Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 19:42   #61
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
Evo gledam ovu 54 ep., koja je u biti 55. jer su na stranici s prevodima pod dvije epizode upisali 51... tako da, ma nije bitno. Bitno je da gledam, vraćaju se, mali princ i mlađi brat od Ertugrula, ono svi su malo ostarili, imala sam dojam da od kada su njih dvojca "nestali" da je prošlo bar nekoliko godina, no oni isti, ono kao da ih nije bilo par mjeseci
Uffffff pa jel moguće izašla i 55. a ja zatrpana poslom ni 54. nisam pogledala Sad ću ja obnoviti gradivo

nikoina pa i nije ih bilo niti punih 9 mjeseci, pa Halime još nije rodila, a oni su otišli na školovanje kad su se Kayi selili tj. na početku sezone i tad je Halime obznanila da je trudna. Tako da i nije čudno da se nisu puno promijenili. Dundar se mijenja u lepog dečka u 3. sezoni, na žalost Yigit nas napušta za par epizoda Ne znam dal je to povijesna činjenica nisam puno uspjela naći o Halime, osim da je Osmanova majka i Ertugrulova žena, tako da nisam ziher dal je Yigit postojao. Nije mi samo jasno zašto su ga vraćali i onda ga ubili
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:45   #62
Quote:
vigga kaže: Pogledaj post
da ,prevedena i 54. kasnije ce kao proc malo godina kad Dundar postane veci ,a i sin od Ertugula isto .Jucer sam gledala 90. konacno ce rjesit onog Vasilijusa i ima dobrih stvari rodila Cicek i Bamsi bude postal otac naravno i dalje su negativci onaj Sadet i ona Ekatarina naravno to je 3 sezona
Kad će se više Osman rodit, pa Halime je trudna već dve sezone
Ja sam mislila da će ipak staviti malo suživota Ertugrul i Osman, a ništa
Jesi li možda vidla kad završava sezona s kojom epizodom? Nisam uspjela iskopati nigdje.
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:53   #63
Ovo je sigurno najljepši trenutak 55. epizode

Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:49   #64
Quote:
Lidija71 kaže: Pogledaj post
Uffffff pa jel moguće izašla i 55. a ja zatrpana poslom ni 54. nisam pogledala Sad ću ja obnoviti gradivo

nikoina i
je je, izašla je i 55. super, ja pratim samo ovo i kosem, pa mi je sada super, na lagano gledati, meni bi sada baš pasalo da ovim tempom prevode, taman bi imala svaku večer nešta za pogledati, uz koji dan odmora Nego, ta 55. na stranici na kojoj ja gledam je original 56... jer, kako sam već rekla epizode 51. i 52. su oznaćili sa "51." tako da mi po tome sada imamo 56. prevedenu.

A ovo za godine, ja ne znam po čemu sam zaključila da je bio neki odmak od par godina nakon prve sezone , biće zato što sam maratonski gledala da stignem do zadnjih prevedenih, pa sam nešta krivo zamislila. U biti kada je Gundogdu prigovarao Seldžan, o broju spontanih i broju umrle djece, jednostavno sam pomislila da se to dešavalo "između" sezona, a u biti to je valjda bilo i prije, u životu prije serije : sad sam sve zapetljala.. bolje da odem odgledati tu 55. to jest 56.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 11:43   #65
Thumbs up

..pa mora biti malo odstupa .Osman se jos nije rodio on je treci ,sad je tek drugi :klap: s tim da je razlika kojih 6-7 god. Super za prevod ,uvijek ih volim pogledati
vigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 19:23   #66
Quote:
vigga kaže: Pogledaj post
..pa mora biti malo odstupa .Osman se jos nije rodio on je treci ,sad je tek drugi :klap: s tim da je razlika kojih 6-7 god. Super za prevod ,uvijek ih volim pogledati
Ništ više ne razmem kolko vidim po fragiju 91. je zadnja, a sve ostaje prilično nedorečeno, Halime neće roditi, Sadro ostaje živ, a najavljivali su da je ovo kraj Ertugrul-a i da slijedeća sezona kreće sa Osmanom tj. najavljivano je da Engin više neće glumiti u slijedećoj sezoni. Ti Turci fakat ne znaju kaj bi i kak bi
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:11   #67
54. epizoda - svaštara :-)

Ovu epizodu bi mogla nazvati i epizoda u pokušaju svega.

