit u serijama ostaje isti... Zato cu verovatno na neko vreme odmoriti od tr serija, u onom smislu da se uzivim i sazivim, jer ovakva serija se verovatno nikada nece ponoviti.. Kriterijumi su podignuti i moci ce da me zainteresuje samo neka koja bar mrvicu moze da parira ovoj nasoj Pesmi zivota...

Sad cekam prevod jer nisam odgledala nista sem onih scena koje sam prevela, a onda krecem polako sa obnavljanjem gradiva...
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 20:33   #5662
Hulka kaže Kerimu da ide u mirovinu

A Kerim će tražiti od Mahira da mu nabavi elektronički čip za Hulku

Hala rekla Đeren da roditelji neće doć po nju da su novu djecu odveli kući

Koji su ovo luđaci već mi nedostaju

A tek sam počela gledat prevedenu 57 ep.
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 21:21   #5663
Quote:
makiba kaže: Pogledaj post
Hulka kaže Kerimu da ide u mirovinu

A Kerim će tražiti od Mahira da mu nabavi elektronički čip za Hulku

Hala rekla Đeren da roditelji neće doć po nju da su novu djecu odveli kući
Koji su ovo luđaci već mi nedostaju

A tek sam počela gledat prevedenu 57 ep.
Joj evo i ja sam. Odgledala sam prvih 20 minuta i ovih poslednjih.
Koliko sam se ismejala na ove Hulijine i Mahirove ludorij po policijskoj stanici, Huliji za aparat za kafu i Mahiru jer kao nije prepoznao sebe, kao smršao... i na Bade i njenu odluku da uči Smorologiju, tako i Bajramu i onom Suhejlinom šeširu, nosio bi on njega i po gradu da ga nije sramota, a lepo mu stoji i još bi ga zaštitio da ga sunce ne udari u ćelavu glavu. A Hatice lujka 100%, čak je i malo dete našla da uznemirava, ostavili Djeran  Zejnep i Huso i otišli da žive bez nje sa bebom. Jeste žalosno koliko je Hatice pokvarena, ali ja sam se ubila od smeha.
A kako nemam vremena celu epizodu da odgledam večeras, odmah sam prešla i na ovih poslednjih 20 minuta, i opet se isplakala zbog Mahira, kad joj ono onako kaže Bye, Bye šef, kao da me nešto preseče i kao da od mene neko odlazi, a onda i ona scena sa Bajramom i trenutak kad mu ona kaže "Ne bi ti napustio brod tek tako. Ti si otac. Ti si moj otac." Koje emocije, kakve reči... I Bajram Cevher neće ići lakšim putem, već uz brdo.
Rečima stvarno ne umem da opišem kako ova serija deluje na mene i koliko sam zapravo srećna što sam je odgledala.

A Hulija i Kerim...Od ljubavi čovek stvarno oslepi.
Kakva kraj, od muzike, onih njihovih osmeha, pogleda i na kraju onog ulaska u kuću i mahanja.
RenaSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 04:49   #5664
Evo i ja konacno odgledala zadnju
Kakva serija!
Kakvo remek djelo!
Kakav zenski lik
Ipak je Hulya ovu zadnju tacku jedva izvela, sama je sebe izazvala, kao da ni sama nije vjerovala da ce to ipak napraviti, sama je sebe bodrila, i zaista je vjerovala da ce ovim zaista glupavim cinom "popuniti tu svoju prazninu". I bilo joj je tesko jer je znala da ce ovo zaboljeti Kerima. Srecom, Kerim je konacno "prosvijetljen" : D

Scena s Mahirom me opet rasplakala. Kako se drzao hrabro! zbog nje, osmijeh na licu, a onda se slomio u autu Kakav nesebican covjek i prijatelj

Ne mogu a da stalno ne vucem paralele sa Merhametom (uvijek cu zaliti sto Merhamet nisu zavrsili ovako nekako). Narin je isto bila jak zenski lik, ali Hulya mi je ipak draza. I obje su se od djetinjstva nakacile na drasticno slabije muskarce od sebe, na kraju svih krajeva mogu reci da ih ti muskarci nisu do kraja zasluzili, niti je njihova ljubav i odricanje bilo do koljena zenskoj strani, ali valjda je poenta ono sto je Hulka i rekla Kerimu na to pitanje (gdje si bas mene nasla da se nakacis? ), te stvari jos nisu naucno objasnjene. I svi likovi tako realni, zivotni, gresni, s vise mana nego vrlina, a opet ih zavolis, razumijes.

