Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 20:42   #2021
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
A sta tebi nije jasno od onoga sta sam napisao?

Da li ja vjerujem ili ne, ovdje nije bilo rijeci.

Sto sam ovdje naveo je: posto zivim i radim vanka, tako i imam kontakta sa strancima koji ZELE da se presele u Hrvatsku, i to, suprise, suprise - ZA STALNO!

To sto je tvoja perspektiva zivota u HR crna, ne mora znacit da je svima (citaj strancima)

Dosta ih se ionako preselila sa familijama i zive u HR. Ne pada im na pamet da se vracaju nazad jer im se SVIDJA zivot u Hrvatskoj.
I ne samo da im se svidja, nego i DOBRO zive.

Jos nesto ti nije jasno ili se treba crtat?
Ne sumnjam da u Hrvatskoj moze biti lijepo sa evropskom mirovinom ili nekom ko je dobro financijski potkovan. Recimo Svicarac ili Njemac kupio kucu u Istri ili Dalmaciji negdje uz more. Ideja je sjajna ako taj netko nije dio hrvatskog sustava. No to je kao da ja odem trositi placu ili mirovinu u Egipat gdje je recimo hrana 10 puta jeftinija. A i ostalo je. I sad da ja idem govoriti Egipcanima tamo da je Egipat zemlja snova.Nije mjerilo.
Bene od 16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 19:31   #2022
Koliko su priznate nase diplome srednje strucne i visoke strucne skole u Svicarskoj?
__________________
Prijatelj se u nevolji poznaje kao zlato u vatri.“Lažan je prijatelj nalik na sjenu koja nas prati dok sunce sja.”
Colmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 01:21   #2023
je li istina kad kazu konobar u svicarskoj,kralj u 'rvatskoj?
Carolans is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 04:43   #2024
Quote:
Carolans kaže: Pogledaj post
je li istina kad kazu konobar u svicarskoj,kralj u 'rvatskoj?
Hrvatska vec dugo nema kralja

Zadnje uređivanje amadeus65 : 29.12.2010. at 04:52.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 04:55   #2025
Quote:
Colmar kaže: Pogledaj post
Koliko su priznate nase diplome srednje strucne i visoke strucne skole u Svicarskoj?
Pa ak si trenutno lokaliziran u ZH trebo bi sam znat.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 17:15   #2026
Pozdrav svima!

Studiram na dramskoj Akademiji u Zagrebu, i volio bih jednog dana živjeti i raditi u Švici.

Zanima me, kako stoji filmska i televizijska industrija tamo? Ima li mjesta za strane, mlade redatelje?

Tražio sam po internetu, i vidio da u CH baš i nema filmskih/dramskih fakulteta (htio sam vidjeti ima li mogućnosti za magisterij) pa pomislih da bi im trebalo ljudi iz te branše.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 03:12   #2027
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Studiram na dramskoj Akademiji u Zagrebu, i volio bih jednog dana živjeti i raditi u Švici.

Zanima me, kako stoji filmska i televizijska industrija tamo? Ima li mjesta za strane, mlade redatelje?

Tražio sam po internetu, i vidio da u CH baš i nema filmskih/dramskih fakulteta (htio sam vidjeti ima li mogućnosti za magisterij) pa pomislih da bi im trebalo ljudi iz te branše.
Sigurno ima koliko im treba, a da im treba ima dosta njemaca i austrijanaca koji vec barem njemackim vladaju i netreba im nikakva dozvola za rad i boravak.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 15:21   #2028
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Pa ak si trenutno lokaliziran u ZH trebo bi sam znat.
Trenutno nisam,a i saznao sam.
__________________
Prijatelj se u nevolji poznaje kao zlato u vatri.“Lažan je prijatelj nalik na sjenu koja nas prati dok sunce sja.”
Colmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 15:25   #2029
Thumbs up

