Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 08:52   #1
Jeste li zadovoljne svojim obrazovanjem

Čitam kako broj nezaposlenih u Hrvatskoj raste iz dana u dan.Predviđanja za sljedećih par mjeseci su blago rečeno katostrofalna. Ljudi ostaju bez posla koji već gdinama rade, mladi tek obrazovani provode svoje dane, mjesece i godine na zavodu za zapošljavanje.
Oni sretnici koji pak rade, nerijetko gunđaju nezadovoljni plaćom, nadređenima, poslom i opterećeni kreditima koji će im kao omče visti još godinama nad vratom.
Zanima me kakve je situacija na Ženskom kutku što se posla i zapošljavanja tiče?
Jeste li i koji ste fakultet završili? Jeste li zadovoljni svojim izborom?
Radite li? Ako da, radite li u struci?
Koliko dugo radite na istom radnom mjestu?
Jeste li zadovoljni plaćom i standardom?
Tražite li možda drugi posao?
Za one koji ne rade- da li ste nezaposleni vlastim odabirom ili ne možete naći posao?
Za one koji studiraju- kakva vam je mogućnost zaposlenja nakon faksa?

Da počnem od sebe. Završila sam filoofski fakultet, smjer koji nije nimalo perspektivan, barem kod nas
Pri odabiru faksa, bila sam vođena isljučivo ljubavlju prema onom što želim studirati. Ono, s 18, baš i ne razmišljaš što ćeš raditi s dvajst i nešto

Stjecajem raznih okolnosti radim u jednoj kulturnoj instituciji, već treću godinu. Radim posao koji nije isključivo vezan uz moju struku, ali trenutno joj je najbliže.
Imam još puno planova, no s obzirom na situaciju, morat ću još malo pričekati
Plaća, eh plaća, dobra je, mogla bi biti bolja, ali mislim da se nemam pravo žaliti
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 08:58   #2
Završila faks, radim, u struci, nisam zadovoljna izborom faksa, na istom sam mjestu 2 godine (to mi je maksimum zasad), plaćom nisam baš zadovoljna, standardom još manje, dodatno se obrazujem, spremna promijeniti branšu, i hoću čim dođe vrijeme.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:29   #3
završila višu kojom uopće nisam zadovoljna i koja me pretjerano ne zanima.
Godinama radim u struci, al sve do nedavno sam radila na mjestu s SSS.
__________________
ALBUM

Rastresi mi misli
Jolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:30   #4
Quote:
zija kaže:
Zanima me kakve je situacija na Ženskom kutku što se posla i zapošljavanja tiče?
Jeste li i koji ste fakultet završili? Jeste li zadovoljni svojim izborom?
Radite li? Ako da, radite li u struci?
Koliko dugo radite na istom radnom mjestu?
Jeste li zadovoljni plaćom i standardom?
Tražite li možda drugi posao?
ja sam također dijete filozofskog pa se, nekako, podrazumijeva da ne radim u struci
svejedno mi je drago da sam studirala to što jesam
ne radim dugo na istom mjestu jer je tako u prirodi posla
frilenser sam
plaća uvijek može biti bolja ali obzirom na opće stanje u državi i činjenicu da dolazi redovito - zadovoljna sam
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:34   #5
po struci sam idiot, ali to je nebitno.

radila sam gomilu poslova koji nemaju veze s mozgom, ni pameću, ali sam se uvijek izvukla sa standardom.

imam stalni posao, kad mi usfali para, odem na godišnji i zaradim, a uvijek okrećem neku lovicu, pa se ne bi trebala žalit.
nervira me što za iole bolji standard sam primorana uzeti poslove sa strane. ali, opet, sretna sam da i to imam.


