Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2016., 12:47   #1
Tele2 pokućni 4G internet

Pozdrav svima.

Ako postoji tema u vezi ovoga neka admini brišu.

Zanime me pokućni internet od tele2.

Trenutačno imam fixni t-com adsl 10 mb (jedini dostupan na mojoj lokaciji) i plaćam ga zajedno s telefonom 280 kn bez da telefon koristim uopće.

U prosjeku trošim 150-200 gb mjesečno pa bi uzeo paket 300 gb kao poslovni korisnik (315 kn/mjesečno) što bi zadovoljilo moje potrebe, a fixni i telefon bi odjavio.

E sad, obzirom kako je ponuda tek izašla molio bih bilo kakve informacije, zapažanje, testove brzine ovisno o lokaciji, elem, sve u vezi s ovom ponudom, neovisno o paketu koji ste uzeli.

Pitanje: postoji li neki uređaj koji je specifikacijama podoban za ovu uslugu, a da nije njihov uređaj koji bez ugovorne obveze stoji 999 kn?

Svaka informacija je bitna.

Hvala svima.
dobardabar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 13:28   #2
Uzmi na bonove od Simpe, 3G dan, 10kn/dan, i aktiviraj 4G opciju za 10kn tjedno. Mjesecno te dodje malo skuplje (35kn, jel) ali imas totalni flat. Ja skinuo preko 1 TB u cetiri dana pa ono...

Inace, vezano za Teletinu, sve pohvale za signal i brzinu. Od kad su uveli 4G su, bar iz mog iskustva, uvjerljivo najpouzdaniji po pitanju kvalitete signala, postojanosti brzine, a imaju i vrlo nizak ping (nizi mi na Tele2 nego na T-monopolu).
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:15   #3
Fantastično.

Da li se svaki dan ponovno mora aktivirati internet dan ili se aktivira automatikom kad dođe do kraja 24 h i da li se tjedna opcija 4g isto tako sama reaktivira ili se sve radi manualno?

Poz
dobardabar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 14:27   #4
Svaki dan, nazalost. Ali nije problem poslati besplatni SMS ("INTERNET DAN", bez navodnika, na 13636) za taj 3G flat i jednom tjedno za 4G opciju ("4G" takodjer bez navodnika na 13636).

Dobijes SMS obavijesti 15 minuta prije isteka obje opcije ("Za 15 minuta vam istice blablabla, ukoliko zelite nastaviti koristiti opciju posaljite SMS na 13636 blablabla...").

Meni efektivno (u prosjeku) ide download oko 53 Mbps, a upload oko 24. Solidna brzina.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 16:49   #5
Quote:
dobardabar1 kaže: Pogledaj post

Pitanje: postoji li neki uređaj koji je specifikacijama podoban za ovu uslugu, a da nije njihov uređaj koji bez ugovorne obveze stoji 999 kn?
.
Ima, uzmeš neki 4G mobitel za 400, 500 kuna i koristiš ga kao hotspot i to ti je to, nije neka mudrost jer sim je sim.

Na mobitel kao hotspot možeš povezati 8-10 uređaja ili koliko već piše, a na ovaj tele2 modem možeš do 32, pa vodi računa o tome za koliko ti uređaja treba.

*kod simpe je ponuda OK, no zbilja je iritantno što nije automatska reaktivacija. S obzirom da mjesec ima 30-31 dan cijena simpinog flat-a na 4G je cca. 350kn.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 19:22   #6
mene isto zanima tele2 pokucni. imam laptop ali nemam internet. trosila bih nekih 30ak gb mjesecno. ako sam dobro razumjela router ne moram kupovati od njih nego se spojim na 4gb mobitel? kako to? ne bi voljela trosit vise od 200 kn mjesecno
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 19:54   #7
Je li netko isprobao? Kakve su brzine? Modem?
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 11:26   #8
Kako napraviti moj tele2 account za T2 pokucni internet?

Keep calm and use Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 16:05   #9
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Kako napraviti moj tele2 account za T2 pokucni internet?

