Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2004., 15:14   #1
Posjećivanje izložaba

Pozdrav svima!!

Budući da jako volim obilaziti izložbe, čitati knjige, ići u kazalište, kino ili prisustvovati raznolikim seminarima, postavila sam ovu temu jer me čisto zanima koliko često obilazite ovakva mjesta i koji motiv imate za to. Naime, u zadnje vrijeme se na žalost često čuje kako malde generacije otupljuju jer ih ništa kulturnoga ne zanima...ja se bojim da tomu možda i jest tako u nekim segmentima društvenog/kulturnog života. Koje je vaše mišljenje u vezi toga??
Ako imate kakav komentar, rado bih ga čula

PS. Zna li netko maybe nekakav časopis na netu gdje se može pročitati o takvim i sličnim događajima unutar aktualnog mjeseca??
Ona brošura iz tur.inf.ureda nije baš najpotpunija...
__________________
Think pink!
Water lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 15:11   #2
Prije par mjeseci sam bio sa jednom prijom na otvaranju "Splitskog salona".
Sve to skupa mi izgleda kao prilika za druženje ljudi iz slicnog miljea, sto je ok. Mi smo bas komentirali kako obzirom da u Splitu ima dosta ljudi koji se bave slikarstvom..studenata sa akademije takav događaj bi trebao biti posjeceniji.
__________________
um se drugom umu otkrit' ne da
tiger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2004., 15:16   #3
ja ne obilazim cesto, ali bi rado cesce....samo ne znam di naci informacije o tome, a nemam vremena da prekopavam po webu...

pa eto javite di se moze naci info o tome di sta ima

Š

p.s. ja nekada znam otici na iskon pa tam na web site-u imaju nesto sitno...
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 02:21   #4
Imaš ovaj link na www.hr, a imaš i www.culturenet.hr koji bi valjda trebao biti neki kulturni vodič kroz cijelu Hrvatsku, ali meni je totalno konfuzno poslagan i niš ne kužim.

Ja sam bio na nekoj konceptualnoj umjetnost u đamiji (kako se to sad zove?) i bilo je.. zanimljivo Nisam imao što raditi pa sam ušao. Bilo je 4 čuvara unutra koji valjda rade cijelo vrijeme, a ja sam jedini bio unutra. No da ne duljim: doživljaj je, ali ne kužim točno cilj tih autora.
Možda zato što sam uzeo krivu knjižicu u kojoj je pisalo o nekim drugim konceptualnim umjetninama
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2004., 01:35   #5
volim likovne umjetnosti svih vrsta, ali moram priznati da mi često promaknu izložbe koje bih bash željela pogledati...
što zbog nedostatka vremena, što zbog toga što se ipak lakše ode u kino/kazalište, što zbog inercije 'ma, traje josh mjesec dana, budem ishla jedan da' pa prođe...

Fala bogu da često dobivam pozive na razna otvaranja jer mali milijun zanimljivih izložbi nikad ne bih stigla/otišla vidjeti da nisam otišla na otvaranje....bilo bi opet 'maaa, budem jedan dan...'
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2004., 01:00   #6
Volim likovnu umjetnost i sve oblike glazbenog izričaja, dok sam bio u Zagrebu imao sam uvijek pretplatu na jednu od glazbenih kuća (jedne godine na simfonijski orkestar u lisinskom, pa na pijanističke koncerte, pa jedne godine na operu u hnk). Na kraju mi se najviše svidjela pretplata na simfonijske koncerte.

Na žalost, ili na sreću, glazbena scena je po mom mišljenju mnogo mnogo bolja od likovne. Ne sječam se kada je zadnji puta u hrvatskoj bila neka etabliana likovna izložba međunarodno poznatog autora. Na pamet mi samo pada Warhol prije skoro dvije godine.

Postoje izložbe domačih autora, no ono što nedostaje su gostovanja stranih. Odem u Veneciju i odah pronađem barem tri izložbe od renesansnih do modernih majstora. Da ne spominjem Beč, Munchen, Berlin, Pariz....

Napokon je izložbom secesije i Zagreb doživio nešto veliko. Na žalost izložbu neću vidjeti, iako je jedna slika koja visi u sobi tamo izložena.

Trenutno sam u rijeci, a tu likovna i glazbena (klasična) scena i nije naročita. Tri predstave u hnk i razvikana karolina riječka...

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.