Quote:
Bene od 16 kaže: Pogledaj post
Ne sumnjam da u Hrvatskoj moze biti lijepo sa evropskom mirovinom ili nekom ko je dobro financijski potkovan. Recimo Svicarac ili Njemac kupio kucu u Istri ili Dalmaciji negdje uz more. Ideja je sjajna ako taj netko nije dio hrvatskog sustava. No to je kao da ja odem trositi placu ili mirovinu u Egipat gdje je recimo hrana 10 puta jeftinija. A i ostalo je. I sad da ja idem govoriti Egipcanima tamo da je Egipat zemlja snova.Nije mjerilo.
Majstore
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 02:47   #2030
Baš me zanima što će obožavatelji tog predivnog nekorumpiranog sistema u Švicarskoj reći kad Wikileaks objavi sve prljave tajne švicarskih banaka. Onoga tzv. zviždača su već uhapsili a on je samo spreman iznijeti istinu da se to golemo bogatstvo banaka koje pokriva nekih do 80 posto te superuspješne ekonomije, zasniva na raznoraznim utajama. I onda tu čitamo hvalospjeve kako je to jedan pravedan sistem ali eto stranci kvare tu idilu...Švicarska mi je simpatična sva tako sređena i upicanjena (i pomalo sterilna) sve je to divno i krasno al izgleda da nam baš ne mogu držat lekcije o moralu. Rađe bi radio i živio npr. u Italiji, tamo bar priznaju da kradu, a znaju i uživat.

Zadnje uređivanje croatino : 25.01.2011. at 02:53.
croatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 03:59   #2031
Quote:
croatino kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što će obožavatelji tog predivnog nekorumpiranog sistema u Švicarskoj reći kad Wikileaks objavi sve prljave tajne švicarskih banaka. Onoga tzv. zviždača su već uhapsili a on je samo spreman iznijeti istinu da se to golemo bogatstvo banaka koje pokriva nekih do 80 posto te superuspješne ekonomije, zasniva na raznoraznim utajama. I onda tu čitamo hvalospjeve kako je to jedan pravedan sistem ali eto stranci kvare tu idilu...Švicarska mi je simpatična sva tako sređena i upicanjena (i pomalo sterilna) sve je to divno i krasno al izgleda da nam baš ne mogu držat lekcije o moralu. Rađe bi radio i živio npr. u Italiji, tamo bar priznaju da kradu, a znaju i uživat.
Lako je Svicerima, svake jeseni tema su vakcine a oni tu mijarde utrze, svako malo vremena neka pobuna u svijetu a od tih diktatora novci pogodi gdje su, banke se oporavljalju i ide na bolje. Uvjek oni nadju neki izlaz, ... svicarske banke toliko zele zaradu a li nisu dosle u HR, zapitajmo se zasto?

Talijani i njihovo uzivanje
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 23:39   #2032
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Lako je Svicerima, svake jeseni tema su vakcine a oni tu mijarde utrze, svako malo vremena neka pobuna u svijetu a od tih diktatora novci pogodi gdje su, banke se oporavljalju i ide na bolje. Uvjek oni nadju neki izlaz, ... svicarske banke toliko zele zaradu a li nisu dosle u HR, zapitajmo se zasto?

Talijani i njihovo uzivanje
Hoćeš reći nalaze izlaze tako da profitiraju na tuđoj nevolji A što se tiče rada u Švici, što je ipak tema, mislim da je to fina opcija za nekoga ko ima papire i sva prava. Kao i u Njemačkoj i Austriji, radnici pogotovo u uslužnim djelatnostima imaju puno veće plaće a rade i manje nego kod nas. Dovoljno je pogledat Kaulfand kod nas nedjeljom i Migros u Cirihu npr. Pogodite koji od ta dva radi nedjeljom do 21h.
croatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 15:41   #2033
Quote:
croatino kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći nalaze izlaze tako da profitiraju na tuđoj nevolji A što se tiče rada u Švici, što je ipak tema, mislim da je to fina opcija za nekoga ko ima papire i sva prava. Kao i u Njemačkoj i Austriji, radnici pogotovo u uslužnim djelatnostima imaju puno veće plaće a rade i manje nego kod nas. Dovoljno je pogledat Kaulfand kod nas nedjeljom i Migros u Cirihu npr. Pogodite koji od ta dva radi nedjeljom do 21h.
Ne, koja nevolja, da nekim slucajem presednik Tunisa nije smjenjen nikome iz te zemlje nebi smetalo sto su novci u CH, a sada ce se ti isti novci i vratit, barem dio.

