Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2005., 10:29   #21
Quote:
little wonder kaže:
Jesu za početnika bolje plastične ili metalne žice?
Naravno da su bolje one koje ti se više urezuju u prste...tako će ti se jagodice prije naviknut.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:20   #22
Quote:
Kex Doomlich kaže:
Naravno da su bolje one koje ti se više urezuju u prste...tako će ti se jagodice prije naviknut.
pa da, svirati gitaru, a da ne boli je isto ko i .ebat se, a da ne udje.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:21   #23
nevjerojatno rasturim dvije stare zice i sad NOVU prvu....zatezem pukne i raskrvari me malo. lako za ranu al nemam zicu...jel se moze kupit na komad?
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:29   #24
de ba kupi si nekoliko paketica zica, nisu skupe, a ako intezivno sviras, svakako moras svko malo novi komplet stavljati. prvi put cujem da netko zice na komad kupuje i sto toliko zatezes zice, sjebaces djitru.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 11:42   #25
Quote:
ozzy osbourne kaže:
nevjerojatno rasturim dvije stare zice i sad NOVU prvu....zatezem pukne i raskrvari me malo. lako za ranu al nemam zicu...jel se moze kupit na komad?
Bokte ja to ne kužim...ono...imam električnu gitaru već godinu dana...razvaljivao sam ju ja, razvaljivao ju je moj frend (koji zna svirat i koji fakat uništava te žice... ) i nikad mi nijedna nije pukla.

Možda moraš poradit na tehnici...
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 12:15   #26
Unhappy

da definitivno moram...ja u mjesec dana i manje 3 rasturio hehe. nadam se da imaju na komad jer ako ne moram dat 60kn opet i imat cu 5 komada viska.....
ozzy osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 12:20   #27
Quote:
ozzy osbourne kaže:
da definitivno moram...ja u mjesec dana i manje 3 rasturio hehe. nadam se da imaju na komad jer ako ne moram dat 60kn opet i imat cu 5 komada viska.....
A da si kupiš neke žice od 10000 kuna?

P.S. A di ti uglavnom puknu žice?
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 13:02   #28
Quote:
parliament kaže:
pa da, svirati gitaru, a da ne boli je isto ko i .ebat se, a da ne udje.
Dobro, ne morate sad radit sprdnju oko mog pitanja...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 13:15   #29
Quote:
ozzy osbourne kaže:
da definitivno moram...ja u mjesec dana i manje 3 rasturio hehe. nadam se da imaju na komad jer ako ne moram dat 60kn opet i imat cu 5 komada viska.....
al zaaaatezes hehe
charolastra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 14:07   #30
Quote:
parliament kaže:
ježim se od muzicara koji sviraju po notama.
Zašto? Znaju nešto više od tebe ili te kada si bio mali seksualno zlostavljao školovani muzičar?
THE SMRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 17:27   #31
Ili....

Kupi si zice 12ice Imate ces dojam basa al ces se malo namucit dok ti puknu....

Ne fakat, stvar je u tehnici sviranja, posebice ak trzas po gitari A NEZNAS!
__________________
Sve što možeš ostavi za sutra!
boogov bložni nokat
Boog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 17:47   #32
Quote:
parliament kaže:
de ba kupi si nekoliko paketica zica, nisu skupe, a ako intezivno sviras, svakako moras svko malo novi komplet stavljati. prvi put cujem da netko zice na komad kupuje i sto toliko zatezes zice, sjebaces djitru.
ja sam jedno 4 puta zas redom kupio samo g žicu.

mislim, kupim si prvo cijeli paket žica i onda mi opet pukne ista, pa čemu kupovat još jedan cijeli paket kad možeš samo onu koja ti treba. ekonomičnije je.
loverman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 17:53   #33
Quote:
THE SMRT kaže:
Zašto? Znaju nešto više od tebe ili te kada si bio mali seksualno zlostavljao školovani muzičar?
mislim da je za sviranje gitare puno vaznije steci osjecaj za gitaru i vjezbati skale na svim segmentima vrata gitare. sturo poznavanje nota ne donosi nista, jer ces samo biti ovisnik o notama i nista neces moci prakticno odsvirati bez nota. gitara je prateci instrument, tj. instrument koji se mora prilagoditi glasu. cesto sam bio u prilici da sretnem "gitariste", koji su suvereno vladali nekim gitariskim licksima, ali bez nota nisu mogli transponirati instrument i svirati u drugom tonalitetu. ja govorim iz svog iskustva, jer sam isao u glazbenu skolu i ucio svirati klavir, ali bez nota nisam znao nista odsvirati. tek poslije, kad sam poceo uciti svirati saksofon, jedan profesor mi je pokazao fingering za C dur skalu(tako da sam mogao vjezbati i improvizirati C dur skalu na citavom saksofonu), shvatio sam na koji se nacin u muzici harmonizira, tj. na koji nacin da iz nota jedne skale gradim akorde. to mi je pomoglo da naucim svirati i gitaru, jer sam je, prakticno, prvo poceo svirati i improvizirati na njoj, a sto sam tek kasnije saznao da se, npr., bojenje jednog Fmaj7 akorda u Fmaj7(#11) naziva lidiskim modusom i nije toliko bitno. zar ne?
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 19:20   #34
Quote:
parliament kaže:
mislim da je za sviranje gitare puno vaznije steci osjecaj za gitaru i vjezbati skale na svim segmentima vrata gitare. sturo poznavanje nota ne donosi nista, jer ces samo biti ovisnik o notama i nista neces moci prakticno odsvirati bez nota. gitara je prateci instrument, tj. instrument koji se mora prilagoditi glasu. cesto sam bio u prilici da sretnem "gitariste", koji su suvereno vladali nekim gitariskim licksima, ali bez nota nisu mogli transponirati instrument i svirati u drugom tonalitetu. ja govorim iz svog iskustva, jer sam isao u glazbenu skolu i ucio svirati klavir, ali bez nota nisam znao nista odsvirati. tek poslije, kad sam poceo uciti svirati saksofon, jedan profesor mi je pokazao fingering za C dur skalu(tako da sam mogao vjezbati i improvizirati C dur skalu na citavom saksofonu), shvatio sam na koji se nacin u muzici harmonizira, tj. na koji nacin da iz nota jedne skale gradim akorde. to mi je pomoglo da naucim svirati i gitaru, jer sam je, prakticno, prvo poceo svirati i improvizirati na njoj, a sto sam tek kasnije saznao da se, npr., bojenje jednog Fmaj7 akorda u Fmaj7(#11) naziva lidiskim modusom i nije toliko bitno. zar ne?
Slazem se da sturo poznavanje nota ne donosi apsolutno ništa. I da su uho i vještina najvažniji. Ali note su jednostavno ono što se mora znati. Za tebe se vidi da kužiš glazbu ali savjetovati početniku da odustane od učenja nota?!? Mora znati nesto i pročitati neće valjda radit samo po tabovima.
THE SMRT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2006., 22:28   #35
Molio bih da mi neko napiše stranicu gdje mogu skidati note poznath pjesama:gitara
doc10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.