Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2016., 23:38   #61
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
A koliko je sada prije poskupljenja taj iznos?
Mislim da je oko 270 kn jedan smjer.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:07   #62
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Ne može to tako u državnim firmama, oni imaju neke druge poglede na to.

Ja iz prve ruke znam da ako smanjim svoju maržu na neke proizvode da na kraju imam veću zaradu jer prodam više robe, nego da nabijem maržu i prodam puno manje.

Tako je i sa cestarinom, da smanje cijenu cestarine ići će više ljudi na AC, dok ovako će biti suprotno.
S ovim poskupljem bi mene za 2. skupinu izašlo za ST i natrag oko 580 kn, a za te novce se vozim rađe 3 sata dulje.
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Mislim da je oko 270 kn jedan smjer.
Razlika u cijeni sada i nakon poskupljenja (eventualno) biti će oko 40 kn ili 4 litre supera. Ušteda na „staroj“ u odnosu na AC je tih 40 kn. Isplati li se voziti 3 sata dulje i potrošiti više goriva radi (prividne) uštede od 40 kn? Ako je to princip onda je neisplativ, ali je ipaka princip!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:15   #63
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Razlika u cijeni sada i nakon poskupljenja (eventualno) biti će oko 40 kn ili 4 litre supera. Ušteda na „staroj“ u odnosu na AC je tih 40 kn. Isplati li se voziti 3 sata dulje i potrošiti više goriva radi (prividne) uštede od 40 kn? Ako je to princip onda je neisplativ, ali je ipaka princip!
Usteda nije 40kn, nego 580kn i sa tim novcima skoro pokrije gorivo za tamo i natrag. A razlika u vremenu je 1-2 sata max.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:23   #64
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Razlika u cijeni sada i nakon poskupljenja (eventualno) biti će oko 40 kn ili 4 litre supera. Ušteda na „staroj“ u odnosu na AC je tih 40 kn. Isplati li se voziti 3 sata dulje i potrošiti više goriva radi (prividne) uštede od 40 kn? Ako je to princip onda je neisplativ, ali je ipaka princip!
Ajd si stavi tu svoju matematiku na papir.

Ušteda ti je dobro izračunata ako staneš dva puta na janjetinu
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:48   #65
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Razlika u cijeni sada i nakon poskupljenja (eventualno) biti će oko 40 kn ili 4 litre supera. Ušteda na „staroj“ u odnosu na AC je tih 40 kn. Isplati li se voziti 3 sata dulje i potrošiti više goriva radi (prividne) uštede od 40 kn? Ako je to princip onda je neisplativ, ali je ipaka princip!
Moj auto trosi 20-30% vise zbog aerodinamike kada je na 130 km/h nego do 100 km/h. Ipak unatoc tome idem autocestom ZG-RI jer brze dodjem i sigurnije je nego preticati na magistralnim prometnicama sa 1 trakom, vijugavim cestama kroz naseljena mjesta itd. A i ZG-RI autocesta je relativno povoljnija nego ona ZG-ST.

A ako ides starom kao sto su ti i drugi rekli, ne placas uopce cestarinu - dakle nije usteda 40 kuna ili 4 litre supera. A mozda ti i manje auto trosi.

Uostalom, tih tvojih samo 40 kuna - ako idem 10 puta godisnje, to je 400 kuna vise nego do sada. A tih 400 kuna se ne cini puno - no to ti je kao da po sadasnjim cijenama odem skoro 3 puta tamo i nazad.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 12:57   #66
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ajd si stavi tu svoju matematiku na papir.

