Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 10:19   #81
http://www.atv.com.tr/diziler/olene-...eri-1484122440


Stigle su i slike prve epizode. ..
__________________
Sia- Big Girls Cry
Lilly 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 11:30   #82
znači računaju na fan bazu u 36 zemalja. nisam još uvek shvatila da li u tv rejting ulazi i strim.
ako se budu računala samo publika u Turskoj rezultati sigurno neće biti impresivni. ajd bar jaka petica pa da ih gledamo malo duže, slatki su.

mljac, moje omiljeno, Engin u interakciji sa dve žene odjednom, provod zagarantovan. svaka će dobiti deo srca.

šećer dragi



Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:55   #83
TV rejting se racuna samo na osnovu TV uredjaja u toj zemlji (ovdje Turska) koji imaju piplmetar i izabrani su da sto pribliznije predstavljaju cjelokupno stanovnistvo.
Onda se dobije statisticka slika sta je komplet drzava gledala, jer taj jedan uredjaj predstavlja puno ljudi iz iste demografske (godine, bracni statu, obrazovanje, zaposlenje, ekonomska situacija domacinstva...) kategorije.

Mi sto gledamo online ne uticemo na rejting.
Ali vjerujem da smo ipak pokazatelji interesa u drugim drzavama, kao sto prate i reakcije na tviteru.
Mada, Turci su traljavi i po vaznijim pitanjima od toga koliko ljudi gleda preko strima.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:31   #84
Promo fotka...

anamarie 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:06   #85
Još jedna promo slika.

http://i.hizliresim.com/bkZR7n.jpg
Maitte is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:27   #86
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
TV rejting se racuna samo na osnovu TV uredjaja u toj zemlji (ovdje Turska) koji imaju piplmetar i izabrani su da sto pribliznije predstavljaju cjelokupno stanovnistvo.
Onda se dobije statisticka slika sta je komplet drzava gledala, jer taj jedan uredjaj predstavlja puno ljudi iz iste demografske (godine, bracni statu, obrazovanje, zaposlenje, ekonomska situacija domacinstva...) kategorije.

Mi sto gledamo online ne uticemo na rejting.
Ali vjerujem da smo ipak pokazatelji interesa u drugim drzavama, kao sto prate i reakcije na tviteru.
Mada, Turci su traljavi i po vaznijim pitanjima od toga koliko ljudi gleda preko strima.
hvala.
nisam sigurna da poslovni ljudi u Turskoj, vlasnici ATVa ili TIMSa npr, ne znaju da se u razvijenomn svetu veći novac vrti u onlajn oglašavanju nego u oglašavanju na TVu. Gugl i Fejs znaju sve o svakoj IP adresi. možda piplmetar zna da imam 35 god i 1500 eur platu i da sam ABC1, ali Gugl i Fejs znaju da li više volim da letujem u Španiji ili Grčkoj i da li više volim Adidas ili Konvers. pa je i oglašavanje preciznije i globalnije.
znaju oni šta rade.


meni jedino na ovom svetu nije jasno kako je Catay pustio Engina da ode.
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:30   #87
1. epizoda, ozet (by Amazonke)

Quote:
Prije 11 godina, Dahan je bio student medicine koji se spremao da oženi svoju ljubav Beril, no okrivili su ga za ubojstvo njenog oca (Sezaj) i otišao je u zatvor.
Sve to je, naravno, bila zavjera. Enderova zavjera koji je bio zaljubljen u Beril. U isto vrijeme riješio se i Sezaja koji je znao jednu njegovu veliku tajnu, i tako je dobio Beril. Osoba koja će pomoći Dahanu da izađe iz zatvora je jedna neiskusna odvjetnica, vodit će svoj prvi slučaj - lijepa i mlada Selvi.
Uspjela je naći dokaz na koji nitko nije obraćao pažnju. Ubijedila je Dahana da otvore slučaj i na kraju on izlazi na slobodu. S time sve počinje...
hayirli olsun
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:12   #88
Odlicne promo slike!!! Fahriye izgleda vrhunski... Jedva cekam da pocne serija, jer Engina odavno nisam gledala, a omiljeni mi je turski glumac...
Tasha416 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:18   #89
žene drage ...kažu na tviteru...hi iz kaming

https://twitter.com/engingreekfc/sta...05812246822912

Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:12   #90
ja mogu samo odgovoriti....dobro nam došao i vrijeme ti je bilo,da nam se vratiš na ekrane!!!!!!

