Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 21:44   #1
Talking Kako izgleda vaš večernji ritual?

Nakon jutanjeg može i ova tema valjda

Ja prvo skinem šminku baleinim blazinicama s losionom, onda umivanje samo vodom, povremeno piling lica (Freeman marelica trešnja), jednom tjedno Freeman maska od avokada i žitarica. Na T-zonu trenutno ne stavljam ništa jer nisam našla ništa što mi odgovara, a na ostatak lica bademovo ulje.
Jednom u 2 tjedna otprilike se sjetim staviti neku od Baleinih maski za lice, najdraža mi je ona osvježavajuća. (nakon toga ide tuširanje, Balea brusnica, piling je odnedavno kukuruzna krupica i med , sapun za intimnu njegu sad koristim Dove jer sam ga slučajno kupila neznajući da je na crnoj listi , i pranje zubi, to zapravo prvo radim)
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:11   #2
Toliko mi je dosadno i toliko mi se neda učiti da ću čak dati svoj doprinosi o ovoj temi.
Inače večernji ritual mi je jednako važan ko jutarnji: jednako kao što se ujutro ne mogu probuditi dok ne napravim sve na što sam navikla, tako ni navečer ne mogu zaspati, pa sam jedna od onih koja se može pohvaliti da baš nikad u životu nije zaspala sa šminkom na licu, a lice navečer čistim čak i kada nisam taj dan nosila make-up.
Dakle:
- skinem šminku sa očiju blaznicama natopljenjim u mlijeku za lice ili posebnom sredstvu za to područje (ovisi što trenutno koristim)
- operem zube
- uvalim se pod tuš: umijem lice gelom za pranje lica, dobro "oribam" tijelo gelom za tuširanje i Hygieia intimnim gelom, isperem, obrišem (svaki 2. dan u ovo ulazi pranje kose i brijanje, a svaki 7. dan pilingiranje)
- namažem tijelo losionom ili uljem (ovisi za što sam raspoložena)
- pređem preko lica blaznicom natopljenom u toniku
- stavim kremu za lice i okoloočnu kremicu te okoloočno područje i tamo gdje primjetim suše djelove još dodatno nahranim Baleinom nevenovom masti.
- trepavice namažem ricinusovim uljem, a višak utrljam oko noktiju.
- ruke još namažem Baleinom nevenovom masti
- natrackam Alverde balzama za usne od nevena na usne u obilnoj količini i VOILA - spremna za krevet i
- u ovo sve još jedno tjedno ulazi piling lica, maska sa glinom za čišćenje pa onda hidratantna maska!

** sad ovo čitam, i pitam se: "kad ja sve ovo stignem????"
__________________
*.*.* Let's go to sleep in Paris, wake up in Tokyo... *.*.*
anything but angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 14:03   #3
- tuširanje (gel za tuširanje i hygieia)
- dezić
- krema za tijelo
- čišćenje lica bademovim uljem
- krema za oko očiju (afrodita) i za lice (avene)
- krema za ruke (alverde)
- balzam za usta (alverde)

kosu perem svaki drugi dan

i to je to...

volim ovakve teme
Kya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:19   #4
-tuširanje (Fruttini od vanilije i orhideje, Avon za intimnu njegu)
-čišćenje lica (Garnier, L'Oreal, Afrodita, Nivea)
-mazalice (trenutno Rosal smokva i Afterstrep ulje)
-
-

-kosa svakih 4-5 dana; maska za kosu svaki drugi put (Keune)
-pilinzi - dvaput tjedno (onaj od meda i palente)
pampsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:34   #5
Lice: očistim s Nuxe vodom za skidanje šminke, ili s tonikom od kamilice (Aromatica). Nekad s kremom za čišćenje Dr Hauschka.
Namažem se s Nuxe hidratantnom, Vichy Myokine za oči. Nekad niš.
Usta: bilo kakva mazalica.
Za tuširanje: sapun od meda i kozjeg mlijeka od nekog pčelarskog obrta (bacila etiketu a baš mi dobar sapunčić )
Tijelo: kokosovo/palmino ulje.
Popijem čašu vode i
 