Ušteda ti je dobro izračunata ako staneš dva puta na janjetinu
Izgleda da me jebe matematika! Ako je sadašnja cijena za jedan smjer 270 kn onda je za dva smjera 540 kn. slažemo li se? Josip predviđa da će po novome za oba smjera iznositi 580 kn. Ako predviđeni iznos od 580 umanjimo za sadašnji 540 onda je razlika 40 kn. Dakle, 40 kn je razlog neisplativosti korištenja AC! Janjetinu, eventualne kazne za prebrzu vožnju kroz naseljeno mjesto, poklon ljubavnici ili ženi, nisam računao. Referirao sam se samo na Josipovu izjavu da mu je 40 kn(nakon poskupljenja) razlog ne korištenja AC! I u čemu je problem?
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:00   #67
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Referirao sam se samo na Josipovu izjavu da mu je 40 kn(nakon poskupljenja) razlog ne korištenja AC! I u čemu je problem?
Ako ides 1x godisnje na more - to je zanemariva stavka.

Ako se stalno vozis - nabere se...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:29   #68
Ja sam sebi izracunao da mi je Zd-Zg 200 kn jeftinije po staroj cesti do Karlovca i onda autoput nego cijelim putem autoput. No imam dvoje male djece pa zbog njih ipak idemo autocestom jer i sat vremena duza voznja nekad sa njima znaci 2 godine zivota manje a i sigurnije je po autocesti(ako ne divljas).
200 kn po smjeru nije malo, a nakon poskupljenja ce biti jos vise i bez djece nema sanse da bih na autocestu.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:42   #69
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Izgleda da me jebe matematika! Ako je sadašnja cijena za jedan smjer 270 kn onda je za dva smjera 540 kn. slažemo li se? Josip predviđa da će po novome za oba smjera iznositi 580 kn. Ako predviđeni iznos od 580 umanjimo za sadašnji 540 onda je razlika 40 kn. Dakle, 40 kn je razlog neisplativosti korištenja AC! Janjetinu, eventualne kazne za prebrzu vožnju kroz naseljeno mjesto, poklon ljubavnici ili ženi, nisam računao. Referirao sam se samo na Josipovu izjavu da mu je 40 kn(nakon poskupljenja) razlog ne korištenja AC! I u čemu je problem?
Je, al se komentirala ušteda puta po AC i starom. A ta nije zanemariva.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:45   #70
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Je, al se komentirala ušteda puta po AC i starom. A ta nije zanemariva.
Ali ta usteda je ovako i onako velika - sa i bez poskupljenja.

Frajer je ispravno reagirao na usporedbu poskupljenja ako ides na AC sada i kada poskupi.

Moj poznanik je stalno na autocesti; zivi u Zagrebu, radi u Puli i Mostaru. Svaki dan 40-80 kuna vise * 20 radnih dana....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:55   #71
Daj nam pojasni taj razlog zasto on zivi u ZG a ide na posao u Pulu i Mostar svaki dan?
Predloži mu da si tam stan iznajmu, bar se mozda i odmori koji dan, umjesto da to vrijeme na AC ostavlja.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 14:58   #72
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Daj nam pojasni taj razlog zasto on zivi u ZG a ide na posao u Pulu i Mostar svaki dan?
Predloži mu da si tam stan iznajmu, bar se mozda i odmori koji dan, umjesto da to vrijeme na AC ostavlja.
Zena ima posao u Zagrebu. Djeca u Zagrebu. Baka i deda u Zagrebu.

A nasao je posao tamo gdje je nasao; dirigent orkestra. Nije bas da ih se hrpa trazi po HR.

Ma prespava on u Puli ne ide odmah za Zagreb. Ponedeljak - Zagreb Pula - radi, spava, utorak radi u Puli pa za Zagreb ili Mostar.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:00   #73
Idila.
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:03   #74
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Idila.
Welcome to 21st century. Kaj mislis da 2cellos sjede doma;

Ili poznati dirigenti, glumci, poslovnjaci itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:05   #75
LOL, 2 cellos nemaju žene, pretpostavljam iz očitog razloga.
Krajnje nebitno. Koliku taj plaću mora imati da mu se isplati tolika kilometraža mjesečno? Ili pola mjeseca radi za naftu...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 15:28   #76
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa vozim se po autocesti; trosim gorivo od kojeg drzava isto uzima dobar dio kolaca. nabacujem kilometrazu pa idem cesce na servis od kojeg drzava isto uzima pdv. stanem na autocesti pa kupim kavu ili nesto pojedem - drzava opet uzima pdv, pogotovo sto na autocesti na stajalistima su velike cijene.

bitan je i volumen u prodaji.

da li prodavati milione sa marzom 5%, ili par komada sa marzom 30%? gdje vise zaradis? na masovki naravno - zakon velikih brojeva.
Ma ok, samo kakve to ima veze sa bilo cime?

