Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2016., 22:53   #61
Dakle, još jedna odlična epizoda. Napetost nimalo ne popušta.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
I još jedna prelijepa pjesma: Ahmet Aslan - Giresun'un İçinde, čuje se u nekoliko navrata u epki.
Jako lijepa pjesma, hvala ti, već sam je tražila. Prati nekoliko scena. U ovoj epizodi ima čak dosta sentiš scena kojih inače nema puno u seriji.

Lijepa je bila scena kad Merjem razgovara s kćeri, govori joj kako je i ona pogriješila i uči je da oca treba voljeti.

Lijep je i razgovor, kratki, ali sadržajni, kad Zeynep nazove oca. A tek kad je Hizir došao kući! Bilo je tu puno ljubavi s obje strane. I često ne razumijem Hizira. Plače i vidno je nesretan, ali ne znam zbog čega najviše žali. Ili osjeća da ga je njegov „posao“ udaljio od svih voljenih.

Odličan je bio i razgovor između Hizira i Nazli. Nazli je jako lijepo objasnila zašto ga ostavlja. Dijalozi u ovoj seriji su uglavnom odlični. Ponekad zastanem pa ponovo prevrtim jer mi se mnoge rečenice jako sviđaju. Kao Nazline o tome ne kakvog ga je vidjela nego kakvog ga nije vidjela na onom doručku. Ukratko, tada je shvatila da je on sretan i bez nje.

Meni je bila vrlo jaka početna scena kad Selim ljubi ruku Hiziru i traži oprost za brata. Riječ koja se u ovom društvu najčešće koristi je „čast pa mi je bio dobar Hizirov odgovor Selimu: „Traženje oproštaja umanjuje čast jednog čovjeka. Tako da neću zato oprostiti.“

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Za početak, znamo da je Ilyasu zabranjeno nošenje oružja. Čovjeku je to teško palo, vidjelo se u više navrata, ali ne bi taj prekršio zapovijed pa da ga mučiš.
A ona odvratna baba, Hayriye, ona mu pobjedonosno daruje najveće blago obitelji, pištolj koji je čuvala pomno zamotan u stotinjak slojeva svilenih marama.
Bilo mi je žao Ilijasa. U ovoj epizodi je jako slab, djeluje prežalosno i nemoćno. I sam je rekao: „Zar može biti čovjek bez oružja?“. Dobro, u njegovom svijetu je to sigurno preteško.

Razumijem ja njega, ali nije se trebao ispucati na Esri. Razmijem i zašto je ljut na nju, njen odlazak kod Mahmuta smatra svojim poniženjem, ali baš da je davi. Divljak. Jako ružna scena. A žena išla tamo moliti za njega!

Iako tek sada vidim da je s Esrom bio unatoč protivljenjima svih u obitelji, i velikog brata i majke. I sam kaže da je zbog nje sve njih okrenuo protiv sebe. Voli on jako Esru.

Stara je stvarno grozna. A Esru „voli“ toliko da bi joj bilo draže da su Ilijasu zabranili „onu“ ženu nego oružje. I da, bilo je odvratno s njene strane kad mu je predala taj pištolj. Njoj je to valjda veliki poklon jer je ručni rad njenog muža, ali pobogu, mogla je misliti kako će se Ilijas osjećati!

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
I lijepo pošalje svog posilnog, Ozera, da priprijeti Alpu. Mali je bio genijalan, kako mu nije dao da se miješa u njegovu vezu, no nije mogao učiniti ništa.
Mali Alparslan me oduševio. A ne pada jabuka daleko od stabla. Odlično se ponio prema Ozeru i nije dao da ga se ucjenjuje.


A Merjem sve opasnija. Otjerala muža, Hatidže i svekrvu iz kuće. Žena zmaj.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 16:09   #62
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Igrom slučaja Meryem saznala kako Nazli nije izgubila bebu.
Svjedok toga je slučajno Civciv kojem je došlo toliko slabo da je oteo jednom pacijentu maskicu za kisik i stavio je sebi. Dakle, koja luda scena, odvalila sam na taj njegov potez.
Joj, odličan je bio. Trebalo mu je dodatno zraka. Zna on da će sada biti: Bolje da nas sve skupa nema.


