Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2004., 08:44   #1
Mic?!?

Jeba me pas ako ja neke stvari razumijem. Mislim, ne razumijem ja štošta, nije da sam neka faca, ali s godinama sam naučio da se može djelovati i bez razumijevanja. Štoviše, postoje situacije kad je to čak i poželjno. Nodobro.
Ali priznat ću vam da ja ovo ne zborim bez razloga. Nema to veze s onim što bi vas htio pitati ali mene su učili da nikako ne valja početi IN MEDIAS RES. Odnosno valja. Ali samo ako si velik. Pisac, bome. Ma znate ono kad se Gregor odmah na početku pretvori u kukca?!? E to vam je to. Bubne vas odma' na početku i vi kurca ne razumijete. Pitate se kako će se sve to dalje razvijati. Ali jebiga, znate da je taj faca i aj' ti reci: "Koji je ovo *****?" Aj' reci ako si baja? Ma ne smiješ ni sebi reći. He, he, he....mda.
Nego, ja sam uvjeren da ste bar jednom (a statistika mi daje za pravo) hodajući besciljno putem, ničim izazvani naletjeli na mačku? Ali pazite, mačku a ne "mačku". Malu, dragu, umiljatu prepredenu mačku.
E sad, postoji tu nekoliko pravaca djelovanja. Svoj genetski animozitet možete iskazati podizanjem kamena i ciljanjem u pokretnu metu. Eee, ali to vam je sa stanovišta kršćanskog morala bez veze. Jebiga, nije mačka bludnica....tja.
E da, možete i nezainteresirano proći pokraj nje. Pa nikome ništa. Ali možete i zastati a onda se opet nameće nekoliko mogućnosti. Ima jedan poseban tip mačaka koji mene interesira. To su one koje, kad vas vide da ste zastali, kao da dvoje - pobjeći ili ostati? Zapravo, možda niste primjetili, ali mačka vam tim činom daje šansu da vi donesete odluku.
E, moj odgovor na takvu ponudu je, kao po pravilu ono znakovito: MIC.. I dodje?!? Ona uvijek dođe. jeba me pas ako nije tako. Valja znati da, ako ste mačku već privukli, onda je na vama i stanovita odgovornost. Ona, naime i nije morala doć' ali vi ste je inicirali. Jebiga, to vam je k'o ono u komanditnom društvu. Komanditor ne odgovara za obveze društva ali ako ste ga već ovlastili da vodi poslove društva, onda nekog kurca treba i odgovorati, zar ne?
I zato, u takvim prilikama uvijek nastojte biti pažljivi. Učinite sve da se mačka osjeća poželjno. Probudite životinju u njoj.
Ali ono MIC mene interesira. Privuće li to nju zvuk, riječ, intonacija....povezuje li ona u izgovorenoj riječi želju za igrom? Ja to ne znam i sve mislim da je zvuk a ne riječ u pitanju. Nekako mi logično. Ali opet, znači li to da kada bi je istim zvukom zazvao: "*****?"...znači li to da bi isto reagirala? Još u "*****" ima slovo c kao i u "mic" pa bi se možda i zbunila. Ne znam ja to ali obećajem da ću prvom prilikom to i provjeriti.
Znate već, ima onih pisaca koji napominju da je svaka sličnost sa stvarnim događanjima i osobama slučajna. E zato bi i ja, vodeći se njihovom zamisli, želio ovdje pripomenuti: Nisam ja mislio na "mačke" nego na mačke. One...mijau. I jeba me pas ako lažem!
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 10:43   #2
Mačke su bića koje mnogi smatraju kompliciranima jer ne razumiju njihovu suštinu i jednostavnost. A ta je: ideš svojim putem i ne diraš se u druge.

Osim ako se pojavi štogod zanimljivo.

Ili zabavno.

Ili, nedajbože, zabranjeno.

U tim slučajevima se treba zaustaviti i pobliže se upoznati sa situacijom.

Evo recimo. Ideš mirno ulicom minding your own business i najednom ti netko reče MIC.

Svaka respektabilna mačka prvi MIC izignorira. Jer, uvijek se može dogoditi da, zadubljena u misli, neku drugu, sasvim bezazlenu riječ (recimo, ****c) krivo interpretiraš i odazoveš se bez potrebe. Dakle, prvi MIC je out.

E, sad. Dogodi li se i drugi MIC, nedvojbeno MIC a ne neka bezvezna riječ, upućena slučajnom prolazniku, to već zahtijeva malo angažmana.

Prvo treba ispod oka promotriti osobu. Pri tome se rukovodimo pravilom "Prva misao - najbolja misao". Ako je prva misao "Vid budale" onda se, nepromijenjenim korakom, odzibamo dalje svojim putem.

Ako je pak prva misao "Vidi, vidi", slijedi brza misaona klasifikacija po gore nabrojenim kriterijima.

Dogodi li se da se osobu može uvrstiti u jednu od kategorija, korak se usporava. Ukoliko pak MIC govoreća osoba ne predstavlja dovoljan izazov, pogledamo oko sebe, zagledamo se u neodređenu točku koja nas najednom zaokupi i udaljimo se.

Eto, toliko. Da ne kažete da vam nikad ništa ne otkrijemo o našim misterioznim životima.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2004., 10:56   #3
što si zazivao, to si i dobio (šic?)

bravo i za autora i za returning ball¨!
dok sam bio mali, čitalo se ono' namjeri se junak na junaka......'
priznajem da za sebe mislim da tražim (i ponekad nalazim) smisao, pa i skriveni, u svemu.. ovdje sam ciljano tražio smisao, jer nije uzalud autor filozof pod odličnom maskom!
i gle!
što je dozivao, to je i dozvao
kažu da su mačke bića s drugih svjetova, i da su to stari Egipćani znali.

prva mi je pomisao bila, da- izazvan- opišem situaciju i sa svoje, pseće pozicije. ali neću kvariti idilu Čovjeka i Mačke
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 22:07   #4
Re: Mic?!?

Quote:
Herostrat kaže:
E, moj odgovor na takvu ponudu je, kao po pravilu ono znakovito: MIC.. I dodje?!? Ona uvijek dođe. jeba me pas ako nije tako.
U Dalmaciji, na primjer, mačke te ne bi ni primijetile sa tim tvojim "MIC".

One se odazivaju na "mujs-mujs".

p.s. - Baš bih volio vidjeti kako te pas jebe.
Lou Norman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.