Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 21:26   #61
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
nema mnogo, iako postoje tendencije da se pod kapom grapplinga(sw-a) ujedine svi hrvački sportovi od bjj-a preko juda i hrvanja do samba...
ma nije to bila poanta, htio sam reći da to ništa ne govori.
zna se dobro kakve tehnike ima koja bv, sad ovisi o osobi koliko to uspije prilagoditi određenim pravilima.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:27   #62
budući da je tema wing chun, pa da se vratimo...
jel bio u nekom mma/udaračkom turniru neki _ing __naš, a da postoji i snimka?
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:31   #63
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
ok, ali o hrvatskom kickboxingu i hrvatskom boksu mogu govorit iz vlastitog iskustva...a i dosta pratim K1 i iz onog što sam tamo vidio sam zaključio da borci koji potječu iz muay thaia nešto slabije pariraju boksačima i kickboksačima u ručnim tehnikama a jači su u nekim drugim aspektima borbe...
K1 definitivno nije mjesto za gledat dobru tehniku(mislim na teskase)sto boksa sto tajlandskog boksa(tu je jedino po meni Ignashov dobar thai boksac i Magomedov od novijih) a i tu vecina boraca trenira za ta pravila...dosta boraca tu racuna na neke svoje fizicke predispocizicje vise od tehnike a na kraju krajeva svima s vremenom trening sve slicnije izgleda zbog istih pravila po kojima se natjecu.
Tako su kad su pocinjali LeBanner i Sefo obadva trenirali muay thai no s vremenom su se zbog svojih fizickih predispozicija,pravila i stilova postali ajmo rec k1 borci,ne moze ih se vise svrstavat u neke ladice.
Ja mogu rec za dooosta tajlandana koji su bili muay thai borci i postali su uspjesni boksaci,prvaci svijeta,olimpijski pobjednici,dakle ako pricamo o pravom muay thaiu.
U Hrvatskoj je ocito da dosta boraca u kickboxu potjece iz klubova u kojima se forsiraju ruke(neki sa dobrom skolom boksa neki bas i ne ) ali opet mogu ustvrdit da u svom klubu imam odlicne boksace u odnosu na vecinu ljudi koje sam gledao ili se borio s njima.
Na kraju krajeva puno ovisi o klubu i stilu borca..
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:50   #64
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
budući da je tema wing chun, pa da se vratimo...
jel bio u nekom mma/udaračkom turniru neki _ing __naš, a da postoji i snimka?
na zalost ima.
ali toliko je lose da se ne isplati gledat.
tip nema obranu na zemlji.
mislim da je to dovoljno za reci.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 21:59   #65
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
na zalost ima.
ali toliko je lose da se ne isplati gledat.
tip nema obranu na zemlji.
mislim da je to dovoljno za reci.
pa dobro, kužim ako netko ne želi učiti parter, ali za mma natjecanja bi ipak trebalo neke osnove pohvatati.

ako se ne isplati, neću ni tražiti


pitam se kad će momci sa wing chun fight kluba staviti nešto osim reklama
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:02   #66
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
na zalost ima.
ali toliko je lose da se ne isplati gledat.
tip nema obranu na zemlji.
mislim da je to dovoljno za reci.
Bilo je na samim počecima MMA(devedestih godina)na valetudo turnirima u Brazilu pa i na UFC-u,ali su grozno prošli.Na tim prvim turnirima su se borili i majstori raznih borilačkih vještina(ne sportova) i uglavnom su pogibali kao glineni golubovi,osim jednog ninje koji je spletom okolnosti bio čak i pobjednik jednog od prvih UFC-a!
Wrebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:32   #67
Quote:
Wrebox kaže: Pogledaj post
Bilo je na samim počecima MMA(devedestih godina)na valetudo turnirima u Brazilu pa i na UFC-u,ali su grozno prošli.Na tim prvim turnirima su se borili i majstori raznih borilačkih vještina(ne sportova) i uglavnom su pogibali kao glineni golubovi,osim jednog ninje koji je spletom okolnosti bio čak i pobjednik jednog od prvih UFC-a!
imam negdje kompilaciju starih borbi u ufc-u pa znam o cemu pricas.
pokolj.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:33   #68
Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
pa dobro, kužim ako netko ne želi učiti parter, ali za mma natjecanja bi ipak trebalo neke osnove pohvatati.
pogledaj stare ufc-e. tamo je bila hrpa takvih pacjenata.
ponekad se zapitas jesu li imali ikakve kriterije kad su pustali ljude u ring jer bi ih danas i borci iz kategorije "losih" pomeli.
ako se ne varam, to je jedan od najvecih razloga booma bjj u svijetu. na podu su prirodne reakcije cesto pogubne. a kako vecina nije trenirala parter...