Meni je bilo smiješno kad je Hatidže objašnjavala Nazli što ona radi. Kad se naljuti na Eništea, spakira mu stvari, on ode i kupi kuću. I kaže Hatidže, zato imam puno kuća.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 17:58   #63
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Meni je bila vrlo jaka početna scena kad Selim ljubi ruku Hiziru i traži oprost za brata. Riječ koja se u ovom društvu najčešće koristi je „čast pa mi je bio dobar Hizirov odgovor Selimu: „Traženje oproštaja umanjuje čast jednog čovjeka. Tako da neću zato oprostiti.“
Ma je, jaka je scena, ali meni je tu malo previše patetike, pogotovo kod Hizira koji se drži prilično visoko i kao, eto, pomiluje Mahmuta jer ga je to Selim molio. Baš se ponaša po onoj "tko sam, što sam". Ne kažem, vjerojatno bi se tako i drugi njegovi kompanjoni ponašali, uključujući i Selima.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
A Merjem sve opasnija. Otjerala muža, Hatidže i svekrvu iz kuće. Žena zmaj.
Zmajica nego što, ali ima i dobru dozu ludosti.
Mislim da je već ispričan u seriji jedan vic o životinjama, ali ako i nije, nema veze sa spojlanjem. Čini mi se da ga je Hizir ispričao baš u vezi Meryem: Razgovaraju lav i bik, kaže lav - Moram kući, čeka me žena.", pita bik - Pa se ti bojiš žene?, na to će lav - Dragi moj, mene kući čeka lavica, a ne krava.

Lavica, lavica. Voli se Hizir kačiti s njom, ali ipak ne prečesto.
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Meni je bilo smiješno kad je Hatidže objašnjavala Nazli što ona radi. Kad se naljuti na Eništea, spakira mu stvari, on ode i kupi kuću. I kaže Hatidže, zato imam puno kuća.
Da, da, sredila žena sebi osiguranje

I tako, Mahmut se osvetio i Hiziru i Ilyasu.
Kako je samo onaj moj mračnjak, Fahri, uletio autom između Hizira i napadača, ma superman:klap:

Vrijeme je da spomenem još nekog tko mi je zgodan, onaj tjelohranitelj Adnan,Mustafa Vuran. Baš sam se prepala da ga ne ubiju u onom napadu, volim ga gledati. Nije da je rječit , ali je pojava svakako, visok, baš visok (193), crnokos, markantan....
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:32   #64
Meryem i Servet postali partneri. Koji lik onaj Servet, nije imao mira dok nije opet došao do tog novca. Još ćemo čuti mi o njemu.
A Meryem je igračica, nije Servet očekivao da će Meryem biti tako tvrd pregovarač, na kraju joj je čak "poklonio" tih "sitnih" 10-20.000 lira koje je potrošila za odjeću...
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 12:58   #65
Hizir je nekad prava drama queen. Jadna Esra gotovo nastradala, i Ozlem odletjela kad ju je bedasti Ilyas odgurnuo, a Hizir pita zašto se sve njemu događa čim je čuo da je Ozlem bila tamo i skužio da će biti frke s njezinim starim. Je, što je malo gušenja, modrica, prijetnja smrću, najbitniji je Hizir

Ilyas
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 18:11   #66
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Hizir je nekad prava drama queen. Jadna Esra gotovo nastradala, i Ozlem odletjela kad ju je bedasti Ilyas odgurnuo, a Hizir pita zašto se sve njemu događa čim je čuo da je Ozlem bila tamo i skužio da će biti frke s njezinim starim. Je, što je malo gušenja, modrica, prijetnja smrću, najbitniji je Hizir

Ilyas
Ma odvratan tip, pljunuta majka.

Jedino što ponekad zna biti duhovit.
Pitao je tjelohranitelje pred Haticinom/Nazlinom kućom kad misle odustati od one prijeteće garderobe
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 01:07   #67
Mubeccel se isto uvrijedila kad joj je Hayriye rekla da je niska, a nije je smetalo što joj je rekla da je napadna. Pa da, iz nekog razloga više smetaju prigovori na račun izgleda, nego na račun karaktera/pameti
I objema im smeta što je Esra visoka
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 17:35   #68
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Mubeccel se isto uvrijedila kad joj je Hayriye rekla da je niska, a nije je smetalo što joj je rekla da je napadna. Pa da, iz nekog razloga više smetaju prigovori na račun izgleda, nego na račun karaktera/pameti
I objema im smeta što je Esra visoka
Ustvari, ma koliko ne voljela Hayriye ni Mubeccel, njihova prepucavanja su mi odlična, bit će toga još.