Na kraju cu reci da cu uvijek dati sansu svakom projektu koji radi Gul Oguz i Most produkcija

Cure s teme, cast mi je i zadovoljsto bilo piskarati se s vama, vidimo se na nekoj drugoj temi

Zadnje uređivanje TheWitch : 15.06.2017. at 05:06.
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 08:46   #5665
TheWitch
Isti slučaj je i kod mene, kroz celu seriji sam pravila paralelu sa Merhametom i bilo je mnogo sličnosti između Pesme života i nje, od onog kafića, preko prijateljstva Mahira i Hulije, koje mnogo podseća na ono koje su imale Deniz i Narin, i iznad svega dva feneomenalna ženska lika Narin i Hulija. Moram da priznam da je i meni Hulija za nijansu draža, tj. cela serija, jer je ovo prvi put da sam pratila live seriji, bez prevoda, pa onda još i sa prevodom, tako su mi stvarno svaki utorak ispunili i ne žalim ni jedan trenutak koji sam provela gledajući je - maeatralno delo.
Ako Gul Oguz treba po 2-3 godine da napiše neku ovakvu stvar, onda stvarno vredi tolikog čekanja. Unapred se radujem jednom ovakvom delu za par godina.
RenaSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:37   #5666
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Evo i ja konacno odgledala zadnju
Kakva serija!
Kakvo remek djelo!
Kakav zenski lik
Ipak je Hulya ovu zadnju tacku jedva izvela, sama je sebe izazvala, kao da ni sama nije vjerovala da ce to ipak napraviti, sama je sebe bodrila, i zaista je vjerovala da ce ovim zaista glupavim cinom "popuniti tu svoju prazninu". I bilo joj je tesko jer je znala da ce ovo zaboljeti Kerima. Srecom, Kerim je konacno "prosvijetljen"

Scena s Mahirom me opet rasplakala. Kako se drzao hrabro! zbog nje, osmijeh na licu, a onda se slomio u autu Kakav nesebican covjek i prijatelj

Ne mogu a da stalno ne vucem paralele sa Merhametom (uvijek cu zaliti sto Merhamet nisu zavrsili ovako nekako). Narin je isto bila jak zenski lik, ali Hulya mi je ipak draza. I obje su se od djetinjstva nakacile na drasticno slabije muskarce od sebe, na kraju svih krajeva mogu reci da ih ti muskarci nisu do kraja zasluzili, niti je njihova ljubav i odricanje bilo do koljena zenskoj strani, ali valjda je poenta ono sto je Hulka i rekla Kerimu na to pitanje (gdje si bas mene nasla da se nakacis? ), te stvari jos nisu naucno objasnjene. I svi likovi tako realni, zivotni, gresni, s vise mana nego vrlina, a opet ih zavolis, razumijes.

Na kraju cu reci da cu uvijek dati sansu svakom projektu koji radi Gul Oguz i Most produkcija

Cure s teme, cast mi je i zadovoljsto bilo piskarati se s vama, vidimo se na nekoj drugoj temi
Ha,ha, svi smo se kao oprostili, a neko uvijek napiše nešto poticajno.
Sinoć sam gleduckala na Novoj Kara sevdu početak i odmah sam prepoznala našu ćiflije iz Pjesme i bilo mi drago.
hepp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:55   #5667
Quote:
hepp kaže: Pogledaj post
Ha,ha, svi smo se kao oprostili, a neko uvijek napiše nešto poticajno.
Sinoć sam gleduckala na Novoj Kara sevdu početak i odmah sam prepoznala našu ćiflije iz Pjesme i bilo mi drago.
hepp draga kako se meni čini nećemo se mi još dugo oprostiti od ove serije i druženja ovde. Celo leto je pred nama, taman da sve epizode apsolviramo i još detaljnije proanaliziramo.
Ovu poslednju ep. sam live jedva odgledala, toliko sam strepela zbog kraja, da nisam mogla da se opustim i uživam, pa mi je delovalo ka da je epizoda i sam kraj skroz besmislene i nezanimljiv, a ond sam sutra dan opet odgledala i sve se lepo posložilo, a sinoć sa prevodom sam stvarno uživala, jer je ovde svaka scena, svaka reč bila na mestu, a kraj fenomenala, neobičan, pun smisla i prelep.
RenaSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:57   #5668
Cure moje drage odgledah i ja nocas epizodu, ali me tek sad pucaju emocije da ne mogu jos uvek da sredim utiske. Ne samo za ovu poslednjiu epizodu, vec uopste.
Dok smo live gledale ovaj final bolum znate vec kako smo se osecale... napeto i u iscekivanju onog dela iz fragija, pa su tako mnoge scene prolazile pored mene i nisam ih dozivela na pravi nacin. Onda me je onakav kraj zablokirao i ostala sam jos dugo da sedim kao izduvan balon....Posle su se emocije malo smirile i sredili utisci posle odgledanih poslednjih scena kod Ruskinja, tako da sam tek sinoc postala svesna da je ovo definitivno kraj

