Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 10:57   #21
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
U pravu si. Besmislenost je prava Stvar. Što je u životu smisleno?! osim da je Umu, intelektu nešto smisleno ili besmisleno. Um mora imati sve na mjestu i kategorizirano ajoooj ali nakraju što sam Um zna??? Zatvorio se u beskrajni labirint kojeg zapravo NEMA.
Smislenost treba samo umu. Sva moja prezentacija je besmislena umu jer sve ove moje besmislene izjave se NE obraćaju Umu. I naravno da je to njemu besmisleno! Ja "želim" da se tim besmislenim pisanjem Um potpuno slomi i razbije taj zid iluzije koji je zajedno sa drugima izgradio i to sve u "cilju" da ugleda Svjetlost koja je jednostavna kao preljepi zvuk ptice u netaknutoj šumi.
Ah, dragi moj Don Quixote

This is my Quest to follow that star,
No matter how hopeless, no matter how far,
To fight for the right
Without question or pause,
To be willing to march into hell
For a heavenly cause!


Puno uspjeha ti želim
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka

Zadnje uređivanje hanna69 : 27.06.2013. at 11:04.
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:19   #22
apsolutno je nepohodno meditirati svakog trena svog zivota u svemu sto radite.. ali nikada, bas nikada nemojte meditirati..

sve nauciti, nikada nista ne znati..

sve gledati, nikada nista ne vidjeti..

sve slusati, nikada nista ne cuti..

sve osjecati, nikada nista ne osjetiti..

sve misliti, nikada nista ne pomisliti..

...
lateralan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:34   #23
Quote:
lateralan kaže: Pogledaj post
apsolutno je nepohodno meditirati svakog trena svog zivota u svemu sto radite.. ali nikada, bas nikada nemojte meditirati..

sve nauciti, nikada nista ne znati..

sve gledati, nikada nista ne vidjeti..

sve slusati, nikada nista ne cuti..

sve osjecati, nikada nista ne osjetiti..

sve misliti, nikada nista ne pomisliti..

...
Hi "You"

Naravno i naturalno postoji samo: slušanje, gledanje, češkanje, vibriranje, disanje, "zvukovanje", hodanje.....pisanje ali bez ikoga tko to radi. Samo to!
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:37   #24
Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Ah, dragi moj Don Quixote

This is my Quest to follow that star,
No matter how hopeless, no matter how far,
To fight for the right
Without question or pause,
To be willing to march into hell
For a heavenly cause!


Puno uspjeha ti želim
Hvala ti! Ali zaista ne treba ništa uspijeti
Nema cilja, samo putovanje.....
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 13:54   #25
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Meditacija ili bilo koja tehnika, sistem, "formula" sve je to priča u "nečemu" koja bi trebala voditi do nekog cilja. Riješiti nešto, promijeniti nešto, postići prosvijetljenje ili UUUuu dobiti raznorazne moći.
Iluzija je da netko sjedi i meditira. To se događa samo prividno i prividno kao da vodi prema nečemu. Ali da li se to zaista, ZAISTA događa???
Tko meditira? Zbog čega? Što će se postići a što nije postignuto??
Sve je već Tu, Sada, Sve To = SVETO!
To je samo život, i on je samo za živjeti, okusiti ga kakav god da je!
Da li se možda Život može kontrolirati meditacijom, nekim znanjem, tehnikom, biti moćniji od života pa ga oblikovati po želji???
Sve se događa samo od sebe i spontano pa čak i ta iluzija da netko meditira.

Svi smo mi djeca Života i jedno sa Životom. Opusti se bez tehnike opuštanja i živi život bez neke tehnike življenja. "Uživaj" - Budi u Životu, budi življen bez straha ionako ne možeš ništa protiv života jer Jedno si sa Životom.
Sve je već postignuto i struji tamo kamo treba strujati bez intervencije bilo čega.