Boldano, da pokušam nazrijeti razlog: koliko sam vidjela u RL, ljudi najčešće ne nalaze mane u svom karakteru/pameti, ono što im drugi smatraju manom ne dira ih baš previše, ionako uglavnom smatraju da su u pravu.
Kad se dođe do izgleda, eh, tu je puno više ljudi svjesno svojih mana. Primjerice, ako je netko nizak, to se ne može skriti. Može Mubeccel nositi visoke pete, ali opet je puno niža od Esre u ravnim cipelama.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:36   #69
Stigla osma epizoda.

Našli su bolnicu da se svađaju Bojala sam se za Esru kad je Hayriye krenula prema njoj.

Zejno došla Nazli držati lekciju. Ne znam zašto je mislila da će biti opasnija od svoje majke? Saznala je da će dobiti brata. I nakon što je izvrijeđala hrpu ljudi, ovaj put i Nazli, dobila je šamarčinu. Tko bi mislio, lav i lavica se ne usude, Hayriye je štiti, i onda krhka Nazli to napravi. Najgluplje mi je bilo što je govorila da joj je otac naivan. Aha, jadan Hizir se stalno spotiče i pada gol na Nazli, nije on ništa kriv No dobro, njemu je prije održala lekciju, ali baš je ispalo onako, ti si kriva, a moj otac koji ima ženu i dvoje djece doma, je samo naivan i nema nikakve odgovornosti prema obitelji.

Nije mi se svidjelo što je Ajsen sprečavala Jaren i odgurnula je kad je ova pokušala spriječiti Meryem da udavi Nazli. A što da ju je udavila? Znam da ona ne smije zaustaviti Meryem jer bi joj se ona osvetila, ali mogla je ovu pustiti.

Kao i uvijek, napeti kraj
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 23:07   #70
Ovi Turci su pravi meštri za dramu i dirljive scene, kako su samo odlično prikazane reakcije svakog lika pojedinačno na vijest o ranjavanju Ilyasa, usporene scene, kamera fantastična....Baš dugo traje taj uvod u epku, da je i duplo duži ne bi smetalo, baš zaustavlja dah. Opet sve uz prelijepu pjesmu Giresun'un İçinde.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 14:14   #71
Nešto staro.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Meryem i Servet postali partneri. Koji lik onaj Servet, nije imao mira dok nije opet došao do tog novca. Još ćemo čuti mi o njemu.
A Meryem je igračica, nije Servet očekivao da će Meryem biti tako tvrd pregovarač, na
kraju joj je čak "poklonio" tih "sitnih" 10-20.000 lira koje je potrošila za odjeću...
To mi je bila odlična scena. Onaj Servet stalno misli na lovu i kako će je zaraditi još više, ali Merjem se pokazala izvrsnom trgovkinjom. Valjda je Servet mislio da će lako s njom. Odlično se pogađala.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Mubeccel se isto uvrijedila kad joj je Hayriye rekla da je niska, a nije je smetalo što joj je rekla da je napadna. Pa da, iz nekog razloga više smetaju prigovori na račun izgleda, nego na račun karaktera/pameti
I objema im smeta što je Esra visoka
I u 8. epizodi kad u bolnicu stižu Esra i Ozlem, Mubeccel kaže da zna Ozlem s fotografija, ali sada je nije odmah prepoznala jer je Ozlem niža od nje. To joj je bolna točka, očito.

Dobro je ovo objašnjenje:

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Boldano, da pokušam nazrijeti razlog: koliko sam vidjela u RL, ljudi najčešće ne nalaze mane u svom karakteru/pameti, ono što im drugi smatraju manom ne dira ih baš previše, ionako uglavnom smatraju da su u pravu.
Kad se dođe do izgleda, eh, tu je puno više ljudi svjesno svojih mana. Primjerice, ako je netko nizak, to se ne može skriti. Može Mubeccel nositi visoke pete, ali opet je puno niža od Esre u ravnim cipelama.
I ja mislim da je tako. Jer vanjski izgled je mjerljiv po nekim kriterijima, zna se što je visoko ili nisko, mršavo ili debelo, lijepo ili nelijepo pa su ljudi kritičniji prema svom fizičkom izgledu. A još važnije, on je vidljiv. Dok se one unutarnje osobine ne vide, pa svatko sebe prikazuje boljim i pametnijim no što jest, a možda to zaista i misle. Svoju pamet rijetko tko mjeri.