Sviceri imaju recept i to stari, kad tad svi malo jaci igraci(ili barem koji misle da to jesu) zakucaju ovdje .Dali da donesu novce, dali da zategnu malo koze po tjelu ili da se suretnu u nekom selu(DAVOS)bogu iz nogu ali dodju. Na Mars se poslalo vozil koje se pogoni elektromotorom CH firme, nalazi se u jednom malom mjestu i glavninu radniak cine ljudi sa Balkana, ali mi HR nismo u stanju ispeci ni urednu sniclu da bi gost ostavio vise novaca. Ali smo u stanju ici kako trendovi traze,pa se kupe gradski busevi na plin i tek po dolasku se skuzi da bi te iste buseve negdje trebalo prikaciti na punjenje. Ist stoje, troskovi rastu a rjesenje nije na vidiku. U CH ako se radi jedan krizni tok, dok se nesiplanira u kilogram pjeska koliko ce da kosta ne pocinje se raditi.

JOs im dobro ide, jer,u svakom seocetu firmica od par radnika i oni privredjuju.Nisu Sviceri poznati samo po bankama, evo sitnice, od cetkice za zube napravili su nauku i zaposljavaju jednom malom mjestu preko 1000 radnika http://www.trisa.ch/ 1000 radnika tamo, 1000 ovamo i eto uposlenosti.

Ucimo nesto od njih, nemoramo placati osiguranja za bickle kako to oni rade,ali uprostimo gde je moguce a onda neka kontrole rade svoj posao.

Kako se moze desiti da se engdje bezpravno gradilo, pa HR je svakim metrom pokivena opcinama, svaka opcina ima inspektora i neka taj inspektor vrati place za vrijeme kada se taj objekat izgradio i svi sretni.

Cudmo se kako HR ekonomiji neide dobro a mladi ekonomisit nam ne znaju gdje je Stradun

Pored Luzerna se nalazi firma koja tali gvozdje, em sto nemaju rudu, em sto redovito dobro placaju radnike i dobar proizovd nude i nezagadjivaju zrak, dok je to u HR nezamisljivo http://maps.google.ch/?ie=UTF8&ll=47...76818&t=h&z=14

do bolice je blize nego sto je kurg firme dugacak.

Evo primjera da se sve moze http://maps.google.ch/?ie=UTF8&ll=46...02401&t=h&z=19

ako se dobro otvori vidjece se exluzivni restoran gdje odjseda svita http://www.hotel-fuerigen.ch/ a odma iza objekta je stala(broj 15 se nalazi na cesti koja djeli ta dva objekta).

Zakocimo dok je vrijeme, mozda vec sutra bude prekasno
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 18:53   #2034
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Ne, koja nevolja, da nekim slucajem presednik Tunisa nije smjenjen nikome iz te zemlje nebi smetalo sto su novci u CH, a sada ce se ti isti novci i vratit, barem dio.

