Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2005., 19:12   #1
Džukac mobs (ili mops..)

Pas mi je genijalan. Jedog dana kad me papagaj napusti kontam da bi uzela baš takvog jerbo živim u stanu pa za veliku mrcinu tu baš i nema komfora.

Kakvi su karakterno, koje su im prednosti i mane, čisto da se informiram, pošto osim njihovog fantastičnog izgleda ne znam skoro ništa.

Od psećih minijatura priznajem samo tog ljepotana (nadam se da nije živčenjak)
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 20:31   #2
ovako: i ja sam se jedno vrijeme informirao za njega...

naletio sam na jednu obitelj i rekli su mi da je taj pas kao prava beba... traži jako puno pažnje i jako se često zna razboliti!!

to ti je pas koji će ti htjeti biti više u kuči nego vani jer ne podnosi ekstremne temperature!

presladak je ali kad diše stvara taj zvuk kao da hrče... ili kao da ima stalno nešto u grlu...
__________________
"bring out the gimp"
marat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 21:04   #3
Potpisujem marat

Pas za 'u kuću... stan', jako miroljubiv i dobročudog karaktera, no osjetljiv - (obratiti pažnju zimi zbog niskih temperatura, da ne uhvati prehladu).
Vrlo su mirni, smireni, nisu živčenjače ko moja beštija
Jako su inteligentni, ali prtilično 'teški' za dresuru - furaju po svom
Inače spadaju u grupu patuljastih pasmina.
Pravi mali obiteljski pas

Prednost (osim stasa) je i kratka dlaka, jednostavna za održavanje, okice čistiti sa acidi borici ..
.. malo jedu, kao i svi mali psi.. pa kako veli moja susjeda za moju kuju - isplativi su
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 02:31   #4
Jel to onaj mali pesek koji izgleda kao da ga je netko tresnuo daskom po nosu?... ....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2005., 06:05   #5
Quote:
Toco1980 kaže:
Jel to onaj mali pesek koji izgleda kao da ga je netko tresnuo daskom po nosu?... ....


Paw, znači da sam ga dobro ubola.
Inače... da mogu, najradije bi boksera uzela, ali to je mrcina za koju treba ipak puuuno više brige i vremena nego što bi mu mogla garantirati.
Uostalom, postoji jedan bokser koji je osvojio moje srce , pa ga ne bi pravila ljubomornim .

Koliko sam uspjela proguglat i pročitati ovdje, mobs se karakterno i ne razlikuje previše od boksera?
Vedra narav, malo svojeglav, luckast, osjetljiv na visoke i niske temperature....

Čuj, bez obzira na količinu hrane, osjetljivost mobsa te opet lupi po džepu, tako da tu nema neke utjehe
No što se toga tiče nije bed.

Daj još malo informacija.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 18:27   #6
Quote:
Bercana kaže:




Daj još malo informacija.

Pa sad ovisi što te zanima

Inače koliko je meni poznato 'dolaze' u dvije boje; ova sa slike - bijela kava, crni .. za smeđe nisam sigurna, ali čini mi se da sam vidjela jednog smeđeg

Na engl. ta pasmina se naziva 'Pug' , malo funny
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2005., 06:08   #7
Mhmm, meni je rekla gospođa gdje trimam svoju kraljicu da Mobsićima stravično jako dlaka pada i da je koma kaj je ta dlakica tak kratka i oštra...

Hauevr, meni su ti psići nešto FENOMENALNO. Tako su medeni, ima tu u mom kvartu neki frajer. Ej, njuškica, okice, za poludjeti i kraljica i ja letimo k njima kad ih vidimo - kraljica radi Mobsa, ja radi frajera... i Mobsa
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 11:03   #8
Imam još par pitanja u vezi tog krasnog džukca.

Jel zna netko koliko se kreću cijene mopsa, ono... s papirima i to?

I sad, kakva im je šema s prehranom? Pretpostavljam, pošto je mali pas, da ne jede ko bizončina, ali pošto je osjetljiv, sigurno jede neke prosvjetljene pseće marke hrane.

Pretpostavljam da ga zimi treba oblačit u one kretenske pseće jakne pošto je tako mali pa se brzo prehladi?

Ajde dajte još malo podataka.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2005., 21:01   #9
Quote:
Bercana kaže:
Imam još par pitanja u vezi tog krasnog džukca.

Jel zna netko koliko se kreću cijene mopsa, ono... s papirima i to?
700-800 eura.
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2005., 23:24   #10
Ovako, ja sam bio pred kupnjom mopsa i znam dosta toga o njemu.
Sve dobre stvari ocito znas pa cu ti reci one lose:

1.) Dlaka im je dosta ostra i gotovo nemoguca za ocistiti jer ona prakticki ude u namjestaj i jednostavno je nije lako izvaditi.

2.) Mopsevi su poznati po tome sto su prilicno bolesni. Najcesce bolesti su kozna oboljenja i epilepsija. Cak je i Maksim Mrvica (a on je ipak jel' te faca i ne ocekujes da ce mu podvalit) je dobio mopsa sa koznim oboljenjem koje je ipak sanirano ali uz puno muke.

