Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2015., 01:33   #3581
Pozdrav! Preko vas sam saznao za airbnb
Uskoro idem u Barcelonu i ne znam jesu li te izrazene cijene za prostoriju/stan koji se nudi ili po osobi
npr ovo https://www.airbnb.com/rooms/1071608?s=36et

Ako nas je dvoje to je 44 eura ili?
demijanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 02:09   #3582
U detaljima pise da je single bed, znaci za jednu osobu. Ali pise da ima jos jednu sobu. Najbolje ga kontaktiraj i pitaj
nistaneznan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 10:34   #3583
Pozdrav!
Jedno pitanje. Da li mogu T10 kartu kupiti na Terminalu 1 ili moram ići Shuttle busom do Teminala 2 pa tamo kupiti..Hvala
djnaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 22:29   #3584
Quote:
djnaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jedno pitanje. Da li mogu T10 kartu kupiti na Terminalu 1 ili moram ići Shuttle busom do Teminala 2 pa tamo kupiti..Hvala
Hm ako se ne varam s T1 vlak nejde. Uglavnom na svakoj stanici odakle krece vlak imas za kupit t10 kartu. pa mi nije jasno bas tvoje pitanje zas bi kupio na T1 ako je tamo ne mozes koristit.
vave10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:36   #3585
Quote:
vave10 kaže: Pogledaj post
Hm ako se ne varam s T1 vlak nejde. Uglavnom na svakoj stanici odakle krece vlak imas za kupit t10 kartu. pa mi nije jasno bas tvoje pitanje zas bi kupio na T1 ako je tamo ne mozes koristit.
Pa mogu je koristiti za No. 46 TMB Airport Bus tak piše, jer bi radije htio busom da vidim bolje grad dok se vozim..Negdje sam procito da se može kupiti samo na T2
djnaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 13:56   #3586
Quote:
djnaki kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Jedno pitanje. Da li mogu T10 kartu kupiti na Terminalu 1 ili moram ići Shuttle busom do Teminala 2 pa tamo kupiti..Hvala
Imas i na T1, kiosci sa novinama prodaju T10.
capee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 11:44   #3587
Quote:
capee1 kaže: Pogledaj post
Imas i na T1, kiosci sa novinama prodaju T10.
Hvala na info!
djnaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 14:57   #3588
Bok ljudi! Evo mi smo baš kupili avionske karte za Barcelonu ovo ljeto, od 09. do 14. 07., ide nas troje, muž, ja i 18 - mjesečni klinac. Pa me zanima ima li tko iskustva putovanja s malim djetetom? Ovo je naš prvi zajednički pothvat takve vrste, a Barcelona mi se čini idealnom za tako nešto jer nudi dosta sadržaja koji je vani, puno parkova... Što bi bilo prikladno posjetiti s tako malim djetetom? Zanima me da li je jako vruće tamo početkom/sredinom 7. mjeseca? OK, nitko ne može znati vrijeme unaprijed, ali onako otprilike me zanima, klima je toplija malo nego tu kod nas...

Hvala svima unaprijed i veselim se vašim savjetima!
Lenny2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 19:29   #3589
Pa samo da ti velim da smo mi bili od 16.10.-21.10. prošle godine i doslovno bili u japankama i kratkim hlačicama i majcama od 0-24...nisam obuko nikaj dugo na sebe od kad smo sletili do kad smo se vratili na pleso i smrzli se ako je sudit po tome....ali guglaj weather in Barcelona in july i imaš info
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 16:29   #3590
Plan puta

Slažem plan puta za Barcelonu. Stižemo u ned predvečer (21.06.) i ostajemo do četvrtka (25.06., let u 17.30h).
Smješteni smo u četvrti Eixample, dakle, sve nam je manje-više blizu.


Kako vam se čini sljedeći plan obilaska:

Dan 1 - ned
- Magic Fountain (to definitivno, jer nam je to jedinstvena prilika, budući da show bude samo čet-ned, a mi u čet putujemo nazad)
- otići do Ramble i prošetati malo i sjesti negdje na večeru
- Može preporuke za večeru (može i u blizini fontane ako mislite da je tako bolje nego ići do Ramble)

Dan 2 - pon
- Casa Batllo (10min pješice od stana)
- Sagrada Familia - uključujući penjanje na toranj (otići do tamo pješice od C.Batllo?)
- Gotička četvrt (otići do nje pješice pa usput vidjeti Palace of Catalan Musica)
- Kolumbov spomenik (do njega doći preko Place Reial i La Ramble)
- Preko zloglasnog Ravala propješačiti nazad do stana
- Je li ovo malo nadobudno, previše pješačenja?
- Usput bismo sjeli negdje na ručak, kavu itd svakako - preporuke??