Ono njihovo mahanje na kraju me je dotuklo da su mi suze krenule same od sebe.... Imala sam osecaj kao da me napusta neko ko mi je jako drag, a meni tu malo treba pa da se unjajavim...
Ali ako sve to izuzmem epizoda je bila odlicna, u njihovom prepoznatljivom duhu kao i prethodnih 56 epizoda. Sve je na kraju doslo na svoje i svaka pojedinacna prica je dobila neki svoj epilog i zaokruzenu celinu. Pitala sam se samo u kom je to trenutku Hulija odlucila do odigra onu poslednju predstavu, pa mi se ucinilo da joj se ta ideja iskristalisala u onom razgovoru sa Zeynep u kaficu, kad joj Zeynep kaze kako ce ova svadba izbrisati sve ono ruzno sa prethodne.... A onda se setim onog njihovog razgovora u kuhinji vezano za Keniju i medeni mesec, gde sve vec moglo naslutiti da Hulija ima neki haos u glavi. Ali kako god, tek sad dok sam gledala opusteno mogla sam da primetim borbu koja se vodila u njoj, borbu izmedju onoga sto oseca da mora da uradi i ove trenutne srece sa Kerimom koja je blokira i daje izvesnu dozu straha od mogucih posledica. Mozda je meni kao gledaocu sa strane sve to bilo nepotrebno, ali Hulija je najbolje znala kako se oseca i to je ocigledno bio jedini nacin da ispuni prazninu u srcu koju je nosila godinama. Oni su za ove dve godine koliko su zajedno postali jedna dusa u dva tela, ravnopravni u svemu i toliko bliski da su citali jedno drugo i bez reci, i jedino je ona kobna noc ostala samo Hulijina rana, jer Kerim je tek sada osetio pravu tezinu svog nekadasnjeg postupka. ''Zato sto sam to isto ja njoj uradio. Nisam cak ni okom trepnuo.'' I Bajram, i Husa, i Suhejla, i Zeynep.... svi su oni znali sta se desilo te noci iako se o tome nije javno pricalo, ali ovo je bio prvi put da Kerim to glasno izgovori i ovako jasno i glasno prizna svoju krivicu. Da se suoci sa najuzasnijim postupkom u svom zivotu... Zato ovo vise i ne mogu da dozivim do kraja kao njenu osvetu, vec bas ono sto je rekla Mahiru, sada cemo se bolje razumeti...Ali one suze u kolima su najbolje pokazale kako se ustvari oseca posle onoga sto je uradila. Sa jedne strane jako lose jer zna da ga je povredila, a sa druge veliko olaksanje jer je i ta praznina popunjena... Ali i to je bio ogroman dokaz jacine njihove ljubavi, pre svega njene ogromne vere u njegovu ljubav za koju je sve vreme u podsvesti imala gomilu pitanja i podpitanja, strahove sa kojima se konstantno suocavala, a sada je bila toliko sigurna da je u srcu i dusi znala da ga zbog ove predstave nece izgubiti. Ovo na kraju je bilo i njeno konacno izlecenje i oslobadjanje od onog vecitog straha da ga ne izgubi. Sada vise ne mora da srahuje jer je i on proziveo taj isti strah koji ih je samo jos vise povezao i ojacao


Imam jos mnogo toga da napisem vezano za ovu poslednju epizodu (i seriju uopste) ali za sada toliko......Ima jos dana za pisanje i razmisljanje, jer ova serija nas jos dugo nece napustiti... Znam da se zvanicno zavrsila, ali kod mene je osecaj kao da tek sad pocinje. Uvek je lakse sagledati stvari kad se zaokruzi celina i sve kockice dodju na svoje, a ja se trenutno bas tako osecam.....

Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Ipak je Hulya ovu zadnju tacku jedva izvela, sama je sebe izazvala, kao da ni sama nije vjerovala da ce to ipak napraviti, sama je sebe bodrila, i zaista je vjerovala da ce ovim zaista glupavim cinom "popuniti tu svoju prazninu". I bilo joj je tesko jer je znala da ce ovo zaboljeti Kerima. Srecom, Kerim je konacno "prosvijetljen" : D
Vidim da smo ovo dozivele na potpuno isti nacin

Imala je ona opasnu frku od ove poslednje predstave, paniku koju je pokazala jos u kaficu u razgovoru sa Mahirom, ali je samu sebe hrabrila da to odigra do kraja. Ta noc je bila jedina supljina izmedju njih koja nije ''rasvetljena'' do kraja, a od te noci je prakticno sve i pocelo, ljubav pomesana sa zeljom za osvetom. Na kraju je ljubav ta koja je pobedila, jer bez vere u njegovu ljubav ne bi ni bilo ovoga na kraju. Imala je Hulija mnogo kockarskih poteza u proslosti, ali ovaj je bio najtezi jer je i ulog bio najveci... Sve sto je na kraju dobila mogla je u toj igri da izgubi, ali je u dubini duse znala da je njihova ljubav toliko jaka da ce preskociti i ovu poslednju prepreku.....
I tako nam ode Hulka u zasluzenu penziju


Slazem se Reno, necemo se mi jos skoro oprostiti od ove serije. Jos uvek nema ni jedne barem blizu dostojne da je zameni.... I zato kao sto kazes, leto je pred nama
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:08   #5669
Evo i ja nadoknadih zakašnjenje i maratonom od tri epke odgledah ovu dragu seriju.

Kako nisam mogla da pratim tempo kojim se ovde komentarisalo, retko sam se javljala, ali želim napisati par utisaka na kraju.

Hayat Šarkisi je zaista posebna serija, i sve do pred kraj nisam imala apsolutno ništa da joj zamerim. Pred kraj su malo počeli da razvlače i dave sa Suheylinim mušicama, i Turuntašima, koj su bili totalni višak, ali sve skupa nije uspelo da mi pokvari emociju kojom sam se povezala sa likovima :

Moja draga Huliya
Glumici Burcu, koja joj je udahnula dušu Svaka joj čast na energiji koja pršti, na rasponu emocija, i načinu kako ih donosi. Njena tuga duboko me ganula, njen strah duboko me je uznemiravao, od njenog besa sam se plašila da mi ne eksplodira ekran, a njena sreća mi je navlačila širok osmeh na lice, i dubok uzdah zadovoljstva.
Briljantna inteligencija i intuicija zdravog seljančeta koji se bori za opstanak je pokazala da je svaki cilj ostvariv ako je zapisan u srcu.
Ženski lik sa tolikom snagom, i toliko mana, nikada nisam gledala, a da ga pritom volim takvog kakav jeste, i da razumem sve postupke, pa i one koje ne pravdam.
Način na koji se zarazno smeje, način na koji izražava bes, način na koji nosi odevne predmete koji na njoj izgledaju kao da je u njima rodjena, način na koji hoda, pretežno u visokim potpeticama. Naročito u zadnjoj epki kada trči na vrtoglavo visokim štiklama po zemljanom putu, pa po peščanoj plaži da što pre pronadje "nestalog" kocacima je neponovljiv. :klap:

Bayram, legenda u svakom pogledu. Rekoše mu sinovi na kraju:"Ti si otac" Ništa ni dodati ni oduzeti.
Čovek snažne volje koji je spreman da kontroliše svoja osećanja, koji je spreman da podredi svoje emocije "višim" ciljevima, šmeker i gospodin po potrebi , čovek do maksimuma posvećen svojoj deci i porodici, čovek koji ume da voli ono što ima kada nema ono što voli.
Odrekao se žene koju voli u ranoj mladosti zarad profita, kasnije oženio drugu koja voli njega, i koja mu je rodila dva sina. Poštovao je kao majku svoje dece uvek. Ženu je pak najčešće tražio daleko od porodice, ali onu pravu nikada nije pronašao.
Sve njegove postupke kao i Hulijine razumem i kada ne opravdavam. Čovek čvrst kao stena sa dušom mekanom kao pamuk.
Zato je Hulija za njega bila nešto posebno, i voleo je više od svih, jer su imali slične karaktere, ali i zato što je bila kćerka žene koju je ostavio zarad interesa. Da li se tu krije odgovor zašto nije mogao da voli ni jednu ženu? Da li je njegovo srce ostalo u rodnom selu, i nije uspeo da ga ponese sa sobom kada je krenuo u beli svet?