3.) Cijena mopsa krece se oko 1000 eura, dakle sve ispod toga SIGURNO znaci nekvalitetu tj. bolest.
A cak ni tada ne mozes biti 100% siguran.
Ako zelis pak biti 100% sigurna da ce tvoj mops biti apsolutno zdrav (kao sto bi svaki pas trebao biti) jedino ti preostaje da ga kupis iz nekog sampionskog legla, a tada ti se cijena krece oko 2000 eura. (poznam jednog covjeka koji ga je dobio za 2000 eura, ali pas je zbilja fantastican)

4.) Obavezno kupuj samo ako dobijes garanciju na njega da se nece razboliti i to na minimalno 12 mjeseci.
Uzgajivaci cesto stave garanciju na 6 mjeseci, ali ne smijes nasjesti na to jer se epilepsija javlja tek NAKON 6. mjeseca.
Izraz garancija malo ruzno zvuci za zivo bice ali druge ti nema.

Evo, tek ako shvatis i drzis se svih cetiriju tocaka koje sam napisao mozes biti sigurna da ces imat zdravog mopsa. (inace pod koznim oboljenjima podrazumijeva se gotovo potpuno otpadanje dlake, sto vjeruj nije jednostavno rijesit, a o epilepsiji ti ne moram ni govoriti sto je).


Dakle, kao sto vidis, kupiti mopsa nije jednostavna stvar.
Istina, nekim se ljudima potrefi pa dobiju zdravog ali velika vecina mopsova je nazalost ipak tesko bolesna i toga moras biti svjesna.

Sto se tice francuskih buldoga, oni su prilicno zdravi i puno manje problematicni u tom pogledu od mopseva ali meni su mopsevi ipak sladi.

Eto, nadam se da ce ti ovo pomoci!
Sretno!
a-a Ja Ne Trebam Nikoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2005., 06:49   #11
Konačno netko tko razumije zakaj su neki psi tako skupi...
Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 11:59   #12
a-a-JaNeTrebamNikoga, svaka čast na detaljnom opisu.
Ispada da je lakše kupit novi auto nego zdravog mopsa

Kažeš da si bio pred kupnjom mopsa, znači da si odustao nakon svega?
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 15:12   #13
Jel ti znas da ces ga trebat izvodit 2-3 puta dnevno van, ali da to van nije Spunk, Route, KSET...
I da nece imati previse obzira ako si mamurna
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2005., 21:22   #14
Znam. Zato i ne kupujem boxera nego mopsa, a i prorijedila sam izlaske
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:47   #15
Ja bih samo napomenula da se pogrešno misli da su mopsići jako osjetljivi i biležljivi. Kupi psa iz provjerenog uzgoja i ne bi trebalo biti problema. Moj je do sada ima jednu tešku upalu uha i to je to.
I važno je napomenuti da ako ti smetaju dlake nikako ne kupuješ mopsića jer se stvarno užasno linjaju. Ako imaš tepihe gadno ćeš se namučiti (ja sam neke izbacila, a neki su mi stalno prekriveni plahtom )

Ovo je sada OT, ali samo bih htjela reći da je danas točno godinu dana od kada je moj Biber (mopsić) došao k meni, a udomila sam ga preko ovog foruma
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:30   #16
kazu da ako ga jako primite za šiju il vrat il tam negdje da m,u mogu ispast okice... pa pripazite s tim jel je bilo slucajeva...
Srdoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:27   #17
bok ljudi,obozavam mopseve i nadam se da cu i ja imat jednog uskoro
jel mi moze neko preporucit neku uzgajivacnicu? nasla sam ih ja par,i nazvala ali trenutno nijedna nema male stence,sve su ih prodali nazalost
pa ak neko zna kog bi jos mogla zvaat? i koja je po vama najbolja uzgajivacnica?

ne mislim vodit psa na izlozbe pa mi s te strane papiri nisu bitni,ali citali smo svasta o svercanju i da su ti psici jako bolezljivi pa iz tog razloga bi uzela samo iz provjerene uzgajivacnice i s papirima
tnx unaprijed na odg..
calienna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:24   #18
Quote:
calienna kaže: Pogledaj post
bok ljudi,obozavam mopseve i nadam se da cu i ja imat jednog uskoro
jel mi moze neko preporucit neku uzgajivacnicu? nasla sam ih ja par,i nazvala ali trenutno nijedna nema male stence,sve su ih prodali nazalost
pa ak neko zna kog bi jos mogla zvaat? i koja je po vama najbolja uzgajivacnica?

ne mislim vodit psa na izlozbe pa mi s te strane papiri nisu bitni,ali citali smo svasta o svercanju i da su ti psici jako bolezljivi pa iz tog razloga bi uzela samo iz provjerene uzgajivacnice i s papirima
tnx unaprijed na odg..
Drago mi je da zelis uzeti psica iz provjerene uzgajivacnice.

Sama ti ne mogu nikoga preporuciti, ali mislim da ti je najbolje nazvati HKS (Hrvatski kinoloski savez) i njih pitati koje sve registrirane uzgajivace imaju na popisu i ima li itko trenutno stence .

Sretno u potrazi .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 14:19   #19
Smile Mops

ej, ljudi... ja sam tek nedavno dobila malog mopsića... pa... par savjet bi mi dobro došlo. ..pls help... hvala unaprijed...kisss
 
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:09   #20
Šta te otprilike zanima? Puno je brige oko štenca pa je teško ovako reći.

Ja imam mopsa, uskoro će napuniti 4mj. U ova 2mj šta je kod mene sakupilo se puno iskustva oko prehrane, zdravlja itd. Pa ako imaš pitanje....
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.