Quote:
chabad kaže: Pogledaj post
pitam se kad će momci sa wing chun fight kluba staviti nešto osim reklama
potajno se nadam da nece...
nek prodje jos par godina pa nek pocnu stavljat kad se spraksaju...
ovak se bojim da ce jos samo jedno ismijavanje izac iz toga...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:34   #69
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
K1 definitivno nije mjesto za gledat dobru tehniku(mislim na teskase)sto boksa sto tajlandskog boksa(tu je jedino po meni Ignashov dobar thai boksac i Magomedov od novijih) a i tu vecina boraca trenira za ta pravila...dosta boraca tu racuna na neke svoje fizicke predispocizicje vise od tehnike a na kraju krajeva svima s vremenom trening sve slicnije izgleda zbog istih pravila po kojima se natjecu.
Tako su kad su pocinjali LeBanner i Sefo obadva trenirali muay thai no s vremenom su se zbog svojih fizickih predispozicija,pravila i stilova postali ajmo rec k1 borci,ne moze ih se vise svrstavat u neke ladice.
Ja mogu rec za dooosta tajlandana koji su bili muay thai borci i postali su uspjesni boksaci,prvaci svijeta,olimpijski pobjednici,dakle ako pricamo o pravom muay thaiu.
U Hrvatskoj je ocito da dosta boraca u kickboxu potjece iz klubova u kojima se forsiraju ruke(neki sa dobrom skolom boksa neki bas i ne ) ali opet mogu ustvrdit da u svom klubu imam odlicne boksace u odnosu na vecinu ljudi koje sam gledao ili se borio s njima.
Na kraju krajeva puno ovisi o klubu i stilu borca..
dobar post
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 22:49   #70
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
pogledaj stare ufc-e. tamo je bila hrpa takvih pacjenata.
ponekad se zapitas jesu li imali ikakve kriterije kad su pustali ljude u ring jer bi ih danas i borci iz kategorije "losih" pomeli.
ako se ne varam, to je jedan od najvecih razloga booma bjj u svijetu. na podu su prirodne reakcije cesto pogubne. a kako vecina nije trenirala parter...
trebao bih to poskidati s interneta, ali to ću napraviti tek kad složim windowse jer mi je sve duplo sporije nego bi trebalo biti. čekam curu da mi dođe to srediti, nisam nikad sam instalirao. (nemoj se smijati)

Quote:
potajno se nadam da nece...
nek prodje jos par godina pa nek pocnu stavljat kad se spraksaju...
ovak se bojim da ce jos samo jedno ismijavanje izac iz toga...
ma to je bio sarkazam.
ali kad malo bolje pogledaš... možda je ta stranica samo reklama za dvd.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 00:22   #71
Ajde vratite se na temu da ne brisem sad sve.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:10   #72
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
evo, jedno pitanje (ipak vec 2 dana svi sute...) !!!

ako na jutjubu trazim chi sao klipove - nadjem ih nekoliko stotina, ako ne i tisuca.
ako trazim chi gerk - nadjem 3.
je li takav omjer i kod vas na treninzima?




vidi, vidi...neki imaju i natjecanja...
mislim da je bolje ne komentirati filmic ( ), ali cinjenica da imaju natjecanja je pozitivna.
Hm, a što bi htio? Chi gerk uključuje "naprednije" tehnike za koje je potrebno prije zadovoljiti neke kriterije za koje je opet potrebno proliti puno znoja. Kao da pitaš zašto nema prikaza apliciranja Biu jee principa ili borbe w.c. leptir noževima. Zato što treba vježbati da bi se došlo do njih.

Kao da te drugi mjesec treninga sensei uči ushiromawashi... to tako ne ide...

Ti već radiš chi gerk??? Najbliže što sam ja došao tome je bilo kad bi stariji vježbači kraj mene to radili



P.S.