U Obu je stiglo proljeće i zanimljive su mi te njihove igre. Jedna od vas je već spomenula koliko su u to vrijeme žene bile uvažene (nije mi jasno kako je došlo do toga da su u 12. stoljeću žene u Turskoj imale veća prava i važnost nego u 21. stoljeću ) Sve redom nose hlače bez ikakvih feredža ili bilo kakvog skrivanja lica, odlične su u baratanju mačem i lukom i strijelom, nema udaranja, nema zlostavljanja. Kad je Gondoglu opalio šamar Selđan, Ertugrul je skoro potego mač na njega. Hajme vodi cijelo pleme i svi je slušaju bez pogovora. Muškarci u šatoru o svemu raspravljaju sa suprugama i baš uvažavaju njihovo mišljenje, pa kako su došli do tog krivog tumačenje šerijata.
Evo malo ženskog umijeća naše Cvijete



Bamsi razbio Bogeca i on odmah postaje izdajnik, to mi malo nategnuto i od kad je on toliko privržen Gumuštekinu kad je bio Turgutov alp. Naravno Gonđugul ide tražit tko će joj pomagat iz Obe i šerat informacije i odmah naiđe na ljutog i uvređenog Bogeca (I onda je svizac zamotao čokoladu )
Ali ovo je bilo baš zabavno :klap:


Nojan se definitivno zaljubio u Gonđegul, čak je bio i romantičan, šteta baš je zavrijedila pravog Nojana. Đavolja trojka se krenula svetiti, a nitko ne vjeruje nikome, zanimljivo. Kako li će taj savez funkcionirati? No za sad im sve ide po planu, pronašli Yigita i Dundara i gotovo ih oteli, ali nisu računali na Ertugrula i što je najvažnije na njegova tri mušketira jer bilo bi mu žmefke da nisu krenuli za njim.

Gondoglu je ozbiljno bolestan i mislim da neće vidjeti ni ovo dijete ali i dalje ostaje na svojoj crti miroljubive koegzistencije i mogu ga razumjeti kao i sve begove koji misle slično. Rat, pa makar i sveti, može biti privlačan samo Ertugrulu i ratnicima, stočarima to nije toliko važno ni bitno. Lijepo je biti idealist poput Ertugrula, ali ponekad život zahtjeva i malo realnosti i nekad stvarno nije fer ni prema obitelji, ni prema svom narodu. A i onaj odlazak sa sastanka je bio poput malog razmaženog djeteta koje nije dobilo ono što želi, eh da sam ja Hajme dobio bi on koju vaspitnu

Ajde i Cvijeta isprošena, pa nek se i Dogan malo veseli

Turgutova ljubomora i maltretiranje Gokče me stvarno nervira, jer može on sad svirat kaj oće, ali kad joj se udvarao znao je da nju zanima Ertugrul i to mu je jednom i rekla, a sad se čudi ko pura dreku. Rekoh već i nakon svega on mi se ne sviđa, previše je zadrt i lako okretljiv ...

Mislim da je to to... idem sad dočekat tog malog Gunduza....
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:12   #68
Quote:
Lidija71 kaže: Pogledaj post
Ovu epizodu bi mogla nazvati i epizoda u pokušaju svega.

U Obu je stiglo proljeće i zanimljive su mi te njihove igre. Jedna od vas je već spomenula koliko su u to vrijeme žene bile uvažene (nije mi jasno kako je došlo do toga da su u 12. stoljeću žene u Turskoj imale veća prava i važnost nego u 21. stoljeću )

....

Ovo se i ja pitam, bilo bi zanimljivo popratiti to cijelo razdoblje turskog carstva, pa da vidimo kada je sve otišlo u tom smjeru
Samo vjerujem da im je lakše ovaj dio te povijesti donekle autentično pratiti, sada su još, recimo to, pozitivci u cijeloj toj prići, jer osim ponašanja prema ženama, oni od pozitivaca koji se bore za svoju egzistenciju, prelaze u osvajaće koji gaze sve pred sobom, prelaze u negativce. E sad, malo se predugo zadržavaju na ovoj prići, presporo ide radnja, tako da vjerujem da baš nije realno očekivati da će popratiti sve sultane osmanskog carstva, ovim tempom.. hm, trajala bi serija gotovo koliko i carstvo

