Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2016., 23:51   #21
Nema bas hlada u Tribunju i Prvicu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 01:02   #22
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nema bas hlada u Tribunju i Prvicu.
Kako nema hlada u Tribunju?! Nema ga skoro ništa samo na dugoj plaži istočno prema Vodicama. A u drugom smjeru puno. Evo dokaza na fotki iz zraka:

http://www.croariva.com/hr/slika_dana/20091113

Dole od marine bile bi plaže prema Vodicama ( nema jih više na fotki). A onda od marine gore na toj fotki je smjer zapad. Stari gradić je većinom na malom otoku, povezan kamenim mostom, a na drugoj strani mosta okrugli poluotočić sa sv. Nikolo na vrhu. Obala ovog poluotočića je skroz cijelo prijepodne u prirodnoj hladovini, a isto i gore dalje u malom zaljevu gradska plaža Zamalin i naprijed plaža prema zapadu. Skroz uz šumu velikih borova. Poslijepodne uglavnom nema hlada baš do mora, ali ga ima 10 metara od mora. Dobar dio obale je inaće tu betoniran, ali ne sve - između ima i prirodnih stijena i šljunka.

A Prvić - puno manje ljudi. Bistro more. Prekrasne Šepurine. Jako lijepa plaža u blizini na drugoj strani mola odnosno lukobrana, a tip negdje na prelazu šljunka u pijesak. Hlada tu malo. Tamariske i oko dvoje velikih stabala. Evo, jedan dio plaže u Šepurinama:

http://www.putovnica.net/galerije-sl...-plaza-1#slika

Zadnje uređivanje kranjski janez : 19.05.2016. at 01:13.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2016., 22:59   #23
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nema bas hlada u Tribunju i Prvicu.
Samo nisko raslinje..?
__________________
Život je oblik postojanja bjelančevina koje se suprotstavljaju komunističkoj ideji. SOE
K7 Schalmkalden is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 08:58   #24
Quote:
posvejt kaže: Pogledaj post
Aha, ok da napravim još malo uži izbor. Bez gužve, bez ježeva, bes kamena, sitni šljunak ili pjesak, selo nek ima osnovne zgrade kao restoran i dučan. Moze mali gradic ali bez gužve, hladovina na plaži, blizina plaže. Evo, to je sada ono idealno. Za sada na takvu plažu još nisam naletio. Znam da ih ima ali gdje?
susak
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 09:13   #25
Susak nema hlada. Osim suncobrana. Sve ostalo je za pet.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 13:32   #26
Ilovik, Selce
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 13:57   #27
Selce nema hlada. Ilovik je meni jedan od tri najdraza otocica u Hr, jedna plaza je prepredivna, ali je pola sata hoda od mjesta. I slaba opskrba u ducanu, ljudi se unaprijed opskrbe u Losinju..prije se auto mogao ostaviti u Mrtvaskoj, ali zadnja dva ljeta se to naplacuje. Ili ostaviti auto u M. Losinju i otici katamaranom do Ilovika.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 15:17   #28
Quote:
posvejt kaže: Pogledaj post
Aha, ok da napravim još malo uži izbor. Bez gužve, bez ježeva, bes kamena, sitni šljunak ili pjesak, selo nek ima osnovne zgrade kao restoran i dučan. Moze mali gradic ali bez gužve, hladovina na plaži, blizina plaže. Evo, to je sada ono idealno. Za sada na takvu plažu još nisam naletio. Znam da ih ima ali gdje?
A Omis i kamp?
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:17   #29
di ćeš veće gužve nego u omišu
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:32   #30
A neke kriterije mu zadovoljava
Ili da unajmi otok? Ima onaj otok di si u dobrom drustvu http://www.otok-murter.hr/hr/izleti_...ok_magaraca-61 ali tamo opet mislim da ce naici na ježeve.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:46   #31
nek ide u devetom mjesecu, kad je i najbolje
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 00:47   #32
Ma ima, ja vec nabrojala...Trpanj, ,Orebic, Vlasici na Pagu, juzna strana paskog zaljeva itd
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 10:48   #33
Bratuš - malo mjesto blizu Makarske, predivna plaža sa čistom vodom, nema gužve, ja bio u 8. mjesecu, par ljudi na plaži. U gradu Pagu sam bio na sjajnoj šljunčanoj plaži sa kristalno čistim morem, nema gužve, ima hlada, treba se spustit stepenicama dolje, sasvim na kraju mjesta kod zadnjih kuća, zaboravio sam kako se zove.
Plavooki Joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 11:14   #34
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U Rovinju bas ima lijepih plaza za tebe. Npr. uvala Lone (istocna strana uvale) ima sitnosljuncanu plazu, idealna za ulaz u more. Ima ih jos iza te plaze a i drugdje.
Ima li jos kakvih uvjeta osim tvojih? Ima bezbroj plaza na Jadranu koje bi zadovoljile tvoje kriterije.
Npr. mora li plaza imati hlad? Mora li biti neko vece mjesto ili moze biti zabaceno mjesto gdje nema ni ducana.
Moze li to biti otok bez mosta itd.
I igraju li cijene smjestaja ulogu pri odabiru?
Tek onda ti mogu pomoci, jer nema smisla da sad nabrajam bezbroj plaza.
Da, Adris je unazad par godina malo sredio plaže u rovinjskoj marini i uvali Lone..odmah kod marine je sad odlican ulazak u vodu ( betonskim stepenicama), a u uvali Lone sljunak koji bi mogao biti i maalo sitniji al dobro..osim toga ima relativno mirnih kamenih plaža sa "mikro uvalicama" i sa dobrim ulazima i hladom kod starog kamenoloma, samo treba ranije doci da se zauzme mjesto jer kad se zauzme rijetko ti bas neko sjedne na glavu kao na komercijalnim plažama
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:05   #35
ha,ha, dok ste vi ovdje nabrajali te lijepe plaže, svi koji su ovo čitali su pošli na te plaže....i sad one nisu ni mirne, ni tihe, ni čiste.....
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 20:07   #36
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
ha,ha, dok ste vi ovdje nabrajali te lijepe plaže, svi koji su ovo čitali su pošli na te plaže....i sad one nisu ni mirne, ni tihe, ni čiste.....
Ma, da. Cijela Njemačka, Austrija, Italija, Češka, Poljska i drugi ćitaju ovaj forum i svi striktno odlućuju o destinacijama na bazi ovdje proćitanog.

