Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 19:29   #81
nadam se da je ovaj novi C5 kvalitetniji od prethodnika..
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:02   #82
Ne bude ti novi akumulator zatvorio prozor ako ti se nekakva plastična mehanika
na prozoru istrošila,a niti će ti regenerirati sabirnice!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 22:54   #83
Quote:
MCnab ZERO kaže: Pogledaj post
Poštovani, molim forumaše za pomoć. Vlasnik sam C5 2.0 HDI iz 2001.g., do sada prešao 72000 km. Prije nekoliko dana mi sa 2 puta u vožnji dogodilo da mi se na brzaka uključe sva 4 žmigavca (na par sekundi), na kontrolnoj tabli oznaka service, ali bez poruke upozorenja na displeju desno. Jučer mi se prednji desni (suvozački) prozor sam spustio za jedan pedalj i kad god ga zatvorim, opet se otvori na tu razinu. Da li netko ima takvih iskustava i šta mi je činiti osim otići u ovlašteni servis ili? Hvala. Napominjem da do sada nisam imao nikakve probleme s elektronikom. Redovito ga jednom godišnje servisiram bez obzira na kilometre.
To za prozor su ti je neki bug u softwareu, tako su mi bar rekli u servisu u buzetu, potrebno ga je samo reprogramirat. Nemogu se sjetiti kako sam to radio,ali se čini da je dovoljno da 10-ak sekundi držiš na suvozačkim vratima gumb za dizanje prozora ili desetak sekundi u donjem položaju kada je prozor spušten i tako i kada je dignut

Pitanje za Alex33, jel se može kako maknuti srednji dio konzole, da se ne skida sve, da se dođe do tih klapni pošto imam isti problem. U peogeutu su rekli da klapna dođe oko 400kn i da je ista kao u 406
igor266 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:25   #84
Quote:
igor266 kaže: Pogledaj post
To za prozor su ti je neki bug u softwareu, tako su mi bar rekli u servisu u buzetu, potrebno ga je samo reprogramirat. Nemogu se sjetiti kako sam to radio,ali se čini da je dovoljno da 10-ak sekundi držiš na suvozačkim vratima gumb za dizanje prozora ili desetak sekundi u donjem položaju kada je prozor spušten i tako i kada je dignut

Pitanje za Alex33, jel se može kako maknuti srednji dio konzole, da se ne skida sve, da se dođe do tih klapni pošto imam isti problem. U peogeutu su rekli da klapna dođe oko 400kn i da je ista kao u 406
Baš nikako.Na žalost, samo skidanjem cijele konzole.Klapnu skrpaš...sa plastikom za barke,ili kao ja alu profilom.Ne treba ti nova,jer će nakon nekoga vremena opet puknuti,a i za zamjenito moraš razmontirati cijeli tunel koji je iz dva dijela da bi mogao izvući klapnu i umetnuti drugu.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 20:46   #85
Hvala svima na savjetima. Akumulator nije onaj od 2001.g., jer sam ga zamijenio novim prije manje od 2 godine. Sutra auto vozim u ovlašteni servis na konzultacije, pa ćemo vidjeti šta dalje...Nadam se da će biti sve ok. Javim se ovdje s rezultatima.
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 21:10   #86
[QUOTE=I wonder;32517773]i ja bi prvo pogledal struju, kolko je star akumulator.
ako je originalni, nebi se čudil da treba novi. a ovaj stari izvodi pizdarije jer hoće u prijevremenu penziju

a onda sa novim akuom ide i "uvježbavanje" podizača prozora[/QUOTEPozdrav.

Danas bio u ovlaštenom servisu, prvo provjera akumulatora-sve ok. Zatim osigurači-sve ok. Problem uspješno riješen, trebalo se samo odspojiti i ponovo spojiti akumulator, jer serviser kaže da je negdje izgubio napon i to je to. Meni računao pola sata posla (98 kn), a Vi svi ostali tako da znate za ubuduće šta Vam je činiti. Bitno da je riješeno...
MCnab ZERO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 12:56   #87
Bok ekipo, pitanje za sve koji mi mogu pomoći (posebno za Alexa33) kako doći do ventilatora kabine, na samom ventilatoru gubi kontakt a kako vidim Alex ima iskustva u rastavljanju table, hvala
vabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:58   #88
Quote:
vabac kaže: Pogledaj post
Bok ekipo, pitanje za sve koji mi mogu pomoći (posebno za Alexa33) kako doći do ventilatora kabine, na samom ventilatoru gubi kontakt a kako vidim Alex ima iskustva u rastavljanju table, hvala
Ukoliko nikad nisi nešto slično radio,nebih ti preporučio da to radiš sam.Ako ti prekida,ili su ti četkice pri kraju,ili kontakt žice u kučište motora.Neka ti prvo vidi neki električar dali ti može riješiti bez razmontiravanja cijele table.Ako te interesira više,pitaj na PM.
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 14:46   #89
Brzinomjer

