Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2007., 14:12   #61
Ne želim ići na natjecanja nego naučiti samoobranu, ali naučiti puno a ne malo beze veze.
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:16   #62
odličan odgovor tiger sve si mi objasnio...nego posebno me se dojmilo jučer sam gledao trening TKD-a kako trener udara onaj zadnji kružni, mislim ako uzdrmaš protivnika rukama i vidiš da je malo ošamućen od boli i padne mu gard, tada zavidaš taj zadnji kružni petom i nema mu spasa , barem mi se kao laiku tako čini. Imaš privat!
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:32   #63
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
odličan odgovor tiger sve si mi objasnio...nego posebno me se dojmilo jučer sam gledao trening TKD-a kako trener udara onaj zadnji kružni, mislim ako uzdrmaš protivnika rukama i vidiš da je malo ošamućen od boli i padne mu gard, tada zavidaš taj zadnji kružni petom i nema mu spasa , barem mi se kao laiku tako čini. Imaš privat!
Nakon što je malo ošamućen i padne mu gard, netreba ti zadnji kružni, može poslužiti bilo koji udarac.
Za samoobranu trebaš kratke, jake, brze i pouzdane udarce, ne komplikacije poput stražnjeg kružnog.
IMHO direkti, krošei, laktovi, koljena (čak se u low kick nebi uzdao, zakači se u nešto ili sl.)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:36   #64
http://www.youtube.com/watch?v=QiXX_0gFfoQ

wtf-taekwondo

http://www.youtube.com/watch?v=PsuioSpkE_s

sad pogledaj kako prolazi po kickboxing pravilima

http://www.youtube.com/watch?v=h7-2EZaml1Q
light contact
http://www.youtube.com/watch?v=7OH9E5X8B3g
semi contact
lakše discipline kickboxinga


sad pogledaj ovog lika iz semi contact filmića trebala mu je samo godina dana da se prebaci na tvrđe discipline kickboxinga i postane najbolji borac u ovoj ligihttp://www.youtube.com/watch?v=wEf8cRicJME pogledaj njegov nokaut na 0:30

i evo ti na kraju filmic jednog borca iz rijeke kojeg poznajem i za kojeg znam da je prošao sve discipline kickboxinga a danas se bori u najtvrđojhttp://www.youtube.com/watch?v=fAJyQ7b9qtE
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 14:39   #65
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Nakon što je malo ošamućen i padne mu gard, netreba ti zadnji kružni, može poslužiti bilo koji udarac.
Za samoobranu trebaš kratke, jake, brze i pouzdane udarce, ne komplikacije poput stražnjeg kružnog.
IMHO direkti, krošei, laktovi, koljena (čak se u low kick nebi uzdao, zakači se u nešto ili sl.)
nisi 100% u pravu...ja sam nokautirao dečka dvostruko težeg od mene kružnim..misliš da bih to mogao i sa direktom??

na ulici naravno...zapravo na livadi...mislim nije bilo u ringu
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:11   #66
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
Isto tako me zanima koliko vremena treba proći za polagati pojaseve u taekwondou, može li se u npr. 1 god položiti nekoliko njih ako si dobar ili možeš samo dva godišnje? Kako to ide?

odes u ducan i kupis si remen ak ti hlace padaju.
cemu pojasevi vec prije nego sto si se upustio u ista?
__________________
Jedan kaze "prljavo", drugi kaze "ucinkovito". Ja sam onaj drugi.
Onajdrugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:12   #67
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
nisi 100% u pravu...ja sam nokautirao dečka dvostruko težeg od mene kružnim..misliš da bih to mogao i sa direktom??

