Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 01:34   #41
barjak, mislin da je to baš naša rijeć
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 01:39   #42
Jedina mi je ljepa rječ Kiša i Muhara
Opasny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 02:26   #43
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
barjak, mislin da je to baš naša rijeć
Naša riječ nije jerbo je turcizam (perzijski > turski).
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 02:48   #44
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Naša riječ nije jerbo je turcizam (perzijski > turski).
stijeg
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:25   #45
realno i objektivno govoreci moram priznati da je hrv jedan od manje lijepih jezika, al eto navodno je u konstantnom razvoju pa ok, mozda i nesto bude, ne samo pusta pravila, budimo iskreni stur je i grez
al eto nadje se po koja lijepa rijec, al ako je estetika u pitanju ne mozemo se pohvaliti.

a onda mi se nesto svidi, pa je nije nasa rijec, tipa ; tinel , nevera, inkantan
i preostanu mi nase ocajne tijeci tipa; ocajno
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:55   #46
sjetio sam se jos jedne - strmopizdit
ta me uvijek nasmije
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:26   #47
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
realno i objektivno govoreci moram priznati da je hrv jedan od manje lijepih jezika, al eto navodno je u konstantnom razvoju pa ok, mozda i nesto bude, ne samo pusta pravila, budimo iskreni stur je i grez
al eto nadje se po koja lijepa rijec, al ako je estetika u pitanju ne mozemo se pohvaliti.
to nije ni realno ni objektivno nego je prije svega subjektivno mišljenje i zato ga ne nameći kao nešto opće objektivno.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:56   #48
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
to nije ni realno ni objektivno nego je prije svega subjektivno mišljenje i zato ga ne nameći kao nešto opće objektivno.
ne namecem , nikako, normalno je da svi imamo razlicito misljenje, no govorimo o estetici i lijepom ja je u nasem iznimno prostom jeziku ne vidim, koliko god mi ne pricali o tome , no isto tako nemamo svi jednak smisao za estetiku, pa ponavljam se ;De gustibus...
hvala
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:24   #49
da, treba valorizirat sve tuđe a domaće podcijenjivat. 'prost jezik' - jezik je nacionalno blago koje treba njegovat jer znaš onu: narod bez jezika je mrtav narod. naš jezik je zagađen tuđicama i iskrivljenicama a o uplitu anglosaksonskog da ni ne govorim. očistimo ga od toga, pa će biti ljepši. uostalom, slavenski jezici su mi mnogo interesantniji i zvučniji od kojekakvih npr. romanskih. slavenski jezik je pučki jezik a ne neka pjesničko-poetička igra. ipak, možeš se jako lijepo njime izraziti i vrlo je širok i bogat.
Khor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 08:50   #50
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
da, treba valorizirat sve tuđe a domaće podcijenjivat. 'prost jezik' - jezik je nacionalno blago koje treba njegovat jer znaš onu: narod bez jezika je mrtav narod. naš jezik je zagađen tuđicama i iskrivljenicama a o uplitu anglosaksonskog da ni ne govorim. očistimo ga od toga, pa će biti ljepši. uostalom, slavenski jezici su mi mnogo interesantniji i zvučniji od kojekakvih npr. romanskih. slavenski jezik je pučki jezik a ne neka pjesničko-poetička igra. ipak, možeš se jako lijepo njime izraziti i vrlo je širok i bogat.
istina, stvarno si lijepo to napisao, i moram reci da se vecinu slazem i da si me dosta i uvjerio jednostavno imam tu tendenciju kritike prema "tom" jeziku jer je moj, eto nista vise.
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:14   #51
Quote:
Khor kaže: Pogledaj post
stijeg
To je metonimija jer zastava stoji na stijegu. Riječ označava koplje.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 11:16   #52
raskružje
davidoff_lights_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:19   #53
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
To je metonimija jer zastava stoji na stijegu. Riječ označava koplje.
pa jel postoji koja druga naša riječ za zastavu?



evo jedne riječi koja jebeno glupo zvuči, pa je vjerovatno književna hrvacka riječ:

feljton


meni to zvuči ko ime nekog sljadoljedara .
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 00:22   #54
Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
pa jel postoji koja druga naša riječ za zastavu?
Postoji. Zastava. Praslavenska riječ.


Quote:
wasx kaže: Pogledaj post
evo jedne riječi koja jebeno glupo zvuči, pa je vjerovatno književna hrvacka riječ:
feljton
Lat. folium = "list", a iz njeg u francuski. Galicizam. Hrvatski je podlistak.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 01:15   #55
Hrvatski jezik ima krasnih rječi (pomalo sam zaljubljen u naš jezik) kao i svi slavenski, trenutno mi nadolaze ove u nizu:

Ruj(an, na, no), snuždenost, ruzina, ugaslo, riđe, vatralj (držak za žar), dažd, osvrt, vreva...

njuškalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:16   #56
Quote:
Abyssus kaže: Pogledaj post
Quote:
evo jedne riječi koja jebeno glupo zvuči, pa je vjerovatno književna hrvacka riječ:
feljton
Lat. folium = "list", a iz njeg u francuski. Galicizam. Hrvatski je podlistak.
evo cisti primjer, nebi zelio ponovo inzistirati kako hrvatski jezik ima malu estetsku vrijednost, al ovo je samo jedan od bezbroj primjera, pa vi kako vam drago.
nista lose ne mislim, nije mi do polemeike, ovo je jedan mali bezazleni komentar kojim argumentiram moju tvrdnju
__________________
life is contextual. gel in my hair. turn the other cheek. wild at heart.
aqualung is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 18:44   #57
Tvrdnja ti je ionako idiotska, polemika je nepotrebna.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:49   #58
Quote:
aqualung kaže: Pogledaj post
evo cisti primjer, nebi zelio ponovo inzistirati kako hrvatski jezik ima malu estetsku vrijednost, al ovo je samo jedan od bezbroj primjera, pa vi kako vam drago.
nista lose ne mislim, nije mi do polemeike, ovo je jedan mali bezazleni komentar kojim argumentiram moju tvrdnju
Vrlog li argumenta ter tvrdnje. A tek govornika.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:04   #59
tako je, hrvatski je ruzan jezik jer puno rijeci potjece iz latinskog. zato je talijanski puno ljepsi.
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:21   #60
Quote:
BootBoy kaže: Pogledaj post
tako je, hrvatski je ruzan jezik jer puno rijeci potjece iz latinskog. zato je talijanski puno ljepsi.
Abyssus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.