Očekujem večeras,pravu uživanciju!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 17:37   #91
Ubrzo i kreće prva epizoda, sa srećom i njima i nama.

Nova slika doktora iz zatvora, koji nadam se i izlazi u prvoj .

http://i.hizliresim.com/g2pkk5.jpg

Odvjetnica Selvi vrijedno misli i radi kod kuće kako izvući doktora :

http://i.hizliresim.com/ZMpLDG.jpg


I spašen je , nova ljubav će se roditi.

Maitte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:11   #92
Drugačije je nego što sam očekivala, sviđa mi se pogotovo otvaranje. Ozbiljnije je , sporije, poprilično svedeno , muzika odlična ,atmosfera pogođena, režija dobra ( ova zatamljenost pravi problem, nisu samo filteri već povremeno loše korišćenje svetla). Gluma svih glumaca odlična. Da li će ovo Turci gledati, izraziću sumnje. Nisam propratila kako stoje na društvenim mrežama, ali vidim da nisu u svetskim trendovima dok VS jeste . Uglavnom I am in, ovo je po mom ukusu i da ne zaboravim Fahriye je bila odlična ,a i ...ribetina je
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:20   #93
Ovo je bila svečanost. Bila sam koncentrisana na njega i ...on nije normalan.
The king is back.

Znam da neće nastaviti tako i da će imati razne faze, ali te njegove prve epizode svake serije su ...
Šteta što ne snima filmove nego serije.
Andreas Sam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:22   #94
Više sam nego zadovoljna, meni je epka brzo proletila. Jedva čekam prijevod da mi sve sjedne na mjesto..
anamarie 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:26   #95
Ja se osobno nisam već dugo tako oduševila prvom epizodom neke serije,kao što su me opčinili večeras.....sve mi je pogođeno,tako da se nadam,ako ovako nastave...bit će to mega serija.....
Enginu zaista nema ravna,savršen u svakoj sceni,a takva lakoća glume,fenomenalno i stvarno me veseli,što se je vratio.....
Fahriye također odlična....baš me je uvjerila,da je sposobna mlada žena...a i izgleda mrak....odličan su mi par.....
Ostatak ekipe je također sasvim korektno odradio svoj dio posla i sve se to eto poslagalo u lijepu cjelinu.....
Glazbena kulisa mi je također baš pogodna,za ovako malo crniju radnju i samo doprinosi pojačanju dojma.....
O tome,kako će ovo primiti Turska publika...hm....obično bude obrnuto od naših utisaka,pa se ne bih čudila,da to i ne bude nekakav bum....
Fino mi je krenula i priča,nisam ni ja očekivala ovako nešto,ali ima potencijala za dobar nastavak.....
Želim im veliki uspjeh!
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 20:39   #96


Super serija, ne odugovlače u prvoj epizodi, baš je tekla zanimljivo i u času prođe, a priča ti drži pažnju. Engin maestralan , Fahriye isto ugodno iznenadila i jako dobra i oni kao par su kliknuli ,zgodni bome oboje . I glazba odlična, ostatak likova za sada dobar i sve mi se sviđa , tako da jedva čekam prijevod da opet natenane i pažljivije se još više uživim. A za rejting ne brinem, neka bude solidan ako oni imaju već čudan ukus, po meni zaslužuje vrhunske procente . Ima ovdje da bude svega, a i ljubav je u zraku pored borbe za pravdu ,istinu ...