P.S Lidija, pretpostavljam da u svom postu misliš na Tutekina, ne Turguta. Inaće mni je Tutekin, uz sve blamaže, simpa.. ali možda je to kod mene samo zbog frizure. Idu mi na živce ove masne kose Ertugrula, i onog Bamsija, ne kužim, što se nisu šišali, razumijem teške uvjete za pranje kose, no kako vidimo po nekim likovima, nije da kratka kosa nije bila dozvoljena
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 01:29   #69
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
P.S Lidija, pretpostavljam da u svom postu misliš na Tutekina, ne Turguta. Inaće mni je Tutekin, uz sve blamaže, simpa.. ali možda je to kod mene samo zbog frizure. Idu mi na živce ove masne kose Ertugrula, i onog Bamsija, ne kužim, što se nisu šišali, razumijem teške uvjete za pranje kose, no kako vidimo po nekim likovima, nije da kratka kosa nije bila dozvoljena
Ma na Tutekina sam mislila, naravno, ne znam zašto sam Turguta u to umiješala, njega volim
Meni se ne sviđa njegov karakter, nikako nemam povjerenja u njegovu postojanost, a slijepo vjeruje svakome tko mu je u datom momentu pozitivac. Što se frizure tiče, tu se slažem, užasno me nerviraju ovi Erugrulovi rezanci, posebno u ovim zadnjim epizodama. Vidi kaj mu je falilo u prvoj sezoni:



a vidi sad



Bit će da starost i iskustvo mjere količinom i dužinom dlaka
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 02:12   #70
55. Hoşgeldin Gunduz

Kao što sam prije napisala da nisu došli Bamsi, Dogan i Turgut bome bi Ertugrul nadrapal ko sivonja. Iako mi je smješno Mongola 30, on sam i oni dolaze jedan po jedan
"Hrabri" Nojan pokupio klince i bježi i onda brzo trči kod Sadre i Gonđe da se pohvali. Baš mi se gade njih troje. I onaj njegov bubnjar (uvijek zaboravim kak se zove) mi je užasno kripi još kad razmaže krv po glavi, fuj. I za kog vraga je šnjofao Yigita i Dundara.
Naravno da Sadro ima planove posvađat sve kako bi on vladao i bit će vrlo "uspješan" po tom pitanju
Yigit mi je uvijek bio pomalo pompozan, znam da je princ, ali čim mu netko ponudi neku funkciju, odmah postaje strašno važan i uobražen i vjeruje sve što mu serviraju. Dobro pa će Turgut biti uz njega to ga možda malo dovede k pameti, ali dijete je pa mu mogu progledat kroz prste.
I onda tetrijeb Nojan


I konačno se rodio Gunduz, iako prema Sulejman šahu prvi sin se trebao zvati Savci, pa Gunduz i zadnji Osman, tko zna zašto su Savcia stavili kao drugog.
Baš me zanima da li će ovo sijeme razdora koje je posijao Sadro uroditi plodom kod Sungura ili ne, nisam baš ziher da će i dalje tako zdušno podržavati Ertugrulovu ideju o preseljenju u Bizant.
No za sad samo očekujem da konačno završimo sa Nojanom i Gonđom, jer me nerviraju.
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 10:24   #71
Iskreno se nadam da Sadetin neće uspjeti zavaditi braću, mislim da bi ovo trebalo biti malo "iznad" sapunica sa besmislenim zapletima samo da se popuni broj epizoda. A ovakve zavade, i laka pevrtljivost likova je za sapunice. Dovoljan je Tutekin u ovoj seriji, kao lik koji je lako povodljiv, od Songura to ne očekujem, pa treba znati zbrojiti dva plus dva, nemoguće da jedino Ertugrul sumnja da se iza Sadetinove dobrote i spašavanja dječaka, krije nešta drugo, a Songur odjednom potpuno slijep

Moram se sada opet osvrnuti na jedan moj prošli post gdje sam iznenađena što se mali princ, i mali brat vraćaju nepromjenjeni, iako se meni činilo da je bio neki vremenski odmak. No gledajući ove dvije epizode sa njima, ipak se i na likovima vidi promjena; u boji glasa, i iako su isti glumci, ipak se vidi nešto zrelije na njima, sviđa mi se kako su ih uspjeli promjeniti, no možda je to i prirodno, ako je bila stanka između sezona, djeca znaju u tim godinama u par mjeseci mutirati, kako bilo ,sada mislim da je super odrađen taj dio sa njima
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:40   #72
Smile