Bajke su bajke a Život je Život.


bravo! kakav post

slažem se. na samu pomisao meditacije se unervozim
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:01   #26
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Meditacija ili bilo koja tehnika, sistem, "formula" sve je to priča u "nečemu" koja bi trebala voditi do nekog cilja. Riješiti nešto, promijeniti nešto, postići prosvijetljenje ili UUUuu dobiti raznorazne moći.
Iluzija je da netko sjedi i meditira. To se događa samo prividno i prividno kao da vodi prema nečemu. Ali da li se to zaista, ZAISTA događa???
Tko meditira? Zbog čega? Što će se postići a što nije postignuto??
Sve je već Tu, Sada, Sve To = SVETO!
To je samo život, i on je samo za živjeti, okusiti ga kakav god da je!
Da li se možda Život može kontrolirati meditacijom, nekim znanjem, tehnikom, biti moćniji od života pa ga oblikovati po želji???
Sve se događa samo od sebe i spontano pa čak i ta iluzija da netko meditira.

Svi smo mi djeca Života i jedno sa Životom. Opusti se bez tehnike opuštanja i živi život bez neke tehnike življenja. "Uživaj" - Budi u Životu, budi življen bez straha ionako ne možeš ništa protiv života jer Jedno si sa Životom.
Sve je već postignuto i struji tamo kamo treba strujati bez intervencije bilo čega.

Bajke su bajke a Život je Život.
Jednog dana....netko tko meditira i utone u meditativno stanje (stanje se stalno mijenja!)....najedamput "uvidi" i počne se pitati npr.: "Što ja to izvodim??? Pa To što doživljavam sada doživljavam i u svakodnevnom životu! Nema razlike između meditiranja i svakodnevnog življenja! Nešto, netko, nitko, meditira i percipira razna stanja koja se stalno izmjenjuju. Ali tko to meditira tj. percipira?
Tko ili što je to?
Na kraju kao i na početku ostaje i bio je uvijek samo Život sam, bez da ga netko živi! Ups evo ga javlja se veličanstveni Um i počinje frustracija na ovo pročitano

Tko pati? Zašto?
Odgovor je u totalno nepojmljivom i za um neshvatljivom paradoksu da NITKO ne pati! Samo patnja sama postoji. Ali opet čini se da NETKO pati ! E pa u toj iluziji, igri, snu: Osoba, Ja patim, Ja imenom nazvano tijelo ima bol i mene jako boli! Ali PAŽNJA: To je SAN, IGRA, ILUZIJA nešto što se čini da jest a nije! opet Um

Patnja svakako postoji!
Razlika između patnje same i JA patim je nikakva Ali opet totalno drugačija!!!
"Jednog dana" a možda upravo sad "Netko" ili Nitko će to uvidjeti. Tada će se "taj" Nitko vjerojatno početi smijati od "srca", a i možda zaplakati kao nikad u životu, te prvi put u životu doživjeti duboko rasterećnje i opuštenost sa "osjećajem" Sve je Ok!
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:14   #27
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Patnja svakako postoji!
Razlika između patnje same i JA patim je nikakva Ali opet totalno drugačija!!!
"Jednog dana" a možda upravo sad "Netko" ili Nitko će to uvidjeti. Tada će se "taj" Nitko vjerojatno početi smijati od "srca", a i možda zaplakati kao nikad u životu, te prvi put u životu doživjeti duboko rasterećnje i opuštenost sa "osjećajem" Sve je Ok!
BPD, OCD ?

no ovo ti je lijepo. ovo mi je bila i utjeha i razlog poniranju u duboke depresije, u zavisnosti od toga na kojim sam frekvencijama boravila dok sam razmišljala o tome
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:34   #28
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
BPD, OCD ?