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:56   #6
skidanje maskare (balea dvofazni)
čišćenje lica mlijekom (rosal intui)
skupljanje kose u rep, tuširanje
uglavnom poslije svakog tuširanja (ali ne obavezno) mazanje (avon, oriflame ili neka od 4 mazalice koje trenutno posjedujem)
možda mi dragi namaže stopala maslacem od borovnice (nemam sa stopalima nikakvih problema pa ih isto ne mažemo svaki dan)

ostatak večeri, kokice/film/prič-prič/knjiga, što god, čaj ili kakao

neposredno prije spavanja pranje zubića i pola čaše vode
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:51   #7
Quote:
anything_but_angel kaže: Pogledaj post
Toliko mi je dosadno i toliko mi se neda učiti da ću čak dati svoj doprinosi o ovoj temi.
Inače večernji ritual mi je jednako važan ko jutarnji: jednako kao što se ujutro ne mogu probuditi dok ne napravim sve na što sam navikla, tako ni navečer ne mogu zaspati, pa sam jedna od onih koja se može pohvaliti da baš nikad u životu nije zaspala sa šminkom na licu, a lice navečer čistim čak i kada nisam taj dan nosila make-up.
Dakle:
- skinem šminku sa očiju blaznicama natopljenjim u mlijeku za lice ili posebnom sredstvu za to područje (ovisi što trenutno koristim)
- operem zube
- uvalim se pod tuš: umijem lice gelom za pranje lica, dobro "oribam" tijelo gelom za tuširanje i Hygieia intimnim gelom, isperem, obrišem (svaki 2. dan u ovo ulazi pranje kose i brijanje, a svaki 7. dan pilingiranje)
- namažem tijelo losionom ili uljem (ovisi za što sam raspoložena)
- pređem preko lica blaznicom natopljenom u toniku
- stavim kremu za lice i okoloočnu kremicu te okoloočno područje i tamo gdje primjetim suše djelove još dodatno nahranim Baleinom nevenovom masti.
- trepavice namažem ricinusovim uljem, a višak utrljam oko noktiju.
- ruke još namažem Baleinom nevenovom masti
- natrackam Alverde balzama za usne od nevena na usne u obilnoj količini i VOILA - spremna za krevet i
- u ovo sve još jedno tjedno ulazi piling lica, maska sa glinom za čišćenje pa onda hidratantna maska!

..moj ritual je bio gotovo identičan( fakat nemam živaca za skidanje šminke uljima ili mlijekom, ja to sve sperem u jednom potezu )al više nemam vremena za to...
..sad odmah nakon pranja zubi uskačem pod tuš, perem prvo lice, kosu (nemam filing da sam se tuširala ako kosu bar ne smočim) ,uši ...onda tijelo..
..nakon sušenja tonik, krema, sušenje kose,pa mazanje nogu i gotovo..
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:00   #8
1. tuširam se i perem kosu
2. perem zubiće
3. ko i ujutro - rosal clarface mlijeko i tonik i avene cold krema
4. sušim kosu
5. ponekad se natrackam losionom
6. gledam televiziju do 2 po noći iako znam da se ujutro moram dignut rano i učit
7. spavam
HUNTRESS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:12   #9
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
i pola čaše vode
ova voda ima li neku ulogu?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:16   #10
Quote:
Samantha kaže: Pogledaj post
ova voda ima li neku ulogu?
ima, ima... da mi utaži žeđ
volim malo gucnuti prije spavanja, a ne volim (zbog šećera) nakon pranja zubi piti sok ili čaj/mlijeko s medom, što inače pijem
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 00:45   #11
sminku ne skidam jer se ni ne sminkam.

obavezno tusiranje (ulje za tijelo), ak' mi se da lagani peeling lica (nekad freeman, a nekad pomijesam kakao, med, kozje mlijeko i braun cukar), pranje kose svaki dan, eventualno brijanje.

perem zube, uvijek cetkam jezik, dosad sam stalno koristila zubni konac, al' zadnjih mjesec dana sam se malo ulijenila. tu i tamo stavim aminfluorid.

