Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2005., 19:27   #1
Question Skrivena e-mail adresa

Hmh...što kad vam dođe e-mail kojemu je adresa pošiljaoca skrivena?

Kako otkriti tko je poslao e-mail i kako je uopće moguće sakriti e-mail adresu?

Thanx
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 19:30   #2
Znam da se to moglo raditi preko altaviste.
Venom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 19:40   #3
Lagano. Standard netraži da piše adresa.

Ako pogledaš cijeli header onda ćeš vidjet preko kojih je servera mail išao što zna pomoć.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 22:49   #4
Quote:
AxMi-24 kaže:
Lagano. Standard netraži da piše adresa.

Ako pogledaš cijeli header onda ćeš vidjet preko kojih je servera mail išao što zna pomoć.
Pa to si i ja mislim...meni je isto logično da se u headeru vidi od koga je mail stigao.

Fora je da se to dogodilo mojoj frendici i danas me pitala baš to "kako otkriti tko je poslao?". A rekla je da je baš "skrivena".

Sad jebiga....možda je moja greška što previše vjerujem u tuđe poznavanje kompjutera pa kad je rekla "skrivena" ja mislio zbilja.

Niš' morat ću to baš vidjeti u živo.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 23:25   #5
Ja sve mailove propustim kroz Mailwasher. Pa ako mi nije poznata mail adresa ili je nema, bounce and delete.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 00:18   #6
Quote:
Icepick kaže:
Pa to si i ja mislim...meni je isto logično da se u headeru vidi od koga je mail stigao.

Fora je da se to dogodilo mojoj frendici i danas me pitala baš to "kako otkriti tko je poslao?". A rekla je da je baš "skrivena".

Sad jebiga....možda je moja greška što previše vjerujem u tuđe poznavanje kompjutera pa kad je rekla "skrivena" ja mislio zbilja.

Niš' morat ću to baš vidjeti u živo.
Kao što rekoh. Može bez problema biti sakrivena ili fejkana ili šta god hoćeš. Naravno bolji ISP-ovi blokiraju takve fore ali da su svi dobri nebi bilo spama
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 09:44   #7
Quote:
AxMi-24 kaže:
Kao što rekoh. Može bez problema biti sakrivena ili fejkana ili šta god hoćeš.
Pa da...naravno da može.

Ali postoji li onda barem način da se skuži od koga je mail stigao, ovak od doma?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 10:08   #8
Quote:
Icepick kaže:
Pa da...naravno da može.

Ali postoji li onda barem način da se skuži od koga je mail stigao, ovak od doma?
Ne baš. Možeš vidjet kada je i na kojem serveru mail bio u headeru. A onda odatle možeš dalje ić. Drugim riječima moraš kontaktirat admina prvog servera i molit da on pogleda svoje logove ...... kužiš već.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2005., 12:30   #9
Quote:
AxMi-24 kaže:
Ne baš. Možeš vidjet kada je i na kojem serveru mail bio u headeru. A onda odatle možeš dalje ić. Drugim riječima moraš kontaktirat admina prvog servera i molit da on pogleda svoje logove ...... kužiš već.
'Thought as much'...dobro, thanx svejedno
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 12:45   #10
Ljudi moji, pa na svakom mail serveru imate opciju da izaberete da li zelite da uz vasu poruku ide vase "pravo ime" pri kojem ste registrovani ili ne.
Znaci, to zavisi samo od onoga ko je to poslao da li to zeli ili ne, a ne da su ih neki "usputni" serveri obrisali.
Onaj ko ne zeli da mu se vidi ime ocito ima neki razlog za to.
arner is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2005., 18:20   #11
Quote:
arner kaže:
Ljudi moji, pa na svakom mail serveru imate opciju da izaberete da li zelite da uz vasu poruku ide vase "pravo ime" pri kojem ste registrovani ili ne.
Znaci, to zavisi samo od onoga ko je to poslao da li to zeli ili ne, a ne da su ih neki "usputni" serveri obrisali.
Onaj ko ne zeli da mu se vidi ime ocito ima neki razlog za to.
A di sam rekao da neki server to briše?
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 19:32   #12
Nije mi samo jasno koji qrac filozofirate. Dođeš na adresu mišem, klikneš desnom tipkom i ideš u "properties". I tamo ti lijepo sve piše.
Moky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.