Možda ovo ćita prije oko 1% turista na hrvatskoj obali, već to je puno. I možda se 1% od ovih, koji to ćitaju, direktno uputi u istoj sezoni tamo, gdje su tu dobili sugestiju. A to znaći 0,1 promila od svih, to nije jako puno.

Dobro, za neke magične male sakrivene plažice može biti i ovo već previše. Uglavnom ne. Ako se doda, da do plaže treba šetati 1 sat po vrućem ljetnome suncu, onda je već to valjda dovoljna prevencija, da se nešto strašno sa tom plažom ne dogodi.

A garancija za mirnu plažu na Jadranu je baš to, odnosno prije svega to- dakle, da je relativno teško dostupna.

Bolje prođu naravno u tom smislu i destinacije, gdje su manji turistićki kapaciteti, a relativno dosta plaža i duge plaže. U principu ima toga više na otocima nego na kopnu i južno od morske granice sa BiH više nego sjeverno.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:46   #37
Quote:
dalmatin kaže: Pogledaj post
ha,ha, dok ste vi ovdje nabrajali te lijepe plaže, svi koji su ovo čitali su pošli na te plaže....i sad one nisu ni mirne, ni tihe, ni čiste.....
Ja svoje vale nisam nikad javno nabrojala, te cuvam u tajnosti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:03   #38
E, znamo mi, kako žene uvijek znate izvrstno ćuvati "tajne".
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 09:46   #39
@Janez, ne generalizirati. Ima žena i žena . A i muškaraca i muškaraca .
ON - moje najdraže vale su sa kopna teško dostupne. A kako ne volim da ih "dijelim", tako ih "čuvam" za sebe .
Ovdje se ionako pita za mirnu plažu sa hrpom dodataka, koju god predložimo, uvijek će nešto od traženog nedostajati. Obično civilizacija, jer to i mirna plaža jednostavno ne idu skupa. Imat mirnu plažu u blizini sela/gradića (da se može kava popit), teško.
Evo jedne, samo sumnjam da će biti navala https://www.google.hr/maps/place/43%...73!4d15.660679
A kava u objektu je odlična (i papica).
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 12:55   #40
Spol i cuvanje tajne -tu pravila odavno nema.
Ima divnih pustih plaza (bez kafica) vrlo blizu naseljenim mjestima i to na pjesacki domet. O tim plazama sutim.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:38.