ne tražim drugi posao, ali tražim način da budem sam sebi šef.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:43   #6
ako misliš jesam li zadovoljna stupnjem obrazovanja, jesam. završila sam fax, nisam dana radila radila u struci. ni moj fax nije bio produkt ciljanog biranja za kasnije uživanje u parama, nego za dušu i malo za budućnost.
U procesu sam mijenjanja posla. s druge strane, ja sam počela raditi u ranom razdoblju studiranja, pa sam dosad skupila dosta velik CV, i vjerujem da je lakše dobiti posao, bar na poslovima koji su meni zanimljivi, ako imaš radnog iskustva.
Osvijestila sam da me na nekom radnom mjestu ne drže samo dobri kolege i stalan ugovor. pokušavam biti sretna, i kad jezičac pređe na drugu stranu, a nema opcija za poboljšanje, idem dalje( razlozi su varirali od novaca, atmosfere do ugovora).
jesam li zadovoljna obrazovanjem? ne, u smislu ne, moglo mi je školovanje puno više ponuditi.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 10:45   #7
e da, koliko god je meni ok, jeftino sam prodala svoju glavu.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:07   #8
Quote:
tilla kaže: Pogledaj post
imam stalni posao, kad mi usfali para, odem na godišnji i zaradim, a uvijek okrećem neku lovicu, pa se ne bi trebala žalit.
Men' zvuči k'o kurvanje.

Ontopično: nisam zadovoljna svojim obrazovanjem jer me područje sve manje zanima, ali obično me ljudi tješe da ću lako naći posao.
Javim se za godinu kad izbalansiram i izniveliram.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:24   #9
Završila sam faks, a posao u struci nikad nisam uspjela naći pa sam radila druge poslove.

Zadnjim poslom sam vrlo nezadovoljna, kako plaćom, tako i statusom, međuljudskim odnosima u firmi, obećanjima o zasluženom napredovanju koja se nikad nisu ostvarila. I kao šećer na kraju, smjenom direktora otpušteni su i svi ljudi koji su imali ikakve veze s njim, bilo da su radili direktno za njega, bilo da ih je on preporučio, pa sam među njima i ja.
S današnjim danom mi teče otkazni rok.

Pregledom oglasa, trenutno nema niti jedan oglas na koji bih se mogla javiti a da ima ikakve veze s mojom strukom tako da tu ponovo ne polažem nade nego tražim što se nađe
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:28   #10
ne radim u struci, zato sam se i odlucila zavrsiti taj faks do kraja iako i onda sumnjam da cu raditi u struci
radim u administraciji
zadovoljna sam odabirom faksa iako jos treba krvi propisati do kraja ali eto valjda bude..do tridesete

inace zivim mahom od novaca koje zaradim u fusu i koji veze nemaju s poslom koji radim
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:54   #11
Studiram još uvijek. Izabrala sam dosta težak faks (možda preambiciozno), ali ima jako dobre prognoze za budućnost... Nisam išla za tim što volim, već više za tim da poslije ima kruha od toga. Nije isto 5 godina studirati nešto lako i kasnije biti na burzi ili 5 godina se malo pomučiti i kasnije imati lagodan život... S vremenom sam ga zavoljela...i sad se samo nadam završiti jer mi je podosta teško... Dodatnim trudom ide, polako.. ali sigurno...
tongue_tied is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:56   #12
Quote:
tongue_tied kaže: Pogledaj post
Studiram još uvijek. Izabrala sam dosta težak faks (možda preambiciozno), ali ima jako dobre prognoze za budućnost... Nisam išla za tim što volim, već više za tim da poslije ima kruha od toga. Nije isto 5 godina studirati nešto lako i kasnije biti na burzi ili 5 godina se malo pomučiti i kasnije imati lagodan život... S vremenom sam ga zavoljela...i sad se samo nadam završiti jer mi je podosta teško... Dodatnim trudom ide, polako.. ali sigurno...
kaj studiras?? zasto smo tak svi tajnoviti
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:57   #13
Ja sam završila gimnaziju, pa upisala faks i na prvoj godini zaključila da je to bila velika, ogromna pogreška. Pa odustala. Pa završila tečaj web dizajna da imam bar neku struku u knjižici.