Sviceri imaju recept i to stari, kad tad svi malo jaci igraci(ili barem koji misle da to jesu) zakucaju ovdje .Dali da donesu novce, dali da zategnu malo koze po tjelu ili da se suretnu u nekom selu(DAVOS)bogu iz nogu ali dodju. Na Mars se poslalo vozil koje se pogoni elektromotorom CH firme, nalazi se u jednom malom mjestu i glavninu radniak cine ljudi sa Balkana, ali mi HR nismo u stanju ispeci ni urednu sniclu da bi gost ostavio vise novaca. Ali smo u stanju ici kako trendovi traze,pa se kupe gradski busevi na plin i tek po dolasku se skuzi da bi te iste buseve negdje trebalo prikaciti na punjenje. Ist stoje, troskovi rastu a rjesenje nije na vidiku. U CH ako se radi jedan krizni tok, dok se nesiplanira u kilogram pjeska koliko ce da kosta ne pocinje se raditi.

JOs im dobro ide, jer,u svakom seocetu firmica od par radnika i oni privredjuju.Nisu Sviceri poznati samo po bankama, evo sitnice, od cetkice za zube napravili su nauku i zaposljavaju jednom malom mjestu preko 1000 radnika http://www.trisa.ch/ 1000 radnika tamo, 1000 ovamo i eto uposlenosti.

Ucimo nesto od njih, nemoramo placati osiguranja za bickle kako to oni rade,ali uprostimo gde je moguce a onda neka kontrole rade svoj posao.

Kako se moze desiti da se engdje bezpravno gradilo, pa HR je svakim metrom pokivena opcinama, svaka opcina ima inspektora i neka taj inspektor vrati place za vrijeme kada se taj objekat izgradio i svi sretni.

Cudmo se kako HR ekonomiji neide dobro a mladi ekonomisit nam ne znaju gdje je Stradun

Pored Luzerna se nalazi firma koja tali gvozdje, em sto nemaju rudu, em sto redovito dobro placaju radnike i dobar proizovd nude i nezagadjivaju zrak, dok je to u HR nezamisljivo http://maps.google.ch/?ie=UTF8&ll=47...76818&t=h&z=14

do bolice je blize nego sto je kurg firme dugacak.

Evo primjera da se sve moze http://maps.google.ch/?ie=UTF8&ll=46...02401&t=h&z=19

ako se dobro otvori vidjece se exluzivni restoran gdje odjseda svita http://www.hotel-fuerigen.ch/ a odma iza objekta je stala(broj 15 se nalazi na cesti koja djeli ta dva objekta).

Zakocimo dok je vrijeme, mozda vec sutra bude prekasno
E pa vidiš, slažem se sa kritikama na račun gluposti u HR, i niko pametan ne može osporiti zaostalost u odnosu na tv. Zapad. No ne bi pretjerivao sa hvalospjevima na račun zemlje, koju i susjedi optužuju jer podržava utaje poreza u drugim državama, hapsi tzv. zviždače koji o tome imaju dokaze, glasa na referendumima protiv religioznih manjina i tako to. Mislim to je sve OK, nek rade što hoće al nek onda ne istupaju kao neka oaza naivnosti. A to što političari dolaze u Davos, to je zato što je to ustvari Davež, tamo se može umrijeti od dosade ali zato nema protesta ni nemira. Uostalom, njih nema niti u npr Danskoj il bilo kojoj zemlji gdje su građani ekonomski dobro stojeći. Ukratko, Švicarska ekonomski imponira, dijelom je imala sreće u povjesti (bez dva svjetska rata!) a djelom što ima dobar politički sistem i radišne ljude. A djelom i što je spremna progledat kroz prste mafijašima i diktatorima. A takva je bila i za vrijeme Hitlera, spremna na kompromise i sa vragom.
croatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:46   #2035
croatino, svaka i pri tome doista mislim bez iznimke - svaka država na svijetu bi željela imati banke sa takvim prljavim tajnama. to što to nisu u stanju...nije do švicarske.
zviždači su, opet, dio ovog modernog doba u kojemu živimo. stari, konzervativni švicarac sigurno nije bio zviždač kao što ti takav švicarac nije niti držao lekciju o moralu, neznam odakle si to iščupao. uostalom tko, tj. koja država može danas govoriti o moralu?

veliki dio svijeta od švicarske može samo učiti.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 02:02   #2036
Question

Quote:
black-s kaže: Pogledaj post
pozdrav svima
Imam jedno pitanje nadam se da netko zna odg.