I 8. epizoda.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Ovi Turci su pravi meštri za dramu i dirljive scene, kako su samo odlično prikazane reakcije svakog lika pojedinačno na vijest o ranjavanju Ilyasa, usporene scene, kamera fantastična....Baš dugo traje taj uvod u epku, da je i duplo duži ne bi smetalo, baš zaustavlja dah. Opet sve uz prelijepu pjesmu Giresun'un İçinde.
Da, krasna scena. Trajala je skoro 9 minuta, ali ni meni nije bilo predugo. Turske serije, za razliku od ostalih, često imaju takve duge scene, jako, jako emocionalno nabijene pa još i odabir glazbe, nisam vidjela slične u serijama tog tipa. Odlična je. Koliko god ne volim Harjije, najjače je bila prikazana njezina reakcija, kad je navukla maramu preko lica da je drugi ne bi vidjeli kako plače. Normalno je da je najtužnija, ta majka je, ali to sakrivanje uplakanog lica je opet tako tipično za ženu njenog kova.

Hizir je u ovoj epizodi, osim tuge za ustrijeljenim bratom, najviše pozornosti usmjerio na Alpaslana. Njih trojica su stupovi obitelji Čakirbejli. Hizir zna da je metak bio namijenjen njemu, ako Ilijas umre, zna da je on sljedeći, a Alpaslana moli da zaustavi daljnju krv u obitelji. Iako je sam Hizir ne bi zaustavio.

Fahri im je zaista vjeran. Sve žive je provjeravao uhvativši ih za nadlakticu, ali Mahmuta nije. Iako nije skidao pogled s njega. I dogodilo se da ga ni na kraju nije provjerio. Šteta. No nadam se da će se vrlo brzo otkriti tko je pucao u Ilijasa.

Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Našli su bolnicu da se svađaju Bojala sam se za Esru kad je Hayriye krenula prema njoj.
I to je tipično za turske serije. Kad je netko bolestan, u bolnici opće sijelo. Ne samo uža i šira obitelj već i susjedi, poslovni partneri, svi koji ih poznaju. Pa se onda sretnu i oni koji se ne trpe i imaju stare račune. I stalo im je do svađe iako ovaj unutra možda umire.


Esra mi je jako dragi ženski lik, možda i najdraži. Tako je sirota zabrinuta za Ilijasa, sve mu je odmah zaboravila pa čak misli i da je ona za sve kriva. A važno joj je samo da se Ilijas oporavi jer ništa drugo ne očekuje od njega.

I sada smo čuli zašto stara ne voli Esru. Kao nije iz velike i poznate obitelji.

Unal je smislio pakleni plan kako se riješiti Hizira. Iako mislim da će ga Alpaslan iznenaditi jer Unal misli kako će moći preko malog vladati obitelji. Sviđao mi se razgovor Nevzata i Hirira o Alpaslanu. I Nevzat ga voli i cijeni, kaže da dečku nije mjesto ni za Hizirovim ni za njegovim stolom. Svi žele zaštiti Alpaslana, ali mali je već debelo ušao u njihove stvari, a i takav je lik, ne da se on. Nisam gledala 9. epizodu, ali čini mi se da je onaj pucanj na kraju, pucanj Alpaslana u onog glupog i bahatog Džemala. Možda nisam u pravu, ali Alpaslan će postati vrlo važan član svoje obitelji. Obitelji u poslovnom smislu.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 16:21   #72
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Hizir je u ovoj epizodi, osim tuge za ustrijeljenim bratom, najviše pozornosti usmjerio na Alpaslana. Njih trojica su stupovi obitelji Čakirbejli. Hizir zna da je metak bio namijenjen njemu, ako Ilijas umre, zna da je on sljedeći, a Alpaslana moli da zaustavi daljnju krv u obitelji. Iako je sam Hizir ne bi zaustavio.
Vidiš, ja sam odmah pomislila kako je metak namijenjen baš Ilyasu.
A to što Hizir misli ... on je ionako sam sebi najvažniji, stalno ja pa ja.