Dan 3 - uto
- La Pedrera
- Park Guel (nadam se do tamo pješice preko Vila de Gracie)
- CosmoCaixa - muzej znanosti
- apartman
- večerica - otići možda na flamenco? Preporuke?

Dan 4 - sri
- Montjuic
- Španjolsko selo
- ostale znamenitosti u Montjuicu
- kako je najbolje doći gore i kako obilaziti, imaju li tamo neke smjernice, putokazi?

Dan 5 - čet
- još uvijek sve otvoreno
- let u 17.30h
- može preporuke?

Jesam li zaboravila nešto vrlo, vrlo važno ili vrlo, vrlo zanimljivo i što svakako treba vidjeti??

I može općenito preporuke za restorane, tapase i sl

Hvala vam ekipa!!!
BillieJean is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 00:36   #3591
Uglavnom za jelo, izbjegavati mjesta za turiste, sjednete u nesto kvartovsko ...

Sto se tice Montjuica, malo sam zaboravila detalje, ali sam isla nekom zicarom preko mora (ulaz kraj plaze), pa te to doveze do sljedece zicare na Montjuicu. Za povratak, pomalo pjeske, na putu je i Spanjolsko selo. A ja sam jos bila i u muzeju Miro.
Kraj spomenika Kolumba imas i Naval muzej, ako te zanima, mozes kombinirat i upad s Kolumbom pa dodje jeftinije.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:22   #3592
za drugi dan, malo okreni raspored - počni sa sagradom, pa se spuštaj do batllo, možda možeš taj dan ubaciti i la pedreru - ali fakat ne znam kakve su gužve - bila sam davno, i onda Kolumbo i barrio gotico. ja sam to sve išla pješice - ali tada barcelona nije bila neko popularno mjesto pa nije bilo niti gužve niti turista, a bome se niti neke ulaznice nisu plaćale.

svi smo različiti - ja ne bih nikada išla u Poble espanyol - nezanimljivo, napravljeno za turiste. a bome, mene je i od fontana boljela glava - no očito nisam mjerilo

I meni je Miro zanimljiv, a imaš i Picassov muzej.

Možda možete i na Tibidabo, ili taj zadnji dan ostavite za Barcelonetu - onako lagana šetnja uz more, kava a tako nekako
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 09:03   #3593
Probaj kupiti karte za sagradu i ostale muzeje preko interneta, jer nama se dogodilo da je na licu mjesta sve već rasprodano od ranog jutra.
Isto tako možete kupiti tourist paket za 4€ u kojem dobijete hrpu popusta na ulaznice.

Preporuka je i hop on- hop off bus, doslovno sve vidiš, a imaju i audio guide. Mi smo bili 3 noći i to je totalno premalo jer je Barca prekrasna! Definitivno se vraćamo na duže vrijeme!
charmed84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 09:07   #3594
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Dan 2 - pon
- Casa Batllo (10min pješice od stana)
- Sagrada Familia - uključujući penjanje na toranj (otići do tamo pješice od C.Batllo?)
- Gotička četvrt (otići do nje pješice pa usput vidjeti Palace of Catalan Musica)
- Kolumbov spomenik (do njega doći preko Place Reial i La Ramble)
- Preko zloglasnog Ravala propješačiti nazad do stana
- Je li ovo malo nadobudno, previše pješačenja?
- Usput bismo sjeli negdje na ručak, kavu itd svakako - preporuke??
Meni nikad nije previše pješačenja, obožavam pješačit po nepoznatim gradovima, ali je pitanje stigne li se sve, osobito ako misliš i na toranj Sagrade.

Ja kad sam bio, prvo sam dugo čekao vani u repini, a zatim, kad sam kupovao ulaznicu koja je sadržavala i toranj, morao sam kupiti točan termin za lift gore, a prvi slobodni je bio tek za skoro 2 sata.

Ukratko: Sagrada s tornjem mi je, zajedno s čekanjem, trajala skoro 4 sata, a bez njega je mogla upola manje.

I pri tome još i pogled s tornja nije ni do koljena pogledu s Montjuica, jer, bilo koji toranj da odabereš, s njega vidiš samo pola horizonta.


Quote:
tiko123 kaže: Pogledaj post
svi smo različiti - ja ne bih nikada išla u Poble espanyol - nezanimljivo, napravljeno za turiste.
Točno. Nisam bio u Španjolskom selu, ali već i sama ideja mi djeluje izvještačeno i neautentično, a i izvana tako izgleda.

Također, doći u katalonski glavni grad i vrijeme provoditi u Španjolskom selu je ko da dođeš u Zagreb i posjetiš Jugoslavensko selo.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 10:59   #3595
dobra asocijacija.