Ovako,danas mi zena putovala avionom iz Züricha za Zagreb i sve bi bilo uredu da nam na aerodromu prilikom pregleda putovnice policija nije rekla da mi se zena predugo zadrzala u svicarskoj,odnosno duze od tri mjeseca, naime bila je od pocetka sedmog do kraja osmog te od sredine devetog do danas,dakle sve skupa cetiri mjeseca a sada pitanje: zna li ko kakva ce kazna biti i hoce li biti i novcana te koliko visoka,jer su policajci rekli da ce biti neka kazna,a uzeli su samo njene podatke ime i adresu.
hvala u naprijed....

Meni su Slovenci na granici rekli da pazim na ta tri mjeseca jer je kazna oko 400 eura
Klopekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 16:42   #2037
hajd pogodite
1. U kojoj je zemlji straje totalno ili djelomicno zabranjen?
2. Gdje stranci moraju placati vece auto osiguranje zato sto su "rizicna skupina" (citaj balkanci)?
3. Gdje se placa skuplje zdrastveno ako imate previse kilograma?
4. Gdje se nesmiju gradit minareti (zakonom zabranjeno)
5. Gdje je eutanazija legalna. ne 100% ali svi zatvore oci na kraju.
6. Gdje je najteze dobit dzvaljnstvo osim Dubaia.

Manje vise ima toga jos, neda mi se nabrajati tko zeli nek progugla. Zelim samo reci oprez jer nije sve bas onako kako se pise i vidi a pogotovo sto se tice rada i da se ovdje manje radi a vise zaradi. Najbolje doci pa vidit i sve ce biti jasno.
Citiram jednog novo pridoslog bosanca.
Pa covjece ovdje je gore nego kod nas u Sarajevu za vrijeme rata kad smo imali policiski sat, svaki dan jedno te isto i tako dok te ne pogodi granata ili do penzije.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:53   #2038
Sta je ovo pod 1.??

Svaka zemlja ima svoja pravila, imas samo dvije opcije, prilagoditi se i ostati ili otici, pa tko voli neka izvoli.

P.S. Da mogu, odmah bih dosao u Svicarsku, bez obzira na to sve cime nas plasis.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:08   #2039
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sta je ovo pod 1.??

Svaka zemlja ima svoja pravila, imas samo dvije opcije, prilagoditi se i ostati ili otici, pa tko voli neka izvoli.

P.S. Da mogu, odmah bih dosao u Svicarsku, bez obzira na to sve cime nas plasis.
Pod 1 je STRAJK
Ma nikog ja ne plasim ja se samo bojim da ti i tebi slicni ne dodete u Svicarsku i vidite ovaj raj na zemlji i da ne uspijete bolje nego sto sam ja uspio i da ne napravite vecu kucu od moje jer ovog ljeta dizem 9 kat jer komsija me stigao sa osmim katom i gdje ce on imati vecu kucu od moje? A ne zelim ni da imas vise nego ja bilo cega jer ja zelim imati vise od tebe. Eto to je razlog.

Samo ti dodi, oni cekaju strance rasirenih ruku, odmah ti daju menadzerski posao u nekoj banci 5 soba stan poptuno sreden, placu 15 000 CHF (minimalac), dobijes novog Mercedesa ili BMW-a pozelji, mobitel, Internet najbrzu mogucu vezu, sluskinju koja ce ti cistit stan 3 puta tjedno ma ima toga jos to je nevjerojatno sto je ova zemlja dobra i sto ti sve da. Sve ovo sam ja dobio prije 15 godina a danas je to jos bolje nego prije daju jos i vise.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 12:16   #2040
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Pod 1 je STRAJK
Da su bog do u Engleskoj i Francuskoj zabranjeni strajkovi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.