Inače, svakom novom epkom mi Hizir sve više skače po živcima, što ponašanjem što patetikom.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Fahri im je zaista vjeran
.
Zanimljivo kako se taj čovjek vrlo brzo vezao uz obitelj, i to baš jako. Baš im je odan.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Unal je smislio pakleni plan kako se riješiti Hizira. Iako mislim da će ga Alpaslan iznenaditi jer Unal misli kako će moći preko malog vladati obitelji. Sviđao mi se razgovor Nevzata i Hirira o Alpaslanu. I Nevzat ga voli i cijeni, kaže da dečku nije mjesto ni za Hizirovim ni za njegovim stolom. Svi žele zaštiti Alpaslana, ali mali je već debelo ušao u njihove stvari, a i takav je lik, ne da se on. Nisam gledala 9. epizodu, ali čini mi se da je onaj pucanj na kraju, pucanj Alpaslana u onog glupog i bahatog Džemala. Možda nisam u pravu, ali Alpaslan će postati vrlo važan član svoje obitelji. Obitelji u poslovnom smislu.
Mene Alparslan podsjeća dijelom na Michaela Corleonea. Doduše, Michael ispočetka nikako nije htio biti dijelom obitelji, ali kad je zatrebalo, postao je jači i okrutniji od svih. Alparslan također dijelom ne želi ući u obiteljske poslove, naizgled ga ni oni ne žele uvući u to, ali...

Svakako, meni su puno zanimljiviji odnosi unutar obitelji nego Unalove i Hizirove smicalice, ponekad mi je teško pohvatati te mafijaške planove.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 16:38   #73
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam odmah pomislila kako je metak namijenjen baš Ilyasu.
A to što Hizir misli ... on je ionako sam sebi najvažniji, stalno ja pa ja.

Inače, svakom novom epkom mi Hizir sve više skače po živcima, što ponašanjem što patetikom.

I ja mislim da je metak bio namijenjen Ilijasu. Na kraju, pucao je Mahmut, a znamo koga bi on najradije ubio. Kao i Džemal koji zna da je upravo Ilijas ubio njegovog brata.

No ovo što kaže Hizir, ja sam shvatila ovako. Ma istina, čovjek je egocentričan do boli, cijeli svijet se vrti oko njega, ali posredno on zna da je metak namijenjen i njemu. U smislu: ubit će Ilijasa, ali se zna da bi Hizir išao u osvetu koja bi ga nužno oslabila. Jer ubivši Ilijasa, oni kreću i na čitavu obitelj. Ja sam tako shvatila Hizira. Zato je i rekao Arpaslanu da ako umre Ilijas, za njim će brzo otići i on, a onda Arpaslan treba zaustaviti smrti u obitelji.

Da, i mene Arpaslan podsjeća na Michaela. Hoće li on pokazati snagu i okrutnost ovoga, ne znam, bojim se da Hizir nikome neće dati šansu da ga naslijedi. Što bi bilo dobro za maloga.

A Hizir da, tip mi se uopće ne sviđa i živcira me.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:17   #74
Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
I ja mislim da je metak bio namijenjen Ilijasu. Na kraju, pucao je Mahmut, a znamo koga bi on najradije ubio. Kao i Džemal koji zna da je upravo Ilijas ubio njegovog brata.

No ovo što kaže Hizir, ja sam shvatila ovako. Ma istina, čovjek je egocentričan do boli, cijeli svijet se vrti oko njega, ali posredno on zna da je metak namijenjen i njemu. U smislu: ubit će Ilijasa, ali se zna da bi Hizir išao u osvetu koja bi ga nužno oslabila. Jer ubivši Ilijasa, oni kreću i na čitavu obitelj. Ja sam tako shvatila Hizira. Zato je i rekao Arpaslanu da ako umre Ilijas, za njim će brzo otići i on, a onda Arpaslan treba zaustaviti smrti u obitelji.

Da, i mene Arpaslan podsjeća na Michaela. Hoće li on pokazati snagu i okrutnost ovoga, ne znam, bojim se da Hizir nikome neće dati šansu da ga naslijedi. : D Što bi bilo dobro za maloga.

A Hizir da, tip mi se uopće ne sviđa i živcira me.
Hvala na razjašnjenju.

Da nastavim: rat između dvije valide, Valide Meryem i Valide Hayriye, Valide Meryem kaže da je vrijeme Valide Hayriye prošlo. Oružje će biti Esra. Da i to vidimo.

Što onom Šahinu onoliko smeta Reha? Ponaša se prema sinu kao da je idiot, isto kao Hayriye prema Lutfije.

Mahmut u bolnici rekao Hiziru i Selimu kako su njih dvojica zavadila njega i Ilyasa, stalno su hvalili Ilyasa, a kudili njega. Novi Yunus.

Servet, pogledala sam značenje imena - bogatstvo. Ha, što kažete?


Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Zejno došla Nazli držati lekciju. Ne znam zašto je mislila da će biti opasnija od svoje majke? Saznala je da će dobiti brata. I nakon što je izvrijeđala hrpu ljudi, ovaj put i Nazli, dobila je šamarčinu. Tko bi mislio, lav i lavica se ne usude, Hayriye je štiti, i onda krhka Nazli to napravi. Najgluplje mi je bilo što je govorila da joj je otac naivan. Aha, jadan Hizir se stalno spotiče i pada gol na Nazli, nije on ništa kriv No dobro, njemu je prije održala lekciju, ali baš je ispalo onako, ti si kriva, a moj otac koji ima ženu i dvoje djece doma, je samo naivan i nema nikakve odgovornosti prema obitelji.
Odvalila sam na ovo sa spoticanjem Hizira.
Mala je divlja da gore ne može biti i užasno nesimpatična. I neka je popila pljusku, trebala je i ranije.
I što se Meryem buni što joj je Nazli pljusnula dijete? Pa Zeyno je gurnula Nazlino dijete i to u trbuhu, Nazli je samo uzvratila istom mjerom.

Meryem jedva dočekala priliku da pridavi Nazli.
Koja obitelj luđaka.

A Aysen?
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Nije mi se svidjelo što je Ajsen sprečavala Jaren i odgurnula je kad je ova pokušala spriječiti Meryem da udavi Nazli. A što da ju je udavila? Znam da ona ne smije zaustaviti Meryem jer bi joj se ona osvetila, ali mogla je ovu pustiti.
Kad su njih dvije došle na vrata, Yaren je pitala "što se događa", a do tada mutava Aysen joj je glasno odbrusila "umukni".
Aysen i Zeyno su se ispriječile pred Yaren tako da se ova jedva probila kroz njih da bi pomogla Nazli. I opet dotad slabašna Aysen odgurne Yaren svom snagom tako da je pala. I na odlasku, kad je lavica pustila janje, hrabra Aysen pogledom "ubija" Yaren.
Dakle, što ne volim te ljude koji su stalno tihi, mirni, smjerni, boje se svoje i tuđe sjene, ali kad su u neposrednoj sjeni nekog jakog (Meryem) onda i oni kao postaju hrabri.

Tipi mi se sviđa, on uvijek nešto pametno kaže za tim slavnim stolom.

Hizir je napravio jako logičan plan za Alparslana, poslat će ga u London nakon što on odradi posao za stolom, a oni odrade "posao" na ulici. London je valjda jedini grad za koji Hizir zna. Pa momak je došao iz Londona, svi znaju kuda se on tamo kreće.
Srećom, postoji Nevzat koji je čuo i za Madrid.

I da ne zaboravim, kad je Enište rekao da će sve dići u zrak, kaže mu Hizir, "jel' ti to praviš kokice, čovječe?!"
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 02:13   #75
Prevedena i 9. epizoda. Desilo se ono što sam mislila. Alparslan ubio Džemala. Sazrio mali za mafiju. Pa se sada svi čudom iščuđavaju, a cijeli život dečko zna čime se bave i pred njim o svemu razgovaraju. I otac i stričevi mu uzor. Nije moglo biti drugačije tim više što kažu da je isti otac. Hrabar i lud, kaže Hizir.

Jest i taj Džemal bio odvratan sa svojim prijetnjama kako će pobiti sve Čakirbejli, od Hizira do bebice u Nazlinom trbuhu. Nije čudno što ga je upucao. I to jako precizno za dečka kojemu je namijenjena drugačija budućnost.

I bilo je nepromišljeno jer oni to rade drugačije. Kaže Hizir, ne za stolom, već po izlasku. Arpaslan amater. Ali moram reći da me zadivio svojom hrabrošću i kako je sve fino odbrusio onom gadu Unalu. Za razliku od starijih prekaljenih mafijaša koji u strahu šute kad im Unal svakodnevno prijeti i govori da i zrak koji udišu pripada njemu. A Arpaslan tom istom Unalu kaže: „Nisam vas pitao za mišljenje. ili: „Da li izgledam kao da vas se plašim?“ To mi je bilo posebno drago. Dobro, malo se zaigrao pa i on priprijetio svima. Ima on po metak za svakoga.

Jedna od boljih scena je kad ga vani Enište dočeka s pripremljenom flašicom vode, a ruke mu se tresu. Umro jadnik od straha. A Alparslan daje njemu da popije vodu, kao dobro će mu doći.

Ima puno crnog humora. Kad Dživdživ donese Servetu pištolj usred noći, ovaj ga pita: „Što ljudi rade u ove sate?“, a Dživdživ najozbiljnije: „Ubijaju.“

Ma ima toga još puno. Kao i ono s bombonom za podizanje šećera. Zna to Enište najbolje.