Tu se ne radi o par komada/milijun komada (voznji) nego o jednoznamenkastim postocima gdje je racun isplativosti promjene cijene/potrebne promjene prihoda u potpunosti jasan.

I ne zaboraviti, prihodi su nuzni za povrat kredita i kamata.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 16:35   #77
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ali ta usteda je ovako i onako velika - sa i bez poskupljenja.

Frajer je ispravno reagirao na usporedbu poskupljenja ako ides na AC sada i kada poskupi.

Moj poznanik je stalno na autocesti; zivi u Zagrebu, radi u Puli i Mostaru. Svaki dan 40-80 kuna vise * 20 radnih dana....
Frajer je reagirao na Jožinu tvrdnju da je ovo kap koja je prelila čašu i da će se češće odlučiti ići starom. I onda je razlika o kojoj govorimo.

A frajer je doduše notorna plačipička koja se više boji vinjete nego lopova i ženina ljubavnika.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:07   #78
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
LOL, 2 cellos nemaju žene, pretpostavljam iz očitog razloga.
Krajnje nebitno. Koliku taj plaću mora imati da mu se isplati tolika kilometraža mjesečno? Ili pola mjeseca radi za naftu...
Gle kako je njemu tesko naci posao dirigenta tako je i ekipi iz gradova osim Zagreba tesko naci dirigente; pa kada spojis ugodno sa korisnim dobijes to da su troskovi za naftu placeni.

Znam i ekipu koji su doktori u bolnicama, rade, imaju dezurstva, usput predaju na medicinskom fakultetu, bave se znanstenvo-istrazivackim radom, dakle objavljuju radove, idu na konferenciju - a gle cudom imaju i zenu i djecu.

Znam i odvjetnike koji idu okolo po rocistima diljem lijepe nase.

Zacudo - osim politicara lopova i poduzetnika "a la janjetina" lopova, postoji, doduse manja, ekipa ljudi u Hrvatskoj koji ipak zarade svoju placu. Pa shodno tome i voze po autocestama.

Naravno, vecina hrvatsa najbolje voli da radi u drzavnoj sluzbi, kapne lova, sjede u birtiji na kavi i pivi, eventualno kladionica i politiziraju o gospodarstvu i kako je tesko.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:16   #79
I kako je najbolje ne uvest vinjete jer je to fer prema onima kojih nikad ni nema na cesti. To da se opametimo pa koristimo ceste na zadovoljstvo i napredak vlastitog stanovništva pristupačnim godišnjim vinjetama a strance deremo skupim tjednim ne može prosječnom Hrvatu uskog pogleda doći u glavu.

Jer takav samo vidi da neki bogatu će onda platiti manje autoceste. A ne vidi stotine nas drugih "običnih" ljudi koji bi imali velike koristi od toga, a svu lovu koja nam ostane bi ionako potrošili na nešto gdje država opet naplati fest poreza, netko dobije plaću i tako.

Al tko bi o tome mislio jel Leo? Bitno samo da ti dionicu 150 kilometara godišnje u kunu platiš. Radi takvih treba posložiti sustav, a ne radi onih koji će putovanjem autocestom privrediti i platiti hrpu poreza.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:17   #80
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post

I ne zaboraviti, prihodi su nuzni za povrat kredita i kamata.
Mislim da neće baš biti drastičnih prihoda od ovoga poskupljenja.

A krediti i kamate su mogli biti i puno manje da nije bilo dugoprstiča iz politike, pa imamo cijenu kilometra tu koju imamo po kreditnim uvjetim takvi kakvi jesu u biti kako smo zaslužili tako i imamo.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.