A gdje je Panzerschreck malo je dosadno ovdje...
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 11:28   #73
hm, kako kaze P.Vusovic: "Sto ljudi, ...a svi ludi!"

meni je fascinantno kako se to razgranalo: jedan wing chun u sto oblika. kao karate, ne? (shotokan, goju ryu, shorin ryu, wado ryu, kyokushin kai, mutenichi ryu...) koji sve pravci imaju?

i zgodno je vidjeti razne majstore- ista vjestina,a takva razlicitost! npr, my favourite:

Austin Goh
http://www.youtube.com/watch?v=lW8JQBX-YCI
http://www.austingoh.com/

i

Augustine Fong
http://www.fongswingchun.com/home.html
http://www.youtube.com/watch?v=KNhXfZ9GsXE

i

dr. Leung Ting
http://www.leungting.com/index.php
http://www.youtube.com/watch?v=LCHgqtskaN8

a tek

Ip Chun
http://www.vingtsun.demon.co.uk/
http://www.youtube.com/watch?v=RXDCVNxGg7M
__________________
A good martial artist does not become tense, but ready. Not thinking, yet not dreaming. Ready for whatever may come. When the opponent expands, I contract. When he contracts, I expand. And when there is an opportunity, I do not hit. It hits all by itself. - B. Lee
kempasgogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:13   #74
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ti već radiš chi gerk??? Najbliže što sam ja došao tome je bilo kad bi stariji vježbači kraj mene to radili
pitam jer neznam. ne iz stava "ja sam bolji od...nekoga".
ako je chi gerk toliko napredan, onda 3 klipa (koji ni nemaju previse veze s tim, cini mi se) dobro odrazavaju "ozbiljnost" svih koji se qurce po netu da znaju ovo ili ono...

u svojim treninzima sam dosao do lap sao drilla i polako krenuo na chi sao.
polako.
i taman sam onda napravio pauzu (koja traje vec prepredugo).
kaklkuliram i kombiniram sta cu i gdje jer mi sve vise fali _inc __un, ali se bojim da ce jos pricekati.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 12:24   #75
Quote:
kempasgogs kaže: Pogledaj post
hm, kako kaze P.Vusovic: "Sto ljudi, ...a svi ludi!"

meni je fascinantno kako se to razgranalo: jedan wing chun u sto oblika. kao karate, ne? (shotokan, goju ryu, shorin ryu, wado ryu, kyokushin kai, mutenichi ryu...) koji sve pravci imaju?

i zgodno je vidjeti razne majstore- ista vjestina,a takva razlicitost! npr, my favourite:

cuo sam da je yip man (osoba koja je zasluzna za reformu i popularizaciju wing chuna) poducavao svoje ucenike uglavnom privatno ili u malim grupicama. a kad se radi u tako bliskom kontaktu s instruktorom, moze se desiti upravo ovo sto se desilo. nisu svi po sabloni radili sve (kao sto se po klubovima radi) nego su imali slobode najvise razviti ono sto im odgovara. a kako su te osobe uglavnom zacetnici raznih stilova, svi su nastavili poducavati na onaj nacin na koji su oni poducavani. jedni vise rade nogama, jedni ovo, jedni ono...
srz je svugdje ista ili bi barem trebala biti.
centralne linije, pozicioniranje, ovo, ono...
a tehnike variraju. kad se malo razmisli, to i je prirodno jer (unatoc dojmu koji _ing __unasi ostavljaju na netu) _ing __chun ne ogranicava. nauci te razmisljati. nauci te kako sto funkcionira. a onda ti odveze ruke i kaze da s tim sto si naucio napravis sto god zelis. i uskoro je svatko poceo predavati onako kako je njemu odgovaralo. i tako par generacija.
cudno je ako vise od jednog kluba radi isti stil...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:02   #76
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
pitam jer neznam. ne iz stava "ja sam bolji od...nekoga".
ako je chi gerk toliko napredan, onda 3 klipa (koji ni nemaju previse veze s tim, cini mi se) dobro odrazavaju "ozbiljnost" svih koji se qurce po netu da znaju ovo ili ono...

u svojim treninzima sam dosao do lap sao drilla i polako krenuo na chi sao.
polako.
i taman sam onda napravio pauzu (koja traje vec prepredugo).
kaklkuliram i kombiniram sta cu i gdje jer mi sve vise fali _inc __un, ali se bojim da ce jos pricekati.
Ne baš "toliko" napredan ali se ne uči baš odmah, prvu petoljetku uz 2 trennga tjedno...