(ako ribam pete onda to napravim nakon svega u sobi - u kofu s vodom natrpam kupke, soli , eter.ulja, ulja, listice caja ak' mi se da...i onda fino sredim na suho s raspicom, pa kiselim, pa onda jos stavim freeman peeling za stopala pa rezem nokte pa kiiiiiiseliiiiiiim pa masiram...dok je upaljen tv, a men' se ne da vadit' noge van iz kofice - onda na kraju obilno namazem i obujem carapice.)

mazanje (tijelo s buebchen ili s kokosovim uljem od aromatice, a lice s baby kremom, uglavnom buebchen, nekad solea, volim i cera di cupra), par kapi eter.ulja od lavande u vlasiste. dobro se istegnem, pogotovo noge.

pijem cajic, papam, gledam tv, surfam, telefoniram, ako luduju hormoni onda i cistim. uglavnom, radim sve samo da odgodim ucenje.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 07:44   #12
Skidam lece, pa onda sminku sa ociju, perem zube, flosam, umivam se, mazem kremom, ako imam pristice dodajem ulje cajevca. Ako mi se da, ocetkam kosu. Popijem vode. I na spavanje.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 23:49   #13
-skinem šminku
-umivanje baleinim gelom
-pranje zubi
-tuširanje
-tonik za lice + clean&clear za mitesere
-popijem bar 3 čaše vode (jako volim vodu )
-mlijeko za tijelo
-losion za stopala
-krema za ruke
-ovo zadnje tri u krevetu obavim uglavnom

-e i da, jednom tjedno piling lica i tijela, a kosu svaka 3 dana
xdjevojcicax is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:28   #14
umijem se samo s vodom (tak da se sminka s ociju sva razmacka - fuj )
onda ocistim sminku s baleinim odstranjivacem sminke za oko ociju (s tim cistim i korekotr/rumenilo ak ih imam taj dan - jer mi je ugodno za kozu)
operem zube.
istusiram se u 5 min s pupinim gelom za tusiranje (ovo nije uvijek,ponekad sam-kao i vecina vas ,pretpostavljam, preumorna da se otusiram)
stavim rozo/bijelu balea kremu za suhu kozu na lice (a i to zaboravim cesto...)
obucem pidzamu.
sjednem za komp. pa zujim po internetu i gledam tv paralelno jos kojih pol sata. onda se legnem i opet gledam tv/citam. i onda spavam.

kozmeticki dio rituala prije spavanja traje maksimalno 10min.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 09:55   #15
skidanje šminke s baleinim maramicama

tuširanje- neki palmolive, izgrebem se s onim rukavicama, s niveinim masažerom ak mi se da

lice- loreal pjena roza, garnier onaj koji ima piling

losion garnier zeleni essentials, oči- trenutno antiox hollyplant(preporuka s foruma), krema loreal, vrat kad se sjetim

tjelo- trbuh (goodbye celulit nivea- smatram da se jedino taj celulit u nastajanju, još nevidljivi može malko rješiti kremom) ostatak tjela- garnier- onaj žuti, kakti učvršćuje.

stopala- neki koji hladi

ruke

tijelo sve pred TV-om

sex i grad (trenutno)

spavanje
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:45   #16
skidanje šminke
tuširanje
umivanje lice s sapunom nekim posebnim, pranje zubiju
mazanje tijela, i za celulit
dezić
mazanje lica s 550 kremica
kad legnem u krevet stopala i ruke
i to je to
__________________
..even the stars look brighter tonight..
plasibou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2007., 00:59   #17
Quote:
jezebel_brave kaže: Pogledaj post
par kapi eter.ulja od lavande u vlasiste.
kako točno to radiš i zašto?
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 22:38   #18
-skidam maskaru sa bademovim uljem
-perem lice coalface sapunom ili tamo nekim gelom sa cinkom, ne znam kako se zove a ne da mi se do kupatila
-na mokru kožu stavljam bademovo ulje
-perem zube dok čekam da se bademovo upije
-pogledam tv
-tuširanje i spavanje
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:32   #19
Umijem se s dove sapunom
Dove kremom skinem sminku
Natopljenim tuferima klindamicinom ocistim lice
Namazem ga dove kremicom

Ponekad piling i maska za dehidriranu kozu zbog klindamicina(al jedino mi on drzi lice cistim)

Tusiranje poslije mazanje dove losionom od krastavca(divan mi je)
Neizostavno pranje zuba s obicnom cetkicom,pa s specijalnom za fiksini aparatic za ispod zica.
I to je to
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 23:43   #20
Quote:
Malina88 kaže: Pogledaj post
Natopljenim tuferima klindamicinom ocistim lice
moj savjet: hitno prekini s upotrebom klindamicina na cijelom licu jer ce ti koza kasnije biti katastrofa!!! on uopce nije namijenjen ciscenju koze, primjenjuj ga lokalno.
__________________
Amoureuse
Andjelcic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.