no ovo ti je lijepo. ovo mi je bila i utjeha i razlog poniranju u duboke depresije, u zavisnosti od toga na kojim sam frekvencijama boravila dok sam razmišljala o tome
Prekrasno! Svi bi trebali okusiti svim osjetilima depresiju jer se iza nje krije čudesan dragulj zvan "Deep Rest"
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 14:44   #29
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Prekrasno! Svi bi trebali okusiti svim osjetilima depresiju jer se iza nje krije čudesan dragulj zvan "Deep Rest"
oni koji nisu podložni depri su ionako već u deep restu, po defaultu.
njima ni meditacija ne treba.
al doduše treba onima koji žive s njima
ProstNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:24   #30
...meditacija je samo jedan pristup ka konačnoj spoznaji. osobno nikada nisam meditirao jer sam našao drugi način da se približim konačnom ostvarenju sebe kako čovjeka, mojeg fizičkog tijela i moje duše. većina to ne može shvatiti jer se treba odreći mnogih užitaka ovog svijeta i proći kroz trnje da bi shvatio svoju ulogu u ovom svemiru. a što se tiče samih tzv. magija, ne postoji nikakav hokus pokus, to se slažem. ali ipak jedna magija postoji, a to je ona prirodna. prirodne sile moguće je mijenjati, ali ne na ovakav način kako to pokušava moderna znanost. to mogu samo najveći mudraci i oni koji ju najviše poštuju. sile prirode su prejake da bi ih čovjek mogao ukrotiti, stoga se pravi magičari ne bave ukroćivanjem prirodnih sila, već ih koriste uz njihovu suglasnost. oni su tek njeno oruđe. običan čovjek to neće nikada shvatiti. ljudi su koristili prirodu u ovakve "magične" svrhe već tisućljećima, ali je sada došao moderni čovjek koji silom pokušava sve to promijeniti i uništiti vječni sklad. zato nam se i događaju sve ove prirodne katastrofe. priroda nije mrtva, u to možete biti sigurni, i uzvraća istom mjerom...
__________________
Ianus Christius je urednik i autor web stranice za promociju kreativnosti, samospoznaje i kritičkog načina razmišljanja.

***više na https://www.facebook.com/libertasnova/
ianusc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:10   #31
Quote:
ProstNick kaže: Pogledaj post
oni koji nisu podložni depri su ionako već u deep restu, po defaultu.
njima ni meditacija ne treba.
al doduše treba onima koji žive s njima
Pa...probaj pogledati ovako:

Svi su u deep restu!
I oni koji imaju depresiju su deep restu!
ali su u depresiji zbog pitanja zasto nisu u deep restu!!
Ali jesu u deep restu !!! ili
A oni koji žive s njima su isto u deep restu!!!!

Pa u čemu je onda problem???
Ima li Problema???? ili
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 18:14   #32
Quote:
ianusc kaže: Pogledaj post
...meditacija je samo jedan pristup ka konačnoj spoznaji. osobno nikada nisam meditirao jer sam našao drugi način da se približim konačnom ostvarenju sebe kako čovjeka, mojeg fizičkog tijela i moje duše. većina to ne može shvatiti jer se treba odreći mnogih užitaka ovog svijeta i proći kroz trnje da bi shvatio svoju ulogu u ovom svemiru. a što se tiče samih tzv. magija, ne postoji nikakav hokus pokus, to se slažem. ali ipak jedna magija postoji, a to je ona prirodna. prirodne sile moguće je mijenjati, ali ne na ovakav način kako to pokušava moderna znanost. to mogu samo najveći mudraci i oni koji ju najviše poštuju. sile prirode su prejake da bi ih čovjek mogao ukrotiti, stoga se pravi magičari ne bave ukroćivanjem prirodnih sila, već ih koriste uz njihovu suglasnost. oni su tek njeno oruđe. običan čovjek to neće nikada shvatiti. ljudi su koristili prirodu u ovakve "magične" svrhe već tisućljećima, ali je sada došao moderni čovjek koji silom pokušava sve to promijeniti i uništiti vječni sklad. zato nam se i događaju sve ove prirodne katastrofe. priroda nije mrtva, u to možete biti sigurni, i uzvraća istom mjerom...
Odgovorit cu na to uskoro !!! jako dobro!!!
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 00:54   #33
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zvuci malo kao Prosvetljeni Majstori (PM), Ivan & Co, ali oni su bili malo zabavniji.
Zvuci malo?

Mislim da zvuci jako puno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 01:45   #34
Za onoga koji se nije bavio sistematično meditacijom, meditacija može, u neznanju, biti besmislena, na kraju mu postaje besmislena kao pojava - opet, iz neznanja o istoj, o njenoj svrsishodnosti, o njoj kao praktičnom i svakodnevnom oruđu koje itekako može biti svakome važna ako se na pravilan način koristi, da li je neophodna u životu - nije, većina ljudi je ne praktikuje, da li bi bilo bolje za ceo svet da je koristi - dakako, nema napretka ljudi ukoliko ne koriste meditaciju, a ona nije samo u obliku tehnike, već je tehnika ona koja "uči" svest na praktikovanje prirodne meditacije u svakodnevnom životu, jer ljudi za to nisu kadri.