Ako misliš da si "naučio" i dobro izvježbao lap sao probaj ga raditi sa starijima


Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
cuo sam da je yip man (osoba koja je zasluzna za reformu i popularizaciju wing chuna) poducavao svoje ucenike uglavnom privatno ili u malim grupicama. a kad se radi u tako bliskom kontaktu s instruktorom, moze se desiti upravo ovo sto se desilo. nisu svi po sabloni radili sve (kao sto se po klubovima radi) nego su imali slobode najvise razviti ono sto im odgovara. a kako su te osobe uglavnom zacetnici raznih stilova, svi su nastavili poducavati na onaj nacin na koji su oni poducavani. jedni vise rade nogama, jedni ovo, jedni ono...
srz je svugdje ista ili bi barem trebala biti.
centralne linije, pozicioniranje, ovo, ono...
a tehnike variraju. kad se malo razmisli, to i je prirodno jer (unatoc dojmu koji _ing __unasi ostavljaju na netu) _ing __chun ne ogranicava. nauci te razmisljati. nauci te kako sto funkcionira. a onda ti odveze ruke i kaze da s tim sto si naucio napravis sto god zelis. i uskoro je svatko poceo predavati onako kako je njemu odgovaralo. i tako par generacija.
cudno je ako vise od jednog kluba radi isti stil...


Budi uvjeren da su dugogodišnji Yip Manovi učenici naučili "sve", naravno nisu svi jednako sposobni u apsorbiranju znanja kao ni u njegovoj kasnijoj prezentacji...

Ja sam čuo da je Leung Ting bio toliko napredan da je učio tehnike od kompliciranijih (lutka) do jednostavnijih sa siu lim tao na kraju...

Inače ovo je jedan od boljih clipova što se tiča wing tsuna. Prezentira veliki Timmy Lee, stariji učenik velikog Leunga Tinga. Slika je malo trzava ali se isplati vidjeti. Uživaj.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:28   #77
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ako misliš da si "naučio" i dobro izvježbao lap sao probaj ga raditi sa starijima
kad sam rekao da sam naucio?


Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Inače ovo je jedan od boljih clipova što se tiča wing tsuna. Prezentira veliki Timmy Lee, stariji učenik velikog Leunga Tinga. Slika je malo trzava ali se isplati vidjeti. Uživaj.
bilo vec x puta...
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 14:45   #78
bok!

sto se tice chi gerka, kolko sam ja shvatio, radis jednake principe nogom koje radis i rukom. bong, pak, tan gerk.. ideje su iste kao i u rucnoj tehnici.
imas kontakt nogama, cujes kud ide partnerova noga i reagiras. nakon toga ides ti u kick, a on reagira..

mozes raditi poziciju na prazno, pa na partnerov kick, pa na kraju chi gerk.
tak smo mi radili.

tesko je imati tako dobru ravnotezu i jake noge da radis to recimo 5-10 minuta bez stanke, jer em sto stojis na jednoj nozi a druga je u zraku/kontaktu, em sto stalno radis izmjenu 'tehnika - kick' i ako hoces to raditi da lici na nesto, da je kick donekle kick, trebas imati uvjezbane neke stvari prije nego uđeš u to.

a mozete se i jedan za drugoga uhvatiti, pa vrtiti chi gerk. tak je malo lakse po pitanju ravnoteze, al opet, treba drugu nogu drzati u zraku.

pozdrav!
conquer_yourself is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 15:26   #79
Quote:
conquer_yourself kaže: Pogledaj post
...
tak nekak sam si i zamisljao to...
taman sam pocinjao raditi s nogama prije nego sto sam prestao trenirati pa nisam upozdnat sa gradivom.
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 16:50   #80
Quote:
Onajdrugi kaže: Pogledaj post
tak nekak sam si i zamisljao to...
taman sam pocinjao raditi s nogama prije nego sto sam prestao trenirati pa nisam upozdnat sa gradivom.
a kolko dugo si trenirao?
ja sam bio na treningu jednom (prvom) i radio sam neke osnove, npr obranu od nožnih udaraca. ne dugo, ali bilo je i toga.

btw ne sviđa mi se ni onaj lik (pa koji k lik glumi s tom daskom), ni rasprave tko je od koga učio...
mislim da to ne igra vodeću ulogu.
__________________
Born to lose - Live to win
chabad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.