No sada tek vidim kak sam ja sretna kaj sam davno bila u Barceloni - fakat nikakvih gužvi, tu i tamo se koja ulaznica plaćala.

meni je jako dragi Park guell , zatim cijela ulica paseo de Gracia, i osobno bih se koncentrirala na secesijski dio Barcelone - ima i drugih lijepih zgrada osim onih gaudijevih 8iako mi je on favorit).

jeftinijih, autentičnih, običnih restorana sa dobrom hranom ima u dijelu grada koji se zove Gracia, nema veze sa paseo de Gracia, i ne znam jel vam predaleko, ali tam sam jela predobro - istina s frendicom kojoj je Barcelona rodni grad
tiko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 11:57   #3596
Quote:
tiko123 kaže: Pogledaj post
meni je jako dragi Park guell ,
I za njega se sad plaća ulaznica.

Ja ga posjetio zadnje godine kad je još bio besplatan.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 12:02   #3597
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
I za njega se sad plaća ulaznica.

Ja ga posjetio zadnje godine kad je još bio besplatan.
Plaća se za dio, a veliki dio je besplatan. Mi smo taman došli i sve ulaznice bile rasprodane :\
charmed84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:09   #3598
Barcelona

Puuuuno vam hvala!!!

Dakle, preporucate kvartovske restorane, koji nisu eksponirani. Onda pješačenje definitivno tome ide u prilog, jer vjerujem da cemo tako usput naići na takve.

Isplati li se žičara? Cula sam da se dugo ceka, a da i nije neki doživljaj, odnosno da je bolje ici pokretnim stepenicama, s druge strane...

Upad za Kolumba?! Zar to nije spomenik koji se samo pogleda, besplatno??

Pedreru i Battlo sam odvojila jer nam je stan u blizini pa bih jedan dan započela s jednom, a drugi s drugom i onda dalje. Karte bih uzela online, da ne moramo čekati u redu, a buduci da se mora izabrati vrijeme posjete, to mi je jos jedan dodatni razlog zasto bi s njima krenula. Za sagradu bih također uzela online, jedino ce mi, aj, tu bit malo teze odredit vrijeme. Zapravo, i tu mi mozete pomoci Koliko treba za obilazak pojedine Gaudijeve kuće? Cca?

Hm, dakle ako preskocimo španjolsko selo, ne bi nam trebalo biti zao. Da, ima mi smisla to sto govorite. Nista, to ostavljam za kraj tog dana pa cemo vidjeti na licu mjesta

Iskreno, muzeji me ne zanimaju pretjerano, nisam bas neki ljubitelj niti poznavatelj likovne umjetnosti pa mi je to skroz na dnu liste prioriteta. Volim nadrealizam, Dalia naravno, ali mislim da izlet do Figueresa nemam kam "zgurati", zar ne?

Tibidabo, eh da, to bi bilo dobro posjetiti, ako nam negdje ostane vremena (mozda onaj dan kad bi isli u guel i CosmoCaixu?)

Barceloneta zadnji dan, e to zvuci odlicno!! Ionako necemo puno previse imat od tog dana pa onda nesto laganini za kraj

Zaboravila sam i na Merquat tržnicu, to bismo svakako posjetili

Hop on-hop off se isplati uzet? To se stalno lomim bi ili ne bi. I kad bi se jos s njim vozali ili ga iskoristiti za poveznicu izmedju atrakcija (umjesto pješačenja)?

E da, sto je sa suvenirima, sto se "mora" uzeti, gdje he najpovoljnije i ima li cjenkanja?










Sent from my iPhone using Tapatalk
BillieJean is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 22:20   #3599
Je li ima tko da je išao na Montserrat iz Barce u zadnje vrijeme, je li još uvijek bolje ići poslije podne kad su manje gužve? Mi ćemo biti jedna poveća grupa zajedno s djecom pa bi rado izbjegli gužve.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 07:39   #3600
Quote:
BillieJean kaže: Pogledaj post
Hop on-hop off se isplati uzet? To se stalno lomim bi ili ne bi. I kad bi se jos s njim vozali ili ga iskoristiti za poveznicu izmedju atrakcija (umjesto pješačenja)?

E da, sto je sa suvenirima, sto se "mora" uzeti, gdje he najpovoljnije i ima li cjenkanja?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Mi smo hop on hop off koristili i za jedno i za drugo. 22€ je karta ak uzmes one popuste za 4€.

A suvenire se najvise isplati uzeti od dilera koji prodaju "sa poda" jer su smijesno jeftini (magnetici, lepeze, privjesci, kastanjete)

Figueres je po meni jedna "bolesnoca" koju treba dozivjeti.

Nama je bio na putu za doma i nije mi zao sto smo otisli!
charmed84 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.