Igranje rečima je uvek zanimljivo, ali je to takođe faza, ona ima takođe svoj uzrok, i svoju posledicu.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 02:18   #35
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Meditacija ili bilo koja tehnika, sistem, "formula" sve je to priča u "nečemu" koja bi trebala voditi do nekog cilja. Riješiti nešto, promijeniti nešto, postići prosvijetljenje ili UUUuu dobiti raznorazne moći.
Iluzija je da netko sjedi i meditira. To se događa samo prividno i prividno kao da vodi prema nečemu. Ali da li se to zaista, ZAISTA događa???
Tko meditira? Zbog čega? Što će se postići a što nije postignuto??
Sve je već Tu, Sada, Sve To = SVETO!
To je samo život, i on je samo za živjeti, okusiti ga kakav god da je!
Da li se možda Život može kontrolirati meditacijom, nekim znanjem, tehnikom, biti moćniji od života pa ga oblikovati po želji???
Sve se događa samo od sebe i spontano pa čak i ta iluzija da netko meditira.

Svi smo mi djeca Života i jedno sa Životom. Opusti se bez tehnike opuštanja i živi život bez neke tehnike življenja. "Uživaj" - Budi u Životu, budi življen bez straha ionako ne možeš ništa protiv života jer Jedno si sa Životom.
Sve je već postignuto i struji tamo kamo treba strujati bez intervencije bilo čega.

Bajke su bajke a Život je Život.
dobro poslozeno - sa mog vidika ..bajke su bajke zivot je dolina suza
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 15:59   #36
kad kažeš da je nešto gubljenje vremena impliciraš da postoji nešto što nije gubljenje vremena

to več zvuči sumnjivo
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:03   #37
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
kad kažeš da je nešto gubljenje vremena impliciraš da postoji nešto što nije gubljenje vremena

to več zvuči sumnjivo
a ovo tvoje zanimljivo
martin007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 16:52   #38
Quote:
kor-im kaže: Pogledaj post
kad kažeš da je nešto gubljenje vremena impliciraš da postoji nešto što nije gubljenje vremena

to več zvuči sumnjivo
kad kažeš da je nešto gubljenje vremena impliciraš! :da postoji nešto što je gubljenje vremena ali samo je prividno da nije negubljenje vremena.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:09   #39
Puno toga impliciraš s jako malo riječi.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:51   #40
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Za onoga koji se nije bavio sistematično meditacijom, meditacija može, u neznanju, biti besmislena, na kraju mu postaje besmislena kao pojava - opet, iz neznanja o istoj, o njenoj svrsishodnosti, o njoj kao praktičnom i svakodnevnom oruđu koje itekako može biti svakome važna ako se na pravilan način koristi, da li je neophodna u životu - nije, većina ljudi je ne praktikuje, da li bi bilo bolje za ceo svet da je koristi - dakako, nema napretka ljudi ukoliko ne koriste meditaciju, a ona nije samo u obliku tehnike, već je tehnika ona koja "uči" svest na praktikovanje prirodne meditacije u svakodnevnom životu, jer ljudi za to nisu kadri.

Igranje rečima je uvek zanimljivo, ali je to takođe faza, ona ima takođe svoj uzrok, i svoju posledicu.
Ma što to i kako uopće može bilo što imati neke uzroke i posljedice??!!

Koncepti uzrok i koncept posljedica su mentalne projekcije=iluzija zamišljenog intelekta/ega/uma/osobe(maske)/sjenke ili bilo kako netko to već etiketira!
Zato se to nešto "znano" kao uzrok i posljedica SAMO PRIVIDNO pojavljuje. dodatak: a opet to nije negiranje "toga" !

Samo življenje i sve to što se događa kako se događa.
Samo "pogledaj" u to direktno. Ali negledanjem ! jer Već tako gledaš i uvijek si tako gledadao i vječno češ tako gledati.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.