Poštovani forumaši!
Imam citroena C5 2.0 HDI iz 2002.godine i već mi nekoliko dana ne radi kazaljka brzinomjera niti prijeđenih kilometara. Da li mi netko može pomoći savjetom ili preporukom ili osobnim iskustvom??
Hvala
zlatko001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:23   #90
Quote:
zlatko001 kaže: Pogledaj post
Poštovani forumaši!
Imam citroena C5 2.0 HDI iz 2002.godine i već mi nekoliko dana ne radi kazaljka brzinomjera niti prijeđenih kilometara. Da li mi netko može pomoći savjetom ili preporukom ili osobnim iskustvom??
Hvala
Motorić brzinomjera ti je otišao.Evo ti oglas:
http://www.njuskalo.hr/unutrasnjost/...-oglas-2244207
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 16:55   #91
Hvala Ti na tako brzom odgovoru....znaš li možda gdje se taj motorić nalazi i kako je najlakse doći do njega kad se mijenja !?
Hvala i pozdrav
zlatko001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:05   #92
Quote:
zlatko001 kaže: Pogledaj post
Hvala Ti na tako brzom odgovoru....znaš li možda gdje se taj motorić nalazi i kako je najlakse doći do njega kad se mijenja !?
Hvala i pozdrav
E to nebih znao.Nazovi tog tipa na njuškalu,ili Damira tokom radnog tjedna na 098281732
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2011., 17:13   #93
Thumbs up

Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
E to nebih znao.Nazovi tog tipa na njuškalu,ili Damira tokom radnog tjedna na 098281732

Puno Ti hvala Alex33
zlatko001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 01:12   #94
termodavac

forumasi dragi jeli neko zna gdje se nalazi i dali postoji uopste termodavac koji pali ventilator za hladzenje motora a motor je 2,2 hd citroen c5 ubi se trazeci al ne mogu naci,na samom hladnjaku ga nema a nisam ga vidio ni na racvi vode.trebao bi isptati da li je ispravan jer se vent. ne pali,osiguraci su ok.

jos nesto,prijavljuje mi gresku pre/post heating reley i ne znam dali to ima veze sa ne palenjem ventilatora.

dobro bi mi dosla slika gdje se nalazi,ne mogu da pronadzem na netu ni sliku ni nista u vezi toga.
mb73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 09:34   #95
Pretpostavljam da je isto kao na xantiji,a to je na alu kučištu u kojem se nalazi termostat (sa strane glave).
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:33   #96
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da je isto kao na xantiji,a to je na alu kučištu u kojem se nalazi termostat (sa strane glave).
kod ovoga c5 sa desne strane iz perspektive kada stojis ispred auta postoji neko plasticno kuciste braon boje i tu se nalazi termostata primjetio sam da na tom kucistu sa strane stoji jedan davac koji ima steker sa dvije zice ali nisam siguran da je to to(rekao bih da je plasticno kuciste a nisam bas siguran,tako mi djeluje).

nije mi se dalo da ga skinem i da probam ispitati malo je nepristupacan da bih stisnuo onaj osigurac da bi ga skinuo i tako da to nisam isprobao a volio bih da mi neko da precizan podatak da li je to termo davac.
mb73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:54   #97
vjerojatno je, samo žice idu od njega na releje jer vjerojatno ventilator radi na više brzina, možda do tih releja, treba ispitat
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 11:16   #98
Da li je moguće da je na C5 nemoguće isključiti radio uređaj (off), već ga samo utišati do kraja (0)?
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 13:12   #99
Jel to novi C5???
Za njega neznam,ali na mom C5 iz 2006.g. samo stisneš dugme za naglašavanje i to je to
Alex33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 14:37   #100
Quote:
Alex33 kaže: Pogledaj post
Jel to novi C5???
Za njega neznam,ali na mom C5 iz 2006.g. samo stisneš dugme za naglašavanje i to je to
Da, novi, s bluetoothom, navigacijom. Nije moj, ali žali mi se vlasnik pa reko, možda mu pomognem. Ima auto već jedno mjesec dana i nije još uspio, a tvrdi da ni Uputstva ne pomažu. Teško za vjerovati da se to ne može...
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.