na ulici naravno...zapravo na livadi...mislim nije bilo u ringu
Ne poznam tebe niti tog dečka, pa nemogu točno odrediti, ali vjerujem da bi. Ako ne sa jednim, onda sa tri. Naravno da je kružni nogom mnogo jači od direkta, ali moralo se u tom slučaju mnogo parametara poklopiti da ga pogodiš kružnim. Ako za ništa drugo onda da bude prava distanca.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:18   #68
Mani se TKDa ostavi to za osnovnoškolce i curice, nek vrte zadnje kružne kolko god hoće, lijepo je za vidit ak ništa drugo. Odi na muay thai odmah ako hoćeš naučit udarac a ne plesat.
A sad ako hoćeš naučit vrtit nogama i izgledat atraktvino onda odi na Taekwondo. Pazi, govorim ti s desetogodišnjim iskustvom u TKD-u.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:37   #69
Ako pricamo o kickboxu,ja nebi preporucio saranje iz meksih prema tvrdim disciplinama ali ja volim pravi tvrdi muay thai bez previse hopsanja i pikanja.
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:52   #70
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
Ako pricamo o kickboxu,ja nebi preporucio saranje iz meksih prema tvrdim disciplinama ali ja volim pravi tvrdi muay thai bez previse hopsanja i pikanja.
ako jedno voliš ne moraš drugo nazivat sranjem
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:53   #71
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
ako jedno voliš ne moraš drugo nazivat sranjem
A di sam ja nazvao nesto sranjem??
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:56   #72
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
ako jedno voliš ne moraš drugo nazivat sranjem
Rekao je šaranje sa "s" na pocetku, a ne "sranje".
Gyonin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:02   #73
ja sam bio u Pitbulla 20 dana i otišao jer sam vidio da stalno radimo šagor, sami isprid ogledala i da nas je puno i da trener nema pojma kako ja radim niti me ispravlja. Pa čoviće ja iman 30 godina nisam ja doša tu tebi plaćat članarinu da mi ti kažeš aj radi sam to mogu i doma. Ako san platija tu jebenu članarinu onda oću da me gleda cili trening i ispravlja me i oću maksimalno iskoristit tih uru vrimena šta san platija a ne da godinu dana radin gluposti za debile. Iman ja svog posla od zajebavat se s tim pizdarijama, oču odma šta više i malo ljudi na treningu da me trener može pratit a ne nas 30 pa nema pojma da uopće postojin. Osim toga ne rastu mi novci na stablu pa ih ih neću ni dat za pizdarije nego da naučin šta više. Tako da jednostavno neman ja vrimena sad jedno 5 godina učit ovo ili ono. Hoću se posvetit tome jedno godinu-dvi i izvuć maksimum koliko mi treba za situacije u real life ne daj bože...i to je to. A ne nego ću radit majgeri godinu dana nisam debil.
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:22   #74
Quote:
nakmuay kaže: Pogledaj post
A di sam ja nazvao nesto sranjem??
sorry, jebe me glupa disleksija
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 16:46   #75
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
ja sam bio u Pitbulla 20 dana i otišao jer sam vidio da stalno radimo šagor, sami isprid ogledala i da nas je puno i da trener nema pojma kako ja radim niti me ispravlja. Pa čoviće ja iman 30 godina nisam ja doša tu tebi plaćat članarinu da mi ti kažeš aj radi sam to mogu i doma. Ako san platija tu jebenu članarinu onda oću da me gleda cili trening i ispravlja me i oću maksimalno iskoristit tih uru vrimena šta san platija a ne da godinu dana radin gluposti za debile. Iman ja svog posla od zajebavat se s tim pizdarijama, oču odma šta više i malo ljudi na treningu da me trener može pratit a ne nas 30 pa nema pojma da uopće postojin. Osim toga ne rastu mi novci na stablu pa ih ih neću ni dat za pizdarije nego da naučin šta više. Tako da jednostavno neman ja vrimena sad jedno 5 godina učit ovo ili ono. Hoću se posvetit tome jedno godinu-dvi i izvuć maksimum koliko mi treba za situacije u real life ne daj bože...i to je to. A ne nego ću radit majgeri godinu dana nisam debil.