Keep calm and use Tapatalk
Odeš na moj.tele2.hr, stisneš na registraciju, upišeš mejl, OIB i broj mobitela, prihvatiš uvjete, stisneš "pošalji" i slijediš daljnje upute.


Aj da i ja podijelim iskustva, malo su me naljutili danas, iako je sad sve u redu.

Imao sam jedno loše iskustvo s Tele2 prije nekih 5-6 godina, kad sam uzeo njihov mobilni internet (tad je njihova ponuda od 20GB za 150 kuna bila uvjerljivo najpovoljnija) pa mi nije proradio ni nakon 6 dana, svaki dan sam zvao službu za korisnike i svaki put dobijao drugačiji odgovor zašto ne radi pa sam fino sve to vratio natrag, oni meni vratili pare, a ja se vratio u Vip produžiti ugovor s njima. U međuvremenu sam bio i dvije godine u HT-u, jer me privukla njihova ponuda od 40GB za 200 kuna, no nakon isteka ugovora je to palo na 20GB (jer je u pitanju bila promotivna ako potpišeš u određenom razdoblju, dobiješ duplo za vrijeme trajanja ugovora), a 20 GB ti je malo kad se navikneš na 40GB i pojavi se taman ova ponuda Tele2, u kojoj dobijem 50 GB 4G za iste pare, a i s roterom, što mi je bilo super, jer sam i kod ovih imao router pa kud ja, tu i on.

I ajde, iako skeptičan zbog lošeg iskustva, i nakon premišljanja neko vrijeme idem ja to uzeti pa kako mi bude.

Otišao tamo, potpisao na godinu dana (iako je to nešto malo skuplje, nego da sam ga uzeo na dvije, al, reko, aj da vidimo kako će biti, lako produžim poslije ako bude kako treba, a bit će još jeftinije, jer ću imati router), obavio još štogod po gradu, navratio do frenda , koji isto razmišlja da to uzme, pa, reko, idem doma vidit kako radi.

Inače, u telekomu sam imao onaj mali alcatelov router, kojeg sam mogao nositi i u džepu, ovaj je nekoliko puta veći, al ajde dobro, ionako nosim ruksak uvijek, pa ga mogu nosati u njemu.

Al je, malo razočaranje je nastupilo kad sam shvatio da nema bateriju kao onaj alcatelov, već da radi samo kad je uključen u struju (tako da, bar po meni, tu pada u vodu ono iz reklame "bez žice, nosiš ga sa sobom i surfaš, jer je i struja žica), al ajde dobro, neće biti to problem, ako i tako bude radio kako treba.

I bogme je radio kako treba, brzina također pristojna do sjajna, ne samo u Zagrebu, kod mojih u slavonskom selu još duplo brže ide, u vlaku također bez problema (ako postoji ispravna utičnica), dakle, sve to bez ikakvih zamjerki.

Al zamjerka opet ide službi za korisnike, jer tamo očito rade idioti, koji nisu u stanju niti pročitati upit kako treba.

Dakle, kako je bila Olimpijada, dosta toga sam pratio preko neta, što putem HRTi, što na BBC-iju, sve to HD, a tad 50GB ispadne dosta malo. Naravno, bio sam svjestan toga i, reko, idem vidit kakvih mogućnosti ima za neke dodatne gigabajte.

Vidim da postoji opcija "surfaj izvan tarife", koja kaže da mi se tu potrošnja naplaćuje po cijeni megabajta koja ej i u tarifi. Po mom shvaćanju to bi bilo 1GB=cca. 3 i pol kune, što je sasvim u redu, dapače, sjajno. Al da ne bi bilo nisam znao, reko, idem poslati mejl službi za korisnike da ja to fino provjerim.

I tako, pošaljem ja mejl u kojem sve fino pojasnim, kažem da sam vidio da postoji "surfanje izvan tarife" i pitan jesam li dobro shvatio cijenu potrošnje, znači li to da bih, u slučaju da potrošim, recimo, 10GB to platio dodatnih cca. 35 kuna.