Mahir car u svakom pogledu. Olgun bey koji ga tumači Lik koji je najviše napredovao tokom serije, iako su i neki drugi imali svoje sazrevanje i napredak.
Od sitnog kriminalca i profitera koji je živeo od prevara odradjujući po nekada i prljave poslove da bi preživeo, do velikog čoveka, i velikog prijatelja.
Potvrdio nam je pravilo da muško ženska prijateljstva teško opstaju i da se najčešće pretvaraju u nešto više od prijateljstva.
Od prvog susreta sa Hulijom je bio svestan da njeno srce pripada drugom. Prepoznao je u njenoj borbi za opstanak sebe samog i time je postao čovek koji je najbolje razume, i koji je spreman sve da učini za nju.
Skoro do samog kraja nije bio svestan da je za njega Huliya postala mnogo više od njegove "šefice".
Samim tim što su vremenom bivali sve bliži, što su jedno dugom čitali misli, što su disali kao jedno i razumeli se bez reči je ona postala na neki način njegov idol. lagano i neprimetno je ušla u njegovo srce, koje je postajalo sve zatvorenije za ostale ženske osobe koje je pokušavao da zavoli kao žene, ali sve je ostalo na pokušajima. Ni jedna nije bila ni blizu njegovog idola, njegove šefice, njegove drugarice, njegovog motivatora, njegove radosti.
Iako je njegovo meko srce bilo tu i za Filiz, i za mnoge druge ipak je baška bilo za Hulyu, a baška za sve ostale.
Tolika nesebična ljubav, tolika požrtvovanost, je zaista za divljenje.
Mahir je Hulyu zaslužio više nego Kerem, ali srcu se ne može naredjivati, iako je on u Hulijinom srcu imao posebno mesto, i ona se prema njemu ponašala posesivno u odnosu na ostale žene.

Čovek koji može da poštuje ljubav žene koju voli, a koja voli drugog, koji tog drugog može da poštuje, i da sve uradi kako bi oni bili zajedno i srećni je car, ili nešto mnogo više, ali moj rečnik je siromašan da njegovu veličinu uobličim u reči.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:18   #5670
Cure moje drage, znam da nas jos uvek drma nostalgija i zal za PZ, ali barem cemo loknicu uskoro ponovo gledati u novoj seriji..... Jeste da je tesko da ga zamislimo sa nekom drugom partnerkom, ali ova je kao da su mene pitali. Moja omiljena Farah Zeynep Abdulah, koja je jedina dostojna da zameni fenomelnu Burcu.
Za sada se zna da ce se serija zvati ''Gulizar'' i da ce ici na Tv Foks...
https://pp.userapi.com/c836431/v8364...jO_yV50Z7c.jpg

Njih dvoje su vec igrali zajedno u KSvS i imali su bolju hemiju nego Farah i Kiva kao glavni par..

https://pp.userapi.com/c836431/v8364...3Jsdmd0m5g.jpg

Birkan je tu igrao negativca tako da ce ovo biti nesto sasvim drugacije...

Ma bice njih dvoje fenomenalni kao par.....
https://pp.userapi.com/c836431/v8364...nmAVCPZris.jpg.
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:19   #5671
nastavak

Kerem je nakon Mahira takodje sjajno napredovao, i od razmaženka i slabića, prezaštićenog maminog sina je postao čovek koji zna da se bori za ženu koju voli, dobar muž i sjajan otac.

Husein, tipičan tatin sin. Voljen od dve žene, a nikada voleo do kraja. Njegovo srce nije uspela da ukrade ni jedna žena, ali učeći po modelu oca, opredelio se da poštuje majku svoje dece, i da bude pre svega otac. Tayanč bey za mene otkriće kao sjajan glumac.

Nilay, sam tokom serije svrstavala u nebitne osobe, i po malo dosadne, no u zadnjoj epizodi mi je nekako bilo baš iskreno žao.
Uvek se na neki način osećala suvišnom pored Melek i Hulye, i pokušavala da skrene pažnju na sebe na svaki način, ali na kraju kada je Huliya skupila sve svoje pored svadbene torte, a nje se nije setila, ostala je povredjena. Osetila se nelagodno i odbačenom što nije i ona pozvana u "sve moje", pa makar kao zamena za Melek koje nema, a kojoj je vazda bila desna ruka, naročito vezano za Bahar.