Sad radim kao trgovac.
Ne, nemam slobodnog vremena.
Plaća je nikakva.

Razmišljam o jednom drugom faksu, al me strah da dok (ako?) ga upišem i završim neću moći raditi, a ne mislim do 30e biti bez ikakvih novaca.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 11:57   #14
Quote:
tongue_tied kaže: Pogledaj post
... Nije isto 5 godina studirati nešto lako i kasnije biti na burzi ili 5 godina se malo pomučiti i kasnije imati lagodan život...
može pojašnjenje ovoga?
koji faks omogućava lagodan život?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:03   #15
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje ovoga?
koji faks omogućava lagodan život?
Čuvarstvo & državnopečatologija.

OT

Jas zadvoljan stri razreda koja imam. Možda nijesan trebo ovajj treči završt, malo se poselu prića da se kurčim.

Radim u struci. Odvozim gnoj.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:04   #16
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Ja sam završila gimnaziju, pa upisala faks i na prvoj godini zaključila da je to bila velika, ogromna pogreška. Pa odustala. Pa završila tečaj web dizajna da imam bar neku struku u knjižici.

Sad radim kao trgovac.
Ne, nemam slobodnog vremena.
Plaća je nikakva.

Razmišljam o jednom drugom faksu, al me strah da dok (ako?) ga upišem i završim neću moći raditi, a ne mislim do 30e biti bez ikakvih novaca.
eto...moja prica takodjer
ja sam zavrsila graficki dizajn i jedino od toga imam kruha
od gimnazije sigurno ne

odi na faks, ja sam upisala faks s 24 i guram nekak i posao i to
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:13   #17
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
može pojašnjenje ovoga?
koji faks omogućava lagodan život?
Lagodan, možda sam se krivo izrazila To ipak ovisi od pojedinca do pojedinca. Uglavnom, znam da su mogućnosti zaposlenja s mojim fakultetom dosta dobre. Većinom se ljudi zaposle i ne protežu se po burzi godinama. Naravno, uvijek postoje iznimke...
Samo hoću reći da ne slovi kao fakultet koji nije tražen poslije diplome po nikakvim statistikama, ni po iskustvima bivših studenata... a sad... živi bili pa vidjeli
tongue_tied is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:18   #18
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Men' zvuči k'o kurvanje.
pa nisi daleko, nisi daleko.

ali, planiram se bogato udati skoro, pa me zaboli više je li radim, koliko radim, sve što sam tila radit u životu sam već skoro i napravila.
sad budem malo doma bila i razmišljala o bitku i noktima.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:22   #19
studiram i na drugoj samgodini.usput i radim. faks mi nije pretjerano perspektivan iako sam ja u svoj glavi stvprila savršenu sliku kako kasnije. al vidjet ćemo oće bit išta od toga
za sad se žilim na faksu i nadam se
Nerija is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 12:57   #20
Quote:
tongue_tied kaže: Pogledaj post
Studiram još uvijek. Izabrala sam dosta težak faks (možda preambiciozno), ali ima jako dobre prognoze za budućnost... Nisam išla za tim što volim, već više za tim da poslije ima kruha od toga. Nije isto 5 godina studirati nešto lako i kasnije biti na burzi ili 5 godina se malo pomučiti i kasnije imati lagodan život... S vremenom sam ga zavoljela...i sad se samo nadam završiti jer mi je podosta teško... Dodatnim trudom ide, polako.. ali sigurno...

ne treba pretpostavljati da smo mi koji smo faks odabrali iz ljubavi, odabrali studirati nešto lako
moj je bio daleko od laganog, ali mislim je ipak, ajmo reći možda veći užitak, a samim time možda i lakše učiti o onome što te jako zanima
za razliku od truditi se zavoljeti ono što moraš učiti
zija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:38.