probaj u Terminatora
IcedEarth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 18:56   #76
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
ja sam bio u Pitbulla 20 dana i otišao jer sam vidio da stalno radimo šagor, sami isprid ogledala .
Ne kaze se šagor nego shadowbox,sta je osnova boksa,tajlandskog boksa itd
ispred ogledala i polako izvlacit udarce,to se radi i nakon deset godina treniranja a u pocetku je NAJVAZNIJE pokupit osnove tehnika izmedju ostalog kroz shadowbox,sta bi ti odmah na fokusere,vrecu,sparing??Nema smisla dok ne naucis tehniku...
Vidim da imas krivu percepciju treninga....sta si ti mislio da ces doc u ozbiljan klub a Pit Bull smatram ozbiljnim klubom i da ce trener skakat oko tebe dva sata????Pa dokazi se,pokazi volju i onda ces dobit vise paznje od trenera,tako se radi u ozbiljnim klubovima,mene prvih par mjeseci nije niko jebao vise od 5 posto,pokazali su mi sta da radim i tu i tamo ispravili ali non stop sam dolazio ,trudio se i poceli su mi vise paznje posvecivat...
Ne ide nista preko noci,potrebne je puno znoja,krvi i rada da mozes rec da znas nesto...nije to ubrzani tecaj.Ako zelis nesto naucit,suti i radi,ponavljaj osnove kolko god ti dosadne bile.
Mene su u pocetku najvise palile tehnike tipa laktovi iz skoka,laktovi iz okreta,koljeno u skoku itd a dva direkta su mi bila dosadna,mislio sam lako je,znam ja to pa skuzis da su osnove najbitnije i najteze,da ih uvijek treba drilat i da ti osnove dobivaju borbe.Sa utvrdjenim osnovnim tehnikama lako je nadogradivat kombinacije i tehnike ali ako ne ih ne naucis,dzabe ti sve...
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:07   #77
Quote:
tiger_in_the_house kaže: Pogledaj post
oprosti ali nisi u pravu i ne možeš me uvjerit da jesi jer govorim iz vlastitog iskustva...teškašima je nožna tehnika često slabija strana a bez tehnike nema ni snage u udarcu
Vidim da govoriš samo iz vlastitog iskustva. Al ovo je javni forum, svatko čita, pa nemoj baš pisat neprovjerene informacije ili iluzije.

Kaj se tiče kickboxinga, to je ublažena varijanta muay thaija. Zaštitna oprema, mekana borilačka vještina, radiš pokrete a ne postaješ borac. Sve je usmjereno na to da se nedajbože ne povrijediš

Tak da...ak netko želi rekreativno malo bacat udarce, oke, tak i ja sad treniram shotokan, to je sve u redu. Al nemojte se stavljat u istu rečenicu s tajlandskim boksom, to je nebo i zemlja. Samo to tražim, pliz. Ak može.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:07   #78
žao mi je stari ja sam za ubrzani tečaj...makar morao plaćati idividiualne treninge, a za te postepene to mogu mladi bez obaveza ja neman vrimena za to...a osim toga neda mi se dolazit ako me ne gleda šta radim! Zašto? Zato! Jebe mi se za tebe i trenera , neš ti tebe i njega ja sebe cijenim najviše. Ka i za vaša usrana pravila, ovo su moja pravila i ako ja hoću da me gleda i prati onda ako neće on, hoće neki drugi makar morao posebno platit za to - nema problema, ali ako platim onda ćeš me gledat i amen!!! Ja plaćan i biran šta ću plaćat, puca mi kurac i za tebe i za njih pa makar da si Le Banner glavom i bradom! Zašto? Zato šta ja tako hoću i jer je to moja lova pa ako neš ti ili on hoće netko drugi smao reci koliko košta i nema problema!
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:36   #79
Quote:
arantes30 kaže: Pogledaj post
žao mi je stari ja sam za ubrzani tečaj...makar morao plaćati idividiualne treninge, a za te postepene to mogu mladi bez obaveza ja neman vrimena za to...a osim toga neda mi se dolazit ako me ne gleda šta radim! Zašto? Zato! Jebe mi se za tebe i trenera , neš ti tebe i njega ja sebe cijenim najviše. Ka i za vaša usrana pravila, ovo su moja pravila i ako ja hoću da me gleda i prati onda ako neće on, hoće neki drugi makar morao posebno platit za to - nema problema, ali ako platim onda ćeš me gledat i amen!!! Ja plaćan i biran šta ću plaćat, puca mi kurac i za tebe i za njih pa makar da si Le Banner glavom i bradom! Zašto? Zato šta ja tako hoću i jer je to moja lova pa ako neš ti ili on hoće netko drugi smao reci koliko košta i nema problema!
Moj savjet ti je da ipak odeš na Taekwondo.
Imaš pravo, imaju najbolje tehnike nogama. Muay thai je više za ring, nije baš za cestu.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 22:51   #80
sprdaj se ti ali svejedno, nisan popizdija ić negdi da mi nakon 3 miseca trener kaže ej di si? kad ideš učit gitaru ideš na satove, kad ideš na vozački plačaš satove, a to šta si ti radija u dvorani moga ti je dat domaći pa da doma to radiš isti ti je kua ako te nitko nije jebava 5 % prvih par miseci, stari zahebali su te, moga si sve to doma radit a onda doć nakon par miseci haha kad te počnu jebavat...ma naša posla...to je ka da meni kaže netko ovo ti je akord C aj sad lupaj po gitari 45 min akord C i nebi popizdija haha...
arantes30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:00.