Nakon dva dana stiže odgovor (vikendom se, očito, ne radi) u kojem mi kažu "na vašem pretplatničkom broju za mobilni internet nažalost niste u mogućnosti aktivirati dodatne podatkovne pakete nakon potrošnje podatkovnog prometa unutar tarifnog modela, no u mogućnosti stenastaviti korištenje podatkovnog interneta po povoljnoj cijeni koja iznosi 3,38 kuna za 1GB".

Pa, reko, super, to mi dođe na isto, bitno da nastavljam dalje za relativno male pare.

Kako sam dobio, ustvari, zadovoljavajući odgovor, nisam previše niti razmišljao o tome što točno piše u odgovoru pa, valjda, i zbog toga nisam odmah shvatio u čemu je stvar. Dakle, ja sam taj odgovor isprva shvatio da ne mogu aktivirati opciju "surfaj izvan tarife", al mi ispada da je ti nepotrebno, jer mogu samo nastaviti surfati dalje i plćat ću par kuna po gigi.

I tak, probudim se danas, skuham kavu, palim laptop, otvaram fejs, radi. Idem nešto provjeriti na guglu, ne radi. Refresh - ne radi. Koji vrag je sad s guglom? Idem otvoriti mejl, umjesto toga dobijam obavijest da sam potrošio svojih 50GB i da si, ako želim nastaviti surfati, uključim opciju "surfaj izvan tarife". Pa dobro, ko sad tu kog jebe? No, ajde, neću se živcirati bezveze, idem to probati uključiti. Otvara mi mojtele2, ulogiram se, ide, al izgleda da ne otvara stranicu do kraja. Vidim di piše "Surfaj izvan tarife", al ispod tog ne piše ono što treba pisati i ne vidim gdje trebam stisnuti za aktivaciju opcije.. Znam otprilike gdje bi to trebalo biti, uspijevam nabosti naslijepo, ali ništa se ne događa. Pokušavam neko vrijeme, refresham stranicu, jok, stalno isto.

Ljut jer propuštam neke turnire koje sam htio igrati (poker kartam inače), aj na bicikli pa do trga u poslovnicu vidit koji se vrag događa.

U međuvremenu pročitam opet njihov odgovor na mjelu i sad shvatim da je onaj koji je odgovarao idiot, koji je, očito, vidjevši da spominjem 10GB shvatio to kao da ja želim nekakav dodatni paket od 10GB pa mi odgovorio da nemam tu mogućnost, ali, eto, da mogu nastaviti surfati i dalje.

Došao u poslovnicu, rekao u čemu je stvar, ovaj obavio poziv i aktivirao mi opciju "surfaj izvan tarife", obavijestivši me usput da mogu na taj način potrošiti maksimalno 100 kuna (dakle, cca. 30GB), što je sasvim u redu.

Malo me naljutio rekavši da će proraditi u sljedećih 24 sata - kojih crnih 24 sata da neko negdje napravi jedan ili 2 klika, želim internet odmah - al, eto, dobro je, dođoh kući, upalih komp i internet radi. Istina, na mojtele2 nije označeno da mi je opcija aktivirana, al o tom sad ne želim razmišljati, provjerit ću sutra pa, ako bude isto, poduzet daljnje akcije, jer želim pratiti potrošnju. Bitno da internet radi.