Filiz i Melek su oparli. Suheylu i Zeynep su pokušavali, ali bez uspeha. Koliko god se menjale i bile bolje prema drugima, one su žene iz drugog plana, koje se zadovoljavaju sa ulogom majke i domaćice, i kao takve meni su nezanimljive.

Ostalo mi je žao što nisu spojili Kayu sa Nilay, jer nekako su po mom vidjenju pripadali jedno drugom. I po karakterima, i po mentalitetu.

Uvek ću se rado sećati ove lepe serije, predobrih glumaca, predivne dece, a Mema posebno.

Burcu prvi put gledam i kupila me za uvek. Zauzela je visoko mesto br 2 na listi mojih omiljenih TR glumica. Ahmeta i Tayanča takodje gledam prvi put i kupili su me skroz.
Birkana sam gledala kao Petra koji mi je opasno pilio živce, a ovde je bio sjajna druga polovina izvanrednog para, u kome se zna ko je bolja polovina.

Što se Birkanove nove uloge tiče želim mu svu sreću, i dobru gledanost, ali ja to sigurno neću gledati, jer Farah nije glumica koja može da privuče moju pažnju.

Zadnje uređivanje zambak32 : 16.06.2017. at 22:43.
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:36   #5672
zambak32 odlicna analiza

Jedino se vezano za Farah ne slazemo, jer ona je moja omiljena turska glumica. Gledala sam je u dve serije i dva filma, a vec posle prve serijske uloge u KPA me je kupila za sva vremena. Sada joj se na tom prvom mestu pridruzila i Burcu koja me je kupila jos kao Kubra u Şeref Meselesi, a kao Hilija je samo zapecatila to prvo mesto
Jedine dve turske glumice iz ove mladje generacije za koje mogu da kazem, e one mogu sve....
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:28   #5673
zambak32 Kako ne pratim mnogo turske serije za mene su svi ovi glumci veliko otkrice. Fenomenalno glume. O Burcu sta vise reci, maestralna je i mislim da ce za mene ona uvek biti Hulija, draga, borbena, osecajna, pozrtvovana... Bajram isto kao i ona, lik koji je umeo da me nasmeje do suza i da me isto tako lako rasplace, a Huseinovom glasu sam zaista uzivala.
Na Birkana sam slaba , ali opet mslim i da sam uprkos tome realna jer je i on ovde odradio vrhunski posao, odlicno odglumljena sva osecanja, ali kako je ovde definitivno dominantan lik bio Hulijin, on i nije mogao, a ocito nije ni trebalo da bude u prvom planu. Osim u Hulijinom, naravno.

U svakom slucaju, ja se radujem svakom njihovom narednom projektu. Sumnjam da ce biti kao PZ, ali zbog njih cu svakako gledati i pruziti im priliku.
RenaSe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 23:54   #5674
Quote:
RenaSe kaže: Pogledaj post
zambak32 Kako ne pratim mnogo turske serije za mene su svi ovi glumci veliko otkrice. Fenomenalno glume. O Burcu sta vise reci, maestralna je i mislim da ce za mene ona uvek biti Hulija, draga, borbena, osecajna, pozrtvovana....Bajram isto kao i ona, lik koji je umeo da me nasmeje do suza i da me isto tako lako rasplace, a Huseinovom glasu sam zaista uzivala.
Na Birkana sam slaba , ali opet mslim i da sam uprkos tome realna jer je i on ovde odradio vrhunski posao, odlicno odglumljena sva osecanja, ali kako je ovde definitivno dominantan lik bio Hulijin, on i nije mogao, a ocito nije ni trebalo da bude u prvom planu. Osim u Hulijinom, naravno.

U svakom slucaju, ja se radujem svakom njihovom narednom projektu. Sumnjam da ce biti kao PZ, ali zbog njih cu svakako gledati i pruziti im priliku.