Između žena rat traje i dalje. Sada su se već oformila dva klana.

Merjem mi se sviđa jer je hrabra i sve je dobro rekla staroj koja se ponaša kao sultanija. Pa se Hajrije malo primirila. Iako je već uspjela dati Nazlinom sinu ime. I razmišljat će umjesto nje. Eh, Nazli bi bilo najpametnije, sada kad je otišla, da se više nikada ne vrati ni Hiziru ni toj obitelji.

I dobro, Ilijas se probudio, a Esra mu sve oprostila. Voljela bih da od sada bar s njima bude sve u redu. Ali znam da ni njoj neće biti lako.

Žao mi je i male Ozlem iako, pored onakvog oca, sumnjam da i ona može imati normalan život. I da, kako je ona uspjela saznati gdje je Alparslan? Zar to nije strogo čuvana tajna?
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 16:14   #76
sad napokon uspjeh malo pročitati što se dešava.. a vidim da je sve ludo, mafijaški...
Nedavno je kod mene na TV bio baš jedan od KUMa.. (samo odjednom shvatih da je Michele Corleone u điru).. i onda mi sin opet malo ispriča o VENDETI.. taj zakon šutnje zbog otpora Sicijlijanaca stranoj vlasti.. koji je sa protekom vremena postao nešto sasvim drugo..

a kod Turaka, ili bi i ovdje bilo sigurnije reči, u Turskoj je to opet jedna sasvim druga priča..
eMarina13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 19:54   #77
Bogme je Alparslan zaprepastio sve (uključujući i mene), kako su ga samo gledali, ni prestrašiti se nisu stigli. Nitko se do kraja epke nije osvijestio od tog događaja, tko bi tako što očekivao od dečka kojeg je Ozlem upoznala u biblioteci fakulteta, ha?

Selim mi se počeo sviđati, uputio je par pravih rečenica na pravu adresu, Unalu, primjerice kad mu je rekao da već neko vrijeme okreće članove stola jedne protiv drugih.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post

Između žena rat traje i dalje. Sada su se već oformila dva klana.

Merjem mi se sviđa jer je hrabra i sve je dobro rekla staroj koja se ponaša kao sultanija. Pa se Hajrije malo primirila. Iako je već uspjela dati Nazlinom sinu ime. I razmišljat će umjesto nje. Eh, Nazli bi bilo najpametnije, sada kad je otišla, da se više nikada ne vrati ni Hiziru ni toj obitelji.
Sviđa se i meni Meryem, ne da se ta, baš je lavica, ali s dobrom dozom ludosti. I neustrašiva je.
A staroj je dobro rekla sve što je ide, Hayriye je ustvari podbola Ilyasa, prenapuhala stvar i tako ga skoro poslala u smrt, a i Alparslanu je pokazala pištolj njegovog oca. I onda izigrava sveticu. Odvatna je baba, ali ponaša se tipično, ne pušta svoju poziciju, iskorištava sve oko sebe i onda glumi nevinu u ludnici.

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Žao mi je i male Ozlem iako, pored onakvog oca, sumnjam da i ona može imati normalan život. I da, kako je ona uspjela saznati gdje je Alparslan? Zar to nije strogo čuvana tajna?
Ni meni nije jasno kako je pronašla dečka, možda nam objasne u sljedećoj epki.
Ma, i njoj i Nazli bi bilo bolje da daju petama vjetra, ali očito su obje romantične duše, a takve uvijek najgore prođu. Ozlem još ima priliku, ali Nazli je više nema, zar bi Hizir pustio da ode s njegovim djetetom?

Fahri je legenda, kako je lijepo rekao Alparslanu neka misli na lijepe događaje u svom životu, sad kad je u g... do grla, jer i tako ništa drugo ne može učiniti.

I kasnije kad je došla Ozlem, rekao je Alparslanu - zapamti, nema dobrog prekida.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 14:29   #78
Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Selim mi se počeo sviđati, uputio je par pravih rečenica na pravu adresu, Unalu, primjerice kad mu je rekao da već neko vrijeme okreće članove stola jedne protiv drugih.
Selim je bio najbolji od svih, baš je bio hrabar kad je sve to izgovorio Unalu. Ma pamtimo onu Selimovu izdaju na početku, ali na sve ga je nagovorio Unal. Sada mi je tip sve bolji osim što ima ludog brata.