kaj se tice kose ,da imate pravo ,ali valjda pusta kosu za rep ,jer kasnije ima repic u srijedu je 91. kraj sezone .Na jesen ce biti valjda rodenje Osmana.Ne vjerujem da ce se tolko bavit s njim,jer to je druga serija (Osman)a Ertugrul je zivio 83/90 godina tak da ima matrijala
vigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:36   #73
Jucer je bila 91. final sezone .Grdoo.Tko ce docekat jesen ili kad ce vec poceti 4. sezona uff.
vigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 14:11   #74
Quote:
vigga kaže: Pogledaj post
Jucer je bila 91. final sezone .Grdoo.Tko ce docekat jesen ili kad ce vec poceti 4. sezona uff.
A čuj, ja lagano kaskam sa prevedenim, jedna tjedno, sada na 55. ili 56... taman do nove sezone ću stići do te 91.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:44   #75
Quote:
vigga kaže: Pogledaj post
Jucer je bila 91. final sezone .Grdoo.Tko ce docekat jesen ili kad ce vec poceti 4. sezona uff.
Šok na šok. Prvo negdje u 4. mjesecu Mehmet Bozdağ izjavljuje da je ovo zadnja sezona Ertugrula i da Engin odlazi sa krajem treće sezone jer kao u slijedećoj počinje Osmanovo doba sa skroz novim glumcima. Onda početkom svibnja sam sebe demantira i možda ipak Ertugrul nastavi i u 4. sezoni.
I onda sezona završi ovako



Pretpostavljam da ipak idu u 4. sezonu sa Ertugrulom, jer on nije poginuo nego umro i to sa 80 i kusur godina, a ni Osman se nije rodio. Samo i oni su krenuli kao klasičan turski dizi i to im se obija o glavu jer rejting je u zadnjih 4 epizode potonuo. Ne znam kako će izledati na jesen, ali ako se i dalje nastave vrtit u krug sa sličnom pričom i ovo će postati sapunica
Nadam se da će se opametiti i vratiti se povijesnim elementima i činjenicama bez pretjerivanja, jer to počinje iritirati.
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:50   #76
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
A čuj, ja lagano kaskam sa prevedenim, jedna tjedno, sada na 55. ili 56... taman do nove sezone ću stići do te 91.

Nije da te plašim, ali nisam ja baš ziher za prevod svaki tjedan, recimo između 17. i 18. prevedene smo čekali godinu dana

Zato drž fige da stvarno bude jedna epizoda tjedno i ja ću
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 17:56   #77
Quote:
Lidija71 kaže: Pogledaj post
Nije da te plašim, ali nisam ja baš ziher za prevod svaki tjedan, recimo između 17. i 18. prevedene smo čekali godinu dana

Zato drž fige da stvarno bude jedna epizoda tjedno i ja ću

ahh, nadam se da neće, ja ću do tada i zaboraviti da sam to gledala.
Iako u zadnje vrijeme mi nije toliko ni bitno, počelo ljeto, manje vremena za serije, bar kod mene, pa mi i štima malo usporavanje.
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:01   #78
Quote:
nikoina kaže: Pogledaj post
ahh, nadam se da neće, ja ću do tada i zaboraviti da sam to gledala.
Iako u zadnje vrijeme mi nije toliko ni bitno, počelo ljeto, manje vremena za serije, bar kod mene, pa mi i štima malo usporavanje.

Ma kreneš ispočetka

Nemam ni ja baš tolko vremena, ali opet bi mi baš pasala epizoda ili možda dvije tjedno, bilo bi super da konačno stignemo Turke i da možemo gledat u "stvarnom" vremenu. Puno tražim znam
Lidija71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:09   #79
Thumbs up

i ja se nadam 4.sezoni. Pise kad pocne serija: The source of stories and characters inspired by history. Ostavili su jos dosta materijala :klap:
vigga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 18:44   #80
Quote:
Lidija71 kaže: Pogledaj post
Ma kreneš ispočetka

Nemam ni ja baš tolko vremena, ali opet bi mi baš pasala epizoda ili možda dvije tjedno, bilo bi super da konačno stignemo Turke i da možemo gledat u "stvarnom" vremenu. Puno tražim znam
Ma ne tražiš puno, večinom na "onoj" stranici serije tako i prevode, jednom tjedno izlazi epizoda i prati tursku televiziju, bar jesu sve koje sam ja do sada tamo otpratila, obično bi od dana emitiranja na turskoj tv, do prevoda prošlo nekoliko dana, a najviše dvije epizode kašnjnja, što je super. Ja sam se sada zato stvarno nadala, da je ova malo duža stanka od nekih dvadesetak dana bila slučajnost, no s onim tvojim "godinu dana" sam se malo uplašila. A ja se sada isto nadam da će krenuti nekim kontinuitetom od tjedno 1 epizoda. To bi mi bilo savršeno za ljeto.
offt;Možda ubacim još jednu seriju u tjedan, samo sam neodlućna koju bi počela gledati; može preporuka?
__________________
nikoina
nikoina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.