Serija je zamisljena tako da Hulija bude onaj glavni lik koji vuce sve konce i Burcu je to odradila maestralno ali to isto vazi i za Birkana. Lik Kerima je takav kakav jeste, ali Birkanu za svaki sekund u ovoj seriji moj naklon do poda Kurt i Kerim, dva karakterno potpuno razlicita lika, a on je i jedan i drugi doneo na maestralan nacin Zato se radujem ovoj novoj seriji, jer iako nece moci da zameni PZ, barem znam da me ovaj glumacki par nece razocarati. Farah ima tu crtu duhovitosti u sebi bas kao i Burcu, i ako prica bude dobra njih dvoje ce jos vise doci do izrazaja kao par. Za mene je vrhunska glumica ona koja moze da iznese svaku ulogu kroz citav spektar emocija, od onih komicnih trenutaka do onih najemotivnijih, da bude podjednako dobra i kad se smeje i kad place, i kad je srecna i kad treba da pokaze nevidjenu tugu ili bes.... Farah je to vrhunski odradila kroz lik Aylin u KVP, Burcu kroz neponovljivu Huliju, i meni je to od njih dve dovoljno da im se naklonim do poda. Ogromna razlika u odnosu na mnoge izvikane glumice koje su konstantno ukalupljene u jedne te iste uloge...

Zato se i ja istinski radujem ovoj novoj seriji

Sa Biirkanovog twitera vezano za ''Gulizar''
https://scontent.fbeg5-1.fna.fbcdn.n...de&oe=59D9928C
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 08:39   #5675
zambak32 kako si lijepo ovo napisala a ovo Moja Hulija ko da sam i sama i baš mi je žao što češće nisi bila na temi, jer mi je svaki put uživancija pročitat ono što napišeš


I ja sam naprosto oduševljena likom Hulije, a dijelom Burcu. I mene je ta glumica kupila za sva vremena. Način na koji ona prenosi emociju bilo koje vrste je neopisiv, jednostvno te uvuče, da sve ali apsolutno sve s njjome proživiš, i sve joj povjeruješ. I taman kad pomisliš da ne može bolje ona te razoruža i dokaže da može i više i bolje (kao što si spomenila samo trčanje u onakvim potpeticma)
Toliko je prirodna (bez silikonića bilo koje vrste) toliko jednostavna, da kad ima i pidžamu na sebi ona zrači

Možda je lik Hulije napisan (kao kompleksan i zanimljiv), al ako mu glumac ne udahne život i oboji ga taj lik ostaje samo na papiru. I zato je Burcu maestralna glumica ona je Huliji udahnula život i obojila ga najljepšim mogućim bojama

Cure moje drage što napisat o ovoj seriji što već sve nismo napisale, osim da mi je žao svih onih koji je nisu odgledali, toplo preporučam da što prije krenu

Modesty briga tebe ti si došla na svoje, neka neka.....radujem se
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 11:11   #5676
zambak32 u potunosti imam isto vidjenje likova i serije kao ti.Burcu je maestralno iznela lik Hulije i ja sam prosto odusevljena njom.Sa takvom lakoćom ona donosi njen lik,da sa njom plačem ,smejem se osetim svaki njen bol.U stopu je prate Bajram i Mahir koji su me isto tako oduševljavali tokom serije.Negde u dubini duše mislim da je Mahir više zaslužio Hulijinu ljubav,i da je on bezrezervno voli.Veoma mi je zao što se serija završila i želela bih da se jednog dana nastavi,jer ova ekipa ima još dosta toga da da nam pokaže
alilaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:49   #5677
Kzlar, vidim da delimo osećanja prema ovim divnim likovima i seriji HŠ.

Da dodam par reči.

To što su me neki glumci kupili, nema veze sa spoljnim izgledom. Dobro, Burcu je prelepa žena, za Tayanča i Olguna se može reći da su lepi momci, ali svakako nisu neki klasični lepotani.
Npr, Burcu ima veoma slabu kosu, tanka dlaka, ali blago loknasta. No, uvek joj je frizura top.

Ali šta reći za legendu Ahmeta Mumtaza Taylana?
Kada se gleda isključivo spoljni izgled čovek niti je lep, niti ima stas, ni figuru, a bome nii neki glas.

Ali zato ima harizme na pretek.
Čovek tako šarmantno nosi sve to što ima, i nešto što bi na nekom izgledalo neugledno, pretvara u simpatično. Tačno se vidi da uživa u svojoj koži, i da isijava pozitivnom energijom. Da je šarmer i šmeker. Njegovi izrazi lica, njegova intonacija dok govori, njegovi pokreti telom kao da je manekenske gradje su zadivljujući.
Čovek me pomeo skroz.
Ni jednog momenta se nisam pitala šta te sve žene u priči vide u njemu, već mi je potpuno prirodno da se lepe za njega, i rado bih sela s njim negde na kaficu i čašicu razgovora. Sve je kod njega sa pokrićem iznutra.