Zadnje uređivanje Maitte : 12.01.2017. at 20:55.
Maitte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:31   #97
Nisam stigla na live epizodu, a ne snalazim se baš s turskim, gdje pogledati prvi bolum? Na yt serija nema svoj kanal, a ni na atv-ovom kanalu ne vidim nigdje cijelu epizodu.
Nevjerna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:43   #98
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
Nisam stigla na live epizodu, a ne snalazim se baš s turskim, gdje pogledati prvi bolum? Na yt serija nema svoj kanal, a ni na atv-ovom kanalu ne vidim nigdje cijelu epizodu.
Ja pogledam na ddizi kad ne stignem na live, evo linka:
http://www.ddizi1.com/izle/57699/ole...ar-1-bolum.htm
dragonwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:54   #99
Upravo je završila epizoda, gledala sam reprizu i moram reći da se uopće nisam pokajala. Više nego odličan početak. Najave nisu do kraja uspjele prenijeti štih serije, prijatno sam iznenađena i ako bude prijevoda pratit ću.

Prvo da pohvalim uvodnu špicu i cijeli ambijent koji se, vidim, na temi mnogima nije dopao, ali ja baš volim tako sumorne stvari. Tko je gledao Scandi-drama (Bron/Broen; Forbrydelsen; Borgen; Blå ögon; Bedrag itd.) zna o čemu pričam. To je nordic-noir koji nije samo ograničen na fotografiju i način snimanja, nego i na ritam/brzinu (pace), upotrebu minimalističke muzike, likove koji su ponekad previše distancirani... Sve sam to prepoznala u prvoj epki i sve mi se to jako sviđa. Nadam se da će nastaviti u istom ritmu, da ne bude kao kod mnogih serija, prvih nekoliko epizoda snime fantastično, a potom kola krenu nizbrdo.

Elif Usman Ergüden, nesuđena scenaristica Insajdera (žao mi je zbog toga). Sve pohvale kako je zamislila likove i međusobne odnose. Isto tako mi se sviđa što je sve prošlo bez previše patetike, histerije, drame.. Likovi su dočarani realno. Posebno bih istakla kako je napisan lik odvjetnice Selvi, jer imam bolna iskustva s dizi-odvjetnicama.

Redatelj Umur Turagay je odradio odličan posao, znam ga iz Suskunlara, prepozaje se njegova ruka. Direktor fotografije je Yon Thomas, njega također znam iz Suskunlara, ali i iz 20 Dakika. Znači ova dvojica se poznaju, oprobani kadrovi u drama-krimi-triler pričama.

Muzika, kaže odjavna špica - Mira, što je zapravo Mira Band, a od njih su ovdje Aytekin Ataş i Gürsoy Tanç. Plus Erdem Doğan. Super posao, a prvi put čujem hip-hop/rep-numeru u turskom diziju!!! Sagopa Kajmer - Düşersem Yanarım (Falling Down) .. Nadam se da ćemo toga čuti više, podsjeća me soundtrack odlične serije Gomorra.

Na kraju za moju miljenicu Fahro. Da bih riječ rekla, apsolutno je vladala svakim kadrom. Odmah sam joj povjerovala da je mlada i neiskusna odvjetnica Selvi koju godinama grize savjest. Frizura, odjeća, držanje, govor, ponašanje, osjetiš da je Selvi pod velikim pritiskom, što zbog klijenta i ishoda suđenja, što zbog vlastite savjesti. Djeluje zakopčano, ali nadam se da će doktor otopiti led. Engin je Engin, ne bih puno o njemu, ali kemija Selvi-Daghan, prisutna. Itekako prisutna.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:15   #100


Odgledala prvu na turskom, a očekujemo i neki prijevod.
Nisam baš oduševljena temom, ali kad smo već tu, oduševljena
sam Enginom, time kako prenosi emociju, svaki dijelić.
Fahrije je isto tako odlična i volim je još od Lišća.

Vidim da su kliknuli već od prve i neću imati problem da u njima vidim
neki njihov dosadašnji lik. A to me veselim, jer nekad imam s tim problema.

.
Minka72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.