Ova četvorica (Selim, Ahmet, Tipi i Refik) su isto neke velike face, a opet dopuštaju Unalu da ih onako otvoreno ponižava i prijeti im. U stilu: Bez mene ste nitko i ništa, sve što imate je moje, vaš život je u mojim rukama i sl. Meni je to neshvatljivo. Kad bi se svi ujedinili, mogli bi maknuti Unala s pijedestala. Kaže on: Ako poslije ovoga budete i međusobno razgovarali, bit ćete ubijeni. Pa kako oni to trpe? On odlučuje tko će živjeti, a tko ne! Pa njih je više, i svi oni imaju svoje ljude, zašto se toliko boje tog lika? Onda mu mogu biti sluge do smrti. Ne kužim.

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Odvatna je baba, ali ponaša se tipično, ne pušta svoju poziciju, iskorištava sve oko sebe i onda glumi nevinu u ludnici.
Eto kad i sin, Hizir, za svoju majku kaže: „Ne budi zmiju dok spava.“

Quote:
holaquetal kaže: Pogledaj post
Fahri je legenda, kako je lijepo rekao Alparslanu neka misli na lijepe događaje u svom životu, sad kad je u g... do grla, jer i tako ništa drugo ne može učiniti.
Fahri je odličan lik, izdvaja se iz gomile istih. Malo priča, ali uvijek kaže pravu stvar. A ovaj umišljeni Hizir ga zove "matori". Bilo bi bolje da pogleda sebe, pa stariji je od Fahrija ili su bar tu negdje.


Bilo mi je smiješno kad Enište savjetuje Fahrija i Alparslana da ne paničare, a on sav u panici. Ova dvojica su potpuno smireni.


Merjem stalno hoda zrihtana po kući, kuha u bijeloj haljinici i na štiklicama.
đurđevak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:43   #79
Kad sam vidjela prijevod kraja 8. epizode, odmah sam si zaspojlala 9. epizodu Prenapeto je ono bilo za mene.
Pa uopće se ne čudim da je Alp upucao onog tipa. Nitko ne bi sjedio i trpio onakve prijetnje, a netko tko je čitav život okružen pištoljima, a eto...

Jadna Nazli. Stalno joj dolaze neke face iz Hizirova života, ili ona mora k njima, i onda je vrijeđaju i onda se ona stalno nešto ispričava. Po meni bi i njoj i Esri bilo pametnije da su pobjegle glavom bez obzira.

Hizir se čudio što Meryem hoće. Bilo mi je fora kad je rekao s Nazli sam upravo razgovarao, da nije ubila majku? Ali nije se pretjerano uzrujavao zbog te mogućnosti

Zar Luftiye fura s Adnanom? Nešto sam propustila? Ili je on bio onako nervozan zbog mogućnosti da je Hizir ozbiljno shvati?
gubitnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 13:18   #80
Quote:
gubitnica kaže: Pogledaj post
Kad sam vidjela prijevod kraja 8. epizode, odmah sam si zaspojlala 9. epizodu Prenapeto je ono bilo za mene.
Pa uopće se ne čudim da je Alp upucao onog tipa. Nitko ne bi sjedio i trpio onakve prijetnje, a netko tko je čitav život okružen pištoljima, a eto...

Jadna Nazli. Stalno joj dolaze neke face iz Hizirova života, ili ona mora k njima, i onda je vrijeđaju i onda se ona stalno nešto ispričava. Po meni bi i njoj i Esri bilo pametnije da su pobjegle glavom bez obzira.

Hizir se čudio što Meryem hoće. Bilo mi je fora kad je rekao s Nazli sam upravo razgovarao, da nije ubila majku? Ali nije se pretjerano uzrujavao zbog te mogućnosti

Zar Luftiye fura s Adnanom? Nešto sam propustila? Ili je on bio onako nervozan zbog mogućnosti da je Hizir ozbiljno shvati?
A i Esri treba puno dok shvati , dodatno joj otežava to što Ilyas nju stvarno ludo voli.
Nazli je teže, njoj su vrata zatvorena, gotovo. Trudna je i nema nazad. Što se tiče Hizirove ljubavi prema njoj, ja to nisam vidjela ni u jednom jedinom trenutku (ako baš želite, ni do 36. epke koju sam pogledala).

Adnan i Lutfije. Nisi ništa propustila, ovo je prvi put da se nešto malo vidi. Ne furaju.
__________________
Bohemian rhapsody - Queen
holaquetal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.