Gledam u drugoj seriji zgodnog dasu, glumca kome verujem samo kada je besan. Jasno se vidi da je jako svestan svog spoljneg izgleda, i da igra na tu kartu, čime ni mao nisam oduševljena.

Volim ljude koji ne igraju na svoj spoljni izgled, a spoljni izgled igra za njih, makar ne bili zgodni, ili bili, sasvim sve jedno.



Elveda Mahir!!!
zambak32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:37   #5678
zambak32

Ma naravno da vanjski izgled nije presudan niti naj važniji, doduše pri izboru ovakve vrste zanimanja je poželjna nekakva lijepa ljuska ali sigurno nije najbitnija. Ne kaže se bez veze ako nemaš ono nešto džaba ti sve


Pa recimo Birkan je zbilja lijep i zgodan muškarac (bar meni) ali to mu sigurno kod mene ne bi bilo važno niti bi ga samo radi toga gledala da nije pokazo da osim te vanjštine posjeduje i određeni talent za glumu. Način na koji je on iznio Kerima, počevši od garderobe koju je nosio, do muškarca koji je podređen svojoj partnerici, poprilično samozatajan i nenametljiv a opet ga je pun ekran. Pa čak mislim da su njih dvoje kao par i bili ovako fantastični upravo iz razloga što su više pazili jedno na drugo, i što su se jedno drugom podredili, nego što su pojedničnao se željeli istać. I zato su njihove zajedničke scene toliko prirodne

Za Ahmeta olitiga Bayrama mogu samo da se složim. To je jedan od onih likova kojeg odmah zavoliš. Znači mali, debel, ćelav (ružan) al ti ga voliš i ne vidiš ništa od ovoga navedenog, osim da te osvojio i da uživaš u njegovom društvu I to je to!


alilaban ne mogu da se složim s tobom da je Mahir više zaslužio Hulkinu ljubav, možda da Kerimo lik nije ovoliko napredovamo bi možda i mogla, al ovako i nakon onolikog Kerimovog prosjetljenja niko ne zaslužuje Hulkinu ljubav kao on.
Taj njihov odnos i njihova ljubav kako se gradila i na što je na kraju postala je nešto posebno i rijetko. Neka druga dimenzija koju rijetki osjete, a još rijeđi dožive
makiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:53   #5679
Lepota je poslednja stvar koja mi je bitna kad gledam neki serijski lik, kao sto mi je potpuno sporedna stvar da onaj glavni par mora biti lep i zgodan da bi mi privukao paznju. Ako se udubim u neku seriju onda su mnoge druge stvari mnogo bitnije da bi me kupile i zadrzale uz ekran. Pre svega dobra prica a onda glumci koji moraju da me ubede u svoje likove da bih mogla da se sazivim sa njima i osetim svaku emociju.
Hulija jeste najdominantniji lik u ovoj nasoj seriji, ali je malo smesno stavljati Kerima u red nekog tamo sporednjaka koji je samo statirao u kukuruzu. Hulija je takva kakva jeste i sve nas je na svoj nacin kupila, ali da nije bilo Kerima ne bi bilo ni ovakve Hulije niti cele ove price. Takodje se nikako ne bih slozila da Mahir vise zasluzuje njenu ljubav od Kerima, jer taj isti Kerim je korak po korak dokazivao i na kraju dokazao da je vredan njene ljubavi, isto koliko i ona njegove. Njih dvoje su dve suprotnosti koje se privlace poput magneta i zato smo i gledale jedan ovakav par koji se sigurno vise nece ponoviti. Toliko opusten i prirodan da ja prva gledajuci njih dvoje uopste nisam imala utisak da gledam samo jednu seriju. Mahirova ljubav jetse bila bezrezervna, ali toliko ponizna da bi tu Hulija uvek bila ona koja dominira. Sefica koja izdaje naredjenja i on koji ih bez pogovora izvrsava. Bas onakav odnos koji su imali i kroz celu ovu seriju. Zato je Kerim pravi izbor za Huliju, jer da on nema mnogo kvaliteta ne bi se ona toliko borila za njega i njegovu ljubav. A on ne da ima kvaliteta, neho ih IMA!!
Modesty78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:20   #5680
Pozz cure!

Rekle smo da cemo ponovo gledat i malo komentirat seriju ali nema vas..Ja tu i tamo pogledam jer neko nesto pisao ali ni traga ni glasa..Kad uhvatim vremena pogledam opet seriju,sta da radim kad su najbolji..Javite se..
majica85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.