Dakle, sve u svemu, internet radi bez problema, brzina je jako dobra, signal svuda odličan, al ako naiđete na bilo kakve probleme, uštedite si i živce i vrijeme i nemojte zvati službu za korisnike. Radije odmah otiđite u poslovnicu, ako onaj ko tamo radi i ne zna sam riješiti problem, zna kog treba nazvati.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 00:35   #10
Super, samo si trebao uzet onaj mali prijenosni Huawei E5577s-321 Mobile WiFi CAT4 router koji u sebi ima i bateriju i potpuno je mobilan.
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:51   #11
Na oba uređaja koja sam jedina koristio ovaj mjesec prikazana je potrošnja zbrojeno 16GB.
. Imam pokućnih bežićnih 30gb tarifu. Stigne poruka sad da sam potrošio promet ukljućen u tarifu. Nazovem službu za korisnike i pitam jel moguće da je baš tolika razlika u potrošnji koja se prikazuje na uređaju (oba samsung) i stvarne potrošnje, rekoh ajd da je 10-ak posto max, ali ovo je skoro duplo?! Kaže ona meni "daaa, pa to su vam veeelike razlike u pitanju, vidjeti će te na izvješću uz račun". Pitam ju da li je navedeno na ispisu potrošnje uz račun koji je uređaj posaugao koliko prometa - kaže ne piše.
Nikada nism potrošio niti 10gb prije na vipu, ovaj mjesec prvi puta imam tele2 bežićnih 30gb, i sada 30gb nije dosta.
Meni ovo jako smrdi. Kako ja uopće mogu decidirano znati koliko sam potrošio? Nikako, samo po onome kako oni izmjere tj kada oni kažu potrošio si - potròšio si i više nemaš.

Ima li još netko dojam da mu malo prebrzo iscuri tele2 pretplata GB na pokućnom?
Molim komentar i onih koji nemaju taj dojam.

Inaće sve pohvale za brzinu! Nikakvih problema u ovom prvom mjesecu korištenja uopće. Prezadovoljan svime osim što mi ovo jaaako smrdi...
djon vejn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 01:44   #12
Ne shvaćam baš preko kojih to uređaja pratiš potrošnju, al aj dobro, evo da odgovorim na pitanje.

Ne, nemam dojam da mi prebrzo iscuri. Dapače, bio sam iznenađen kad sam vidio da sam u srpnju potrošio samo 23GB, iako sam uzeo pretplatu polovicom mjeseca. Baš zato što sam ju tad uzeo, a znajući da ću platiti samo polovicu iznosa pretplate, trošio sam bez ikakvog paženja i razmišljanja, znajući da ću isto platiti potrošio samo 15gb ili svih 50, koliki mi je paket. Istina je da sam prošli mjesec potrošio svih 50GB već do 21.08., ali jasno mi je da je to zbog toga jer sam olimpijadu pratio gotovo isključivo preko HRTi i BBC-ijevog iplayera, a to troši jako puno.


Inače, tu i tamo provjerim potrošnju na moj.tele2.hr, ono što je tamo prikazano otprilike je stanje od prethodnog dana, i nisam primijetio ništa neobično.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 02:01   #13
Sta nije da ako uzmes pretplatu na pola mjeseca da platis samo pola iznosa, ali isto tako imas i samo pola paketa na raspolaganju?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 01:35   #14
Jok, cijeli paket imaš fore.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 20:05   #15
Uzeja bi ovaj 50GB paket za 169kn, sad mene zanima što i koliko ja točno plaćam? Plaća li se radijska frekvencija? Uređaj? Kolika je rata? ukupna cijena?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 13:33   #16
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Uzeja bi ovaj 50GB paket za 169kn, sad mene zanima što i koliko ja točno plaćam? Plaća li se radijska frekvencija? Uređaj? Kolika je rata? ukupna cijena?
Ja sam se bila zanimala za taj paket pa pogledala sto jos upada. Izgleda da na kraju ispadne 199 kn jer moras placati jos 15 kn za modem plus 15 kn za jos nesto (rad. Frek.?). Neka ispravi tko zna bolje.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 19:30   #17
Kaže frend koji ima internet da je 194kn.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 12:44   #18
Placa se 169kn + 15kn uređaj + 10 pristup mrezi. Upravo sam narucio na probu pa cu vratiti za mjesec dana paket i mislim da cu uzeti onaj od 30gb


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:41   #19
Ovaj pokućni izgleda dobra stvar. Treba li očekivati da konkurencija odgovori, pa i da cijene budu još niže?

Btw. ruter bi trebao ostati u vlasništvu nakon isteka ugovora?
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 20:41   #20
Navodno vip od iduće godine ide na sličnu šemu.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.